Zaloguj się, aby obserwować  
Neo02

Far Cry 3

743 postów w tym temacie

Witam, mam pytanie - mam edycję rozszerzoną o dwie dodatkowe misje - the lost expedition - czy te misje są już automatycznie w grze, czy trzeba je jakoś specjalnie "uaktywnić"? Dodam, że posiadam wersję tylko elektroniczną, więc żadnych dodatkowych kluczy w pudełku nie znajdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 20:43, diabolo20 napisał:

Witam
Może mi ktoś powiedzieć jakich detalach far cry 3 będzie chodził na sprzęcie:
radeon 6870 OC
ram 8 gb
i5 2400


Bez AA i z obniżonym Post FX, a reszta ustawień na bardzo wysokie możesz ustawić z takim sprzętem nawet tego dx11 odpalisz luzem. Oczywiście mowa o Full HD i fpsy nie powinny spadać poniżej 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim GTX 560 Ti, 6 GB Ram i AMD Phenom II X4 955 chodzi na ultra. Jedyne co wyłączyłem to MSAA. I jeden mankament jest taki, że właśnie mi się zresetował komputer bo zasilacz się przegrzał ;)

Stabilne 38-47 FPS - przy największej rozróbie było nie mniej, nie więcej. Można podziwiać widoki.

Panowie, wie ktoś o co chodzi z tym buforowaniem klatek przez GPU? Bo mam ustawione 4 i nie wiem, czy to jest wina tego, że karta tak się grzeje.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś się w niebo, jak miałem post fx wysoko ustawiony to gdy spoglądałem w górę to mi fpsy spadały mocno i na pewno grasz w rozdzielczości 1920x1080? Buforowanie klatek gpu ustaw sobie na 1 i tak samo V-sync. Tutaj jest teścik, który mniej więcej zobrazuje jak śmiga FC3 http://pclab.pl/art51626-3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, gram w 1680x1050, nie kupuje tego picu o full HD i innych pierdółkach. Nie przywiązuję do tego takiej wagi.

Patrzyłem w niebo, zawsze miałem stabilne 38-47 FPS.

Łokej, dziękuję za porade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz na Full HD jest nieco gorzej. Z tym buforowaniem klatek i v-sync ja i tak nie wiem o co biega ;D, ale testowałem z różnymi ustawieniami i doszedłem do wniosku, że z takimi ustawieniami jakie podałem wcześniej gra jest najstabilniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 09:46, Gacol08 napisał:

No to widzisz na Full HD jest nieco gorzej. Z tym buforowaniem klatek i v-sync ja i tak
nie wiem o co biega ;D, ale testowałem z różnymi ustawieniami i doszedłem do wniosku,
że z takimi ustawieniami jakie podałem wcześniej gra jest najstabilniejsza.

Ja po zainstalowaniu sterów hulam na maksa z MSAA 4 i jest stabilne 30 FPS na i5 2500 i GTX570. Ale zależy też jak długo gram (jesli komputer cały dzien stoi, to karta swoja temperaturke ma i ze 4fpsy zejdzie w dól).

Przy czym te MSAA można spokojnie wyłączyć, chociąż kontury drzew mogą nieco wtedy irytować. No, ale lepsze to, niż brak odpowiedniego cieniowania przy wschodzie słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ty masz dość dobry sprzęt więc nie ma co porównywać ;p. Jak dla mnie to całe MSAA jest nieopłacalne mając rozdzielczość 1920x1080 bo i tak w trakcie gry jesteśmy pochłonięci akcja i nie zwracamy uwagi na detale, a przynajmniej ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Far Cry 3 chodzi optymalnie na wysokich detalach. Trochę się zawiodłem. Choć nie w każdym miejscu mogę powiedzieć, że działa dość płynnie. Ale zaryzykowałem i kupiłem. Powiem, że to był mój prezent pod choinkę. Ale po procesorze i karcie nie mogłem spodziewać się zbyt wiele :) Nie mniej, Far Cry 3 ma klimacik, już sam początek mnie wbił w krzesło :) Dobry FPS na zimne wieczorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 16:07, vegost napisał:

U mnie Far Cry 3 chodzi optymalnie na wysokich detalach. Trochę się zawiodłem.
Choć nie w każdym miejscu mogę powiedzieć, że działa dość płynnie. Ale zaryzykowałem
i kupiłem. Powiem, że to był mój prezent pod choinkę. Ale po procesorze i karcie nie mogłem
spodziewać się zbyt wiele :) Nie mniej, Far Cry 3 ma klimacik, już sam początek mnie wbił w krzesło
:) Dobry FPS na zimne wieczorki :)

Hej,

A jaki masz konkretnie konfig? I w jakich grasz dokładnie detalach, rozdziałce, co masz włączone/wyłaczone i jak ustawione? Będę wdzięczny za info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 16:11, Janek_Izdebski napisał:

A jaki masz konkretnie konfig? I w jakich grasz dokładnie detalach, rozdziałce, co masz
włączone/wyłaczone i jak ustawione? Będę wdzięczny za info. :)


Mój staruszek to: Quad 2,8 Ghz (budżetowy i podkręcony), 4 GB DDR2, GeForce GTS 250 1 GB.
A detale gry, to Wysoki. Według cofigu w grze to opcje ma takie:

Tekstury - wysokie
Naturalne oświetlenie - średnie
Cienie - wysokie
Post FX - wysokie
Geometria - wysokie
Roślinność - wysokie
Teren - wysokie
Woda - wysokie
Otoczenie - wysokie

To wszystko na rozdzielczość 1600x900. Czy to zadowalające ustawienia dla mojego staruszka ? Tego nie wiem. Wiem, że więcej już nie wycisnę z niego w tej grze. Przy configu - "Bardzo wysokie" po prostu nie wyrabia. Już przy cut-scenie ma duże lagi, w samej grze widać i czuć niski framerate. Co gorsza nie mogę włączyć DX10, bo zwyczajnie gra go nie obsługuje :| Nie wiem, dlaczego Ubisoft potraktował tak graczy ze starszymi układami. DX11 nie mam, więc lepszych opcji graficznych nie mogę włączyć. Ale skoro gra tak chodzi na DX9 to martwi mnie optymalizacja :) Max Payne 3 na DX10 na maks chodziło w 60 fps :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie, podobnie jak ACIII chodzi jak gówno... No może troszkę lepiej, ale szału nie ma. Na Dx9 na ustawianiach wysokich jakieś 25-35 klatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 00:40, Gacol08 napisał:

> Witam
> Może mi ktoś powiedzieć jakich detalach far cry 3 będzie chodził na sprzęcie:
> radeon 6870 OC
> ram 8 gb
> i5 2400

Bez AA i z obniżonym Post FX, a reszta ustawień na bardzo wysokie możesz ustawić z takim
sprzętem nawet tego dx11 odpalisz luzem. Oczywiście mowa o Full HD i fpsy nie powinny
spadać poniżej 30.

mój monitor i tak obsługuje do 1680 więc w tym wypadku chyba wszystko na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym fullem to bym się wstrzymał FC3 ma dość dziwną optymalizację nawet jak mam powyżej 30 fpsów to czasami mam wrażenie takich lekkich przycinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 17:25, Gacol08 napisał:

Z tym fullem to bym się wstrzymał FC3 ma dość dziwną optymalizację nawet jak mam powyżej
30 fpsów to czasami mam wrażenie takich lekkich przycinek.

bierz pod uwage ze mam troche silniejsza karte od ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh w teście z tego co pamiętam 4 fpsy więcej twoja karta wyciąga. Na pewno pograsz na takich mieszanych ustawieniach ultra z bardzo wysokimi w tej twojej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 17:23, Damianuss1 napisał:

Tak pomyślałem... może by ktoś coś o samej grze napisał?

Przecie piszemy :) Element techniczny też do niej należy.

Hej, te dodatkowe misje z dlc to się odblokowują po pewnym czasie, w miare postepow? Póki co ich nie mam, zastanawiam sie czy wersja je faktycznie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi że Far Cry3, to jakiś totalny zamulacz! Z tego co czytam ludzie są zadowolenie kiedy gra im "śmiga" w 30 klatkach, czyli raptem tyle ile na konsolach. W czasach w których średni komputer jest kilkanaście razy potężniejszy od konsol obecnej generacji, gra w której dodano raptem kilka ficzerów graficznych i w której ogólnie poziom graficzny nie powala, mało tego przypomina swego poprzednika sprzed 4 lat, nagle staje się jenym z większych "zamulaczy" PC-ów, godnym GTA4, czy też słynnego z kiepskiej optymalizacji Metra 2033 ( gdzie jednak mieliśmy do czynienia z nieco lepszą, bardziej zaawansowaną grafiką ).
Ubi po raz kolejny robi graczy pc-owych w balona wypuszczając niedorobiony crap opatulony wszelakim DRM-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować