• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kartel

MP3 konwersja

Pytanie

No więc chciałbym sobie wrzuciś na telefon kilka mp3 itp, no ale jak to wiadomo mp3 coraz więcej ważą, wiec szukam jakiegoś programu którym, mógłbym konwertować na inne mniej ważące formaty, lub obniżanie jakości itp. wszystko bym tylko mógł zmniejszyć rozmiar pliku, prosze o szybką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.03.2006 o 22:23, Kartel napisał:

No więc chciałbym sobie wrzuciś na telefon kilka mp3 itp, no ale jak to wiadomo mp3 coraz więcej
ważą, wiec szukam jakiegoś programu którym, mógłbym konwertować na inne mniej ważące formaty,
lub obniżanie jakości itp. wszystko bym tylko mógł zmniejszyć rozmiar pliku, prosze o szybką
pomoc


Creative Audio Conventer, Winamp 5.2 PRO, i np. jedna z aplikacji Nero (nie pamietam jak sie nazywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No od linków masz google;) winamp pro jest platny - nie wiem czy to jest w wersji darmowej tak samo z nero... no ale CAC jest darmowy znajdziesz go na stronie Creative''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

Właśnie kupiłem sobie iRiver''a i mam pytanie dot. próbkowania MP3.
Jade na 320 kbs - brzmią super ale zabierają dużo miejsca. Znacie może jakies strony z porównaniami mp3 zapisanych w różnym próbkowaniu? Albo jakie zalecacie...192 kbs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2006 o 13:29, Lost Paradise napisał:

mp3 zapisanych w różnym próbkowaniu? Albo jakie zalecacie...192 kbs ?


192 jest ok powyżej i tak ludzkie ucho nie jest wstanie wyłapać różnić (no chyba że ludzie ze słuchem absolutnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2006 o 13:37, natanadler napisał:

> mp3 zapisanych w różnym próbkowaniu? Albo jakie zalecacie...192 kbs ?

192 jest ok powyżej i tak ludzkie ucho nie jest wstanie wyłapać różnić (no chyba że ludzie
ze słuchem absolutnym)

Cholera jak wgrałem mp3 w 320 kbs słyszałem różnicę w wysokich tonach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2006 o 13:38, Lost Paradise napisał:

Cholera jak wgrałem mp3 w 320 kbs słyszałem różnicę w wysokich tonach....


To albo masz słuch absolutny :) albo to wina słuchawek albo .. pomyśle co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2006 o 13:40, natanadler napisał:

> Cholera jak wgrałem mp3 w 320 kbs słyszałem różnicę w wysokich tonach....

To albo masz słuch absolutny :) albo to wina słuchawek albo .. pomyśle co może być przyczyną

Słuchawki to jakiestam Senchisser''y - jakkolwiek się to pisze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2006 o 13:41, Lost Paradise napisał:

Słuchawki to jakiestam Senchisser''y - jakkolwiek się to pisze :))


sennheiser to bardzo dobra firma robią świetny srzęt audio (słuchawki mają wypas i po 500-600zeta) więc może weź na wyższe powyżej 200 zobacz wtedy różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2006 o 13:46, natanadler napisał:

> Słuchawki to jakiestam Senchisser''y - jakkolwiek się to pisze :))

sennheiser to bardzo dobra firma robią świetny srzęt audio (słuchawki mają wypas i po 500-600zeta)
więc może weź na wyższe powyżej 200 zobacz wtedy różnicę


Oki
Thx
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2006 o 16:33, Łuk4s2 napisał:

moze te utwory sa uszkodzone albo niedokonca sciagniete

Nie sa uszkodzone, nie ściagane. Przerabiałem własne płyty CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2006 o 16:00, Lost Paradise napisał:

Wiecie co może być przyczyną niepoprawnej kolejności odtwarzania na mp3 player''ku ???
Cały czas SKIP''uje mi player 2 te same utwory :((

Złe znaki w nazwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.03.2006 o 22:23, Kartel napisał:

No więc chciałbym sobie wrzuciś na telefon kilka mp3 itp, no ale jak to wiadomo mp3 coraz więcej
ważą, wiec szukam jakiegoś programu którym, mógłbym konwertować na inne mniej ważące formaty,
lub obniżanie jakości itp. wszystko bym tylko mógł zmniejszyć rozmiar pliku, prosze o szybką
pomoc


Do obróbki mp3 w obie strony zawsze uzywam frewerowego Cdexa,
Możesz przetrobić Mp3 na wav-a, a potem w druga stronę na mp3 z określonymi parametrami,
które ci bedą odpowiadać. Aby przerobić wava wybierasz z przycisków po prawej stronie okna programu:
"Wav do MP3". Otwiera się okienko i podajesz ścieżkę do twojeko pliku Wave
Dobrze jest wcześniej ustawić parametry Mp3 jakie chciałbyś uzyskać efekty.
Ja osobiście jak coś przerabiam sobie z płytki, bo mam ochotę posłuchać sobie tego
w podróży z odtwarzacza MP3 to robię na stałym bitrecie o wartości 192 kbps przy 48 kHz
i Bardzo wysokiej jakości. Ustawisz to wchodząc w menu Opcje/Ustawienia na zakładce Enkoder
Używam enkodera "Lame MP3 Encoder". Tak wykonane utwory mogą cieszyć ucho.
Ja różnicę, słyszę jeżeli "bitret" jest wyższy czli taki jak ty piszesz 320 praktycznie odpowiada już jakością dźwięku ściezce audio.

--> Lost Paradise

Przyczyna w opuszczaniu utworów może wynikać również z tego, że:
1. nie są to mp3, a np. mp2 (nieprwidłowy format pliku, jak dla twojego odtwarzacza);
2. pliki są ze zmiennym bitret-em, a odtwarzacz nie radzi sobie z takowymi;
3. bitret plików jest za wysoki w stosunku do wymaganego (możliwości) twojego odtwarzacza;
4. pliki są najzwyczajniej w świecie uszkodzone.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Polecam przekonwertowanie za pomocą nero na wav, nastepnie za pomocą rejestratora dźwięku zmniejszyć jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.05.2006 o 10:49, Lord pinio_SGSTB napisał:

Przyczyna w opuszczaniu utworów może wynikać również z tego, że:
1. nie są to mp3, a np. mp2 (nieprwidłowy format pliku, jak dla twojego odtwarzacza);
2. pliki są ze zmiennym bitret-em, a odtwarzacz nie radzi sobie z takowymi;
3. bitret plików jest za wysoki w stosunku do wymaganego (możliwości) twojego odtwarzacza;
4. pliki są najzwyczajniej w świecie uszkodzone.


1. Mp3
2. 192 kbs stałe
3. łyka do 320 kbs (iRiver T10)
4. są ok

Mimo to dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.05.2006 o 10:49, Lord pinio_SGSTB napisał:

Do obróbki mp3 w obie strony

Naprawdę w obie? MP3 jest stratny, więc po co konwertować z MP3 jeżeli masz oryginał (wave, ścieżka CD itp.)?

Dnia 04.05.2006 o 10:49, Lord pinio_SGSTB napisał:

zawsze uzywam frewerowego Cdexa

Przy konwersji na MP3 obcina dźwięki powyżej 16 KHz.

Dnia 04.05.2006 o 10:49, Lord pinio_SGSTB napisał:

robię na stałym bitrecie o wartości 192 kbps przy 48 kHz i Bardzo wysokiej jakości.

Nie obraź się, ale takie parametry MP3, to lamerstwo. :)
Po pierwsze źródło 48 KHz istnieje natywnie tylko w ścieżce filmowej DD 5.1. Wszelkie inne źródła mają 44 KHz. Jednak nawet video muzyczne na DVD (99% z nich) faktycznie nagrane jest ze źródła 44 KHz. Po drugie konwersja 44 -> 48 KHz wprowadza straszne zniekształcenia harmoniczne. Po prostu nie da się tego słuchać. Po trzecie na 95% odtwarzaczy MP3 nie usłyszysz żadnej różnicy między kompesją 192 kbit/s, a 128 kbit/s (chyba, że słuchasz muzyki klasycznej). Podsumowując w takim formacie otrzymujesz dźwięk o fatalnych zniekształceniach, zapisany w bardzo dużym pliku ze względu, i na częstotliwość, i na bitrate.
Dużo lepiej pakować sobie muzykę wspołczesną do 128 kbit/s w CBR z joint stereo i na maksymalnej jakości pakowania, a dla muzyki klasycznej stereo VBR, które najczęsciej daje średni bitrate na poziomie 190-210 kbit/s. Wszystko oczywiście w 44KHz.

Dnia 04.05.2006 o 10:49, Lord pinio_SGSTB napisał:

Używam enkodera "Lame MP3 Encoder".

Również obcina wszystko powyżej 16 KHz. Właśnie pakując Lame musisz używać wyższych bitrate''ów bo zniekształcenia są czasem słyszalne na 128 kbit/s.

Dnia 04.05.2006 o 10:49, Lord pinio_SGSTB napisał:

Ja różnicę, słyszę jeżeli "bitret" jest wyższy czli taki jak ty piszesz 320 praktycznie
odpowiada już jakością dźwięku ściezce audio.

320 kbit/s czyli pakowanie 4:1 jest niemal bezstratne. Format ten służy tylko do archiwizacji.
Przy czym dzisiaj nie ma sensu bo istnieją inne formaty z kompresja ok. 4,5:1, które są całkowicie bezstratne (matematycznie).
I co komu z plików zaledwie 4 razy mniejszych od oryginału? Podstawową użyteczną formą zapisu mp3 była kompresja 11:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować