Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Biblia na konsolę Xbox 360

40 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2009 o 15:20, GeoT napisał:

"Sceny rzezi i mordu"? Czy my na pewno mówimy o tej samej księdze? Można poprosić o jakieś
dowody, że w Biblii "aż roi się" od tego?


Sodoma i Gomora wcale nie została zrównana z ziemią, a Bóg ani trochę nie chciał, żeby Abraham zabił swojego syna Izaaka (ale się jednak w ostatniej chwili rozmyślił) :-)

To takie dwa najbardziej znane przykłady. Chociaż pod to możemy podpiąć też całą Apokalipsę św. Jana (poniżej fragment):

I zatrąbił pierwszy Anioł i stał się grad i ogień zmieszany ze krwią; i zrzucono to na ziemię, a trzecia część drzew zgorzała i wszelka trawa zielona spalona jest. Potem zatrąbił wtóry Anioł, a jakoby góra wielka ogniem pałająca wrzucona jest w morze i obrócona jest w krew trzecia część morza. I pozdychała w morzu trzecia część rzeczy stworzonych, które miały duszę i trzecia część okrętów zginęła. I zatrąbił trzeci Anioł i spadła z nieba gwiazda wielka, gorejąca jako pochodnia, i upadła na trzecią część rzek i na źródła wód. A imię onej gwiazdy zowią piołunem; i obróciła się trzecia część wód w piołun, a wiele ludzi pomarło od onych wód, bo się stały gorzkie. Potem zatrąbił czwarty Anioł, a uderzona jest trzecia część słońca i trzecia część księżyca, i trzecia część gwiazd, tak iż się trzecia część ich zaćmiła, i trzecia część dnia nie świeciła, także i nocy.

Ap 8, 7-12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 przestaje być narzędziem bezmyślnej rozrywki.

Gdybym myslał jak on była by to dla mnie bezmyślna i święta rozrywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 17:50, gogowitczak napisał:

> "Sceny rzezi i mordu"? Czy my na pewno mówimy o tej samej księdze? Można poprosić
o jakieś
> dowody, że w Biblii "aż roi się" od tego?

Sodoma i Gomora wcale nie została zrównana z ziemią, a Bóg ani trochę nie chciał, żeby
Abraham zabił swojego syna Izaaka (ale się jednak w ostatniej chwili rozmyślił) :-)

To takie dwa najbardziej znane przykłady. Chociaż pod to możemy podpiąć też całą Apokalipsę
św. Jana (poniżej fragment):

I zatrąbił pierwszy Anioł i stał się grad i ogień zmieszany ze krwią; i zrzucono to na
ziemię, a trzecia część drzew zgorzała i wszelka trawa zielona spalona jest. Potem zatrąbił
wtóry Anioł, a jakoby góra wielka ogniem pałająca wrzucona jest w morze i obrócona jest
w krew trzecia część morza. I pozdychała w morzu trzecia część rzeczy stworzonych, które
miały duszę i trzecia część okrętów zginęła. I zatrąbił trzeci Anioł i spadła z nieba
gwiazda wielka, gorejąca jako pochodnia, i upadła na trzecią część rzek i na źródła wód.
A imię onej gwiazdy zowią piołunem; i obróciła się trzecia część wód w piołun, a wiele
ludzi pomarło od onych wód, bo się stały gorzkie. Potem zatrąbił czwarty Anioł, a uderzona
jest trzecia część słońca i trzecia część księżyca, i trzecia część gwiazd, tak iż się
trzecia część ich zaćmiła, i trzecia część dnia nie świeciła, także i nocy.

Ap 8, 7-12



Brednie dopisane przez zlych ateistow, lewakow, komuchow i wrogow milosci i pokoju!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 18:09, SoundWave napisał:

Brednie dopisane przez zlych ateistow, lewakow, komuchow i wrogow milosci i pokoju!!


Ja tylko mam nadzieję, że to była ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę, że to była ironia. Swoją drogą miłość i pokój tak naprawdę głosił dopiero Nowy Testament, poza przepowiedniami apokalipsy o ile się nie mylę. Wcześniejsze wersje zakładały, że Bóg był dość mściwy, a jak już się mścił to na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 19:12, Falcon napisał:

Biblia to zaje*ista książka, swoją drogą :)


To podobno najlepiej sprzedająca się książka fantasy. :P
A tak poważnie to jest naprawdę świetna, jedna z moich ulubionych, drugiej takiej ze świecą szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Xbox 360 przestaje być narzędziem bezmyślnej rozrywki. Możemy użyć technologii, aby analizować Pismo"

Nie widzę jakiejkolwiek zmiany... Dziwią mnie ludzie którzy wierzą w te wszystkie głupoty wypisane w Biblii. Przecież ta książka została stworzona przez zwykłych ludzi tylko po to aby zastraszać ciemnotę. I żeby nie było nie mam nic do ludzi wierzących w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:44, Fang napisał:

Nie widzę jakiejkolwiek zmiany... Dziwią mnie ludzie którzy wierzą w te wszystkie głupoty
wypisane w Biblii. Przecież ta książka została stworzona przez zwykłych ludzi tylko po
to aby zastraszać ciemnotę. I żeby nie było nie mam nic do ludzi wierzących w Boga.


Skąd wiesz? (Brak dowodu na istnienie Boga będzie tym argumentem?)

BTW w życiu mi do głowy nie przyszło, żeby uważać Biblię za cokolwiek innego niż wezwanie do miłości. Na podstawowym, płytkim poziomie świetnie się nadaje do manipulacji, ale gdy się poważnie zastanowić nad prawdziwym sensem, znaczeniem, przesłaniem, raczej trudno przejść obojętnie obok mądrości i siły tych słów, ktokolwiek by tego nie napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dla ludzi. Widocznie ktoś ma potrzebę czytania Biblii na X360, jeżeli właśnie taka powstała. Ja osobiście wyrosłem już z Biblii i przerzuciłem się na ciekawsze książki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 22:49, Vatiel napisał:

Wszystko jest dla ludzi. Widocznie ktoś ma potrzebę czytania Biblii na X360, jeżeli właśnie
taka powstała. Ja osobiście wyrosłem już z Biblii i przerzuciłem się na ciekawsze książki
:D


Jakie np.? Jeżeli czytałeś ją jako bajkę, to możesz tak powiedzieć. Jak można z niej wyrosnąć, jeżeli jest tak uniwersalna i można ją odnieść do każdej części życia niezależnie od wieku człowieka, do końca życia nią kierować? Do Biblii (zrozumienia prawdziwego przesłania) trzeba być dojrzałym, mieć otwarty umysł i serce, przyda się też trochę odwagi.

@KlocekLego
W sumie racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2009 o 22:20, TheAbsurd napisał:


BTW w życiu mi do głowy nie przyszło, żeby uważać Biblię za cokolwiek innego niż wezwanie
do miłości. Na podstawowym, płytkim poziomie świetnie się nadaje do manipulacji, ale
gdy się poważnie zastanowić nad prawdziwym sensem, znaczeniem, przesłaniem, raczej trudno
przejść obojętnie obok mądrości i siły tych słów, ktokolwiek by tego nie napisał.


However, you may purchase male or female slaves from among the foreigners who live among you. You may also purchase the children of such resident foreigners, including those who have been born in your land. You may treat them as your property, passing them on to your children as a permanent inheritance. You may treat your slaves like this, but the people of Israel, your relatives, must never be treated this way. (Leviticus 25:44-46 NLT)
Gdzie tu wezwanie do milosci i ten gleboki sens + madrosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 23:22, SoundWave napisał:

(...) Gdzie tu wezwanie do milosci i ten gleboki sens + madrosc?


Zapomniałem napisać, miałem na myśli jedynie Nowy Testament, ten znam całkiem dobrze i o nim mogę coś powiedzieć. ST to wg. mnie wersja "nieaktualna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować