Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2007 o 23:32, TetraGramaton napisał:

Apropo gier FTP to najbardziej co w nich mi zależy to to, że jak gościu tupta i się zbliża
to żeby moje ucho mogło jednoznacznie stwierdzić, że koleś jest w adekwatnym położeniu co sygnał
z głośnika.

Sry za 2 pod rząd. Nie widziałem posta. Jak chcesz do gier to kup sobie 5.1 np. te co teraz mam SPEED-LINK Medusa 5.1 Home Edition (SL 8796) to sąmoje drugie słuchawki 5.1 więc mam jakieś porównanie. Doskonałe też do słuchania muzyki - zobaczysz jak basik wibruje. Masaż dla ucha normalnie :). Co do gier to w każdej słuchawce masz 4 głośniki: basowy, centralny, przód, tył. Warto wydać ponad 200zł (około 250zł). Są bardzo solidne i się nierozgracą za 2 miechy (nawet za rok ;P). Bardzo estetyczne. Jak nie jesteś DJ''em to nie masz co się zastanawiać. Kup sobie cś co nie będiesz musał już zmieniać przez kilka lat (kiedyś może na słuchawki 7.1 :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych co ty zaproponowałeś to albo Creative''y albo Sennheiser''y. Nie kupuj słuchawek z jakąś wibracją, moim zdaniem nie potrzebny bajer. Lepiej jak muszle słuchawek są wyścielone jakimś miękkim materiałem a nie skórą (nie pocą się tak uszy) Jeszcze lepiej jak by te muszle były wyprofilowane do kształtu głowy, są wygodniejsze w noszeniu (przykład na zdjęciu). Nie kupuj słuchawek z pałąkiem z tyłu głowy (jak te Logitech''y co proponowałeś), po dłuższym użytkowaniu bolą uszy ponieważ słuchawki na nich wiszą. Ważny też jest przewód, który nie może być za krótki (chyba że w zestawie jest przedłużka). Dobrze jak nie ma na nim regulacji głośności, ponieważ pogarsza to tylko jakość dźwięku, albo może przerywać jak się popsuje. No chyba że słuchawki są tanie i służą do rozmów przez jakieś komunikatory to wtedy może być. Przewód z miedzi beztlenowej to już standard, jest chyba w każdych słuchawkach. Dobrze jak byś mógł te słuchawki przymierzyć, bo nie mogą za bardzo uciskać ani być za luźne (bolą wtedy uszy).
Ja na razie miałem ważniejsze wydatki, przez co musiałem kupić inne słuchawki (Philips SHP2000) fotka poniżej.

20070517163042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Nie kupuj słuchawek z jakąś wibracją, moim zdaniem nie potrzebny bajer...
A moim zdaniem fajna sprawa. Jak pisałem to są moje drugie słuchawki 5.1. Zawsze lubiałem czuć moc membrany w głośnikach, te jej drżenie. Brakowało mi tego w słuchawkach. Jak bym nie podgłośnił to nie czułem tego wiatru, pomruku, drżenia. Teraz to się zmieniło. Nie wiem czy spotkałeś się z wibracją słuchawek, możesz mi wierzyć wrażenie jest bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te co dałeś na zdjęciu wyglądają dosyć okazale, ale nie mają mikrofonu. Ja muszę mieć słuchawki także z mikrofonem bo czasem dzwonię przez skype''a.
*Dzięki za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mo o taką wibrację jak w telefonie. Są słuchawki (chyba Philips''a) co mają wbudowane silniczki i umiejscowione najczęściej z tyłu głowy. Zasilane jest to dodatkowymi bateriami chyba AA i według producenta powinno to dawać niezapomniane wrażenia z oglądanie filmów czy grania na komputerze. Niezapomniane wrażenia to może zostawia ale raczej od bulu głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić osobny mikrofon za ponad 10 zł do rozmowy przez skype:) Ja mam taki na stojaku, można go wyginać na wszystkie stony:) i używam go również so Counter-Strike''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witojcie.
potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek.
muszę sobie jakieś kupić - stare chyba nie wytrzymały presji (jedna słuchawka padła, chyba kabelek się przetarł, bo jak się dociśnie w odpowiednim miejscu to o dziwo zaczyna działać :P ) i konieczne stało się zaopatrzenie w nowe.
chodzi mi o tak zwykłe, ''douszne'', małe słuchawki. nie chcę żadnych bajerów (na przykład takich z plastykowym dinksem, który ''owija'' się dookoła małżowiny - nooo, trudno to wyjaśnić, a zdjęcia mi się nie chce w necie szukać).
chcę, żeby miały dobrą jakość dźwięku (szczególnie interesuje mnie ''obsługiwanie'' muzyki ciężkiej i głośnej) oraz wejście, które będę mógł podpiąć do swojego odtwarzacza mp3 (takie najzwyklejsze, z małym, metalowym bolcem).
cena - do 50 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kącik słuchawek. OMG. Ja używam do mp3 zwykłych czarnych za 5 zł. A do kompa mam jakiś headset E5 i duże słuchawki Philipsa z nic nie mówiącym mi oznakowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 20:12, Mroczny Baran napisał:

Ja mam Creative EP-635 do MP3 i jestem z nich bardzo zadowolony (świetnie przewodzą basy) ,a
do kompa nie mam słuchawek tylko głośniki.


ooo właśnie, podążając tropem podanym przez Araondoiona, wynalazłem model EP-635. są wysoko oceniane i w ogóle ;)
moje pytanie - otóż jak sprawdza się smycz, w jaką są ''zapakowane'' słuchawki? moje stare przestały funkcjonować właśnie dlatego, że w miejscu, gdzie kabelek połączony ze smyczą coś się chyba przetarło i przestało kontaktować.
jak jest w tym modelu? nic się nie przeciera itp?
aha - podobno po dłuższym słuchaniu muzyki zaczyna boleć głowa. to prawda? i jak jest z tą ''izolacją od otoczenia''? wyczytałem, że nie słychać żadnych odgłosów ''z zewnątrz''.

wybacz lawinę pytań, ale nie wydam 80 złotych w ciemno ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 20:19, Azrathel napisał:

ooo właśnie, podążając tropem podanym przez Araondoiona, wynalazłem model EP-635. są wysoko
oceniane i w ogóle ;)
moje pytanie - otóż jak sprawdza się smycz, w jaką są ''zapakowane'' słuchawki? moje stare
przestały funkcjonować właśnie dlatego, że w miejscu, gdzie kabelek połączony ze smyczą coś
się chyba przetarło i przestało kontaktować.
jak jest w tym modelu? nic się nie przeciera itp?
aha - podobno po dłuższym słuchaniu muzyki zaczyna boleć głowa. to prawda? i jak jest z tą
''izolacją od otoczenia''? wyczytałem, że nie słychać żadnych odgłosów ''z zewnątrz''.

wybacz lawinę pytań, ale nie wydam 80 złotych w ciemno ;]

ja mam 630 a nie 635 bo byly drozsze ale 635 sa lepsze ;) Izolacja otoczenia dobra, na odpowiedniej glosnosci, sluchawki naprawde dobre, chyba najlepsze cena/jakosc, graja glosno, ja nie slucham na najwyzszym poziomie bo jest za glosno wtedy (btw mam mp3 Sansa c240) , mnie glowa nie bolala od sluchania.
Za to za bardzo nie rozumiem o co chodzi z "zapakowane" ;p
btw. na te sluchawki masz roczna gwarancje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, po długim czasie mam nowe słuchawki. Są to Speed-Link Metropolis ( http://mmv.pl/produkty_new/szczegoly.php?id_grupy=53&grupa=speedlink_multimedia_sluchawki&id_produktu=33). Słuchawki dostałem za darmo, tak jak wielu innych forumowiczów w promocji Cenegi - "kup trzy gry z Kolekcji Klasyki, zarejestruj je, a otrzymasz słuchawki za darmo".
I tak też się stało. Jedyne co mnie doprowadzało do furii to długi czas oczekiwania (równe 14 dni roboczych...).
Sprawują się one wyśmienicie. Mają świetną jakość dźwięku (znacznie lepszą niż moje głośniki :P) i dobre bassy (przy słuchaniu Linkin Park muszą być dobre). Wygląd jest nowoczesny - bardzo ładny srebrny i biały kolor z kawałkami różnych metali i oczywiście kabelków. Na plus trzeba też powiedzieć, że regulacja głośności na kablu została profesjonalnie stworzona, tak aby każdy bez przeszkód mógł to zrobić szybko i sprawnie :)
Mikrofonu nie testowałem, bo mam podłączony sam mikrofon, a rozdzielacza na dwa nie mam ;)
Jeżeli ktoś myśli o ich kupnie - polecam, szczególnie za tą cenę (50 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ja patrzyłem na recenzje w internecie. Z izolacją od otocznie to prawda. Jak idę ulicą to nieraz przejeżdża koło auto mnie a ja go nawet nie słyszę....zaczyna się bać czy ,któreś mnie kiedyś nie przejedzie :D. Z bólem głowy to zależy jak głośno słuchasz i czego słuchasz..... bo metalu na maks głosie nie polecam ;P. Jeśli słuchasz muzyki dość długo i głośno to czasami rzeczywiście pojawia się ból ,ale mi zazwyczaj po chwili wyłączenia muzyki mija. Ze smyczą to nie wiem. Nie używam ,ale guma od kabelków z tego co widzę jest solidna. Ja noszę tysiąc i jeden rzeczy w kieszeni z MP3 i nie widzę ,żeby działo się coś niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 20:32, Araondoion napisał:

Za to za bardzo nie rozumiem o co chodzi z "zapakowane" ;p


chodzi mi o jakość (trwałość) połączenia słuchawek ze smyczą (obrożą), czyli o te białe kawałki plastiku ;]

Mroczny Baran (swoją drogą, szałowy nick ;)) -> nooo, to dobrze. dzięki za odpowiedź ^^

20070620211419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować