Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #110: Co sądzisz o brutalnej ``scenie na lotnisku`` (zabijanie cywili) w Modern Warfare 2?

53 postów w tym temacie

Rzadko kto zamieszcza w swoich grach tego typu sceny. A szkoda, bo w tym przypadku kontrowersyjna scena sprawdza się wyśmienicie, budując klimat i dając do zrozumienia jak zły i bezwzględny jest nasz wróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem rozumiem o co biega w niej i Sądze ze jest potrzebna by zrozumiec sens dalszy gry opuszczenie jej moze nie jest zle ale mozna sie pogubic troszeczke potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robią wielkie hallo z niczego! Scena ta ukazuje rzeczywistość XXI wieku. Nie oszukujmy się ataki terrorystyczne pokazują normalnie w wiadomościach i słychać o nich także w radiu, ta scena miała oddać brutalność i bezwzględność terrorystów i to właśnie pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o co się rozchodzi? <-- idealna odpowiedź w sondzie. A tym, którzy myślą o ludziach, którym ta scena nie przeszkadza, jak o mordercach - szczerze gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale o co wam w ogóle chodzi bo ja nie wiem ludzie chyba zbyt poważnie biorą te gry ... chyba jestem inny bo bardzo mi się podoba ta misja :D tak fajnie odstresowuje ale ja odróżniam real od onlina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie rozumiem kto pisał scenariusz do tej gry miejscami. Po części przełknąłem powód dla którego rozpętał się w tej grze tak gigantyczny i krwawy konflikt.

Spoiler

Ja rozumiem, masakra na lotnisku straszna rzecz, ale co z tego, że znaleźli ciało agenta CIA. To już Rosjanie mózgów nie mają i za każdy atak z udziałem obywatela jakiejś narodowości, atakują jego kraj? Co z dyplomacją, czy nawet zwykłym rozsądkiem? No bo jak, Amerykanie by wysyłali 5ciu agentów CIA żeby zabijali cywili na lotnisku w Moskwie? Bez sensu.

. Ale już tego, że bohater którym sterujemy bierze udział w masakrze nie klei się dla mnie zupełnie.
Spoiler

Stoję za kolesiami, mam przy sobie broń i jako gliniarz widzę, jak gnoje celują do cywili. Co robi agent? Strzela do cywili? Nie. Obezwładnia albo zabija kolesi. Nie jest zmuszony robić masakry wśród ludności, no kurde rozsądku trochę. Rozpracowywanie, rozpracowywaniem, ale skoro Makarov był głównym antagonistą, to za próbę urządzenia masakry można by mu wlepić dożywocie albo karę śmierci.

Dodam jeszcze, że sama misja jest taka sobie, na tle reszty gry wypada blado, moim zdaniem dodana żeby narobić szumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą misje zrobili dla ludzi różnych np. tacy którzy chcą się po prostu wyżyć za zły dzień, dla tych którzy chcą poczuć się jak w filmie (trzeba to zrobić bo inaczej fabuła się nie pociągnie) i dla tych którzy chcą zobaczyć jak muszą się namęczyć Amerykańce żeby załatwić mafię. Pewno niektórzy się nie będą ze mną zgadzać ale trzeba napisać co się myśli co nie? thx for alll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przechwycić Makarova i rozwalić cały ten związek od środka. Niestety, nie udało się. Może i troszkę przesadzili w tej misji, ale nie musieliśmy zabijać cywili. Emocji w każdym razie nie zabrakło, misja została wykonana jak dla mnie niemal perfekcyjnie. Muzyka, klimat, skrypty, zwroty akcji. Sam koniec misji był po prostu awesome. Należy jednak pamiętać, że to nadal gra. To nawet nie wygląda jak zwykła gra, bo to interaktywny film akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalna scena, ale trzeba zrobić szum i zawsze gra ma większy rozgłos :) oby nie doszło do tego że gry będą miały poziom przemocy na poziomie mariobrosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta scena jest bynajmniej dziwna. Przytoczę wypowiedź któegoś bohatera, bodajże Makarova własnymi słowami : Czasami aby coś osiągnąć trzeba stracić kawałek siebie(...) ale ta strata jest niczym w porównaniu z tym co można zyskać.

Czyli można po prostu ubić 1000 ludzi żeby zabić dyktatora który sieje zamęt w kraju.. dają sobie pozwolenie na zabijanie cywili. Ta misja to taka chamska propaganda i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacor: przeczytaj sobie co napisałem w spoilerach. Zgadzam się z Tobą. Misja kupy się, za przeproszeniem, nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to. Skutki są jakie są, Rosja wycofuje MW2 z półek sklepowych i nie wiadomo czy dopuszczą okrojoną wersję. Według mnie IW zrobiło z tego kraju wielkich terrorystów, którzy zawsze i wszędzie grożą atakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta misja została stworzona tylko i wyłącznie po to, aby podbić sprzedaż. Można było pokazać tylko filmik, w którym dziennikarz mówi o masakrze na lotnisku i ciele jakiegoś tam gościa. IW przesadziło. Nie przepadam za Rosjanami, no ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Ci ludzie na lotnisku byli inaczej przebrani i mieli broń to była by rzeż ale ja już stoją zwykli cywile to już problem. Jak by tam byli terroryści zamiast cywilów to wszystko było by w porządku a przecież to też człowiek. Zresztą możemy tę misje wyłączyć albo przejść nawet nie strzelając do cywilów. Jest mnóstwo gier gdzie się morduje ludzi i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Zaraz pewnie będzie że jakieś dziecko zabiło paru ludzi na lotnisku bo grał w Call of Duty. Jak ktoś jest chory itd to i tak zabije nawet nie grając w takie gry. Trzeba rozróżniać fikcje od rzeczywistości.

Larryx123 - niema to jak nie na temat pisać i głupio spamować. Grałeś w Battlefield: Bad Company 2 że już oceniasz że jest lepsze. Niema to jak pisać że gra jest lepsza jak nawet nie miała premiery. A może ty jakiś jasnowidz? Pewnie w Modern Warfare też nie grałeś a oceniasz :////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować