Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2010 o 16:25, Blackhand napisał:

Żadne. 5.1 w słuchawkach to fikcja, może być tam tyle przetworników ale prawdziwego 5.1
na nich nie uzyskasz - będą zbyt blisko siebie. Jak masz parcie na 5.1 to zainwestuj
w takie głośniki, jak niekoniecznie, to dobre słuchawki stereo (Sennheiser, KOSS, AKG,
...) będą lepszym zakupem niż jakieś niby 5.1.


Propos Sennheiser''ów może będziesz wiedział...
HD 555 - wymagają dobrej karty dźwiękowej + wzmacniacza słuchawkowego(mówimy tu do PieCa)? Powoli przymierzam się do zakupu, ale nie zamierzam jako tako przepłacać za(zbędny) sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - nie wiem :). Ale wydaje mi się, że nie jest to konieczne, HD202, które mają niższą impedancję, podłączałem bezpośrednio do MP3 i do notebooka i problemów nie miałem (czyt. "nic się nie spaliło" ;)). A jakość dźwięku na pewno i tak będziesz miał lepszą, niż na jakichś słuchawkach za 20-30 zł, nawet z takiego sobie źródła dźwięku, zakup porządnej karty dźwiękowej spokojnie można odłożyć na przyszłość :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2010 o 22:03, Niewiernus napisał:

Propos Sennheiser''ów może będziesz wiedział...
HD 555 - wymagają dobrej karty dźwiękowej + wzmacniacza słuchawkowego(mówimy tu do PieCa)?
Powoli przymierzam się do zakupu, ale nie zamierzam jako tako przepłacać za(zbędny) sprzęt.


Prawdę mówiąc - to ja bym się od HD 555 trzymał raczej z daleka. Imho w tej cenie lepiej kupić coś innego - np. AKG, Beyerdynamics czy AudioTechnica.

Ponadto jeśli chcesz słuchawki do pc, to odradzam słuchawki z dużą impedancją w przypadku używania zintegrowanych dźwiękówek. Sam mam Philips SHP 8900 - u mnie w domu na x-fi śmigały aż miło. Ale już w robocie na jakimś realteku są problemem z dobrym ich napędzeniem. Podejrzewam, ze w przypadku tych HD555 będzie dokładnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 19:46, Llordus napisał:

Prawdę mówiąc - to ja bym się od HD 555 trzymał raczej z daleka. Imho w tej cenie lepiej
kupić coś innego - np. AKG, Beyerdynamics czy AudioTechnica.

Jak możesz to rozwiń - jakieś ciekawe produkty w odpowiednich cenach(myślałem nad całkowitą wymianą ~400zł)

Dnia 18.10.2010 o 19:46, Llordus napisał:

Ponadto jeśli chcesz słuchawki do pc, to odradzam słuchawki z dużą impedancją w przypadku
używania zintegrowanych dźwiękówek. Sam mam Philips SHP 8900 - u mnie w domu na x-fi
śmigały aż miło. Ale już w robocie na jakimś realteku są problemem z dobrym ich napędzeniem.
Podejrzewam, ze w przypadku tych HD555 będzie dokładnie tak samo.

Jw. - na całę zakup chcę przeznaczyć 400 zł, może więcej. Do końca roku zamierzam to zrealizować, na razie to przemyślenia i takie tam. Wiedziałem, że dobre audio na PC to nie taka ''prosta sprawa'' i będzie mi potrzebne coś więcej.
Co do karty dźwiękowej to słyszałem dobre opinie nt. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio
http://www.ceneo.pl/365866
Uwzględniając, że ten wybór jest trafny(co do muzyki jako tako gier) zostaje mi jakieś 260 zł na słuchawki + coś do dokupienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 22:03, Niewiernus napisał:

Propos Sennheiser''ów może będziesz wiedział...
HD 555 - wymagają dobrej karty dźwiękowej + wzmacniacza słuchawkowego(mówimy tu do PieCa)?
Powoli przymierzam się do zakupu, ale nie zamierzam jako tako przepłacać za(zbędny) sprzęt.


Nie wymagają. Mój znajomy ma dokładnie takie i wraz ze słuchawkami dostajesz przejściówkę, żebyś mógł ich używać w normalnym PC-cie.
Co do jakości dźwięku - bardzo dobry sprzęt. Różnica między nimi, a moimi Creative Fatal1ty jest wyraźnie słyszalna nawet na zintegrowanej karcie dźwiękowej. A na X-Fi to w ogóle cudo ;)

A i odradzam X-Fi Xtreme Audio. Bo to nie X-Fi, a antyczny Audigy ze zmienioną nazwą. Ba, nawet Audigy 2 ZS jest od nich lepsze. Prawdziwe X-Fi zaczynają się od Xtreme Gamer i Xtreme Music.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:35, ziptofaf napisał:

Ba, nawet Audigy 2 ZS jest od nich lepsze. Prawdziwe X-Fi zaczynają się od Xtreme Gamer
i Xtreme Music.

Z tych dwóch - które przedstawiasz lepsze w stosunku możliwości/cena?

Co do słuchawek - pewien ''audiofil'' powiedział co i jak jest ważne, rzucił jedną stronę, dalej musiałem radzić sobie sam. Ciekawszego produktu nie znalazłem, a jeżeli tak to były to w wyższych(600+?) przedziałąch cenowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:41, Niewiernus napisał:

Z tych dwóch - które przedstawiasz lepsze w stosunku możliwości/cena?

Patrząc po samym wyglądzie tych kart dźwiękowych, to Xtreme Music jest większy, więc zapewne oferuje nieco więcej. Osobiście używam właśnie tego X-Fi i polecam, naprawdę dobry sprzęt. Z tym że obecnie mogą być problemy z jego zdobyciem, wtedy pozostaje Xtreme Gamer. Z tego co czytam w recenzjach, to czysta różnica w jakości dźwięku jest bardzo mała.

Dnia 18.10.2010 o 22:41, Niewiernus napisał:

Co do słuchawek - pewien ''audiofil'' powiedział co i jak jest ważne, rzucił jedną stronę,
dalej musiałem radzić sobie sam. Ciekawszego produktu nie znalazłem, a jeżeli tak to
były to w wyższych(600+?) przedziałąch cenowych ;)


Podejrzewam że masz na myśli wielki test słuchawek, też go widziałem. Mogę powiedzieć, że moim zdaniem HD555 brzmią najlepiej z widzianych przeze mnie słuchawek, choć tych za więcej niż 300 zł nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:31, Niewiernus napisał:

Jak możesz to rozwiń - jakieś ciekawe produkty w odpowiednich cenach(myślałem nad całkowitą
wymianą ~400zł)


Ja powiem tak - nie tak dawno przymierzałem się do kupna czegoś w cenie do 300 pln.
Miałem możliwość odsłuchać kilka modeli w sklepie audio. Sprzęt odsłuchowy to był chyba odtwarzacz cd + wzmacniacz słuchawkowy Cambridge Audio.
Odsłuchiwałem modele:
Sennheiser HD 555.
Audio Technica ATH 300
Beyerdynamics DTX 910.
Chciałem jeszcze posłuchać trochę AKG K530 (bo wiele pozytywów się o nich naczytałem) - ale niestety nie mieli tego na stanie, a ja nie chciałem już specjalnie czekać.

Z tych opisanych przeze mnie modeli (a odsłuchiwałem z kumplem, chyba jeszcze większym maniakiem audio, niż ja :) ) to jednogłośnie dosyć szybko odrzuciliśmy HD555 - basy może i mają niezłe, ale już z całą resztą pasma mocno te słuchawki kuleją. Plusem tych słuchawek jest również budowa - ale to plus niewystarczający moim zdaniem.

Dużą zagwozdkę miałem pomiędzy tymi ATH300 a DTX910 - ostatecznie zdecydowałem się na te ostatnie - ale tu mogło rzutować przyzwyczajenie do wcześniejszego modelu tej firmy, czyli DTX 700. DTX 910 (zresztą cała seria DTX ma tą samą przypadłość) ma jedną zasadniczą wadę jak dla mnie - czyli nieco plasticzaną budowę - no i muszle mogły by mieć tak przynajmniej z 1-2cm większą średnicę. Z drugiej strony - niesamowicie leciutka konstrukcja i bardzo dobra jakość dźwięku w tej cenie - czyli to, co dla mnie najważniejsze, zwłaszcza gdy używam słuchawek przez kilka godzin bez przerwy. Na ile byłem w stanie wychwycić, to basy nie zniekształcały średnich i wysokich tonów (co jest powszechną cechą sennków w tym przedziale cenowym), zresztą generalnie odtwarzany dźwięk nie miał specjalnie żadnych zniekształceń, dynamika też jest jak najbardziej ok.
ATH 300 za to miała dosyć ciekawą budowę, nieco dziwną dla mnie - ale pewnie szło by się przyzwyczaić. Na głowie też leżały dobrze (chociaż miałem wrażenie że są ciut za luźne), a gdyby ktoś miał inne oczekiwania/przyzwyczajenia - to może i wybrałby właśnie ten model, niż DTX910. Jeśli miałbym podać główną różnicę pomiędzy ATH300 a DTX910 - to powiedziałbym, że separacja tonów jest nieco lepsza w DTX910. W ATH 300 miałem wrażenie, że w niektórych odsłuchach dźwięk za bardzo się zlewał.

Z modeli w tej cenie spokojnie mógłbym polecić też Philips SHP 8900 - grają dosyć przyzwoicie, w porównaniu do moich poprzednio używanych DTX 700 powiedziałbym że wypadają lepiej. Niestety mają pewną wadę - są dosyć ciężką konstrukcją i w tej chwili gdybym mógł cofnąć czas, zdecydowałbym się na jakiś inny mode (plusem było to że dorwałem promocję na allegro o 100 niżej, niż obecne ceny - a w takiej sytuacji to brać to bez zastanowienia :) )l. Jeśli waga Ci nie przeszkadza, to też spokojnie możesz o tym modelu pomyśleć.

Dosyć pozytywne opinie zbierają też słuchawki AKG K530 - niestety nie było mi nigdy dane odsłuchać ich w porządnych warunkach (ścian w sklepach dla mądrych inaczej i im podobnych nie zaliczam do warunków porządnych).

Tak czy siak idealnie byś miał, gdyby jakiś sklep w twojej okolicy sprzedawał sprzęt audio i dał możliwość odsłuchu - bo o słuchawkach można sobie pisać, oglądać zdjęcia i wymieniać opinie - a i tak każdy ma inne potrzeby i słuch i to co jednemu się podoba, drugiemu już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 22:35, ziptofaf napisał:

Nie wymagają. Mój znajomy ma dokładnie takie i wraz ze słuchawkami dostajesz przejściówkę,
żebyś mógł ich używać w normalnym PC-cie.

To nie jest tylko i wyłącznie kwestia przejściówki mały/duży jack.
Chodzi o to, że z reguły po prostu sygnał wyjściowy na zintegrowanej dźwiękówce jest zbyt słaby, żeby dobrze napędzić słuchawki. Grać owszem, będą - ale dużo gorzej, niż by mogły przy właściwym źródle.
Dokładnie to samo zaobserwowałem na moich SHP 8900. W domu - przy podłączeniu do x-fi - grały elegancko, bez większych problemów. Equalizer w foobarze miałem wyłączony, bo po co psuć sobie w miarę przyzwoity dźwięk. Po podłączeniu w robocie do jakiegoś zintegrowanego badziewia - okazało się, że bez pogmerania w equalizerze prawie nie miałem basów tam gdzie wiedziałem, że powinno "dupnąć". Różnica była naprawdę słyszalna. No i w takiej sytuacji to po cholerę wydawać kasę na ten "wymarzony" sprzęcik. Lepiej kupić coś tańszego - bo efekt będzie wtedy ten sam, a więcej kasy zostanie w kieszeni :)

Dnia 18.10.2010 o 22:35, ziptofaf napisał:

Co do jakości dźwięku - bardzo dobry sprzęt. Różnica między nimi, a moimi Creative Fatal1ty

Przede wszystkim Fatal1ty to nie ten przedział cenowy - jeśli porównujesz je do HD555, kosztujących w zasadzie 3 razy więcej. Praktycznie przy takim porównaniu to każdy model za ~300 pln będzie lepszy od Fatal1ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farmazony wypisujesz. Basów nie było, bo zostały odcięte (stromo stłumione) przez przetworniki, a nie dlatego, że nie było mocy. Impedancja w słuchawkach nie jest tak istotna w kwestii napędzania membran, jak ich czułość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 18:22, Hummer napisał:

Co myślicie o Logitech USB Headset H530?
Mam zamiar kupić jakieś dobre słuchawki. Cena około 50-100 zł.

Słuchawki USB to zbrodnia przeciwko słuchawkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:15, hans_olo napisał:

Słuchawki USB to zbrodnia przeciwko słuchawkom.

Rozwiń swoją myśl.
Edit: Oczywiście mam zamiar kupić słuchawki z mikrofonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:33, Hummer napisał:

> Słuchawki USB to zbrodnia przeciwko słuchawkom.
Rozwiń swoją myśl.
Edit: Oczywiście mam zamiar kupić słuchawki z mikrofonem.

Karty dźwiękowe dodawane do takich słuchawek to zazwyczaj szajs. Nie wspominając o tym, że służą one jedynie do tych słuchawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:03, hans_olo napisał:

> Może jakaś propozycja?
Budżet? I jaką kartę obecnie masz?

Do około 120 zł.

SoundMAX. Zintegrowana z tego co pamiętam, potem zobacze dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:57, Hummer napisał:

Do około 120 zł.

SoundMAX. Zintegrowana z tego co pamiętam, potem zobacze dokładnie.

Nie wiem jak ten Soundmax się sprawuje, ale za 120 zł można mieć całkiem fajne HSy 800 też creative''a i jeszcze będzie kasa na piwo. Mimo wszystko sluchawki USB zwłaszcza w tym zakresie cenowym lepsze od tego nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować