Zaloguj się, aby obserwować  
Hoplita

Tworzenie stron WWW

357 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2014 o 16:15, nightfaler napisał:

odnośnie ukrytych kruczków:
Jak mam to rozumieć? Za dopłatą ~15 złotych dostaję tą domenę .pl.(razem 65.) To jest
na jeden rok? Drugi będzie droższy?


Wszystko tak. Powinna być tam opcja darmowej domeny - wybierz ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 16:18, rob006 napisał:

> odnośnie ukrytych kruczków:
> Jak mam to rozumieć? Za dopłatą ~15 złotych dostaję tą domenę .pl.(razem 65.) To
jest
> na jeden rok? Drugi będzie droższy?

Wszystko tak. Powinna być tam opcja darmowej domeny - wybierz ją.

Darmową mogę dostać regionalną. Jednakże mojego miasta nie ma. 15 zł rocznie dodatkowo, raczej go nie zaboli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi być tam inna opcja, może bez domeny, albo coś w tym stylu. Cena podana tutaj jest ceną rejestracji za pierwszy rok i kolejne mogą być droższe, dużo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 16:24, rob006 napisał:

Musi być tam inna opcja, może bez domeny, albo coś w tym stylu.
Cena podana tutaj jest
ceną rejestracji za pierwszy rok i kolejne mogą być droższe, dużo droższe.

No właśnie w cenniku dopadłem, że przedłużenie kosztuje już ~70zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2014 o 16:24, rob006 napisał:

Musi być tam inna opcja, może bez domeny, albo coś w tym stylu. Cena podana tutaj jest
ceną rejestracji za pierwszy rok i kolejne mogą być droższe, dużo droższe.

Dopytałem się obsługi.
Faktycznie zostawić puste. A darmowa domena to .vot.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem innego tematu, który byłby zbliżony, więc zapytam tutaj. Sytuację znam jedynie częściowo dokładnie, ale konkretne pytanie jest. To pojawi się za moment, najpierw przybliżę sprawę, żeby była jasność. A przynajmniej się postaram...

Załóżmy, że jest sobie domena X, która jest usytuowana na serwerze X1. Teraz załóżmy, że została wykupiona domena Y, której zawartość również jest budowana na serwerze X1, ale z dopiskiem /tester na końcu pierwotnego adresu domeny X. I teraz tak. Domena Y (która nadal znajduje się pod aliasem domeny X/tester) jest już gotowa i chcę wprowadzić przekierowanie na pierwotny adres domeny Y (czyli taki, jaki zaklepałem poprzez kupno nazwy). Domena Y również ma się znajdować na serwerze X1, ale wystąpił problem z przekierowaniem i nie sposób wyświetlić strony.

Pytanie następujące: Czy lepiej jest kupić osobny serwer dla domeny Y, czy jest jakiś problem, który serwer X1 widzi, ale nie potrafię go zdiagnozować? Wiem, że pytanie może być trudne, bo nie podałem przebiegu poczynionych prac, ale z tego co wiem, proces przekierowania został wykonany prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ogólnie rzecz biorąc mamy więc następującą sytuację:

Serwer X1 ma w sobie dwie strony - stronę1 i stronę2.

Do tej pory strona1 to była domena.com, a strona2 to domena.com/tester

Teraz chcesz zamienić stronę2 z domena.com/tester na domena2.com i coś ci nie działa?

Możliwości widzę kilka - jeśli mówisz o >serwerze< to zapewne mowa o VPS-ie/dedyku a nie hostingu za 30 zł. Jeśli tak to w Apache/Nginxie ustawiasz po prostu Virtual Hosta a w domenach rekordy A kierujące na ten sam adres IP serwera.

http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/how-to-serve-multiple-domains-using-virtual-hosts
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-apache-virtual-hosts-on-ubuntu-14-04-lts

I w ten oto sposób nie musisz się bawić w redirecty itd po stronie domeny - jeśli wpiszesz domena1.com to włączy ci się strona1 a jeśli domena2.com to strona2. Byleby dobrze skonfigurować serwer WWW.

Zamiast VirtualHostów można też po prostu dokupić dodatkowy adres IP - wtedy jedna z domen ma prowadzić do jednego, druga do drugiego. Nadal trzeba się chwilę pobawić w konfiguracji serwera WWW oczywiście.


Inną opcją jest modyfikacja pliku .htaccess:
http://pl.wikipedia.org/wiki/.htaccess

Ot, jeśli wpisaną domeną jest domena2 to przekieruj do danego podkatalogu.

Kupno osobnego serwera na drugą witrynę też wchodzi w grę choć brzmi to dla mnie jak marnowanie pieniędzy - jeśli stronki są względnie małe i nie powodują dużego obciążenia to i VPS za 9.99 zł miesięcznie starczy na 5 różnych naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 10:14, ziptofaf napisał:

/.../

Ogólnie rzecz biorąc mamy więc następującą sytuację:

Serwer X1 ma w sobie dwie strony - stronę1 i stronę2.

Do tej pory strona1 to była domena.com, a strona2 to domena.com/tester

Teraz chcesz zamienić stronę2 z domena.com/tester na domena2.com i coś ci nie działa?


Dokładnie o to chodzi.

Dnia 17.03.2015 o 10:14, ziptofaf napisał:

/.../


Wszystkie uwagi przekazałem webmasterowi ;)

Dnia 17.03.2015 o 10:14, ziptofaf napisał:

Kupno osobnego serwera na drugą witrynę też wchodzi w grę choć brzmi to dla mnie jak
marnowanie pieniędzy - jeśli stronki są względnie małe i nie powodują dużego obciążenia
to i VPS za 9.99 zł miesięcznie starczy na 5 różnych naraz.


Nominalne pierwotna domena skrywa prostą stronę, która ma jedynie dać namiary do konkretnych ludzi i historię przedsięwzięcia. Ta druga strona, którą chcę uruchomić na tym samym serwerze, to portal internetowy, stworzony na podstawie spersonalizowanego szablonu wordpressowego, zakupionego na themeforest. I to w sumie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 10:48, rob006 napisał:

Co rozumiesz przez "problem z przekierowaniem"? W jaki sposób przekierowaliście stronę?


Posłużę się przykładem ziptofafa

domena2.com dostała najpierw przekierowanie na domena1.com/tester, żeby nie widać było zmian przed publikacją. Teraz domena1.com/tester chcę na powrót dać domena2.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 10:54, Tuchaczevsky napisał:

domena2.com dostała najpierw przekierowanie na domena1.com/tester, żeby nie widać było
zmian przed publikacją. Teraz domena1.com/tester chcę na powrót dać domena2.com


Chodzi mi o to jak technicznie zostało to zrobione i na czym polega problem. W chwili obecnej tak naprawdę nie powiedziałeś ani co zostało zrobione, ani co dokładnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 10:57, rob006 napisał:

Chodzi mi o to jak technicznie zostało to zrobione i na czym polega problem. W chwili
obecnej tak naprawdę nie powiedziałeś ani co zostało zrobione, ani co dokładnie nie działa.


Dlatego zaznaczyłem, że jest to pytanie z serii "skomplikowane", bo nie zagłębiłem się w procedurę. Ale zrobię dziś wywiad i jak już wszystkiego się dowiem, to nawrócę z wieściami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie jeszcze sobie studiuję - studia zaoczne i mam po prostu do was takie pytanie czy akurat pocięcie szablonu z psd do xhtml i css mógłbym zaproponować na koniec semestru mojemu prowadzącemu bym otrzymał po prostu pozytywną ocenkę? Chyba na projekt może być coś takiego : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 11:34, cffaniak91 napisał:

Ja w sumie jeszcze sobie studiuję - studia zaoczne i mam po prostu do was takie pytanie
czy akurat pocięcie szablonu z psd do xhtml i css mógłbym zaproponować na koniec semestru
mojemu prowadzącemu bym otrzymał po prostu pozytywną ocenkę? Chyba na projekt może być
coś takiego : )


Nie jesteśmy Twoim prowadzącym ;) Jego pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować