Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Dragon Age: Początek - garść porad odnośnie taktyki

16 postów w tym temacie

Czy przy każdym artykule z tej serii musisz dodać komentarz, że masz dalijskiego elfa? Myślisz, że kogoś to interesuje? A oprócz tego po prostu spamujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 21:45, Damianuss1 napisał:

Bardzo ciekawie opisane i z pewnością się przyda. Metoda na pieska to nic innego jak
stare dobre "lurowanie" :).

Sztuczka stara jak świat :)
Pojęcie "na pieska" zrodziło się w czasie oglądania i komentowania Warden''s Quest - brytyjska ekipa tak kilka trudnych miejsc rozkminiała. Niestety na turnieju miało to wadę - każde takie "patyczkowanie się" kradnie trochę czas :)
EDIT: swoją drogą w DA:P jest możliwość tworzenia przynęt/wabików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł, szkoda że tak mało :D
Dobrze że w miarę wcześnie zorientowałem się w klasach i tym co oferuje gra :D
Mała rada ode mnie dla ludzi nie wtajemniczonych w taktyki kooperacyjne - Każda drużyna powinna posiadać "tanka" czyli tego który będzie zbierał łupnie. Czyli w tym wypadku jest to wojownik wyposażony w najlepszą i najcięższą zbroję i oczywiście tarczę. Warto też zaopatrzyć się w runy wzmocnienia tężyzny [dodanie życia].
Masakrycznie wręcz przydatnymi umiejętnościami są także Leczenie w połączeniu z Wysysaniem Energii. Wysyanie energii wysysa manę z trupów poległych przeciwników, co pozwala nam na odzyskiwanie many w dosyć szybkim tempie, zaś leczenie jest nieocenione gdy wolimy zatrzymać flaszki na trudniejsze walki gdy nasza drużyna dostanie obrażenia od czaru/ciosu obszarowego tzw. "AoE" [skrót od Area of Effect]
Ok bo się rozpisałem :P a to nie ja piszę artykuł :D ale w każdym razie - pozdrawiam i dziękuję za każdy artykuł poświęcony tej niesamowitej i wciągającej grze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez healingu daleko się nie zajdzie. Więc najlepsza taktyka to mag z tyłu leczący kompanów :). Ja akurat zrobiłem wojownika, i on ma takiego skilla który ściąga na siebie moby, jako na tanka. Ogólnie najlepszy RPG 2009, dawno mnie jakaś gra tak nie wciągnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 15:30, damlon napisał:

hmm.. pewnie wyjdę na ofiarę losu, ale co oznacza termin "munchkinizm"?


Jeżeli nie grałeś nigdy w papierowego RPG czy ogólnie nie wychodzisz po za rozrywkę elektroniczną to nie dziwne, że nie wiesz :)

W skrócie to styl gry oparty na maksymalnym wykorzystaniu zasad do swoich celów. Po prostu poznajesz zasady gry, uczysz się je wykorzystywać do własnych celów. Tak jak tutaj korzysta się z faktu, że można namierzać wrogów każdym członkiem drużyny, o ile tylko danego przeciwnika widzi chociaż jedna postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że świetnym pomysłem jest stosowanie dwóch magów z barierą kinetyczną. Zarówno defensywnie - rzucaną na tanka (jak już skupi na sobie uwagę), jak i ofensywnie - wałączając na jakiś czas co twardszych przeciwników, podczas gdy drużyna zajmuje się wyrzynaniem mięska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram taki team , moja postać wojownik miecz i tarcza,Oghren krasnolud +topór dwuręczny,Leliana +łuk,Wynne leczenie + magia krwi.Dopiero zaczynam gre ale mam nadzieje że taki skład będzie dobry do końca gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,dobrze opisane.Jestem w grze nie więcej niż nowicjuszem.Za tanka zdecydowanie robi Sten.Za maga morrigan, a za pomagajcego alistair...Team musi byc wielozadaniowy.Pies bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować