Zaloguj się, aby obserwować  
Neo02

Far Cry 3

743 postów w tym temacie

Powiedzcie mi tylko czy broń, która aktualnie mi się wyświetla w sklepie (sam początek gry, może 3 wieża aktywowana) to już wszystko czy z dalszymi etapami będzie jej coraz więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 16:27, vegost napisał:

Mój staruszek to: Quad 2,8 Ghz (budżetowy i podkręcony), 4 GB DDR2, GeForce
GTS 250 1 GB.
A detale gry, to Wysoki. Według cofigu w grze to opcje ma takie:

Tekstury - wysokie
Naturalne oświetlenie - średnie
Cienie - wysokie
Post FX - wysokie
Geometria - wysokie
Roślinność - wysokie
Teren - wysokie
Woda - wysokie
Otoczenie - wysokie

To wszystko na rozdzielczość 1600x900. Czy to zadowalające ustawienia dla mojego staruszka
? Tego nie wiem. Wiem, że więcej już nie wycisnę z niego w tej grze. Przy configu - "Bardzo
wysokie" po prostu nie wyrabia. Już przy cut-scenie ma duże lagi, w samej grze widać
i czuć niski framerate. Co gorsza nie mogę włączyć DX10, bo zwyczajnie gra go nie obsługuje
:| Nie wiem, dlaczego Ubisoft potraktował tak graczy ze starszymi układami. DX11 nie
mam, więc lepszych opcji graficznych nie mogę włączyć. Ale skoro gra tak chodzi na DX9
to martwi mnie optymalizacja :) Max Payne 3 na DX10 na maks chodziło w 60 fps :P

Dzięki serdeczne. A ile masz średnio fps''ów? Jest jakiś licznik w samej grze? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 21:45, Quchy napisał:

Powiedzcie mi tylko czy broń, która aktualnie mi się wyświetla w sklepie (sam początek
gry, może 3 wieża aktywowana) to już wszystko czy z dalszymi etapami będzie jej coraz
więcej?

Wieeeceeeejjj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 22:47, Janek_Izdebski napisał:

Dzięki serdeczne. A ile masz średnio fps''ów? Jest jakiś licznik w samej grze? Dzięki.
:)

Hmm nie wiedziałem takiej opcji w ustawieniach... Użyje frapsa i sprawdzę ile mam klatek na sekundę. Ale zapewne coś koło 50 - 60fps. Bo bardzo ładnie mi to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem :) Na podanych wcześniej ustawieniach "Wysoki", Far Cry 3 chodzi na max 43 fps. Oj niewiele, ale chodzi to dość dobrze :) Lagów nie zauważyłem, nawet podczas jazdy samochodem. Przy większej rozwałce pewnie trochę spadnie. Jeśli zejdę na średnie to zapewne wzrosną klatki, ale pogorszy się grafika. Według mnie to gra wtedy straci cały urok T.T

Ale Soundtrack jest po prostu świetny. Nastrajająca muzyka podczas podróży i walki :) Gra roku ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś chwilkę żeby pokazać grę kumplom i mam dwa spostrzeżenia:

bardzo wkurza fakt, że gdy wyjdzie się poza obszar zadania to owo zadanie kończy się niepowodzeniem, a już wracałem z wykonanej misji
oprawa graficzna, pomimo ustawień na maxa prezentuje się tak sobie - niby jest ok ale szału nie robi i jest jakieś takie poczucie sztuczności, szczególnie trawa, roślinność wyglądają jakoś dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 00:09, vegost napisał:

Dobra sprawdziłem :) Na podanych wcześniej ustawieniach "Wysoki", Far
Cry 3 chodzi na max 43 fps. Oj niewiele, ale chodzi to dość dobrze :) Lagów nie zauważyłem,
nawet podczas jazdy samochodem. Przy większej rozwałce pewnie trochę spadnie. Jeśli zejdę na
średnie to zapewne wzrosną klatki, ale pogorszy się grafika. Według mnie to gra wtedy straci
cały urok T.T

Ale Soundtrack jest po prostu świetny. Nastrajająca muzyka podczas podróży i walki :)
Gra roku ? :)

Dzięki. :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy posiadacze wersji non-Steam moga grać w multi z tymi, którzy mają wersję Steam? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas byłem przekonany, że Far Cry 3 nie chodzi na Windows XP , a jak dorwałem pudełko z grą w łapy to się okazało, że jednak śmiga :D:D ...teraz szkoda mi kasy - ale 10 grudnia sobie kupię ha-ha


..................................................................................... ..................

http://tajemniczywedrowiec.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 18:43, Gacol08 napisał:

Heh w teście z tego co pamiętam 4 fpsy więcej twoja karta wyciąga. Na pewno pograsz na
takich mieszanych ustawieniach ultra z bardzo wysokimi w tej twojej rozdzielczości.

a jak podkręce do poziomu 6950?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 00:12, lis_23 napisał:

Pograłem dziś chwilkę żeby pokazać grę kumplom i mam dwa spostrzeżenia:

bardzo wkurza fakt, że gdy wyjdzie się poza obszar zadania to owo zadanie kończy się
niepowodzeniem, a już wracałem z wykonanej misji
oprawa graficzna, pomimo ustawień na maxa prezentuje się tak sobie - niby jest ok ale
szału nie robi i jest jakieś takie poczucie sztuczności, szczególnie trawa, roślinność
wyglądają jakoś dziwnie.

Jeszcze mogą wyjść mody poprawiające grafike przez graczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jednak może mieć. Rok temu w promocji świątecznej kupiłem Assassin''s Creed: Brotherhood. Normalnie gra wymaga Uplay, wersja Steamowa jest wolna od zabezpieczeń Ubisoftu. Nie wiem jak ma to się do multi i wspólnej gry, ale kto wie. Na pewno nie ma możliwości zagrania ze znajomym w jednej sesji, gdy ten ma wersję na Uplay a Ty na Steam, lub odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 03:26, Kraju napisał:

Jeżeli wersja steamowa wymaga Uplay, to tak.

A to nie było by dziwne ? Przecież uplay robi dla Ubisoftu za DRM. Steam to oddzielna platforma ? Koniec końców, wolałem kupić w pudełku, niż super drogą wersją na steamie za 49,99 Ojro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poza mną ma problem z dźwiękiem? Wszystko wydaje się stłumione. Dotąd jakoś przymykałem na to oko, ale przy misji z paleniem zioła już nie zdzierżyłem. Sprawdzałem zarówno na głośnikach, jak i słuchawkach usb. Wszędzie to samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 13:56, LESZ3u napisał:

Czy ktoś poza mną ma problem z dźwiękiem? Wszystko wydaje się stłumione. Dotąd jakoś
przymykałem na to oko, ale przy misji z paleniem zioła już nie zdzierżyłem. Sprawdzałem
zarówno na głośnikach, jak i słuchawkach usb. Wszędzie to samo :(

U mnie wszystko jest normalnie. Masz zainstalowanego najnowszego patcha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Far Cry 3 jest grą średnią. Głównym powodem jest to, że przez ten wielki sandboksowy świat nudzimy się, nie ma co robić. Pokonanie wrogów stacjonujących w bazach w zasadzie nie daje nam nic ciekawego oprócz możliwości szybkiego transportu. Gra jest za łatwa, zbyt łatwo odblokowuje się kolejne skille, które są zbyt potężne. Bohater, który na początku gry prawie zszedł na zawał gdy zobaczył jak umiera człowiek 10 minut później jest bezwględnym zabójcą i z precyzją snajpera oddaje dziesiątki headshotów. Sorry, mnie to nie przekonuje. Fabuła wydaje się być ciekawa, ale jest jej za mało dookoła bohatera. Nie czujemy wyraźnej potrzeby przechodzenia głównych misji, ciekawsze czasami jest zwykłe eksplorowanie i robienie zadymy, ale i tak wszystko to szybko się nudzi - niestety. Do gry wprowadzono chyba za dużo wszystkiego...dziesiątki skilli, mnóstwo znajdziek, konieczność częstego sprzedawania znalezionych przedmiotów, konieczność powiększenia portfela, plecaka, kołczanów, torb na amunicje, głupie to, po prostu głupie. Dużym minusem jest tępota przeciwników...przechodzimy im niemal przed oczami skradając się co prawda, ale przecież nie nocą i nie czołgając się, a oni i tak nas nie widzą; a jeśli już zobaczą to zamiast oddać od razu strzały biegną za osłonę nawet jeśli ta jest daleko.


W chwili obecnej jestem zawiedziony. Liczę na mocne uderzenie fabularne i ciekawszą grę, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować