• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Rohamos

Dożywotnia gwarancja - zapytanie

Pytanie

Witam. Niepokoi mnie jedna sytuacja. Otóż zarejestrowałem dziś grę Baldur''s Gate II + Throne of Bhaal. Wszystko poszło tak jak powinno. Jednakże kiedy przeszedłem do działu "Moje konto", w rubryce "dożywotnia gwarancja" przy tejże grze napisane jest:" brak gwarancji dożywotniej", choć gra ta była zakupiona po dniu 22 września (bodajże po tej dacie wszystkie gry są objęte dożywotnią gwarancją). Być może mój problem wynika z mojego niedopatrzenia. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

126 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.04.2009 o 14:00, zadymek napisał:

Jak chcesz to płać, kto nie chce płacić korzysta z Gwarancji i dostaje nówki.


Ale koszt wysyłki do sklepu gram wynosi lekko więcej niż potrzeba na regeneracje płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2009 o 14:39, Jedimax napisał:

> Jak chcesz to płać, kto nie chce płacić korzysta z Gwarancji i dostaje nówki.

Ale koszt wysyłki do sklepu gram wynosi lekko więcej niż potrzeba na regeneracje płyty.

To bardziej złożona kwestia.
W zamian dostajesz nówkę, niektórym na tym zależy.No i nie każde uszkodzenia da się naprawić.
Zresztą mało osób ma ten luksus, że w okolicy znajduje się firma regenerująca płyty (podobnie jak nie każdy mieszka w okolicy CD Projektu:), więc w tym przypadku też dojdą koszty przesyłki. Bywa też,że do wymiany jest kilka płyt.
Nie twierdzę, że każdemu się to opłaca, ale jak ktoś woli odżałować koszty przesyłki i mieć sprawę załatwioną od ręki to będzie to całkiem wygodne rozwiązanie a niekiedy nawet tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam pewien problem - nie zaglądałem na forum Gram od kilku miesięcy, wróciłem, zerkam do "mojego konta" a tam... niespodzianka.

ani jedna z zarejestrowanych gier nie jest objęta "dożywotnią gwarancją" a dam głowę iż była... z jakiej to okazji je cofnięto może mnie ktoś oświecić?

Gothic 3
Neverwinter Nights 2
Seria Baldura
i cała reszta
... a wszędzie gdzie nie spojrzę 9 x "brak gwarancji dożywotniej"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak widzę po przewertowaniu kilku innych tematów problem nie tylko mnie dotyczy:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1960&pid=4
Prosiłbym kompetentnego przedstawiciela firmy o podanie przyczyny tego stanu rzeczy.

PS
Musiałem napisać drugiego posta bo jakimś cudem przy poprzednim znikła możliwość edycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam u mnie ten sam problem wystąpił, żadna z gier nie posiada już dożywotniej gwarancji !
Nawet te rejestrowane ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okej, wystarczyło wysłać mejla do DOKu i wszystkiego się dowiedzieć.
"Witam,

Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta gram.pl.

Decyzja o wyłączeniu gwarancji dożywotniej została przekazana nam przez firmę CD Projekt. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że jedną z przyczyn zawieszenia gwarancji dożywotniej jest wzrost kosztów świadczenia usługi. Oficjalne stanowisko dystrybutora w tej sprawie zostanie ogłoszone prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.



Pozdrawiam,

Maciej Kaczor

Młodszy Specjalista

w Dziale Obsługi Klienta"

Oto informacja jaką otrzymałem z Doku. Przedstawiam ją tu, cobyście nie bombardowali forum i tych biednych ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam nadzieję, że CDP nie popadło w poważne problemy finansowe. Te podwyżki cen i koniec Dożywotniej Gwarancji mogą martwić, a szkoda żeby firma której branża tyle zawdzięcza miała problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2009 o 17:00, SSj2 napisał:

Okej, wystarczyło wysłać mejla do DOKu i wszystkiego się dowiedzieć.
"Witam,

Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta gram.pl.

Decyzja o wyłączeniu gwarancji dożywotniej została przekazana nam przez firmę CD Projekt.
Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że jedną z przyczyn zawieszenia gwarancji dożywotniej
jest wzrost kosztów świadczenia usługi. Oficjalne stanowisko dystrybutora w tej sprawie
zostanie ogłoszone prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

Pozdrawiam,

Maciej Kaczor

Młodszy Specjalista

w Dziale Obsługi Klienta"


Czyli tym samym CDProjekt wyraził zgodę na wykonywanie kopii bezpieczeństwa zakupionych płyt przez nabywców, gdyż zgodnie z zapisami w prawie autorskim taką kopię można wykonać jeśli twórca/dostawca nie zapewnia możliwości wymiany uszkodzonych nośników. jednym słowem coś, co kiedyś miało być hasłem zachęcającym, reklamą nośną i napędzającą sprzedaż, gwarancją "bezpieczeństwa", a było w zasadzie ograniczeniem możliwości wykonywania kopii przez nabywcę przestało istnieć, czyli powracamy do stanu wyjścia gdzie to każdy nabywca jako, że producent nie zapewnia możliwości wymiany nośników ma prawo do wykonywania kopii zakupionych płyt. W tym miejscu chyba zamiast się smucić, wiele osób powinno się ucieszyć, gdyż kopię taką może wykonać sobie za ułamek ceny jaką należało uiścić za tę "darmową" "dożywotnią" "bezproblemową" wymianę. Bo ani ona nie była darmowa, ani dożywotnia, ani bezproblemowa. Zatem dziękuję Ci o wielki CDP za to, iż ponownie pozwalasz mi wykonać kopię bezpieczeństwa zakupionych nośników we własnym zakresie (chociaż fakt, że obecnie stosowane zabezpieczenia bardzo utrudniają jej wykonanie, co znów jest raczej sprzeczne z prawem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Źle się dzieje, jeżeli firma taka jak CD PROJEKT popadłaby w problemy finansowe, to krótko mówiąc cała branża rozrywki elektronicznej w naszym kraju podupadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 07:22, MandiATO napisał:

Czyli tym samym CDProjekt wyraził zgodę na wykonywanie kopii bezpieczeństwa zakupionych
płyt przez nabywców, gdyż zgodnie z zapisami w prawie autorskim taką kopię można wykonać
jeśli twórca/dostawca nie zapewnia możliwości wymiany uszkodzonych nośników. jednym słowem
coś, co kiedyś miało być hasłem zachęcającym, reklamą nośną i napędzającą sprzedaż, gwarancją
"bezpieczeństwa", a było w zasadzie ograniczeniem możliwości wykonywania kopii przez
nabywcę przestało istnieć, czyli powracamy do stanu wyjścia gdzie to każdy nabywca jako,
że producent nie zapewnia możliwości wymiany nośników ma prawo do wykonywania kopii zakupionych
płyt. W tym miejscu chyba zamiast się smucić, wiele osób powinno się ucieszyć, gdyż kopię
taką może wykonać sobie za ułamek ceny jaką należało uiścić za tę "darmową" "dożywotnią"
"bezproblemową" wymianę. Bo ani ona nie była darmowa, ani dożywotnia, ani bezproblemowa.
Zatem dziękuję Ci o wielki CDP za to, iż ponownie pozwalasz mi wykonać kopię bezpieczeństwa
zakupionych nośników we własnym zakresie (chociaż fakt, że obecnie stosowane zabezpieczenia
bardzo utrudniają jej wykonanie, co znów jest raczej sprzeczne z prawem).

Jedna kopie bezpieczeństwa możesz zawsze zrobić (legalnie) pod warunkiem ze nie złamiesz żadnych zabezpieczeni, które mogłyby umożliwić zrobienie takiej kopi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czytam o tym braku gwarancji, zaglądam na moje konto patrze i również brak (gwarancji):-/ A co do tej kopi bezpieczeństwa...Czyli tera mogę iść po prostu do sklepu, kupić płytkę DvD, legalnie skopiować zawartość orginalnej płyty i mieć ją na własny użytek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 19:15, Piterixos napisał:

Czytam o tym braku gwarancji, zaglądam na moje konto patrze i również brak (gwarancji):-/
A co do tej kopi bezpieczeństwa...Czyli tera mogę iść po prostu do sklepu, kupić płytkę
DvD, legalnie skopiować zawartość orginalnej płyty i mieć ją na własny użytek?



Coś w ten deseń.
Patrz na posta Thorn123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 19:45, Tauri napisał:

> Czytam o tym braku gwarancji, zaglądam na moje konto patrze i również brak (gwarancji):-/

> A co do tej kopi bezpieczeństwa...Czyli tera mogę iść po prostu do sklepu, kupić
płytkę
> DvD, legalnie skopiować zawartość orginalnej płyty i mieć ją na własny użytek?


Coś w ten deseń.
Patrz na posta Thorn123


Myślisz że nie przeczytałem tego posta:-D heh to było takie pytanie upewniające. I tak wogłóle to skąd mam wiedzieć czy robiąc taką kopię nie łamię żadnyh zabezpieczeń? Hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 19:47, Piterixos napisał:

Myślisz że nie przeczytałem tego posta:-D heh to było takie pytanie upewniające. I tak
wogłóle to skąd mam wiedzieć czy robiąc taką kopię nie łamię żadnyh zabezpieczeń? Hę?



Bodajże Clony XXL wyświetlały informacje o zabezpieczeniach płytki, oczywiście nie łamiąc ich :)
Więc do uzyskania informacji możesz stosować ten program całkowicie legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 19:47, Piterixos napisał:

Myślisz że nie przeczytałem tego posta:-D heh to było takie pytanie upewniające. I tak
wogłóle to skąd mam wiedzieć czy robiąc taką kopię nie łamię żadnyh zabezpieczeń? Hę?

Nielegalne jest ich łamanie/obchodzenie czyli cracki, łamacze drm itp. Jeśli uda ci się skopiować płytkę razem z zabezpieczeniami, to wtedy będzie to w pełni legalne (bądź co bądź kopia czyli 1:1, zabezpieczenia też ;)
A z czym ma być ta płyta, bo jak z filmem albo muzyką to możesz w pełni legalnie podarować tą kopię komuś z rodziny (a sam korzystać dalej z oryginału)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 20:03, S1G napisał:

> Myślisz że nie przeczytałem tego posta:-D heh to było takie pytanie upewniające.
I tak
> wogłóle to skąd mam wiedzieć czy robiąc taką kopię nie łamię żadnyh zabezpieczeń?
Hę?
Nielegalne jest ich łamanie/obchodzenie czyli cracki, łamacze drm itp. Jeśli uda ci
się skopiować płytkę razem z zabezpieczeniami, to wtedy będzie to w pełni legalne (bądź
co bądź kopia czyli 1:1, zabezpieczenia też ;)
A z czym ma być ta płyta, bo jak z filmem albo muzyką to możesz w pełni legalnie podarować
tą kopię komuś z rodziny (a sam korzystać dalej z oryginału)

Czyli jakbym legalnie skopiował jakąś grę razem z zabezpieczeniami i używałbym jej do użytku własnego, nie dając ani nie pożyczając nikomu to będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 20:06, Piterixos napisał:

Czyli jakbym legalnie skopiował jakąś grę razem z zabezpieczeniami i używałbym jej do
użytku własnego, nie dając ani nie pożyczając nikomu to będzie ok?

Na moją głowę tak, ale nie jestem prawnikiem. Zakładam naturalnie że masz oryginała i też go nikomu nie dasz ani nie pożyczysz. Chodzi tu o to żeby zabezpieczyć się przed porysowaniem cennego (bo oryginalnego) nośnika. chociaż mojej brakowej udało się płytę złamać w torebce, do dziś nie wiem jakim cudem. ps proponuję skończyć ten of-topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki dość dziwny problem. Na liście zakupionych i zarejestrowanych przeze mnie gier zawsze była dożywotnia gwarancja a teraz patrze że przy każdej widnieje ikona brak dożywotniej gwarancji...
wiem ktoś może co jest nie tak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 20:58, GringoG3 napisał:

Mam taki dość dziwny problem. Na liście zakupionych i zarejestrowanych przeze mnie gier
zawsze była dożywotnia gwarancja a teraz patrze że przy każdej widnieje ikona brak dożywotniej
gwarancji...
wiem ktoś może co jest nie tak ???


Taki oto mail dostał każdy kto się skontaktował z DOK.

Witam,

Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta gram.pl.

Decyzja o wyłączeniu gwarancji dożywotniej została przekazana nam przez firmę CD Projekt. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że jedną z przyczyn zawieszenia gwarancji dożywotniej jest wzrost kosztów świadczenia usługi. Oficjalne stanowisko dystrybutora w tej sprawie zostanie ogłoszone prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.



Pozdrawiam,

Maciej Kaczor
Młodszy Specjalista
w Dziale Obsługi Klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.04.2009 o 20:03, S1G napisał:

> Myślisz że nie przeczytałem tego posta:-D heh to było takie pytanie upewniające.
I tak
> wogłóle to skąd mam wiedzieć czy robiąc taką kopię nie łamię żadnyh zabezpieczeń?
Hę?
Nielegalne jest ich łamanie/obchodzenie czyli cracki, łamacze drm itp. Jeśli uda ci
się skopiować płytkę razem z zabezpieczeniami, to wtedy będzie to w pełni legalne (bądź
co bądź kopia czyli 1:1, zabezpieczenia też ;)
A z czym ma być ta płyta, bo jak z filmem albo muzyką to możesz w pełni legalnie podarować
tą kopię komuś z rodziny (a sam korzystać dalej z oryginału)

No właśnie nie jest to juz tak różowo, jeżeli są jakieś zabezpieczenia, które maja uniemożliwić skopiowanie tej płyty a ty ja skopiujesz - nawet z zabezpieczeniami to juz jest łamanie prawa i trzeba pamiętać ze można zrobić tylko jedna kopie (w danej chwili jak sie zniszczy można zrobić następną, ale fizycznie może istnieć tylko oryginał i jedna kopia na raz). Trzeba tez pamiętać ze samo Nero potrafi wiele zabezpieczeni obejść więc przy zabawie w kopie trzeba bardzo uważać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować