Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Electronic Arts zwalnia 1500 osób i kasuje 12 tytułów

32 postów w tym temacie

Mam nadzieje, że w tych 12 skasowanych była nowa Fifa w wersji na PC. Poziom pecetowej fify jest tak żenujący, że lepiej pograć w potworki typu Era Futbolu 2002 lub Piłkarska Gorączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego zakończenia bo co ma zwolnienie ponad 1000 pracowników którzy najwyraźniej nie byli aż tak niezastąpieni i usunięcie paru słabych marek do tego że EA kupiło sobie nowe studio aby później na nim zarabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywalili programistów, zostawili administrację.
Inaczej mówiąc - ci, którzy tworzyli grę, pożegnali się z posadami, zostali ci, którzy nan ich zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę rozróżnić, kto piszę serio a kto ironią. Nie ma szans, aby EA zawiesiła dodatki do Simsów albo Fife skoro, to właśnie te gry przynoszą im najwięcej pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, palnij się w łeb... Jeżeli ktoś rozpatruje EA wyłącznie przez pryzmat tasiemców tj FIFA, Sims czy NFS, to jest po prostu mocno zacofany w nowościach. W ostatnich latach EA wydało na prawdę wiele znakomitych gier (Dead Space, Mirror''s Edge, Battlefield 2, seria Burnout) i odpowiada za wydanie Crysis i Mass Effect na rynek PC... Moim zdaniem teraz kiedy EA stara się zmienić swój wizerunek co do tworzonych gier głupio byłoby życzyć im wszystkiego najgorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że te tytuły to w większości nowe marki / pojedyncze, nowe gry - najbardziej ryzykowne inwestycje. Na pewno nie skasują takich gier jak kolejne Fify, dodatki do Simsów itp., bo to po prostu pewny zysk. Mirror''s Edge 2 - możliwe, sprzedaż nie była taka jak oczekiwali, a i teraz jakoś niewiele się mówi na ten temat.

Dla mnie liczy się to, że EA daje forsę studiom i ludziom robiącym gry takie jak Mass Effect (2) czy kolejne części Command & Conquer. Bez takiego zaplecza, jakie Elektronicy oferują, te gry mogłyby nigdy nie powstać. Oczywiście te projekty mogłyby zostać przygarnięte przez Ubisoft albo Microsoft, ale to teoretyzowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 12:30, Ragnos napisał:

Dla mnie liczy się to, że EA daje forsę studiom i ludziom robiącym gry takie jak Mass
Effect (2) czy kolejne części Command & Conquer. Bez takiego zaplecza, jakie Elektronicy
oferują, te gry mogłyby nigdy nie powstać. Oczywiście te projekty mogłyby zostać przygarnięte
przez Ubisoft albo Microsoft, ale to teoretyzowanie.


Nie martw się. Natura nie znosi próżni. Jeśli ktoś się wycofa, jego miejsce nie pozostanie puste. Przy okazji warto sobie odpowiedzieć na 2 pytania:
1. jakie są gry EA?
2. do kogo są kierowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować