Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2013 o 20:33, diablolod napisał:

dobra, wybieram Siberia V2


Brzmi jak śmieć o bardzo przeciętnych parametrach. No ale jak lubisz tego typu modele zamknięte żeby mieć ładną nalepkę Steelseries to w sumie mogą ci pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*spam spam spam*, brak mozliwosci edycji po czasie -_-

Dobra, wstrzymuje sie jednak. Czekam na pomoc w tej sprawie. Moga tez byc sluchawki + mikrofon zalmana. Mysle troszke nad creative aurvana live. Pomoc wskazana

Ziptofaf
Nie. Nie lubie. Dlatego pytam.
Aczkolwiek o Sibieria V2 slyszalem duzo dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 21:17, diablolod napisał:

Ziptofaf
Nie. Nie lubie. Dlatego pytam.
Aczkolwiek o Sibieria V2 slyszalem duzo dobrego



Po prostu, jak zawsze na chyba każdej stronie w tym temacie, podrzucę to:
http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-nauszne-do-gier/
Wybierz sobie z tej listy coś fajnego.

A co do samych opinii - ja i o Fatal1ty słyszę dużo dobrego. Które to słuchawki powinny być moim zdaniem wykorzystywane jako narzędzie tortur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te creativy zbierają bardzo, bardzo, bardzo, bardzo dużo pochlebnych opinii. Sam chciałem je kupić jednak dostałem okazyjnie AKG k514, które też są całkiem całkiem :).

#Zipostaf
To tak jak słuchawki razera. Electra brzmią tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od pewnego czasu podczas odtwarzania wysokich tonów moje słuchawki strasznie szumią. Bez obniżania sopranów praktycznie nie da się słuchać niektórych utworów. Słyszałem, że pomogłoby kupienie słuchawek z wyższą impedancją. I tu moje pytanie, czy jakbym wymienił moje Sennheisery CX 400 (16 ohmów) na VSonic GR07 (50 ohmów) to przestałbym słyszeć szumy? jako odtwarzacza używam iPhone''a 4. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z myślą o nowym komputerze stopniowo staram się kompletować sprzęt do niego, gdyż dotychczas miałem do czynienia tylko z niższej klasy sprzętem. O ile w przypadku klawiatury czy myszy nie miałem problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu, to niestety nie mogę wyszukać odpowiadających mi słuchawek. Do 400 zł, podstawowy warunek: niska awaryjność, kabel, bez mikrofonu. Czyli wszystko, aby i one pozostawały sprawne na dłużej, bez łamliwych plastików z Chin i psujących się efektów świetlnych. Jakość dźwięku dopiero po wyżej wymienionych cechach. Jakich dźwiękach? Z gier, czasem filmów, ale nie musi to być pseudo-gamingowa edycja, po prostu aby można było delektować się dobrej jakości dzwiękami. 400 zł to nie jest nieprzekraczalna granica, jednak preferowałbym coś poniżej 400, z góry dziękuję za polecenie dobrych słuchawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz mikrofonu to polecam Ci iść po uniwersalnych i wziąć AKG k518. Jak komp ma gniazdo z przodu to kabla powinno spokojnie starczyć a mi się jak dotąd przez półtora roku poniewierania, upychania w torebce na siłę itp nie udało moich AKG uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebuejsz dobrej izolacji to dorzuciłbym do listy k514 mk II. Lekkie, długi kabel, dobry dźwięk.

Potwierdzam słowa Fumiko. AKG k518 są dość wytrzymałe. Ja korzystam z nich na codzień od ponad roku i jedyne co mi się psuło to kabel przy wtyczce (efekt noszenia telefonu w kieszeni). Mało tego śpię w nich :D, noszę w torbie i niejednokrotnie mi spadły, dostało im się. Nic właściwie im się nie stało - nadal grają dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od pewnego czasu szukam jakiś mniejszych słuchawek nausznych ,przede wszystkim do słuchania muzyki. Półka cenowa powiedzmy 130zł +/- 30 . Póki co w internecie nie znalazłem nic wartego polecenia prócz klasycznych Koss Porta Pro. Słuchawki - dla mnie - strasznie brzydkie ,wiem raczej z nich rezygnuje. Koleżanka ostatnio chodziła w słuchawkach Sony MDR-ZX300 i wydały się być okej jak na ten przedział cenowy. Może macie coś ciekawego do polecenia?
Nachodziłem się już troche w Koss UR40 i Sennheiser 202 i jakościowo były świetne ,ale jednak im bliżej ciepłych dni ,tym mniej wygodne staje się wychodzenie z nimi. Ze słuchawek dokanałowych i dousznych rezygnuje, bo jest to dla mnie o wiele gorszt komfort ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę stare, ale napiszę.

Dnia 14.04.2013 o 14:00, kamyk95 napisał:

Słyszałem, że pomogłoby kupienie słuchawek z wyższą impedancją.

Osobiście nigdy nie kupuję żadnych słuchawek z niższą impendancją niż 32 ohm. Generalnie w słuchawkach im wyższa tym lepiej. Po pierwsze to znaczna oszczędność energii, a tym samym żywotność baterii w urządzeniach przenośnych, po drugie wierniejsze odtwarzanie średnich i wysokich tonów.

Dnia 14.04.2013 o 14:00, kamyk95 napisał:

I tu moje pytanie, czy jakbym wymienił
moje Sennheisery CX 400 (16 ohmów) na VSonic GR07 (50 ohmów) to przestałbym słyszeć szumy?

Szumy często wynikają z tego, że jeżeli słuchawki cicho grają (a to przy niskiej impedancji standard), to zwiększa się głośność wyjściową wzmacniacza. A te w wielu urządzeniach (szczególnie przenośnych) są niskiej jakości, co właśnie oznacza generowanie szumu.
Ja praktycznie od wielu lat korzystam z pchełek Sennheisera o wysokiej impedancji dzięki czemu porządne odtwarzacze pozwalają mi na dobry odsłuch na poziomie głośności 3-4/20 lub 4-11/40. Przy pełnym odlocie (dźwięk wypełnia wszystko) nie muszę nigdy pogłośnić powyżej 40% maksymalnej mocy. Wyższe poziomy głośności istnieją dla mnie tylko dla nieuzasadnionego poczucia zapasu wyższości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2013 o 21:01, KuroNeko napisał:

co powiedzielibyście mi o tych słuchawkach


Kosztują 16 złotych i będą wydawać z siebie dźwięk. Więcej zapłacisz za przesyłkę niż są warte takie słuchawki (chociaż sam miałem 2 albo 3 pary za 20 złotych na awaryjne sytuacje i byłem zadowolony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 21:05, Daelor napisał:


> co powiedzielibyście mi o tych słuchawkach

Kosztują 16 złotych i będą wydawać z siebie dźwięk. Więcej zapłacisz za przesyłkę niż
są warte takie słuchawki (chociaż sam miałem 2 albo 3 pary za 20 złotych na awaryjne
sytuacje i byłem zadowolony).

Niestety, nie należę do grona ludzi, którzy są wstanie wydać na słuchawki 100 czy 200 zł. Trochę powyżej moich progów. Dlatego też zawsze staram się patrzeć jak najtaniej. Nie wymagam rozwalających bębenki basów, chcę słuchawki, które wydają dźwięk, mają micro i będą mi służyć przez dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do jakiegoś większego supermarketu - to, co zapłaciłbyś tutaj za przesyłkę wydasz na słuchawki, za 20-30 zł na pewno coś tam znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tylko jedno pytanie. Prawie wszystkie słuchawki jakie kupuje są bezprzewodowe i zawsze kupywałem te z łacznością bluetooth a teraz upatrzyłem sobie słuchawki z łącznością radiową. Co to znaczy na czym polega połączenie się z nimi? Prosze o dokładne wytłumaczenie ponieważ nie znam się za bardzo na słuchawkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te radiowe będa miały stacyjkę/odbiornik do których się łączą. Mają większy zasięg, bardziej żrą baterie. Tyle z moich spostrzeżeń... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2013 o 20:11, Akoss-94 napisał:

Te radiowe będa miały stacyjkę/odbiornik do których się łączą. Mają większy zasięg, bardziej
żrą baterie. Tyle z moich spostrzeżeń... :P

Dzięki, juz rozumiem. Ale co do tej baterji to chyba nie żre dwa razy więcej niż te z bluetooth co nie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie... Mi na bateriach trzymały 3-4 tygodnie przy korzystaniu codziennym po 3h~.

Te ''radiówki'' są generalnie z wyższej półki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować