Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2010 o 00:46, hans_olo napisał:

> Myślałem, że to S800 ma najdroższy model na świecie ale myliłem się.
> Grado te za 4400 zł - nie wyobrażam sobie jak grają.
>
Srutututu. Najdroższe słuchawki Sennheiser Orpheus (statyczne) osiągały swego czasu cenę
50000 zł. W sumie nie płaci się tutaj za same słuchawki, ale za cały system ze wzmacniaczem
lampowym.

orpheusa mało kto widział a jeszcze mniej słyszało, obecna cena zestawu na zamówienie to ~95000zł, czy gra tak jak kosztuje ? przy pewnych kwotach liczy się po prostu prestiż posiadania wyjątkowego niepowtarzalnego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 15:34, TetraGramaton napisał:

> > I nie ma przez to sensu podpinać je do dodatkowego źródła wzmacniającego sygnał

> ?
> No jak masz w zestawie wzmacniacz, to byłoby to chyba logiczne :P
To dlaczego niektórzy pierniczą że taki słuchawki jak Senhaisser HD600 muszą mieć wzmacniacz
aby z nich coś jeszcze wyciągnąć ?

potrzebują żeby je dobrze wysterować, goły sygnał poziomu przedwzmacniacza nie wystarcza dla słuchawek o sporych impedancjach (powyżej 50 ohm), HD 600 mają impedancję 300 ohm więc wzmacniacz jest bardzo mocno wskazany... Np niektóre słuchawki bardzo dobrze sobie radzą bez wzmacniacza ale ich impedancja powinna być mniejsza niż 50 ohm. Jeśli wtedy posiada się dość dobry tor dla słuchawek... np jak karty Asus Xonar ... Naprawdę warto tego posłuchać. Jest jedno ale ... dobry tor hybrydowy zakasuje wszystkie czysto tranzystorowe rozwiązania...


hans_olo tylko jakie są różnice w cenie... między tymi tańszymi ze wzmacniaczem a droższymi bez wzmacniacza... żeby te tańsze przeskoczyły te droższe... Moje grado nie potrzebują wzmacniacza (32 ohm) ale ze wzmacniaczem chodzą lepiej. Nie wierzę że ktoś kupując HD600/650 AKG K701 itd... nie podpina ich pod wzmacniacz, są to po prostu takie pułapy cenowe że kupuje się do tych słuchawek choćby wzmacniacz słuchawkowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ty na to jak ja bym na tydzień wzioł twoje do testów a ja ci dam też na tydzień swoje ?

Poszukuję więcej źródeł do testowania takiego sprzętu i zgromadzenia wiedzy. Takie przedsięwzięcie nawet było by dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 09:09, czaja24 napisał:

orpheusa mało kto widział a jeszcze mniej słyszało, obecna cena zestawu na zamówienie
to ~95000zł, czy gra tak jak kosztuje ? przy pewnych kwotach liczy się po prostu prestiż
posiadania wyjątkowego niepowtarzalnego przedmiotu.

No z pewnością gra tak jak należy, bo nie mają aliasingu nawet w częstotliwościach stosowanych studyjnie (48kHz). Jednak chyba nie trudno się domyślić, że za dużo Ci o tym nie powiem, bo nie mam za co :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 10:50, TetraGramaton napisał:

A co ty na to jak ja bym na tydzień wzioł twoje do testów a ja ci dam też na tydzień
swoje ?

Poszukuję więcej źródeł do testowania takiego sprzętu i zgromadzenia wiedzy. Takie przedsięwzięcie
nawet było by dobrym pomysłem.

to raczej nie wchodzi w grę, jeśli mieszkasz w mieście powiedzmy wojewódzkim na pewno masz tam salon audio. Przeważnie wygląda to tak, umawiasz się na odsłuchy konkretnego sprzętu np: bierzesz kilka modeli słuchawek, bierzesz swoje płyty, siadasz na kanapie i słuchasz... Problem jest z wyborem jeśli nie ma słuchawek wygrzanych(niektóre potrzebują nawet 100-150h ) wtedy można się posiłkować tylko i wyłącznie opiniami z neta, innych doświadczonych miłośników audio, sprzedawcy. Moim zdaniem najlepiej jest określić przedział cenowy rodzaj słuchawek(otwarte, zamknięte, półotwarte), dobrać słuchawki z tego przedziału, pamiętaj że nikt nie da ci posłuchać słuchawek za kilka tysięcy jeśli nie jesteś stałym klientem tego sklepu, bo przeważnie egzemplarze odsłuchowe sklep zamawia u dystrybutora i topowych produktów słucha się "na zaproszenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 11:52, czaja24 napisał:

to raczej nie wchodzi w grę, jeśli mieszkasz w mieście powiedzmy wojewódzkim na pewno
masz tam salon audio.

Jaki znowu salon audio ? Tam w empiku mozna odsłuchać nagrania ale na jakiś jednych zagrzybiałych rozpadówach

Dnia 28.01.2010 o 11:52, czaja24 napisał:

Przeważnie wygląda to tak, umawiasz się na odsłuchy konkretnego
sprzętu np: bierzesz kilka modeli słuchawek, bierzesz swoje płyty, siadasz na kanapie

A jak dokładni sie nazywają takie lokale ? Gdzie w Krakowie ich szukać ?
Czy istnieją firmy które gromadzą uczestników do testów sprzętu RTV ?

Dnia 28.01.2010 o 11:52, czaja24 napisał:

i słuchasz... Problem jest z wyborem jeśli nie ma słuchawek wygrzanych(niektóre potrzebują
nawet 100-150h ) wtedy można się posiłkować tylko i wyłącznie opiniami z neta,

Rozgrzane ? O takiej różnicy to jeszcze nie słyszałem. Nie zauważyłem tego przy swoich słuchawkach.
innych

Dnia 28.01.2010 o 11:52, czaja24 napisał:

doświadczonych miłośników audio, sprzedawcy.

Co znaczy doświadczony miłośnik audio ?

Dnia 28.01.2010 o 11:52, czaja24 napisał:

Moim zdaniem najlepiej jest określić przedział
cenowy rodzaj słuchawek(otwarte, zamknięte, półotwarte), dobrać słuchawki z tego przedziału,

Od zawsze jestem zwolennikiem zamkniętej konstrukcji.

Dnia 28.01.2010 o 11:52, czaja24 napisał:

pamiętaj że nikt nie da ci posłuchać słuchawek za kilka tysięcy jeśli nie jesteś stałym
klientem tego sklepu, bo przeważnie egzemplarze odsłuchowe sklep zamawia u dystrybutora
i topowych produktów słucha się "na zaproszenie".

A są może salony gdzie się takie coś wypożycza ? Wiem że są wypożyczalnie sprzętu elektronicznego...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Plauje sobie sprawic słuchawki coby można byłow domu po nocach komfortowo grać.
Od pruduktu oczekuje żeby był:
- wygodny (wiec duże komory a nie zadne "domałżowinowe" itd) - spedzam sporo czasu przy komputerze wieczorami, a rodzina nie lubi wodgłosów strzelania o 2 w nocy.
- solidny - żeby starczył choćby na 1rok częstej eksploatacji, a nie rzęźił po 2 miesiacach
- nie koniecznie musi być to zestaw z mikrofonem - nie gram za duzo online - chodzi raczej o dobre słuchawki do grania single.
- oferujący dużą głośność i dobrej jakości dźwięk, nie (wiele) gorszy niz normalne głośniki
- cena nie wyższa niż 200 zł.

Co z oferty sklepu gram.pl byście polecali. A może jest jakiś produkt znacznie od nich lepszy niedeostępny w tym sklepie ?

Z góry dziękuję za liczne i wyczerpujące odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hhm dzieki za radę. Zdaje się że wiesz sporo to sprzęcie.
Rzeczywiście wyglądają ekstra (wygląd i rekomentadcje jednak ciut przydrogie (250-300zł)

Co powiesz o teoretycznie najlepszych na gram.pl
Fatality Headset Mark II HS-980
http://www.gram.pl/sk3_9gThGO3_Fatal1ty_Professional_Series_Gaming_Headset_MkII_HS_980.html

Z tego co czytałem to dobre do gier, świetny dźwiek przestrzenny, ale słabiej do muzyki.
Dają radę ? Czy jest to zmarnowanie kasy na przeciętny sprzęt ??

Choć jeśli rzeczywiście siberia je biją na głowę to się nad nimi mocno zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za ile można dostać takie porządne, głównie chodzi mi o to by dobre do słuchania muzyki były i by zbyt nie męczyły uszu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W następnym tygodniu bede miał takie słuchawki na sprzedaż:

Nixon Wire 8 mm - Gunmetal/White

Hit prosto z USA. Właśnie idzie do mnie paczka z USA z tymi słuchawkami ale jednak mi się nie przydadzą już i je odsprzedam.
Z tego co piszą ludzie to słuchawki nixona mają bardzo dobrą barwę dźwięku i ogólnie są wysokiej jakości.
Nie bez znaczenia pozostaje cena: w sklepach int chodzą po ok 130zl

20100129234702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 23:38, Albii napisał:

A za ile można dostać takie porządne, głównie chodzi mi o to by dobre do słuchania muzyki
były i by zbyt nie męczyły uszu ?


Zależy co rozumiesz przed "dobre do słuchania muzyki". Bo jeśli to co ja, to dobre są np.
http://www.ceneo.pl/68320
Tylko cena w okolicach 300 zł dyskwalifikuje je zapewne :P
Osobiście poleciłbym się zapoznać z http://pclab.pl/art39650-48.html - masz tam test naprawdę pokaźnej ilości słuchawek w różnych cenach, powinieneś być w stanie samemu dobrać coś do swoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To takie małe pytanie - dlaczego tam nie ma takich firm jak Audio-Technica, AKG, Denon, Shure...? Rozumiem, że Grado są traktowane jako sprzęt dla audiofilów, ale kurczę, żeby się nie pojawiły w kategorii powyżej 600zł...?! Zamiast tego jakiś Razer...?

To taka chyba trochę śmieszna reklama tylko dla graczy komputerowych lecących na rozpoznawalną w ich środowisku markę...

EDIT:

No i jeszcze sprawa jedna. Ostatecznie posypały mi się słuchawki, planowałem wymienić je już dawno, ale jakoś brakowało mi motywacji i pieniędzy. Przechodząc do meritum - które:

http://sklep.rms.pl/index.php?p3400,sluchawki-przewodowe-denon-ah-d501-ahd501
http://sklep.rms.pl/index.php?p767,sluchawki-przewodowe-audio-technica-ath-m20
http://sklep.rms.pl/index.php?p4217,sluchawki-profesjonalne-shure-srh-240-srh240

Ewentualnie inne w podobnej kategorii cenowej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo dystrybutorzy nie przysłali tych słuchawek i nie byli zainteresowani promocją wśród graczy;)

a tak swoją drogą to najlepiej tych słuchawek posłuchać, w tym akurat przypadku moim faworytem jest Denon... to jak będziesz u Marra to do tego sklepu pójdź i posłuchaj :) jak będę miał akurat czas to przyjdę ze swoimi wygrzanymi Grado;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 11:39, czaja24 napisał:

a tak swoją drogą to najlepiej tych słuchawek posłuchać, w tym akurat przypadku moim
faworytem jest Denon... to jak będziesz u Marra to do tego sklepu pójdź i posłuchaj
:) jak będę miał akurat czas to przyjdę ze swoimi wygrzanymi Grado;)


Właśnie problem jest w tym, że w Białym nie będę w najbliższym czasie i prawdopodobnie słuchawki będę zamawiał przez internet. Tak to sam bym odsłuchał ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki z pilotem polecacie? Mam zamiar takie kupić, ale niektóre ceny(powyżej 200 zł...) mnie odstraszają. Podobno IN-EAR(te do iPhona) są bardzo dobre, ale też dość drogie. Czy znacie może jakieś tańsze odpowiedniki niekoniecznie słabsze jakościowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam jedno pytanie, a, że nie ma sensu zakładać nowego tematu, to spytam tu.:)
Otóż, mam słuchawki do pc firmy,,hp" i pewnego dnia, coś mi nawaliło:

Np. Z obu słuchawek słyszę muzykę, ale jak ktoś coś mówi ( czy to w grze czy jak gadam z kolegą ), to wtedy słyszę go tylko z jednej słuchawki i dźwięk mam przytłumiony. Odłączyłem słuchawki i okazało się, że z głośnikami w kompie jest tak samo. Tylko, że niedość, że jest przytłumione, to jeszcze głos przerywa... Proszę pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz źle skonfugurowany mikrofon a tym bardziej że rozmawiasz przez neta to przerywa.
Nie potrafię jednoznacznie ci powiedzieć jak skonfigurować mikrofon tak aby działał należycie, tu trzeba popróbować do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować