Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 za słaby dla najlepszych modów do L4D

65 postów w tym temacie

"Jak jakiś konsolowiec nie umie sobie peceta pod TV podłączyć to jego problem."
Tu nie chodzi o to że się nie da czy że się nie umie, tylko że znikoma część użytkowników PCeta gra na podłączonym telewizorze z prostego powodu - że co chwile by trzeba było odłączać kompa od monitora i podłączać do TV i odwrotnie co jest dosyć niewygodne.

" Druga sprawa to awaryjność konsol (nie znam osobiście żadnego posiadacza xboksa bez rroda twardego czy miękkiego)"
Teraz awaryjność konsol jest o wiele, wiele mniejsza. Nigdy nie miałem rroda.

Jakby rzeczywiście konsola była o tyle gorsza od PC to by je nikt nie kupował. A gry nie wyglądają tak gównianie jak wy tu piszecie (oprócz Risena). Przecież takie GTA 4 na konsolach wygląda świetnie a na blaszakach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do newsa - wszystko ładnie, pięknie i nawet bym się z panem z Valve zgodził (w końcu klocek ma już cztery lata i zaczyna się starzeć)... gdyby była mowa o jakiejś gierce na UE3 czy najnowszym CryEngine...

Ale tu jest mowa o dość przeciętnie wygladającej grze na silniku Source, który to silnik ma już 5 lat i pomimo ulepszeń zdążył się postarzeć.
Wiadomo przecież że Valve to firma pecetowa (Boże broń - nie mam o to żadnych pretensji) i konsole nie są dla nich priorytetem. Więc może zamiast wciskac bajeczki - najpierw o PS3, a teraz o "klocku" niech zwyczajnie napiszą prawdę:

a) nie umiemy/nie chcemy pisać gier na PS3. Architektura PS3 nas przerasta. Nasi programiści nie są wybitnie uzdolnieni i z programowaniem na PS3 sobie nie radzą

b)nie potrafimy/nie chce nam się przekonwertować pecetowych modów na xboxa. Nie możemy sobie z tym poradzić, jesteśmy na to za mało zdolni.

Tyle. Naprawdę lepsze to niż wciskanie głodnych kawałków. HL2 chodził mi na full, idealnie płynnie na kompie: Athlon 2,4 Ghz (procek jednordzeniowy), GF 6600 i 512 MB Ramu (później dołożyłem jeszcze 512 - loadingi przyspieszyły). Ten komp był jednak duzo słabszy od 360... Więc się zastanawiam - albo te mody to jakieś zasobożerne monstra (z grafiką na miarę Crysisa w FULL HD), albo programiści z Valve to wybitne "lewusy" jeśli chodzi o programowanie na konsole. Ta druga opcja mi się wydaje dużo bardziej prawdopodobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 21:16, Jarowit napisał:

"Jak jakiś konsolowiec nie umie sobie peceta pod TV podłączyć to jego problem."
Tu nie chodzi o to że się nie da czy że się nie umie, tylko że znikoma część użytkowników
PCeta gra na podłączonym telewizorze z prostego powodu - że co chwile by trzeba było
odłączać kompa od monitora i podłączać do TV i odwrotnie co jest dosyć niewygodne.

Nie wpadłeś na to, że tak samo jak podłącza się do TV konsolę na stałe tak samo można zrobić z PC? Nie wpadłeś, tak myślałem. No to wstaw sobie, że można. Ja mam podpięte pod TV PS2, Wii i PC - jakoś nie widze przeszkód czy dyskomfortu (tak, klawiatura bezprzewodowa - przecież po coś są, tak myszki da się swobodnie używać na kanapie).

Ale jak widzę wojenka trwa w najlepsze - jak zwykle konsolowcy nie są w stanie dopuścić do swojej świadomości, że gry na ich maszynki są droższe. Oczywiście ostatnio ta sytuacja ulega zamianie - nowości na PC coraz częściej mają cenę sugerowaną 120 i więcej zł ale i tak nadal różnica jest znaczna. No ale przecież na allegro się da kupić nówkę na konsolę w miesiąc po przemierze za 140 ale to, że ten sam tytuł na PC na tym samym allegro po tym samym miesiącu i wstanie nierozfoliowanym można dać 70-80 to już nie ważne, nie, bo przecież konsola święta jest i jak zwykle argumenty trzeba wybierać wybiórczo. Czemu się jednak dziwić - przykład idzie z góry.

Lordpilot: niestety każda kloejna gra na Source ma wyższe wymagania sprzętowe - zawsze coś dorzucają, wiadomo, ale wątpię, by na podanym sprzęcie HL:E3 ruszył tak samo sprawnie jak HL2, w którego sam również grałem na sprzęcie dziś już antycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 21:34, Lordpilot napisał:

Więc się zastanawiam - albo te mody to jakieś zasobożerne monstra (z grafiką na miarę Crysisa w FULL HD), (...)

Jest taki mod do H-L2 zwany FakeFactory Cinematic Mod (aktualnie w wersji nr. 10), który zmienia tekstury gry na HD i potrafi nieźle zajechać PCta. Potrzebny jest do niego "Pomarańczowy zestaw" ponieważ wykorzystuje on silniki epizodów.

Dnia 11.11.2009 o 21:34, Lordpilot napisał:

(...) albo programiści z Valve to wybitne "lewusy" jeśli chodzi o programowanie na konsole.

Pewnie też ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować