Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 za słaby dla najlepszych modów do L4D

65 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2009 o 22:50, Pralkosuszarka napisał:

Borderlands PC 79 konsola 189

AC2 PC 99 konsola 209

roznica w cenach jest ogromna jakbys nie zauwazyl

Szukaj w Gramie, a znajdziesz taką ofertę ;/. Ale jak tak chcecie to mogę Wam podać kilka ciekawych porównań to mogę dać FC2 X360 99 (sprawdzane w jednym sklepie) zł PC 60-70 zł, PGR4 30 zł PC oj niema to ex, Viva Pinata X360 30-40 zł PC 50-60zł, NFS: Shift X360 169-199 PC 100-110 zł, Halo 3 również 40-60zł to też jest "ogromna cena", można tak 3 dni pisać, jak dla mnie 30-90 zł to różnica żadna, może dla jakiegoś robotnika z najniższą krajową to może tak, ale jak się uczyć nie chciało to się ma takie zarobki takie jest życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnij konsolę i pcta np. do tv full hd i zobacz różnicę bo trudno stwierdzić na oko że gra lepiej wygląda tu albo tu. Poza tym przez mówiąc że konsola jest dla mnie lepsza do gier niż pc nie miałem na myśli tylko mocy. Pomyśl sobie tak. Chcesz kupić sprzęt do nowych gier. Kupujesz konsolę co wychodzi tanio albo o wiele droższego kompa z tym że z konsolą nie masz żadnych problemów itp. Nie chce tu polemizować bo i tak nie przekonam ludzi którzy nie mają konsoli do tego że jest lepsza bo się po prostu upierają przy swoim. Grałem i na pc i na konsoli i xbox wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że gry są zoptymalizowane pod kątem jednej konsolowej konfiguracji. I czy w dniu premiery czy 3 lata po podpinasz konsolę do tv, wkładasz płytę i grasz w piękne gry. Komputer to inna bajka. Ja lubię się skupić na zabawie z grami a nie ze sprzętem dlatego mam konsolę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
popieram, chociaz co do xboxa, to nawet tworcy to juz zauwazyli, konsole sie starzeja, i nie sa najszybsze, chociaz pewnie daloby sie z nich jeszcze cos wycisnac, ale poco ;) SPU na ps3 sie nudzi przy multiplatformowkach, na xboxie tez pewnie nie wszystko chodzi na maxa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej wydało się, że xbox360 jest beznadziejną konsolą :) Ależ smutek się ciśnie na usta... nic nowego, że żadna konsola nigdy nie pobije żadnego komputera pod względem wydajności i jakości grafiki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 23:09, Xjumpaytech napisał:

> Borderlands PC 79 konsola 189
>
> AC2 PC 99 konsola 209
>
> roznica w cenach jest ogromna jakbys nie zauwazyl
Szukaj w Gramie, a znajdziesz taką ofertę ;/. Ale jak tak chcecie to mogę Wam podać kilka
ciekawych porównań to mogę dać FC2 X360 99 (sprawdzane w jednym sklepie) zł PC 60-70
zł, PGR4 30 zł PC oj niema to ex, Viva Pinata X360 30-40 zł PC 50-60zł, NFS: Shift X360
169-199 PC 100-110 zł, Halo 3 również 40-60zł to też jest "ogromna cena", można tak 3
dni pisać, jak dla mnie 30-90 zł to różnica żadna, może dla jakiegoś robotnika z najniższą
krajową to może tak, ale jak się uczyć nie chciało to się ma takie zarobki takie jest
życie.


nietety ale kilka tytulow ktore swoja premiere mialy bardzo dawno temu a ktore i tak mona kupic na allegro duzo taniej niz podales nie zmienia faktu ze konsola = drozsze gry i twoje wypociny nic w tej kwestii nie zmienia

skoro to dla ciebie zadna roznica to chetnie podam ci numer konta-juz ktoc dzisiaj uzyl takiego sformulowania, poza tym za to 30-90zl mozna miec kolejny tytul, nie wiem jak ty ale ja za te same pieniadze wole miec dwie gry a nie jedna

czesc wypowiedzi o robotniku z najnizsza krajowa jest mocno nie na miejscu, pokazuje ze brak ci kultury, do tego obstawiam ze najprawdopodobniej rodzice sponsoruja ci przyjemnosci zwane grami wiec twoich wypowiedzi zwiazanych z cenami nie mozna traktowac powaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 23:09, Pile napisał:

> A zupa ogórkowa jest lepsza od pomidorowej. Bo tak.

> Nie wiem czy rozumiesz ale konsola jest do gier a komputer jest wielofunkcyjny. Znasz

Dnia 10.11.2009 o 23:09, Pile napisał:

kogoś kto jest dobry we wszystkim? Bo ja nie, podobnie jest ze sprzętem.


No i tu mamy zasadniczy problem. Wyobraź sobie, że też mam i PC i Xklocka co prawda nie u siebie, ale nieraz w tygodniu na nim gram, zresztą nie jest to jedyna konsola z jakiej korzystałem, ale nie w tym rzecz. Konsola to fajna zabawka i to wszystko. Komputer to też fajna zabawka, ale to nie jest jeszcze wszystko :P Za o wiele mniejsze pieniądze można mieć teraz komputer który oferuje, o wiele większe możliwości niż konsola i jednocześnie oprócz tego, że jest zabawką, jest również dobrym narzędziem - do właściwie wszystkiego - od nauki po pracę.

Tak wogóle to pomidorowa lepsza :P to już kwestia czysto subiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:01, DesMonD__PL napisał:

No i dobrze!
Tak sie o tej konsolce dobrze mowi a tu jednak, szczerze to sie ciesze, gdyz NAS komputerowców
probowali wybic, powkurzac (Np. gry z opozniona premiera na Pc albo nawet nie wydanie
ich) <tak jakby chcieli namowic nas do kupna tych konsol...a teraz jakos bedzie im
trudniej bo ich male pudelko sie najwyrazniej powoli starzeje>
Heh ;]
PzdR

Tylko, że ja nie potrzebuję zmieniać sprzętu, co parę miechów, żeby pograć w coś nowego ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 01:52, KlocekLego napisał:

> No i dobrze!
> Tak sie o tej konsolce dobrze mowi a tu jednak, szczerze to sie ciesze, gdyz NAS
komputerowców
> probowali wybic, powkurzac (Np. gry z opozniona premiera na Pc albo nawet nie wydanie

> ich) <tak jakby chcieli namowic nas do kupna tych konsol...a teraz jakos bedzie
im
> trudniej bo ich male pudelko sie najwyrazniej powoli starzeje>
> Heh ;]
> PzdR
Tylko, że ja nie potrzebuję zmieniać sprzętu, co parę miechów, żeby pograć w coś nowego
;*



ja tez, a gram PC :*:*:*

a za gry place 2 razy mniej :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 01:52, KlocekLego napisał:

> No i dobrze!
> Tak sie o tej konsolce dobrze mowi a tu jednak, szczerze to sie ciesze, gdyz NAS
komputerowców
> probowali wybic, powkurzac (Np. gry z opozniona premiera na Pc albo nawet nie wydanie

> ich) <tak jakby chcieli namowic nas do kupna tych konsol...a teraz jakos bedzie
im
> trudniej bo ich male pudelko sie najwyrazniej powoli starzeje>
> Heh ;]
> PzdR
Tylko, że ja nie potrzebuję zmieniać sprzętu, co parę miechów, żeby pograć w coś nowego
;*


No i właśnie z powodu braku zmian sprzętu jesteś zmuszony grać w gry, które mają grafę sprzed 3-4 lat lub z nieco lepszą mając zawrotne 15 fpsów ;] O tym jak cię microsoft wyrżnął w czoko wciskając, że na x360 gry są w fullhd...ba, nawet nie ma zbyt wielu gier, które mają 720p bez skalowania nawet nie wspomnę ;] po prostu OWNED!
A kompa nie trzeba zmieniać co kilka miechów ;] Do tego konsolka jest na tyle marna, że takiego Crysisa czy Stalkera to po prostu nie udźwignie ;]
O cenie gier też nie wspominam bo tutaj po raz kolejny - owned!
/ Oddałbym całusa ale w przeciwieństwie do ciebie nie jestem homo / ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ChupacabraDK ty masz jakiś uraz z dzieciństwa do konsol co ? Co ty tam piszesz że niby żadna konsola nigdy nie pobije kompa ? Xbox360 wyszedł chyba 4 lata temu i wtedy żaden komp nie mógł się z nim równać. Jakoś 4 lata temu kupiłem kompa, dałem za niego ponad 3k a teraz mi służy tylko do neta, natomiast na konsoli i dzisiaj sobie mogę komfortowo pograć. Konsola się po prostu bardziej opłaca finansowo. Ilu z was zapalonych PCetowców gra siedząc lub leżąc sobie na kanapie przed 37 calowym ekranem fullHD ? A jak kumple wpadną to co, ty sobie grasz a oni się patrzą ? Nie ma to jak siedzieć z piwkiem, z padem w rękach i kumplem obok grając przykładowo w Fifę 10 albo GoWa. No i jeszcze może nie trzeba zmieniać kompa co parę miechów ale po roku komp który był w momencie kupna dosyć dobry po prostu ssie. Też coraz więcej producentów gier rezygnuje z pieca z powodu piractwa. A żeby nie było nie próbuję udowodnić że komp jest do bani tylko że konsola NIE jest do bani, peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą wymianą sprzętu jak zwykle przesadzacie. Co parę miechów ? Po roku już trzeba wymienić ? Chyba tylko gdy z Media się kupuje :P. Wystarczy trochę poczytać przed kupnem lub modernizacją sprzętu i (w moim przypadku) nie mieć wygórowanych wymagań. Rok temu zmieniłem kartę na Radeona 4850 za niecałe 5 stów i od tamtej pory wszystko chodzi na max bez ścinki (pomijając lenistwo twórców co silnika nie potrafią zoptymalizować). I jestem niemal pewien że 2 rok też spokojnie będzie mi służył, a ponieważ gram na CRT 17'' to nie potrzebuję rozdzielczości większej niż 1024x786 żeby gra wyglądała ładnie i przy tym nie zżera masy pamięci.
Jak widać do szczęścia wiele nie trzeba :P wystarczy nie kupować byle czego. I jakoś mnie nie ciągnie żebym zaraz miał monitor super plazma lcd 25'' :P. Pewnie oczy by mi wypaliło xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jakoś 4 lata temu kupiłem kompa, dałem za niego ponad

Dnia 11.11.2009 o 02:47, Jarowit napisał:

3k a teraz mi służy tylko do neta, natomiast na konsoli i dzisiaj sobie mogę komfortowo
pograć.

Pod koniec roku 2005, nie w środku 2005. Przez te 2 miesiące od premiery kloca wyszły bodajże radki X2900 :>
>Konsola się po prostu bardziej opłaca finansowo. Ilu z was zapalonych PCetowców

Dnia 11.11.2009 o 02:47, Jarowit napisał:

gra siedząc lub leżąc sobie na kanapie przed 37 calowym ekranem fullHD ?

Ilu z Was zapalonych konsolowców potrafi osiągać niemożliwą do uzyskania na padzie precyzję grając np. w takiego CoDa 4? Jak gram, to gram, jak odpoczywam, to odpoczywam.. a 2 w jednym też się da.
>A jak kumple

Dnia 11.11.2009 o 02:47, Jarowit napisał:

wpadną to co, ty sobie grasz a oni się patrzą ? Nie ma to jak siedzieć z piwkiem, z padem
w rękach i kumplem obok grając przykładowo w Fifę 10 albo GoWa.

Ale do tego nie potrzebujesz 37 calowego FullHD (btw co to za głupstwo, żeby do konsoli z 3 grami FullHD kupować taki telewizor? O_o)
>No i jeszcze może nie

Dnia 11.11.2009 o 02:47, Jarowit napisał:

trzeba zmieniać kompa co parę miechów ale po roku komp który był w momencie kupna dosyć
dobry po prostu ssie.

A wyobraź sobie, że prawie 2 lata temu kupiłem komputer, który razem z monitorem i peryferiami kosztował równo 1980 zł. Od tamtego czasu wymieniłem tylko grafikę (miesiąc temu, 419 zł). W L4D na maksymalnych ustawieniach mam ok. 100 klatek, a na konsoli jest bodajże lock na 30 ;] I gdzie tu jest ta wspaniałość tego kloca?
>Też coraz więcej producentów gier rezygnuje z pieca z powodu piractwa.
No i IW sobie zrezygnowało, coś tam koło 600 tysięcy preorderów ludzie skasowali, wszyscy ludzie, z którymi gram w COD4 na pececie nie kupują tego gówna. Pomnóż sobie te 600k przez 60$.

Dnia 11.11.2009 o 02:47, Jarowit napisał:

A żeby nie było nie próbuję udowodnić że komp jest do bani tylko że konsola NIE jest
do bani, peace.

Żebyś mnie źle nie zrozumiał, mam Xboxa 360. Tylko ceny gier mnie odstraszają. A do gry nie potrzebuję 37 calowego FullHD, tylko 21 calowy kineskop. Nie wiem, jak Ty, ale ja do szczęścia nie potrzebuję widzieć tej jednej kropelki potu na czole bohatera, który właśnie wspiął się po górze która ma 2 miliony poligonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Głupoty nowy przykład Dragn Age konsole 179-199zł PC 110-120 takie ogromne różnice?

Poczekaj z rok może. DA w wersji na PeCeta stanieje o połowę, a na konsolę najwyżej o 10% (albo 10 zł)

Nadal uważasz, że to niewiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze z cenami na PC tez troszke ludzie przesdzacie jak mowimy o cenach gier konsolowych to mowicie( a bo to w empiku i w gramerze takie ceny sa" zapominajac dodac ze podobnie jest z cenami gier na pc.... Dla mnie roznica cenowa jest dosc spora Dragon Age kupilem za 89 zlotych w dniu premiery ( elektroniczna dystrybucja)
burnouta za 99 w media markt ( w dniu premiery) gdy w empiku i gramerze kosztoiwaly 139.... orange boxa za 24.50 ( steam key) kiedy w sklepach kosztowala 99 zlotych, NFs shift 79 zeta ( ea Downloader key) w sklepie bodaj 129.....
Nie moge tez sie zgodzic z ta cala paplanina o wymianie sprzetu jakos nie mam z tym problemow ( zlaszcza ze konsole bebechy maja dosc slabe ) Poki nie powstanie kolejna generacja konsol podzespoly ktore maja rok-trzy zupelnie wystarcza( wiekszosc gier robiona jest tez pod konsole).Ja osobiscie nie moglbym grac rozwalony na kanapie:P usnalbym po 10 minutach ( juz tak mam:)).

Tak czy siak naprawde tak trudno zrozumiec ze i ps3 i xBox i pc sa dobrymi platformami do grania? ze kazdy gra na tym co chce? Dla fana RTS i strategii lub esportowca pc bedzie lepszy, Dla ludzi lubiacych szybka akcje sportowki i lekko zcasualizowane fps=y konsole jak znalazl..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze do wojny :P. ŻADNEJ części w moim PC od 2 lat nie zmieniałem, a wykosztował mnie on jakieś 1500zł i póki co nie mam potrzeby dokupienia czegoś nowego, bo każda gra mi chodzi i w dodatku w większości na pełnych detalach i w wysokiej rozdzielczości. Opieracie się na stereotypach mówiąc że PC starczy na parę miesięcy. Może by tak było gdyby konsole nie powodowały zastoju technologicznego gier (porty...). Jaka jest najładniejsza gra? Crysis. Kiedy miał premierę? Listopad 2007... Zresztą i tak taniej mi dorzucić do kompa coś na 3 lata niż wybulać tyle na gry które średnio starczają mi na tydzień luźnego grania.
Gry na konsolę są o WIELE droższe i mnie by nie było na nie stać na przykład.

I tak nie wiem po co to pisałem bo nikogo z konsolowców nie przekonam do mojego zdania, ale cóż.

I nie, nie mówię że konsola to zła rzecz, bo jest bdb sprawą, ale zdecydowanie opieracie się na stereotypach. (mówię o fanboyach PS3 tudzież X360 ;D). Sam się przymierzam do kupna PS3, ale to przez gry "ekskluzywne"... szkoda że mnie nie stać ;P.

A co do modów. W niektórych modach już na naprawdę dobrych PC zdarzały się przycięcia ;D. Po prostu za dużo elementów chcą użyć modderzy, a jak jest do tego sporo zombiaków na ekranie to nieważne co to by był za sprzęt i tak nie da sobie rady ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ciekawym argumentem konsolowców jest "siedzenie przed xx calowym telewizorem fullhd na kanapie" No fajnie, ale co za różnica czy full hd czy nie full hd skoro i tak nie ma konsoli, która by uciągnęła gry w fullhd, a w pro streeta na pc grałem w full hd i ze wszystkimi detalami na gf 8600gt 2GB ramu i na pentium dual core i też leżałem wywalony w fotelu nawet z padem ;]
Jak jakiś konsolowiec nie umie sobie peceta pod TV podłączyć to jego problem. Druga sprawa to awaryjność konsol (nie znam osobiście żadnego posiadacza xboksa bez rroda twardego czy miękkiego), płatne multi, płatne dodatki. Za to zaletą takiego PS# jest to, że jest względnie tanim odtwarzaczem bluray

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 23:14, Pile napisał:

Kupujesz konsolę co wychodzi tanio albo o wiele droższego kompa z tym
że z konsolą nie masz żadnych problemów itp. Nie chce tu polemizować bo i tak nie przekonam
ludzi którzy nie mają konsoli do tego że jest lepsza bo się po prostu upierają przy swoim.
Grałem i na pc i na konsoli i xbox wymiata.

zaskoczę cię, mam i PC i konsolę, przy czym ta druga czeka.. na przypływ gotówki, bo gwarancja się skończyła, a wymiana JEDNEGO uszkodzonego elementu kosztuje połowę nowej konsoli. No chyba że wsadzi się chińskie części, ale to też nie jest rozwiązanie.
W każdym razie - póki developerzy się nie wygłupiają i nie starają się "robić dobrze" nvidii, to ten 8800, ew. 9800 <oba kosztują śmieszne pieniądze> dociągną do końca tej generacji, bo konsole wyżej już nie podksoczą. Można starać się pisać coś inaczej niż do tej pory, ale 512 MB ram <dobrze pamiętam, że tyle ma xbox?> i ograniczenie do DVD zawsze będzie 512 MB ram i ograniczeniem do DVD. I, niespodzianka, sprzęt do nowych gier to sprzęt który ma dwa lata i NIC nie chrupie, ani crysis (DX9 ofc, XP ftw), ani batman ani risen, dla przykładu.
I na koniec stary argument - gdy kupujesz konsolę, odpowiedni telewizor i nawet tylko te 5 gier rocznie, to w Polsce <ceny zachodnie mnie nie interesują, bo skoro mogę kupić grę za 100 zeta to co mnie interesuje że gdzieś, tam kosztują te 200 jak konsolowe, t ich problem a nie mój> nawet jeśli początkowo jesteś do przodu, to z każdą grą jesteś te 60-80 zeta do tyłu, co przy tych przykładowych 5 grach na rok daje ładną sumkę 300-400 zł rocznie.

ale ofc każdy gra na czym chce - nie polemizuję z tym czy ktoś woli pada czy klawiaturę, tylko z mitami "to jest droższe" czy "na konsolach nie ma piractwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 23:56, Pralkosuszarka napisał:

nietety ale kilka tytulow ktore swoja premiere mialy bardzo dawno temu a ktore i tak
mona kupic na allegro duzo taniej niz podales nie zmienia faktu ze konsola = drozsze
gry i twoje wypociny nic w tej kwestii nie zmienia


Właśnie podałeś to TY ja podałem wcześniej Dragon Age powiedziałeś, że nie zły przykład podałem kupę innych też źle, bo za stare, zdecyduj się w końcu tak z grami konsolowymi jest i Twoje wypowiedzi nic tego nie zmienią.
A ceny sprawdzane były na-3kropki.pl, wirtus.pl, ultima.pl, allegro.pl,(przepraszam moderatorów za użycie tych nazw były one użyte tylko w celach informacyjnych) więc ten argument też jest słaby. A był to kontrargument na te "ogromne ceny konsol"

Dnia 10.11.2009 o 23:56, Pralkosuszarka napisał:

skoro to dla ciebie zadna roznica to chetnie podam ci numer konta-juz ktoc dzisiaj uzyl
takiego sformulowania, poza tym za to 30-90zl mozna miec kolejny tytul, nie wiem jak
ty ale ja za te same pieniadze wole miec dwie gry a nie jedna


Ale i tak jest to niewiele i kupując konsole wiedziałem, że jest tak i tak z tymi grami i za tyle pracy ile oni włożyli w to, żeby gra wyglądała i chodziła pięknie na konsoli tyle lat po jej premierze mogę płacić tylko 30-90 zł więcej.

Dnia 10.11.2009 o 23:56, Pralkosuszarka napisał:

czesc wypowiedzi o robotniku z najnizsza krajowa jest mocno nie na miejscu, pokazuje
ze brak ci kultury, do tego obstawiam ze najprawdopodobniej rodzice sponsoruja ci przyjemnosci
zwane grami wiec twoich wypowiedzi zwiazanych z cenami nie mozna traktowac powaznie


Ale to jest prawda robotnicy najczęściej nie mają żadnego wykształcenia, bo skończenie (lub nawet nie) szkoły to wielki problem nie jest, a gdyby się uczyć chciało skończyłoby się studia i dostawało lepsze pensje. A rodzicie nie sponsorują mi gier tylko moja wiedza studiowałem farmacje i jednocześnie marketing i teraz jestem jakby to wytłumaczyć "gościem od proponowania leków", bo akwizytor to nie jest ;). Zarabiam sporo w porównaniu do takiego robotnika, ale ja musiałem na to bardzo dużo pracować, a on nic nie pracował na swoją wiedzę w młodości to musi zapieprzać na starość za małe wynagrodzenie.


dark_master
A naprawiasz w serwisie MS pogwarancyjnym? Jeżeli tak, bo masz jakiegoś RRoDa to się nie dziw, bo tam wymieniają konsolę na nową lub wymieniają całe wnętrzności.

Moooras
Chyba jesteś chory gry na konsole tanieją z dnia na dzień po miesiącu może trzech gra na konsole tanieje mniej więcej o 100-130 zł, więc więcej niż połowa gdzie gra PCtowa tanieje w dłuższym okresie jakieś 20-30 zł Dragon Age może trochę więcej stanieje, bo jest drogi jak na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować