Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age zarobił milion dolarów na samych dodatkach

52 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2009 o 19:07, przemek-lc napisał:

@Sipso2008

8h? Moze bez czytania wpisow do dziennika i ze skipowaniem dialogow. Jezeli ktos tak
gra w RPG to coz... dobrej zabawy.

A co jeśli ktoś szybko czyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znoszę dzielenia gier na kawałki Jeśli tak ma wyglądać dla nich "przyszłość branży" to ja dziękuję... Sama podstawka z tego co widzę kosztuje nie mało, a jeszcze każą sobie płacić za takie rzeczy jak quest, który w dodatku znajduje się już w plikach gry, a jest zablokowany kodem. Jeśli sprzedają niekompletny produkt to cena powinna być nieco niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nVid: piractwo nie ma nic wspólnego z tym. Na razie testują rynek (wyniki jak najbardziej pozytywne) potem będzie tylko gorzej.
Chociaż o tyle dobrze jest w przypadku tej gry że sam wątek główny jest długi, a co dopiero razem z questami pobocznymi (tymi darmowymi oczywiście).

@Sipso2008: to że Twoja postać zginęła nie oznacza zakończenia głównego wątku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 19:04, hans_olo napisał:

Wiem na czym polega. Na wyciąganiu kasy za coś co już dawno było gotowe i w drodze losowania
zostało wycięte na potrzeby DLC. Z marketingu poprawki nie miałem. Natomiast Ty musisz
trochę sie podszkolić w rozczytywaniu ironii.


W drodze losowania? Może przypomne. BioWare pracowało nad DA:O jako nad exclusivem na pecety, co zmieniło się w procesie developingu (pewnie związane z wykupieniem BioWare przez EA). Naturalnie gra zaliczyła spore opóźnienie, w związku z przygotowywaniem wersji konsolowych gry. Natomiast DLC które jest teraz płatne było zaplanowane na jakieś 6 miesięcy po premierze pełnej gry, przy czym obliczano to jeszcze przed ogłoszeniem prac nad wersjami konsolowymi. No i powstał problem, bo DLC i premiera gry nagle się zetknęły w czasie. Postanowiono, że DLC i gra wystartują razem. Stąd to zamieszanie, i oburzenie wszystkich zawziętych przeciwników DLC. Oczywiście nie usprawiedliwiam tutaj niektórych devów *khem* Capcom *khem* którzy DLC zrobić poprawnie nie potrafią, ale trzeba znać sytuację zanim coś się krytykuje. Gwoli ścisłości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 19:15, SpecShadow napisał:

@Sipso2008: to że Twoja postać zginęła nie oznacza zakończenia głównego wątku :]



Mam nadzieję, że to nie jest spoiler, a na myśli miałeś zwykłą śmierć jaką można ponieść w każdej walce, bo jeśli nie, to właśnie zniszczyłeś mi przyjemność grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 17:25, Damianuss1 napisał:

Tydzień po premierze, a ja swojej EK jak nie miałem tak nie mam.


Znam ten ból.

Dnia 13.11.2009 o 17:25, Damianuss1 napisał:

Jakbym mało za grę zapłacił to jeszcze mam dokładać aby przejść sobie jakieś dodatkowe
zadania (mało tego w samej nawet EK dodatek Warden''s Quest nie jest dostępny ...).


Jest dostępny, w wersji elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 19:23, Konrad512 napisał:

Natomiast DLC które jest teraz płatne było zaplanowane na jakieś 6 miesięcy
po premierze pełnej gry, przy czym obliczano to jeszcze przed ogłoszeniem prac nad wersjami
konsolowymi. No i powstał problem, bo DLC i premiera gry nagle się zetknęły w czasie.

Problem rozwiązano blokując dostęp do pierwszego lepszego questa. Przecież właśnie o tym piszę.

Dnia 13.11.2009 o 19:23, Konrad512 napisał:

Postanowiono, że DLC i gra wystartują razem. Stąd to zamieszanie, i oburzenie wszystkich
zawziętych przeciwników DLC. Oczywiście nie usprawiedliwiam tutaj niektórych devów *khem*
Capcom *khem* którzy DLC zrobić poprawnie nie potrafią, ale trzeba znać sytuację zanim
coś się krytykuje. Gwoli ścisłości. ;)

Nie ma się co cieszyć. Trzeba myśleć o sobie. Jak każdy będzie dalej klaskał na wieść o kolejnych takich numerach, to będzie coraz gorzej i tyle. Osobiście preferuję duży, zbiorczy dodatek, najlepiej z dodatkowym, gównym, lub dużym pobocznym wątkiem - jak za starych dobrych czasów. DLC jest dobre dla produktów Mathworks, gdzie możesz sobie ściągnąć za opłatą dodatkowe, specjalistyczne toolboxy, a nie dla gier, gdzie za kasę kupujesz dostęp do przedmiotu, tutaj wyobrażam sobie logo paypal z cenę w eurosach zaraz obok ceny w GP w każdym sklepiku w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szum jest ale o co nie wiem. Sama gra starcza na długo chyba że ktoś leci jak głupi i robi tylko wątek główny. Nie kupiłem dlc i nie widzę takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC ma się pokazywać przez 2 lata, a nie 12 miesięcy.

I tylko pogratulować EA/Bioware, o to przyszłość, w której płacisz 7$/Euro za godzinę rozgrywki, ludzie to masowo kupują i jeszcze mówią, że to całkiem uczciwa cena (za cztery obszary na krzyż oraz gear, który zabija balans w grze, podobnie zresztą jak Dragon Armor dostępne za darmo od początku). Czekam na DLC, w którym dodadzą nowe Loading Screeny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 20:06, Bartex69 napisał:

Nie rozumiem...Czyżby granie ma być płatne jak w WoW? o_O .No to już sobie popsułem prezent...Bo
Ja naprawde nie lubię płacić abonamentów ;(


Jak sobie kupisz gre, zainstalujesz, to potem sobie mozesz normalnie grac bez problemow. Mozna sie przy tym zalogowac do konta EA lub takowe stworzyc jak nie mamy, a potem stworzyc konto na tej calej stronce i na nasz profil na stronce beda sie pojawiac nasze osiagniecia (inni gracze moga je zobaczyc, normalnie mozna takze w grze). Jednak to cale logowanie/rejestracja nie jest platne, a o ile sie nie myle w ogole nie trzeba robic konta... ale nie wiem bo ja mam od dawna konto to sie zalogowalem i tyle :P
DCL to dodatek do gry, za ktory placisz tylko RAZ przy jego zakupie. Potem go sobie pobierasz i grasz. Tyle, ze w tym wypadku musisz miec juz konta (EA i stronka), ale to inny szczegol. Bedziesz mogl go pobrac o kazdej porze dnia i nocy i ile razy dusza zapragnie. Pomine fakt, ze niektore sa darmowe, a raczej byly i do innych gier, np. CoD4:MW(1) na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem...Czyżby granie ma być płatne jak w WoW? o_O .No to już sobie popsułem prezent...Bo
> Ja naprawde nie lubię płacić abonamentów ;(


Już niedługo, Acti już coś przebąkuje o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą co na Gramerze zamówili DA. Działają wam te DLC na przedmioty ? Znaczy "Pas przywódcy gildii" działa ale przy "Obrączce pamięci" co niby 1% doświadczenia więcej mam dawać nie mam żadnego opisu w grze, ot zwykły pierścionek :P nie jestem pewien czy tylko mi miejsce zajmuje (co by oznaczało niedotrzymanie "umowy" przez sklep :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 20:10, Michal_1232 napisał:

> Jest dostępny, w wersji elektronicznej.


Tak, ale za dodatkową opłatą. Chyba, że w mojej EK czegoś brakuje...


Jeśli kupujesz wersję fizyczną, z pudelkiem, mapą, płytami to w tej wersji rzeczywiście tego dodatku nie ma. Ale jeśli zależy Ci głównie na grze jako takiej, to polecam wizytę w EA Store, lub na www.netia.gamespace.pl.

Irytuje mnie takie podejście, ale nijak nie jestem w stanie przekonać się do wersji elektronicznych. Za stary już widać jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlc czy nie ja chyba rzucę tę grę w diabły. Zrobiłem Radcliffe, wieżę magów i wróciłem na stare śmieci do siedziby krasnoludów i już nie mogę. DA to nie RPG tylko pieprzony hack&slash dungeon crawler. Ileż można tych przeklętych korytarzy i tych samym stworów. Najgorsze jest to, że cała gra jest zrobiona metodą kopiuj, wklej. Wszędzie te same tekstury, obiekty, korytarze... jestem przypuszczalnie w połowie gry i (przepraszam za słownictwo) rzygać mi się chce całą tą powtarzalnością. Gdzie te questy, w których trzeba przeprowadzić dochodzenia, czy rozwiązać coś rozmową? Oprócz paru wyjątków wszystko sprowadza się do: idź tam, zabij to i to, przynieś to i to zabijając tony tych samych przeciwników po drodze. Do tego bardzo źle zrealizowane położenia kamery (pełen izometryczny rzut powinien dawać większą swobodę poruszania kamerą, a nie tylko parę metrów od drużyny). No i na koniec AI przeciwników jest tak bezdennie tragiczne, że można ich wyżynać pojedynczo z łuków - mamy rok 2009, a nie 1999. Jakim cudem DA dostaje oceny 90%? Porównywanie tego badziewia do Baldur''s Gate to grzech. Jestem zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z DLC w DA:O jest o tyle dobra sytuacja, że:
1. BioWare wydało toolset do modowania gry
2. Podobno (niepotwierdzone) na mają nic przeciwko jeśli moderzy zrobią takie same dodatki jak te wydane przez BioWare, przykład - skrzynka na graty z Twierdzy Strażnika już się ukazała (sam używam).

Myślę, że to uczciwe podejście do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować