Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rock Band 3 nauczy nas grać na prawdziwej gitarze

21 postów w tym temacie

To czemu po prostu nie dadzą możliwości podłączenia elektrycznej gitary pod konsolę? :P Bo jeśli zastąpią cokolwiek jakimś przyciskiem to to będzie, jak pisał palpatine, zabawka - nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei pomysł popieram, może wtedy w końcu sięgnę po te gry (mimo, że 20-letniego stażu nie mam, a zaledwie kilkuletni), bowiem jakoś bieganie z plastikowym wiosełkiem z 5-ma tylko miejscami na palce do mnie nie przemawia.
No i nie mogę sobie odmówić wytknięcia babola, Wolvi - "...jawi mi się jako jawny..." - za dużo tych "jawek" w tym zdaniu - zgrabniej byłoby chociażby "...wydaje się być jawnym..."
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 11:28, Karfein napisał:

To czemu po prostu nie dadzą możliwości podłączenia elektrycznej gitary pod konsolę?

Bo przyciskanie struny to czynność znacznie bardziej skomplikowana niż przyciskanie przycisku. Dlatego. Poza tym - Rock Band - 200 zł. Gitara elektryczna - 600 zł. Prawdziwemu gitarzyście coś takiego jest kompletnie niepotrzebne, osoba niegrająca wysiądzie po 15 minutach bo będą ją boleć palce.

Dnia 07.11.2009 o 11:28, Karfein napisał:

:P Bo jeśli zastąpią cokolwiek jakimś przyciskiem to to będzie, jak pisał palpatine,
zabawka - nic innego.

Zabawka nie zabawka - na perkusji z GH ludzie trenują rytmikę grania na perkusji. No ale perkusja ma trochę proszą metodę wydobywania z niej dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również do tej pory nie byłem zainteresowany GH czy Rock Bandem, właśnie ze względu na te śmieszne kontrolery, w którym chodziło szybkość i zręczność palców, a z grą na gitarze to to kompletnie nic wspólnego nie miało (tylko tyle, ze kontroler wyglądał jak wyglądał).

Jeżeli coś się w tej materii zmieni to pomyślę nad Rock Bandem 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę tylko zwrócić uwagę że Logitech opracował przecież kontroler do GH będący jednocześnie prawdziwą gitarą elektryczną. Wystarczy tylko dopiąć struny i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jakiś rok temu Nitendo zapowiedziało ,grę muzyczną ,którą by się obsługiwało prawdziwą gitarą zrobioną przez nich. Jakoś temat ucichł. Co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 12:31, Vernio napisał:

Hmm. Jakiś rok temu Nitendo zapowiedziało ,grę muzyczną ,którą by się obsługiwało prawdziwą
gitarą zrobioną przez nich. Jakoś temat ucichł. Co się stało?

A ja pamiętam, że Disney robił taką grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że oni naprawdę chcą wprowadzić coś nowego, wszystko będzie okej, jak z Rock Bandem 3 nadal będą działały stare gitary, a nowa "prawdziwa" będzie opcjonalnie, tyle:)

Choć, jak zauważył Aisha, taki kontroler już jest, więc wystarczy poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 12:02, Aisha napisał:

A ja chcę tylko zwrócić uwagę że Logitech opracował przecież kontroler do GH będący jednocześnie
prawdziwą gitarą elektryczną. Wystarczy tylko dopiąć struny i gotowe.


Ale bullshit! Może z odległości 100 metrów gitara Logitecha do złudzenia przypomina prawdziwą, ale strun tam za Chiny nie założysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takiego stwierdzenia że gry to tylko zabawa. Można to traktować poważniej a tu mamy świetny przykład. Jeżeli to nie fake to chyba sobie sprawię taką gitarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 12:55, Cthulhu_X napisał:

> Hmm. Jakiś rok temu Nitendo zapowiedziało ,grę muzyczną ,którą by się obsługiwało
prawdziwą
> gitarą zrobioną przez nich. Jakoś temat ucichł. Co się stało?
A ja pamiętam, że Disney robił taką grę.



Hmm. Rzeczywiście Disney:P Mieli już chyba prototyp tej gitary z tego co pamiętam. Mam nadzieję ,że ta gra wyjdzie, anie skasowali ją tydzień po zapowiedzi.-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie można grać po staremu, na "klasycznych" gitarach i dadzą też tryb dla maniaków z obsługą nowej gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 13:01, Larry_Nash napisał:

Ale bullshit! Może z odległości 100 metrów gitara Logitecha do złudzenia przypomina prawdziwą,
ale strun tam za Chiny nie założysz.


Tyle tylko że ja nie mówię o tej gitarze co jest w sklepach a o tej co niedawno była zapowiedziana (zapowiedź znalazłem niechcący na jakimś amerykańskim serwisie dotyczącym GH). Więc sie odp...eprz i nie wyskakuj więcej z takimi tekstami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować