Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modern Warfare 2 złamane, "prawie dedyki" uruchomione

115 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2009 o 11:01, Lordpilot napisał:

Wybacz, ale nie mogę się powstrzymać - cholera to chyba ten słynny blaszakowy "realizm"
:) Jednoczesne skakanie, obracanie się i strzelanie (dodaj do tego jeszcze -bieganie)
i jeszcze sadzenie "headshotów" w powietrzu (z wykonywaniem potrójnego tulupa) - no,
no, no :) Szkoda tylko, że w rzeczywistości tak się nie da (o czym zaświadczy
każdy kto miał możliwość postrzelać z prawdziwej broni) - no ale nie wymagajmy od pecetowych
FPSów choćby odrobiny realizmu :)

A kolega coś pisał o realizmie? Masz wyjątkową zdolność wkładania ludziom słów do ust. CoD nigdy realistyczny nie był i pod tym względem nie zmienił się ani trochę ani na konsolach ani na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze i nic nie pisalem o realizmie ale wg mnie realizm sam sie nasuwa, nie jest to UT3 gdzie dysponujemy broniami z kosmosu tylko kazda giwera jest realna i gramy ludzmi a nie jakimis cyborgami, takze z zalozenia gra powinna byc w miare realna jednak jak widac na piecu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 11:16, Longer85 napisał:

moze i nic nie pisalem o realizmie ale wg mnie realizm sam sie nasuwa, nie jest to UT3
gdzie dysponujemy broniami z kosmosu tylko kazda giwera jest realna i gramy ludzmi a
nie jakimis cyborgami, takze z zalozenia gra powinna byc w miare realna jednak jak widac
na piecu nie jest.

Po pierwsze, to wcale nikt nikogo nie zmusza do grania na serwerach zmodyfikowanych i to jest właśnie piękno PCta - nie musisz, ale możesz. I wcale nikogo nie interesuje, czy komuś podobają się takie, a komuś takie serwery. Po drugie gra na konsolach jest równie realna co na PCtach. To znaczy całkowicie realizmu pozbawiona. Jak chcesz realizmu to odsyłam do Operation Flashpoint. CoD zawsze był grą arcade.
PS: Właśnie mi się przypomniało - OF jest tylko na PC - LOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 11:27, hans_olo napisał:

> moze i nic nie pisalem o realizmie ale wg mnie realizm sam sie nasuwa, nie jest
to UT3
> gdzie dysponujemy broniami z kosmosu tylko kazda giwera jest realna i gramy ludzmi
a
> nie jakimis cyborgami, takze z zalozenia gra powinna byc w miare realna jednak jak
widac
> na piecu nie jest.
Po pierwsze, to wcale nikt nikogo nie zmusza do grania na serwerach zmodyfikowanych i
to jest właśnie piękno PCta - nie musisz, ale możesz. I wcale nikogo nie interesuje,
czy komuś podobają się takie, a komuś takie serwery. Po drugie gra na konsolach jest
równie realna co na PCtach. To znaczy całkowicie realizmu pozbawiona. Jak chcesz realizmu
to odsyłam do Operation Flashpoint. CoD zawsze był grą arcade.
PS: Właśnie mi się przypomniało - OF jest tylko na PC - LOL.


Ok niech sobie jest gra arcade jednak W MIARE realna chodzi mi o poruszanie sie i strzelanie. A nie ze robisz jakas tam kombinacje klawiszy i wyskakujesz 20 metrów w góre z tego co pisze kolega BlackSnow to jest to normalne i pewnie w powietrzu ze 4 salta 15 obrotów i jeszcze kazdemu wrogowi po kulce w dyńke. Jak dla mnie w tym momencie gra traci swój niepowtarzalny klimat i jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> PS: Właśnie mi się przypomniało - OF jest tylko na PC - LOL.

Nie tylko - Bohemia wydała też OF (z podtytułem "Elite") na xboxa (tego pierwszego) i była to wersja poprawiona względem blaszakowego oryginału (m.in. lepsze algorytmy zarządzające SI, poprawiona grafika). Uprzedzając pytanie - port na klocka nie był uproszczony, ba - przewyższał wersje blaszakową (co zresztą nie dziwi - wyszedł 4 lata po premierze na blaszaka, więc Czesi mieli mnóstwo czasu żeby swój produkt poprawić i podrasować). Co rzadkie na konsolach - dorzucono także edytor, więc gracze mogli tworzyć swoje misje, itp. Więc z tym "LOL" to nie przesadzaj - tylko może najpierw, tak do końca się zapoznaj z tematem.

ps. Jedynym "minusem" tej gry, jest dziś to że nie działa na X360 :( Po prostu Microsoft "się wypiął" i olał emulację tego tytułu.Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo gra jest arcade albo nie. Nie ma gier "w miarę" realnych".
Przecież w wyścigach na przykład gry ARCADE nie oznaczają odrzutowych silników czy jazdy pod wodą. Po prostu sama jazda jest uproszczona do takiego stopnia aby zachować najważniejsze elementy jazdy czyli skręcanie, jazda w przód :P
Podobnie w CoD. Się chodzi, się strzela. Inaczej jednak niż w grach które stawiają na realistyczne oddanie pola bitwy.
Zresztą, dlatego COD jest tak przyswajalny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 12:39, Budo napisał:


Hehe, tłumaczenie ułomności pada rzekomym realizmem gry- dobre to :P

wcale nie mam zamiaru tlumaczyc ułomności pada, bo doskonale zdaje sobie sprawe z tego z MiK jest najlepszym kontrolerem do FPS (szkoda ze tylko do FPS) co nie zmienia faktu ze na padzie tez gra sie bardzo dobrze jak sie troche pocwiczy. Mi chodzi głownie o te skoki, dla mnie jest to ŻENADA, brakuje tylko tego zeby zamiast postaci ludzkich biegały kangury tudzież inne myszoskoczki wtedy byscie mieli Modern ZOOfare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 13:50, Longer85 napisał:

Mi chodzi głownie o te
skoki, dla mnie jest to ŻENADA, brakuje tylko tego zeby zamiast postaci ludzkich biegały
kangury tudzież inne myszoskoczki wtedy byscie mieli Modern ZOOfare.


Jakie skoki? Jaka żenada? Blacksnow pisał: "Drogi Longerze, zdolność jednoczesnego skakania, obracania się i strzelania gracze na PC zawdzięczają klawiaturze i myszce (...)". A ty dorabiasz do tego skoki na 20m, salta i bóg wie co jeszcze. Jak już napisano, gra jest arcade''owa. Skok, obrót do tyłu, strzelanie - tylko o to chodziło. Gdyby gra miała być realistyczna, to w ogóle nie byłoby opcji skakania. Przy przeszkodach byłyby automatyczne skoki tak jak teraz jest z podciąganiem. Bo kto to widział żeby zza rogu wyskakiwał na ciebie jakiś "kangur" prując z pepeszy, albo skaczący w czasie wymiany ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za drugim podejściem bez problemu, na początku nie wiedziałem, że trzeba trzymać guzik :P nie wiem jak reszta, bo dopiero teraz kolega mi udostępnił swoje konto na steam, bo wyjechał i pozwolił w ramach badania sprawdzić jaki ten MW2 jest. Najzabawniejsze były słowa zanim mi udostępnił konto... "ale multi sobie odpuść, bo ja nie chcę słyszeć, że mi się kumpel powiesił przeze mnie" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 18:12, Lisun napisał:

Niestety pad w MW2 lepszy - misja Cliffhanger na myszce prawie niewykonalna (testowane
u kumpla).


też żadnych problemów bez myszki wręcz czułbym się jak bez ręki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować