Zaloguj się, aby obserwować  
Neo02

Far Cry 3

743 postów w tym temacie

Bardzo podoba mi się w tej grze ten system tworzenia tych wszystkich kabur, toreb itd. Na początku strasznie wkurzające jest noszenie np jednej broni albo ograniczonej amunicji. Cieszy mnie fakt, że gra w pewnym sensie zmusza do tego abyśmy robili sobie te nosidła.

Jak na taką dużą grę ona sama oczywiście błędów nie mogła się ustrzec. Wczoraj miałem taką śmieszną sytuację. W obozach gdzie mamy sklep itd nie można wyciągać broni, są to tzw safe place. Goniła mnie grupa piratów i podjechali pod jedno z wejść do tego obozu, w momencie kiedy jestem na zewnątrz tego wyjścia to walą do mnie ile wlezie, ale jeśli tylko wejdę w obszar tego safe place to wszyscy przeciwnicy nagle przerywają ostrzał i patrzą się na nas coś tam krzycząc. Śmiesznie to wygląda, można do nich podejść, a oni nic. Wystarczy, że wystawimy palca po za ten safe place i od razu otwierają ogień heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym kilka pytań.

Otóż mam Far Cry 3 już u siebie. Nie rozumiem jednak pewnej opcji graficznej.

1) Czym jest to buforowanie klatek przez GPU? Mogę ustawić od jeden do pięciu - nie mam pojęcia. Obawiam się, że jeśli ustawie 5 dla mojego GTX 560 Ti (fabrycznie podkręcony) to mi karta pójdzie z dymem (nigdy nie wiadomo...).
2) Również synchronizacja pionowa budzi moją niepewność. 1-2 klatki synchronizacji? Zazwyczaj było włącz/wyłącz Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić to łopatologicznie, byłbym wdzięczny.

3) Jest jakaś komenda, którą łatwo można sprawdzić framerate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie ciekawego maila od Cenegi. Szczerze? Nie miałem nawet pojęcia, że dostałem zwykłą edycję. To pewnie dlatego, że zwyczajnie zlewam te dodatki DLC, a tu proszę jeszcze figurka dojdzie :), sweet.

Witam serdecznie,
Z przykrością informuję że z przyczyn niezależnych od nas gra Far Cry 3 (X360) Edycja The Lost Expeditions wysłana do Państwa okazała się wersją podstawową i niestety w ogóle wersji The Lost Expeditions przedpremierowej nie będziemy posiadać.

W ramach rekompensaty doślemy do Państwa na początku przyszłego tygodnia zawartość Edycji Kolekcjonerskiej gry tzw. Edycję Szaleńca (bez pudełka z płytą – które już Państwo posiadają).

Edycja Szaleńca gry składa się z:



· Szalonej Vaas Wahine figurki, 12 cm Wahine z podskakującą głową Vaasa;

· Przewodnika zawierającego unikalne grafiki oraz informacje pozwalajace na przetrwanie na naszej szalonej wyspie

· DLC Małpi interes; Poznaj Hurka, nową niezapomnianą postać i dostarczyciela nowych wyzwań, króry przydzieli Ci cztery nowe zadania. To ponad godzina gry dostępna wyłącznie w tej edycji!

· DLC Zagubione wyprawy: Dwie pełne akcji misje oraz pistolet rakietowy z okresu drugiej wojny światowej. Ponad 40 minut więce gry!

· DLC Pakiet Łowcy: Sztucer M700 oraz trzy wzory kamuflażu tej doskonałej broni

· DLC Pakiet Wojownika; Ręcznie robiony sztylet i dwa ekskluzywne tatuaże plemienne

· DLC Pakiet Drapieżcy: 4 odmiany unikalnych drapieżców i łuk do trybu wieloosobowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem to The Lost Expedition na PC i jak wczoraj otwarłem paczke to skapnąłem się od razu że to zwykła edycja (brak kodów na dodatkowe misje w pudełku). Wysmarowałem maila do MUVE i chyba to jest ich odpowiedź na zaistaniałą sytuację. Czekam aż do mnie odpiszą, ale jeśli na PC będzie podobnie to dodatki z edycji Szaleńca będą za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 13:22, Henrar napisał:

Nie. To klucz do UPlay.

Dowiedziałem się dziś od Harrolfo z forum (a jest on znawcą gier Ubi, szczególnie serii "ACIII"), że w przypadku gier Ubisoftu procedura ściągania i instalacji ich gier powinna wyglądać mniej więcej tak:

1. Pobieramy plik instalacyjny klienta UPlay ze strony Ubisoftu i logujemy się do klienta usługi.

2. Potem pobieramy nieduży plik instalacyjny (downloader) dla każdej z gier Ubisoftu oddzielnie (dla "Ghost Recona", "ACIII" oraz omawianego "Far Cry 3") z linku, który dostaniemy u sprzedawcy (czyli przykładowo na cdp.pl lub na Keye.pl albo Gamecodes.pl) lub z płytki.

3. Ponoć sam klient UPlay nie ma rubryczki "Zrealizuj kod" (czy coś w tym stylu). Taka rubryczka ponoć pojawia się dopiero po "odpaleniu" oddzielnie instalatora każdej gry Ubisoftu z osobna.

4. I dopiero potem następuje przypisanie gry do konta UPlay i jej pobieranie, instalacja, a potem patchowanie.

5. Po przypisaniu gry do konta UPlay dopiero wtedy można ją odinstalowywać i reinstalowywać dowolną ilość razy z poziomu klienta UPlay.

Czy dobrze zrekonstruowałem całą procedurę, którą przedstawił mi Harrolfo??

Muszę przyznać, że trochę dziwne, że sam czysty klient UPlay (jeśli nie mam gier na płytkach) nie ma rubryczki na klucz, prawda?

Nie korzystałem nigdy z UPlay/Ubishopu, stąd moje pytania w tej kwestii.

Dzięki za potwierdzenie lub skorygowanie powyższej procedury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 12:38, Leos8 napisał:

Ja miałbym kilka pytań.

Otóż mam Far Cry 3 już u siebie. Nie rozumiem jednak pewnej opcji graficznej.

1) Czym jest to buforowanie klatek przez GPU? Mogę ustawić od jeden do pięciu - nie mam
pojęcia. Obawiam się, że jeśli ustawie 5 dla mojego GTX 560 Ti (fabrycznie podkręcony)
to mi karta pójdzie z dymem (nigdy nie wiadomo...).
2) Również synchronizacja pionowa budzi moją niepewność. 1-2 klatki synchronizacji? Zazwyczaj
było włącz/wyłącz Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić to łopatologicznie, byłbym wdzięczny.


3) Jest jakaś komenda, którą łatwo można sprawdzić framerate?


Też chciałbym się czegoś dowiedzieć o aspektach graficznych tej gry - co można ustawić wyżej a czego lepiej nie tykać?
na razie poustawiałem na 1 i jedną opcję na 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ze dwie godziny.
Gra jest naprawdę dobra.
Ale jest też niestety kiepsko zoptymalizowana. Pierwszy raz musiałem obniżyć nieco detale (głównie cienie do średnich i wygładzanie krawędzi, pozostałe rzeczy na fulla) by móc w miarę konfortowo grać (bo i tak mam jakieś 29 FPS). A wszystko rozchodzi się przecież o to że gra nie jest specjalnie wybajerowana graficznie. BF3 oraz poprzednie Crysisy chodzą mi znacznie lepiej, a przecież mają także lepszą grafę.

Ale kij z tym. Gra się naprawdę przyjemnie. A chyba najciekawszą rzeczą jest crafting, oraz umiejętności do rozwinięcia, które można sobie podejrzeć na ekranie rozwojowym (będę mógł przeładowywać kałacha PODCZAS SPRINTU !? Zajebiście!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 20:42, Azazell napisał:

Gdzie najtaniej można kupić tę grę? Keye.pl na Steam za 89złotych widzę. Opłaca się?

Na popularnym serwisie aukcyjnym jest za 65. Można też rozważyć wersję deluxe o 40 zł droższa, z 4 dodatkowymi misjami (popularne małpy-samobójczynie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Gdzie dokładnie wpisać kod odblokowujący dodatki z The Lost Expeditions? Próbowałem z poziomu menu konsoli jednak tam kod jest za krótki - xxxx-xxxx-xxxx. Z kolei w grze pisze, iż jest niepoprawny. Chciałbym wiedzieć czy może coś przeoczyłem czy kod zwyczajnie nie działa. Dodam jeszcze, że nie zamawiałem gry poprzez gram.pl więc sytuacja ze zwykłą edycją mnie (chyba) nie dotyczy.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 21:45, Servakus napisał:

Może głupie pytanie ale czy Far Cry 3 ma opcje grania online ?


Tak. Far Cry 3 posiada tryb multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Goniła mnie grupa piratów i podjechali pod jedno z wejść do tego obozu,

Dnia 29.11.2012 o 08:49, Damianuss1 napisał:

w momencie kiedy jestem na zewnątrz tego wyjścia to walą do mnie ile wlezie, ale jeśli
tylko wejdę w obszar tego safe place to wszyscy przeciwnicy nagle przerywają ostrzał
i patrzą się na nas coś tam krzycząc.

To nie jest błąd, piraci też mają zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować