• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Rohamos

Dożywotnia gwarancja - zapytanie

Pytanie

Witam. Niepokoi mnie jedna sytuacja. Otóż zarejestrowałem dziś grę Baldur''s Gate II + Throne of Bhaal. Wszystko poszło tak jak powinno. Jednakże kiedy przeszedłem do działu "Moje konto", w rubryce "dożywotnia gwarancja" przy tejże grze napisane jest:" brak gwarancji dożywotniej", choć gra ta była zakupiona po dniu 22 września (bodajże po tej dacie wszystkie gry są objęte dożywotnią gwarancją). Być może mój problem wynika z mojego niedopatrzenia. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

126 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.06.2007 o 11:03, Iloveavril napisał:

Mam uszkodzoną płytę od Gothica III Edycja Kolekcjonerska. W ramach dożywotniej gwarancji mam
wysłać samą płytę DVD z grą? czy też pudełko?


XD

1. Dożywotnia gwarancja obejmuje programy wydawane przez CD Projekt od września 2005 roku.
2. Gwarancją objęte są wyłącznie nośniki z programem, wymianie nie podlegają inne elementy składowe gry.
3. Wymiany nośników w ramach dożywotniej gwarancji można dokonywać dowolną ilość razy, niezależnie od ich stanu i charakteru uszkodzenia.
4. Nośniki można wymieniać przez cały okres życia produktu, czyli tak długo jak dany program znajduje się w sprzedaży detalicznej, a dystrybutor posiada prawa do jego sprzedaży.
5. Wymiana nośników możliwa jest wyłącznie dla programów zarejestrowanych elektronicznie na koncie użytkownika.
6. Wymiana nośników na zasadach dożywotniej gwarancji jest bezpłatna. Użytkownik ponosi jedynie opłatę za spakowanie i wysłanie przesyłki, która wynosi 15,90 PLN (opłata jest zmienna, uzależniona od stawek pocztowych Poczty Polskiej).
7. Koszt wysyłki uszkodzonych nośników do dystrybutora ponosi użytkownik.
8. Wymianie podlega zawsze pełen komplet nośników, niezaleznie od ilości płyt.
9. Wszystkie elementy składowe przesłane do dystrybutora za wyjątkiem nośników nie będą zwracane.


z tego chyba wynika że tylko płyty :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potrafisz czytac ze zrozumieniem, czy jednak Cie w szkole tego nie nauczyli>? Akashi Ci nawet wytluscil odpowiednie fragmenty :/.

" 2. Gwarancją objęte są wyłącznie nośniki z programem"

Czy Twoim zdaniem soundtrack to program? Bo jesli tak to przepraszam, nie mam wiecej pytan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nigdy nie wymieniałem gier przez gwarancje dożywotnią i stąd to pytanie: czy jeśli chce wymienić dwie gry to musze jest przesłać oddzielnie i zapłacić za dwie przesyłki z nowymi nośnikami od CD Project czy moge je przesłać razem i zapłacić za jedną przesłke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanie - odkupiłem uzywanych Heroes V , który przedtem tez ich odkupił od kogos innego. jednak żaden z nich już nie ma kodu rejestracyjnego , który jest potrzebny do gwarancji , i żaden nie ma gry zarejestrowanej na swoim koncie , żeby u nich wymienić płytę. martwię się , bo płyta jest dośc mocno porysowana , i choc działa , to może kiedyś przestać. Pytanie - je śli nie mam zarejestrowanej gry , ale jeśli ma inny egzemlarz zarejestrowany zanjomy , to czy mozan grę wymienic na jego koncie , pomimo że to 2 rózne egzemplarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam taki problem. Niedawno zepsuła mi się płyta z grą Neverwinter Nights 2 LG(edycja kolekcjonerska). Postanowiłem więc skorzystać z dożywotniej gwarancji, także wypełniłem wszystko jak należy i następnego dnia wysłałem płytkę priorytetem. Przez około 2 dni był status gwarancji "Oczekiwanie na przesyłkę" czy coś w tym stylu, gdy nagle pewnego dnia patrzę, a tam obok gry pojawił się napis "Brak dożywotniej gwarancji". Moje pytanie brzmi: O co chodzi? Żadnego maila z informacją nie dostałem, napisałem w tej sprawie w piątek maila do obsługi klienta i też odpowiedzi się nie doczekałem. Cóż, mam nadzieję, że na forum sprawa się wyjaśni, ponieważ na prawdę nie mam ochoty dzwonić.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakoś nikt nie kwapi się do odpowiedzi, ale mimo to odświeżam temat, może jednak ktoś przypadkiem będzie wiedział w czym rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

w jakim czasie CDP zwykle realizuje gwarancje?? wysyłam jutro płytki z Medievalem II (który dziś mi przysłali...) priorytete i chciałbym wiedzieć czy jest szansa bym na świętach mógł grać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odp. na pytanie użytkownika player000:
CDP powinno wywiązać się z wymiany płyt w przeciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Również wysłalem na wymiane grę Medival II 19 listopada przy złożonym formulażu dnia 13 listopada bieżącego roku. Panowie z CDP zbywają mnie za każdym razem odp. typu "brak nośników na stanie" lub "wyślemy panu grę w przyszłym tygodniu", gdy do nich dzwonie. 14 dni na wywiązanie się z usługi już dawno mineło jak łatwo można zauważyć i moje pytanie kierowane jest do przedstawicieli CDP lub Adminów: Co Panowie zamierzacie z tym zrobić? Naraziliście takim postępowaniem wizerunek firmy a także jawnie łamiecie prawa konsumenta. Czekam na odpowiedz od przedstawicieli CDP albo któregoś z graczy, który spotkał się z podobnym problemem w seriwise.

20071225135517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisałem co prawda do pomocy technicznej, ale jedyne co po 2 dniach niewątpliwej burzy muzgów zdołali wysmażyć to skopiowanie strony z regulaminem wieczystej, i tak nieźle, mogli dać samego linka, było by jeszcze bardziej olewajaco... Zapytam więc tu, może ktoś będzie wiedział. Czy mogę kilka kompletów wysłąć jedną paczką? Bo płącenie 3 razy po 15 zł + 3 razy po 5 zł za wysłanie to sie nmało opłacalne robi ;). Czy w przypadku antologi Blizarda wysłać mozna tylko Starcrafta + dodatek czy pakujemy wszystko. Co z Heroes V. Czy wysyłać z dodatkową III? W ofercie obecnie jest platynowa, więc czy przypadkiem nie wysyłajką płyty z platynowej i III przepada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W ramach wyjaśnienia to kontaktowałeś się z DOK a nie z Pomocą Techniczną - tak wynika z wysłanego zgłoszenia (skorzystałeś z formularza kontaktowego a nie do PT - zwracam uwagę ponieważ Bardzo często użytkownicy mylą Pomoc Techniczną z DOK a potem nam się dostaje XD)

No dobra ale przejdźmy do twojego pytania wysyłasz wszystko co wchodzi w skład antologii czyli 3 gry + dodatek do SC jako jedno zgłoszenie oraz drugie zgłoszenie odnośnie HoMM.

Jeżeli chodzi o samą wysyłkę to możesz 3 zlecenia wysłać jedną paczką, aczkolwiek każde zamówienie wysyłane jest osobno. Ponieważ na każdą z tych gier generujesz osobną dożywotnią gwarancje, czyli fizycznie masz 3 zgłoszenia i taką informację otrzymuje magazyn i tak samo wysyła ci jako 3 oddzielne zamówienia.

Z tego co się orientuje nie ma możliwości łączenia DG jak np.zamówień składanych w sklepie.

W razie dalszych pytań skontaktuj się z DOK odpowiadając na e-maila wysłanego przez jedną z koleżanek.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze raz ja... Wysałem obie gry razem tydzień temu. W przypadku Herosów jest już informacja, że przesyłka dotarła w przypadku Antologii że nie. Oba komplety były w jednej paczce z dwiema kartkami z dwoma różnymi numerkami WD. Czy to jakiś błąd w informowaniu o stanie czy też nie nalezało jednak pchać do jednej? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2007 o 19:32, Kretol napisał:

Witam.
Mam taki problem. Niedawno zepsuła mi się płyta z grą Neverwinter Nights 2 LG(edycja
kolekcjonerska). Postanowiłem więc skorzystać z dożywotniej gwarancji, także wypełniłem
wszystko jak należy i następnego dnia wysłałem płytkę priorytetem. Przez około 2 dni
był status gwarancji "Oczekiwanie na przesyłkę" czy coś w tym stylu, gdy nagle pewnego
dnia patrzę, a tam obok gry pojawił się napis "Brak dożywotniej gwarancji". Moje pytanie
brzmi: O co chodzi? Żadnego maila z informacją nie dostałem, napisałem w tej sprawie
w piątek maila do obsługi klienta i też odpowiedzi się nie doczekałem. Cóż, mam nadzieję,
że na forum sprawa się wyjaśni, ponieważ na prawdę nie mam ochoty dzwonić.
Pozdrawiam.


Ja również mam tę wersję (LG) i nie mam dożywotniej gwarancji. Pisałem w tej sprawie do DOKu i otrzymałem odpowiedź, że NWN 2 LG nie ma obecnie dożywotniej gwarancji bo... nie ma. I już. Rób co chcesz. :/
Uważam, że to nie fair. Skoro wersja CE ma dż, dlaczego wersja LG ma jej nie mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Herosy dotarły. Pakują po dwie płyty w jedną koperte jakby kogoś intewresowało. Ale niestety po Antologii Blizzarda ani słychu ani widu. Razem wysłane w jednej paczce a w panelu z zarejestrowanymi grami pisze, że oczekiwanie na przesyłkę... DOK milczy od czwartku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja ponawiam:
25.10.2007 zarejestrowałem Rise of Nations: Rise of Legends z TopSeller w wersji CD. I nie mam dożywotniej gwarancji! Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 16:33, swietlik94 napisał:

Ja ponawiam:
25.10.2007 zarejestrowałem Rise of Nations: Rise of Legends z TopSeller w wersji CD.
I nie mam dożywotniej gwarancji! Dlaczego?


Zdaje się, że wersja CD tej gry nie jest już dostępna, a dożywotnia gwarancja działa tak długo, aż produkt jest dostępny w sklepie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proponowałbym zajrzeć na następującą stronę: http://www.gram.pl/informacje.asp?id=2

Oraz mały cytat:
"Nośniki każdej z tych gier można wymienić przez cały okres życia produktu, czyli tak długo jak dana gra znajduje się w sprzedaży."

Edycja premierowa - CD od kilku miesięcy nie jest już tłoczona tym samym nie ma możliwości wymiany tej wersji gry, ewentualnie możesz skontaktować się z nami w sprawie wymiany gry, ale na wersje DVD.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować