Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2012 o 13:09, ziptofaf napisał:

Popytaj po serwisach, wymiana kabla to zasadniczo nie są jakieś chore koszta o ile samemu
dostarczysz kabel (ceny od 5 do 150 zł zależnie od wymagań).
Ewentualnie nawet nie musisz się bawić w lutowanie - znajdź miejsce uszkodzenia kabla,
utnij ten fragment, skombinuj nieco drutu/jakiegokolwiek kabla, połącz i opleć nim resztę
plecionki, sklej taśmą izolacyjną. I proszę, działa. Sam tak musiałem robić ze słuchawkami
od Creative''a bo w nich się zawsze kable rwą a nie chciało mi się szukać po domu lutownicy.
Potem się co prawda wkurzyłem i po prostu wpakowałem w nie Conducfil Sonolene 3014 -
kosztuje z 6 zł a jest całkiem przyzwoitym kablem słuchawkowym - ale do tego czasu działało
to znośnie.

Albo skombinuj sobie lutownicę i zrób coś takiego:
http://majsterkowo.pl/jak-naprawic-przeciety-kabel-od-sluchawek/

Tylko pełna wymiana kabla = kontroler głośności to ty jednak też wyrżniesz jeśli jest
na nim ;) Coś za coś.


Meh. Czyli nie ma już szans że odzyskam równy dźwięk w obu słuchawkach? :|
Kabel rzeczywiście jest tani i wart uwagi, ale pytanie czy próbować włożyć jeszcze 50zł w słuchawki czy już olać i przeboleć, a przyszłościowo kupić nowe. Byłem tak zajarany swoimi AKG, a tu lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek z mikrofonem za 50zł. Wiem, że za te pieniądze to raczej nic porządnego nie będzie, ale też jakiegoś profesjonalnego sprzętu nie potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 13:39, Akoss-94 napisał:

Meh. Czyli nie ma już szans że odzyskam równy dźwięk w obu słuchawkach? :|

A czemu nie ma szans? Jak zmienisz cały kabel to dźwięk będzie równy, może nawet lepszy niż wcześniej bo dobry kabel zapewni mniejsze zakłócenia. Jedyne ale to takie że zapewne stracisz regulację głośności na kablu i będziesz musiał używać tej programowej, czy to w Windowsie czy w konkretnych grach.

Dnia 20.07.2012 o 13:39, Akoss-94 napisał:

Kabel rzeczywiście jest tani i wart uwagi, ale pytanie czy próbować włożyć jeszcze 50zł
w słuchawki czy już olać i przeboleć, a przyszłościowo kupić nowe. Byłem tak zajarany
swoimi AKG, a tu lipa.

Z tego co kojarzę to one nie są jakimś tanim modelem za 5 dych a takim który kosztuje z 2 stówy. Więc wydaje mi się że ich naprawa to niezły pomysł. Ewentualnie jeśli rzeczywiście je wymieniać, to najlepiej na coś przynajmniej porównywalnego do obecnych a najlepiej coś nawet lepszego. Czyli tak z 250 zł musiałbyś mieć na nówki (w tej kategorii cenowej to zapewne polecałbym jakieś Sennheisery osobiście).

Jeśli samemu zrobiłbyś pełny recabling to zamkniesz się w niewielkich kosztach (potrzebujesz wtyku, splittera, kabla, lutownicy, taśmy izolacyjnej i koszulki termokurczliwej, oplot też się przyda) z tym że nie jest to takie proste, trzeba się choćby do muszli dostać i najlepiej przygotować sobie na ten proces przynajmniej godzinę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 14:01, ziptofaf napisał:

A czemu nie ma szans? Jak zmienisz cały kabel to dźwięk będzie równy, może nawet lepszy
niż wcześniej bo dobry kabel zapewni mniejsze zakłócenia. Jedyne ale to takie że zapewne
stracisz regulację głośności na kablu i będziesz musiał używać tej programowej, czy to
w Windowsie czy w konkretnych grach.


Wybacz. źle zrozumiałem. Nie posiadają one regulatora głośności, a używam ich do telefonu.

Dnia 22.07.2012 o 14:01, ziptofaf napisał:

Z tego co kojarzę to one nie są jakimś tanim modelem za 5 dych a takim który kosztuje
z 2 stówy. Więc wydaje mi się że ich naprawa to niezły pomysł. Ewentualnie jeśli rzeczywiście
je wymieniać, to najlepiej na coś przynajmniej porównywalnego do obecnych a najlepiej
coś nawet lepszego. Czyli tak z 250 zł musiałbyś mieć na nówki (w tej kategorii cenowej
to zapewne polecałbym jakieś Sennheisery osobiście).

Jeśli samemu zrobiłbyś pełny recabling to zamkniesz się w niewielkich kosztach (potrzebujesz
wtyku, splittera, kabla, lutownicy, taśmy izolacyjnej i koszulki termokurczliwej, oplot
też się przyda) z tym że nie jest to takie proste, trzeba się choćby do muszli dostać
i najlepiej przygotować sobie na ten proces przynajmniej godzinę czasu.


Problem nie leży w tym już że nie umiem, bo dałbym jakoś radę, ale nie posiadam lutownicy, nie znam nikogo kto mógłby mi pożyczyć. Jak kupię kabel i minijacka to podejdę do jakiegoś serwisu. I tu kolejne pytanie. Macie jakieś dobre w miarę tanie jacki? Skoro kabel już się tutaj pojawił to czas na jacka który najlepiej jakby był kątowy, bo kabel w nim rzadziej pęka - co u mnie jest bardzo częstym problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D Szukam słuchawek z mikrofonem do 150 zł (no moge dolozyc ze 2 dyszki jeszcze :P). Ich głównym przeznaczeniem maja być gry, co polecacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że możecie mi pomóc.
Poszukuję w miarę dobrych, bezprzewodowych słuchawek do Xbox''a 360 i PC. Cena do 200zł. Coś nowego dostanę w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek zamkniętych lub półotwartych do grania w cenie do ok. 150 PLN (ew. więcej, jeśli coś jest wyraźnie tego warte, ale absolutne maksimum to 200 PLN). Karta dźwiękowa niestety jest tylko z płyty głównej bez możliwości wczepienia innej. Chętnie bym widział też mikrofon, ale może ew. być do kupienia osobno i doczepienia. Nie mam dużych wymagań co do jakości dźwięku - potrzebuję po prostu solidnych, wygodnych słuchawek przyzwoicie obsługujących dźwięk z gier.

Coś z tej listy?
- Superlux HD661
- Superlux HD681
- Sennheiser HD 202 II
- AKG K514 / K514 MK II
- AKG K518 DJ
- Panasonic RP-HTF600E-S
- Creative Aurvana Live

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 15:34, Amdor6 napisał:

Sennheiser HD 202 II


Raczej nie polecam tych słuchawek. Albo to ja mam za duży łeb, albo one są za ciasne i za małe. Miałem też wrażenie, że są przebasowane.

Zamiast tego zainteresuj się HD 201 - mam te słuchawki już 2,5 roku i jestem zadowolony. Bardzo dobra jakość dźwięku, wygodne, a na Allegro za 75 zł są. Po ok. 2 latach zaczęła odpadać z nich ta gumowa powłoka (nie wiem jak to się nazywa, ale pod spodem jest zwykły materiał, więc to problem tylko estetyczny.

Dnia 22.08.2012 o 15:34, Amdor6 napisał:

- Creative Aurvana Live


Tych słuchawek akurat nie miałem, ale słyszałem o nich same dobre rzeczy. Mój kolega je kiedyś miał i zachwalał, więc coś musi być na rzeczy. Te słuchawki mają tylko jeden problem - strasznie krótki kabel, bodajże 1,2 m. Jak chcesz je kupić, od razu dokup porządną przedłużkę (ta dołączana do słuchawek jest do dupy).

A co do mikrofonu, to polecam Zalman Mic-1. Kosztuje jakieś 20 zł, na Allegro parę osób sprzedaje w zestawie ze słuchawkami HD 201. Daje dobrą jakość dźwięku, trzeba trochę cudować przy montażu, ale nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 17:06, Feallan napisał:

> - Creative Aurvana Live
Te słuchawki mają tylko jeden problem - strasznie krótki kabel, bodajże 1,2 m.

Nie, te sluchawki maja drugi, imho wazniejszy, problem: strasznie niewygodny pałąk. Jest za cienki i slabo rozklada mase sluchawek na glowie totez po jakichs 20-30min zaczynaja uwierac :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2012 o 18:43, Piotrek_K napisał:

Nie, te sluchawki maja drugi, imho wazniejszy, problem: strasznie niewygodny pałąk.
Jest za cienki i slabo rozklada mase sluchawek na glowie totez po jakichs 20-30min zaczynaja
uwierac :/...


Dobrze, że mówisz, bo miałem to kupić, jak mi się te HD 201 rozwalą. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel szuka słuchawek do 260zł. Będą służyć tylko i wyłącznie do grania. Nie ma jakichś szczególnych wymagań. Mają być wygodne, trwałe, dawać dobry, czysty dźwięk i nie wyglądać jak kupa. Pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety :/. W czasie gdy kupowalem to wpadly mi w oko jeszcze AKG K512/K514 i jakbym wiedzial, ze z palakiem takie przeboje (nie da sie tego odczuc majac sluchawki na uszhasz w sklepie rtv) to bym od razu kupil K514 zapewne.

Choc jesli chodzi o dzwiek to ZADNYCH zastrzezen nie mam - byl po prostu dokladnie taki jaki mial byc. Wyrazne basy, czysta gora, zadnego dudnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi dla przykładu HD 201 w ogóle na głowie tzn. na uszach nie leżą. Za płytkie są moim zdaniem. Niewygodne :/

Co do odsłuchu to są w porządku, prócz basu, którego im brakuje jak niczego innego na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje słuchawek do kwoty 220zł - przedeszwystkim potrzebuje ich podczas dojazdów na uczelnię. Oczywiście nauszne. Muzyka odtwarzana ze smartphone''a. Ktoś coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam K518 DJ. Niektórym mocno dociskają do uszu - ale metalowy (a mimo to dosć wygodny) pałąk można mechanicznie rozszerzyć. Osobiście polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Panowie, czy możecie coś poradzić na mój problem? Kupiłem sobie słuchawki Sennheiser HD 201, tymczasowo z braku funduszy, po tym jak zniszczyłem swoje HD 202. I ból jest taki, że po miesiącu strasznie zaczął się w nich skręcać kabel, w takie "świderki". Że jak się go rozprostuje i puści, to on znów zaraz się skręca aż do samej góry, nie jestem w stanie w nich wyjść na zewnątrz. Szczerze mówiąc, nie wiem, w jaki sposób ja mogłem tu zawinić. Wiecie może jak to naprawić?

20120830091257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest ee... okręcony. Musisz pokombinować/przekladać kabel tak aż się wyprostuje. Imho tu leży problem. Wtyczkę przekładasz pomiędzy słuchawkami. Jak nie podziała w jedną stronę to w 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować