Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Modern Warfare 2 - recenzja

89 postów w tym temacie

Gusej, nie ściągaj tych 14gb. Zresetuj sobie steama, a jak to nie pomoże, to przeinstaluj grę. Patche powinny się ściągać 3 minuty. Instalacja swoją drogą to u mnie trwała 15 minut... Masz w ogóle tę grę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4.0... Sorry, ale ta gra jest naprawdę dobra i zasługuje na lepszą ocenę.

Autor ewidentnie tonuje wszelkie zalety gry, a wyolbrzymia wady. Dawno nie spotkałem się z tak negatywnym nastawieniem recenzenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jak widać dobra ale nie niesamowita, rewelacyjna, wspaniała jak to mówili bez końca a ludzie i tak się rzucili na nią jakby była sprzedawana w cenie bułeczek. Może jak zagrają i stwierdzą że nie jest taka wspaniała to nie będą patrzeć na kolejne CoD''y pod względem reklamy i IW będzie musiało się bardziej postarać i niczego nie kroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie żal was normalnie...piszecie ze gra do d*py a pobiła rekord sprzedarzy.... (co prawda po ogromnej promocji) ale sam fakt ze pobity rekord, a szczerze mowiac swoimi wypowiedziami ze okrojony multi i tak nic nie zmienicie ;][wiem wiem cs pewno lepszy] chyba totalny chłam nie sprzedaje sie jak bułki ??


Single krótki ale co za cep kupuje gre po to zeby sobie popykac z głupimi botami ?? Pewno połowa z was nawet nie grała w tego CoD`a a pojeżdzacie gre totalnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, iż kolega wielce wyedukowaną jest jednostką gdyż, słowa których używa słowy nazbyt popularnymi nie są:

"Pojeżdża" za słownikiem staropolskim.
~Lezy [na saniach] wpiernatach ieno mu brodę widać także y Uboszsi czynią rozesławszy leda Gunkę to Sobie lezy a poiezdza.
A teraz zastanówmy się nad wywodem szanownego kolegi, zatem tak, przyznasz rację iż gra miała niezłą reklamę, wszędzie jej było pełno - może nie u nas ale na zachodzie napewno - ta gra mimo iż jeszcze nie wyszła już była hitem, a że większość ludzi tego świata z myśleniem ma wielkieproblemy a i psychikę ma słabą dlatego też wygląda to właśnie tak - przy odrobinie chęci i wyłożeniu niezłej ilości kasy można zawinąć gówno w papierek złoty i świecący dobrze zareklamować i sprzedawać przez jakiś czas jak "ciepłe bułeczki" sam widziałem jak ta gra się sprzedawała, jak po empikach-saturnach-media marktach stały w kolejce małolaty z wypiekami na twarzy czekając aż będą mogły wydać swoje kieszonkowe na zakup tego tytułu - dobre nakręcenie rynku dzięki reklamom zdziała wiele - gdyż ludzie dość często zachowują się jak bydło -<patrz różnorakie promocje przed sklepami gdzie człowiek człowieka może stratować tylko i wyłącznie dla mikrofalówki która zamiast 600 złotych kosztowała 100>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to przypomina premierę Q3A :)
Komentarze w stylu: beznadziejny (brak) single. Krok wstecz! Okrojono skilla. Gra jest arcade''owa. Gdzie skill??... same wodotryski zbędne! Żaden klan na to nie przejdzie!! Dodali rozpryskującą się krew żeby ściągnąć dzieciaki... Gra fail!! Mapy z jakimiś wyrzutniami tylko dla efektu... a gdzie skill?! Gra zbyt szybka, zero skilla... arcade... no skill... itp itd...

Owszem, w porównaniu z jedynką, czy dwójką, to nie był ten sam quake, ale niech mnie... zabawa była przednia! :)

Podbodnie jest w tym przypadku. Otoczka gry (brak dedyków, krótki single, IW.net) nie wprawia w dobry humor, ale sama rozgrywka jest w stanie dać niezłą satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 22:16, elmo-X napisał:

Ludzie żal was normalnie...piszecie ze gra do d*py a pobiła rekord sprzedarzy.... (co
prawda po ogromnej promocji) ale sam fakt ze pobity rekord, a szczerze mowiac swoimi
wypowiedziami ze okrojony multi i tak nic nie zmienicie ;][wiem wiem cs pewno lepszy]
chyba totalny chłam nie sprzedaje sie jak bułki ??


Single krótki ale co za cep kupuje gre po to zeby sobie popykac z głupimi botami ?? Pewno
połowa z was nawet nie grała w tego CoD`a a pojeżdzacie gre totalnie !


"Większość ludzi pobiegła do sklepu po tą grę tylko dlatego, że jest... nowa <wow>"
I tylko dlatego, że powstał wokół niej potężny hype.

Czasami na grę 3ba spojrzeć z innej strony, a nie oczami dziecka, który podnieca się na widok zabawki, bo jest nowa. I tak właśnie zrobiło miliony innych ludzi w tym i wy i nawet jak będziecie gadać, że tka nie jest to okłamujecie siebie samych. A dlaczego? Ja sobie z tego sprawę zdaję:

- Okrojone multi ( A to właśnie multi było potężnym narzędziem w CoD4- Tylko dzieciak pójdzie i kupi coś co jest w poprzedniej części i do tego okrojone(pewnie dlatego, że jest "nowe").
- Single player ( 5 h, nie interesuje mnie przechodzenie gry piętnaście razy by te 5 h zamieniło się w 75h. Nie mam zamiaru też męczyć się przy najtrudniejszym poziomie, gdzie wiem, jaki poziom jest dla mnie odpowiedni po to by czasami pogłówkował ( - ale nie w tej grze) i też sobie poszalał w miarę możliwość.)
- 140złoty ( za ten sam tytuł, który stoi już od dwóch lat, a teraz kosztuje 70 albo i mniej z lepszym multiplayerem - Taka sama sytuacja jest z L4d, tyle, że w nim multi się nie zmienił )

I za co wy chcecie dać tej grze lepszą ocenę? Za to, że ma inną kampanię na 5h? Do niektórych gier dodatki dłużej trwają. I za okrojone multi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przełknąłbym krótkiego singla, bo w czwórce też nie był zbyt długi. Ale to co w czwórce było esencją czyli tryb multiplayer, tutaj jest jeno karykaturalną propozycją rozrywki dla sprawnych inaczej.

Brak możliwości głosowania za wyrzuceniem gracza (nie ma chyba gracza, który nie spotkałby się grając po sieci z osobami nie respektującymi żadnych ustalonych zasad - bez bana nie da się grać przyjemnie na takim serwerze; jedynie bezsilne bluzgi zostają), brak wyboru mapy, brak map fanowskich, brak modów, które zmienią zasady gry... Co to ma być w świetle tego co pokazała czwórka? Kiepski żart? Nie jestem absolutnie żadnym pro-graczem (śmieszne zresztą określenie), ale mam pewne wymagania i preferencje, których standardowy serwer publiczny nie spełnia (np. same snajperki i specyficzne mapy dla gry z taką bronią, albo same shotguny, albo same pistolety + nóż). 140zł i żadnego wyboru, z kim, gdzie i na jakich zasadach gram. Pfffff...

Multi więc odpada kompletnie jako coś co może mnie przykuć na dłużej, bo lepszą zabawę i taką, którą preferuję znajduję w każdej poprzedniej części. A 140zł za samego singla to zdecydowanie zbyt wiele. Za 90zł mniej zastanowię się. Ot, do kolekcji jak znalazł.

A co do recki: w mojej opinii niezła, bo trzeźwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gusej, nie ściągaj tych 14gb. Zresetuj sobie steama, a jak to nie pomoże, to przeinstaluj grę. Patche powinny się ściągać 3 minuty. Instalacja swoją drogą to u mnie trwała 15 minut... Masz w ogóle tę grę? :P


A jak zresetować tego steama? podpowie ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i miałem lekki niesmak, gdy przeszedłem kampanie dla jednego gracza. Jestem PCtowcem i sądzę, że My zostaliśmy najbardziej poszkodowani. Multi jest naprawdę niezły. Szkoda tylko, że wszystko wygląda bardzo "konsolowo". Czekam na trzecie dziecko Infinity Ward z cyklu Modern Warfare. Mam jednak nadzieję, że nie zapomną o PC. W końcu od PC wszystko się zaczęło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawym na ikonke w trayu i Wyjdź :P O to mi chodziło. Jak to nie podziała (u mnie zadziałało tylko na dwa dni, potem znowu zaczał pobierać i musiałem zainstalować grę od nowa) to reinstaluj grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawiedliwa ocena. Gra nie jest zła, ale wykastrowanie trybu wieloosobowego nie było zbyt dobrym pomysłem.
Kampania mimo że emocjonująca, ma znacznie gorszą fabułę niż pierwsza część. Miejscami jest po prostu absurdalna. W MW wszystko było dobrze objaśnione i umotywowane. Tutaj czegoś takiego nie ma.

Gra dobra, ale to nie taki boom jak w przypadku premiery MW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w każdym słowie tej recenzji. I jednak jak strzelanki to wolę historyczne, w bardzo dalekiej przyszłości albo postapokaliptyczne. Te wizje przyszłości za kilka nie przemawiają do mnie, nie ma w tym sensu jak tutaj. Aż chce się powiedzieć "ja bym to zrobił lepiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile Myszasty dostał kasy od Acti/IW a ile pan z IGN !? I puźniej zobaczyć jaką ocene wydano i zobaczy się jak korupcja ma się do tego !
Jeszxcze mi sie wydaję że prawdziwi gracze są TYLKO w Polsce bo w UK , Irlandi to wszędzie tylko MW2 to i tamto i sram to !Hype hype hype i tyle :( A i jeszcze numer z DLC to kompletnie przekreśla u mnie IW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestałem czytać w połowie. Nie lubie jak recenzent w kółko doszukuje się wad i opisuje je z dokładnością. A na zalety znalazł może jedno zdanie?
Osobiście powiem tak: nie żałuje, że kupiłem MW 2. Gra mi się świetnie.
Ale gdybym pierw przeczytał taką recenzje to bym się zastanawiał czy ją kupić, bo z góry wydawałaby mi się jakaś okrojona z samymi wadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 16:31, vandalss napisał:

Przestałem czytać w połowie. Nie lubie jak recenzent w kółko doszukuje się wad i opisuje
je z dokładnością. A na zalety znalazł może jedno zdanie?

Gdybys doczytal do konca, to bys wiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ocena MW2 to maks 4, a dlaczego? (nie patrze na SP bo ten nie istnieje)
CoDa gram tylko dla jego Multi, tak bylo z CoD4, po całym tym zamieszaniu wokół MW2 pomyślałem, że to bedzie koks Multi tytuł tak jak to miał poprzednik, chociaż głośno sie mówiło przed premierą że IW zrezygnowało z dedi serwerów. Ok kupiłem gre w dniu premiery, instalacja po trudnościach ze Steamem przebiegła pomyślenie odpaliłem i przez pierwsze 2 dni sie wciagnałem, tylko... Im dłużej w to multi gram, tym bardziej stwierdzam ze IW spier..ło gre, liczne bugi, lagi etc... ŻAL... brak DEDYKOWANYCH serwów zabija tą gre a szkoda:( istne lagi spowodowane tym ze gracz robi za serwer, duży tzw HIT BOX. Cholera mie strzla jak widze na replay''u że gość który mnie zabił celował obok mnie na wysokości serca a na chacie widnieje HEADSHOT, LOL. tak samo liczne cheaty, wallhacki etc sa dobijajace...
w/g mnie jeśli w tej grze IW nie zrobi dedykowanych serwow (a nie zrobi) to ta gra naprawde szybko upadnie, a wkońcu premiera BF: Bad Company 2 już blisko wiec ja na ten tytuł czekam, a szkoda bo MW2 zapowiadał sie ciekawie.


jak mozna grać bez możliwości wy_kick_owania kogos, badź ustalenie zasad korzystania z niepełnego arsenału, niektóry z nich jest noooobowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jedynce też było pełno absurdów (lecz mniejszego kalibru), co do fabuły - traktuję ją jak dobry film kategorii B, czyli dużo wybuchów, akcji, trupów z jakąś tam fabułą.

Multi daje radę lecz jak słusznie napisano, jest zbyt okrojony.

A i do autora tekstu - Makarow NIE JEST przywódcą nowej Rosji (ani nikim z wysokiego szczebla) - to najemnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować