Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 bez World of Warcraft

67 postów w tym temacie

Domek

Właściciele Xboksa 360 nie mogą póki co liczyć na przeznaczoną nań wersję najbardziej hitowego MMORPG-a wszech czasów. Wysoko postawiony pracownik Blizzarda stwierdził w wywiadzie dla serwisu MCV, że firma nie ma w planach konsolowego portu World of Warcraft.

Przeczytaj cały tekst "Xbox 360 bez World of Warcraft" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet jeśli by zrobili wersję konsolową to konsolowcy będą i tak mieli niewielkie szanse choćby w pvp. Zresztą, zrobiono już fps-y na konsole, dla mnie osobiście sterowanie padem to byłaby masakra. Pewnie pograć by się dało ale o komforcie sterowania jak na pc-cie można tylko pomarzyć. Mysz jest niezbędna (oczywiście to tylko moje zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale FFXI w przeciwieństwie do WoWa wyszedł na PC i PS2 mniej więcej równocześnie i dlatego od początku był tworzony jako między-systemowa gra.

W WoWa ciężko grałoby się na padzie, w FFXI jest to wygodniejsze, a klawiatury używa się praktycznie tylko do pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie sytucji z WoWem i FF XI to tak, jakby pytać, czemu nie ma na PC Tekkena, skoro były 4 części Mortal Kombat i grało się świetnie. Albo czemu nie ma Ninja Gaiden, skoro jest Prince of Persia i też nie ma problemów ze sterowaniem. Tutaj każdy tytuł nalezy rozpatrywać oddzielnie - skoro Blizzard mówi, ze konwersja mogłaby odbić się negatywnie na grze to chyba wiedzą najlepiej, co mówią (chyba ze ktoś zakłada, ze Blizzard nie zna własnej gry...) i przywoływanie tu FF XI jako dowodu, ze wcale nie byłoby źle jest bez sensu. FF XI robiono od początku jako multiplatformowy tytuł, WoW robiono pod PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 13:02, SimFury napisał:

Po co zaczeli tworzyć konsole skoro na kompie można mieć wszystko?? i robić wszystko??

Zaczęto robic konsole bo na PeCetach tylko niektorzy producenci mogli zarobic, wiec Sony i inni chcieli miec swoja maszynke ktora by na nich zarabiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 13:02, SimFury napisał:

Po co zaczeli tworzyć konsole skoro na kompie można mieć wszystko?? i robić wszystko??


Heh ślicznie ci dziękuje, takiej zdrowej dawki śmiechu było mi potrzeba:P Konsole zostały stworzone dla ludzi, którzy bez martwienia się o zgodność sprzętową, bez nerwów związanych z instalacją chcą sobie pograć. Mój Tata uwielbia sobie popykać na konsoli po powrocie z pracy. Poprostu wciska power, wrzuca płytkę i już za chwile może oddać się rozrywce, brak denerwujących errorów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, że sam pomysł wydania wow''a na konsole to absurd:D Po 1 pad wg. mnie nie nadaje się do takiej gry, a po 2 w tej grze liczy się gra zespołowa, ważne jest to aby się porozumieć z innymi graczami:D A do tego potrzebna jest klawiaturka:) Ja się niebyt orientuje w konsolach ale nie wiem czy tam są dostępne jakiś klawiatury żeby wszystko szybko napisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Tyle że Xbox 360 potrzebuje sprzętu kompatybilnego, więc już nie podłączysz do niego KAŻDEJ myszki i KAŻDEJ klawiatury. A kompoatybilne = odpowiednio droższe. PS2 potrzebowało tylko klawiatury i myszki na USB, a i tak nie były to popularne kontrolery i mało kto je kupował (powód prosty - mało gier z tego korzystalo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 14:09, Bambusek napisał:

Jasne. Tyle że Xbox 360 potrzebuje sprzętu kompatybilnego, więc już nie podłączysz do niego
KAŻDEJ myszki i KAŻDEJ klawiatury. A kompoatybilne = odpowiednio droższe. PS2 potrzebowało
tylko klawiatury i myszki na USB, a i tak nie były to popularne kontrolery i mało kto je kupował
(powód prosty - mało gier z tego korzystalo).

Bzdura, do X360 można podłączyć KAŻDĄ zwykłą klawiaturę pod usb -służy ona tylko do pisania i nie jest wykorzystywana do gier - tam tylko działa pad i inne wynalazki producentów, którzy kupili licencję microsoftu na kontroler przewodowy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aj tam konsoli nie mam.. chociaż WoW żeby szczzerzyć choryzonty powinien wyjść ale jak wiemy Xbox Live nie został dostosowany do tego typu rozgrywek więc poczekamy troszkę, ale wyjdzie prędzej czy później..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szerzyć horyzonty? Po co? Już kupiło go 6 milionów ludzi, ta gra nie musi szerzyć horyzontów, bo na PC sprzedaje się doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 14:20, nievil napisał:

Bzdura, do X360 można podłączyć KAŻDĄ zwykłą klawiaturę pod usb -służy ona tylko do pisania
i nie jest wykorzystywana do gier - tam tylko działa pad i inne wynalazki producentów, którzy
kupili licencję microsoftu na kontroler przewodowy czy nie.


Nawet jeśli - myślisz ze ktoś kupi klawiaturę i myszkę dla jednej gry? Już to widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować