Zaloguj się, aby obserwować  
Mistrz_Magii

Dungeon Keeper 1&2 (temat ogólny)

119 postów w tym temacie

Wow, to musi być sporo warte! I nie chodzi mi bynajmniej o pieniądze, ale o wartość sentymentalną i tą... duchową. Radocha trochę mniejsza niż z tego medalionu z kolekcjonerki Gothica 1 czy 2 (ten gościu z konkursu jednego za darmo oddał, to jest gest!) Mój sąsiad ma na "ołtarzyku" oryginalnego, prawie nieporysowanego Dungeona Keepera jedynkę. Wyrywa na niego laski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 18:30, Richmond94 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=ztLrJ7BFclk&feature=related
Drugi odcinek. Ktokolwiek pamięta tą grę? Czy wszyscy tu są urodzeni po 2000? :o

Przyznam, że ja nie pamiętałem. Kiedyś zagrywałem się w pierwszą część DK, ale druga mnie ominęła. Po obejrzeniu filmiku nawet chętnie bym zagrał w grę - orientujesz się czy to jest już abandonware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szczerze mówiąc nie wiem :) Niby jest to dostępne na stronach z abandonware, ale trzeba wykupić te mega do ściągania na stronce, więc nie wiem, czy to do końca abandonware. Uważam jednak, że tak, skoro ma już 11 lat (pierwsza część pewnie z 15, nie pamiętam kiedy wyszła :D)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 22:43, rhyz napisał:

Przyznam, że ja nie pamiętałem. Kiedyś zagrywałem się w pierwszą część DK, ale druga
mnie ominęła. Po obejrzeniu filmiku nawet chętnie bym zagrał w grę - orientujesz się
czy to jest już abandonware?


Ani jedna, ani druga nie są abadonware. Ostatnio część pierwsza pojawiła się na GoGu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 21:54, Richmond94 napisał:

Wow, to musi być sporo warte!


Niestety ostały się same płyty bez pudełka, ale to i tak jest coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając to, co napisał luzac - "dwójkę" również można spokojnie kupić, np. na zavvi. A jednym z wyznaczników abandonware jest fakt dostępności w sprzedaży w ogóle, jeśli twórcy/posiadacz praw autorskich nadal czerpie dochody ze sprzedaży gry, to nazywanie jej abandonwarem jest totalnym nieporozumieniem, coś takiego to się warez nazywa (po naszemu - "pirat" :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2011 o 21:54, Richmond94 napisał:

Wow, to musi być sporo warte! I nie chodzi mi bynajmniej o pieniądze, ale o wartość sentymentalną
i tą... duchową. Radocha trochę mniejsza niż z tego medalionu z kolekcjonerki Gothica
1 czy 2 (ten gościu z konkursu jednego za darmo oddał, to jest gest!) Mój sąsiad ma na
"ołtarzyku" oryginalnego, prawie nieporysowanego Dungeona Keepera jedynkę. Wyrywa na
niego laski :D


Mam premierowego Dungeon Keepera, Deeper Dungeons i Dungeon Keeper 2, ładnie się na półce prezentują lakierowane kartonowe pudełka. Tak, wiem że mnie teraz nienawidzisz ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko porysowanego totalnie DK2 i muszę na wersji "pomocniczej" dylać! Ja nie propaguję piractwa, jak co. Mam oryginała, po prostu instalował tylko do 54% i dalej za nic nie chciał. BTW, jest już 3 odcinek :) Zapraszam do oglądania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 17:05, Blackhand napisał:

Uzupełniając to, co napisał luzac - "dwójkę" również można spokojnie kupić, np. na zavvi.
A jednym z wyznaczników abandonware jest fakt dostępności w sprzedaży w ogóle, jeśli
twórcy/posiadacz praw autorskich nadal czerpie dochody ze sprzedaży gry, to nazywanie
jej abandonwarem jest totalnym nieporozumieniem, coś takiego to się warez nazywa (po
naszemu - "pirat" :)).

Aha, z tym "spokojnie" to moze nie przesadzajmy, bo ja nigdy sie na ten tytul nie natknalem. Zavvi przyznam nie sprawdzalem, moze sie skusze, jak przejde swoje "zaleglosci" w graniu, a juz sporo ich sie nazbieralo.
@All - dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:44, rhyz napisał:

...
Aha, z tym "spokojnie" to moze nie przesadzajmy, bo ja nigdy sie na ten tytul nie natknalem.
Zavvi przyznam nie sprawdzalem, moze sie skusze, jak przejde swoje "zaleglosci" w graniu,
a juz sporo ich sie nazbieralo.
@All - dzieki za odp.


Żadna przesada, jak masz dostęp do karty kredytowej lub debetowej z kodem CVV2, to bez problemu możesz mieć DK2 za ~25PLN (wysyłka jest na zavvi darmowa). A że Polska to nadal "kraj trzeciego świata" i wiele rzeczy, które w cywilizowanych krajach są dostępne bez problemu, u nas nie idzie dostać - cóż poradzić, ja na zavvi kupiłem za grosze - 20-30 zł - płyty z muzyką, które u nas kosztują po 40-60 i więcej zł (przy takich cenach to ze sklepów muzycznych w Polsce kiedyś po prostu znikną płyty z zagraniczną muzyką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją KeeperFX.
Mam wersję kupioną na gogu i nie wiem jak mam zaintalować ten "patch". Szperałem i szukałem jakichś informacji na internecie i wszyscy pisali, że przy ściągniętej instalce jest gdzieś zamaskowany obraz płyty.
Niestety nie mogę go znaleźć. Ściągnęło mi jeden plik - setup_dungeon_keeper.exe
Potrzebuję pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ściągnąć starszą wersję, a również grywalną 0.39, która nie wymaga obrazu CD - na stronie autora już niedostępna, ale do wygooglowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ktoś wie gdzie mogę dorwać działającą wersję dk2? Jest na gogu, ale są opinie, że nie działa po siódemką. Ja kota w worku nie chcę grać, a sam mam złe doświadczenia z gogiem. Inne opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 13:13, Budo napisał:

Ktoś wie gdzie mogę dorwać działającą wersję dk2? Jest na gogu, ale są opinie, że nie
działa po siódemką. Ja kota w worku nie chcę grać, a sam mam złe doświadczenia z gogiem.
Inne opcje?


Mi pod siódemkę normalnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na gogu komentarze są trzy- dwa, że nie działa, jeden, że ok. A że już miałem niedziałające gry z goga, to jednak odpuściłem. Kupiłem wersję od EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować