Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #108: Co sądzisz o płatnych dodatkach do gier (DLC)?

40 postów w tym temacie

Brakuje opcji "Jeśli jest za darmo to biorę" ;). Odpowiedziałem jak większość "Bez sensu, każą płacić za coś co powinno być w grze od początku."

EDIT:
Teraz przeczytałem nazwę sondy xD. Nie doczytałem słowa "płatnych" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem, że są bez sensu, ale w sumie brakuje mi opcji "Kupuję tylko pełnoprawne, boxowe dodatki" w sumie denerwuje mnie to, że twórcy gier coraz bardziej od niech odchodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze te dodatki były warte swoich pieniędzy... Mnie rozśmieszyło DLC do Dragon Age''a na PC. Za 1/4 ceny gry możemy dokupić nową misję, która podobno daje dodatkową godzinę gry :D 30 zł za dodatkową godzinę, to trochę za dużo moim zdaniem, tym bardziej, że kupując grę za 120 zł mamy podobno 80 godzin zabawy. Dodatkowo wydawanie DLC w dniu premiery świadczy tylko o tym, że mogło to się od razu znaleźć w grze i producent chce od nas wyciągnąć dodatkową kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sa darmowe to biore, a takto to niech sobie zeruja na innych...
Byc moze pierwszy DCL jaki kupie bedzie w Dragon Age, bo gra bardzo mi sie podoba i chce poznac wszystko co sie da :) A na teraz pobieraja mi sie darmowe DLCy do tej gry (w koncu mi sie pojawily na tej calej beznadziejnej liscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż miło że przynajmniej kilka DLC typu "mini" są dostępne w Dragon Age za darmo :]. Gorzej jeśli zaczną dodawać nowe postacie z którymi można podróżować i rozmawiać a z 1 misji, która trwa godzinę zrobi się kilkanaście do ściągnięcia :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie by nie przeszkadzały aż tak bardzo, gdyby nie zapowiedzi DLC tuż po premierze. Czyli robią nas w trąbę wydając grę niekompletną ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 12:21, Ballzhamon napisał:

Tak naprawde powinna byc odpowiedź, "Producent zamiast wydawac pierdyliard DLC móglby
wydac jeden porządny pelnowymiarowy dodatek"


I w tym siedzi sedno sprawy :)

Tylko niestety wszystko rozbija się o kasę. Taki dodatek można podzielić na tyle DLC, że zarobi się na nim 10 razy więcej. Smutne, ale prawdziwe. Gracze nie są niczym więcej jak krowami do wydojenia. Producenci i dystrybutorzy robią tylko dobrą minę i tak się to wszystko kręci.

Trzeba też zauważyć, że dla nas kilka euro to pieniądze dosyć spore jak za dodatkową godzinę gry. Ceny DLC są jednak ustalane dla całej Europy, a na zachodzie te kilka euro nie stanowi problemu. Gdyby za tą godzinę dodatkowej gry przyszło nam zapłacić np 8 zł, to mało kto by się tym przejmował.

Przynajmniej cieszmy się, że w Polsce za nową grę na PC trzeba zapłacić 120 zł, a nie 210 zł jak na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra porostu, jeszcze trochę i będą chcieli abonament a gry singleplayer! Moim zdaniem takie praktyki sprzyjają tylko piractwu,kompletny brak szacunku dla klięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy zaznaczyli najpopularniejszą odpowiedź...
Aha - czyli karzecie robić twórcom dodatkowe misje i mapy, oni mają się męczyć, ale pieniędzy już nie dostawać? To powodzenia... Też wam życzę harować za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wsaadman: kiedys dodatki do gier wychodziły w pudełkach i mozna je było kupic w normalnym sklepie. Dodatek taki dawał kilka/kilkanaście dodatkowych godzin rozgrywki, misje, mapy, bronie itp. I takie rozwiązanie było ok. Dziś nie dość, że twórcy gier zdzierają z ludzi pieniądze wypuszczając płatne dodatki w dniu premiery gry, to jeszcze są one z reguły marnej jakości i można sie bez nich obejść. Uważam, że DLC to złe zjawisko na rynku. Oczywiście że chcę płacić za dodatki, ale pudełkowe - pełnoprawne a nie wyrwane kawałki kodu uzupełniające niedopracowanego bubla. Obecnie czekam na Fallout 3 w wersji "Game of the year edition", która oprócz podstawki będzie zawierała również wszystkie DLC. Kupię z przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 17:43, wsaadman napisał:

Dla wszystkich, którzy zaznaczyli najpopularniejszą odpowiedź...
Aha - czyli karzecie robić twórcom dodatkowe misje i mapy, oni mają się męczyć, ale pieniędzy
już nie dostawać? To powodzenia... Też wam życzę harować za darmo ;)

Powiedz mi szczerze, czy jeśli za grę oferującą 80 godzin zabawy płacę 120 zł, to warto dopłacać 30 zł za dodatek dodający 1 godzinę. Moim zdaniem nie. Tym bardziej jeśli dodatek ten ukazuje się w tym samym dniu co premierę miała gra. Jednym słowem jest to wycięty kawałek gry, za który żąda się dodatkowej kasy. Niech następnym razem napiszą szczerze na pudełku, że nie zawiera pełnej wersji gry i brakujące elementy można zakupić online ;)

Tutaj nie chodzi o pełnoprawne dodatki zawierające kolejną kampanię wychodzące pół roku po premierze, tylko o DLC, które poza dużymi cenami niewiele oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wsaadman:

To niech wypuszcza normalny dodatek, a nie psuja np jak w DO cały klimat gdzie podchodzisz do npc i dostajesz komunikat ze musisz kupić ten quest aby go wykonać... to jest chore i to bardzo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować