Zaloguj się, aby obserwować  
TOCTEP

W co zainwestować?

52 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2009 o 14:20, mlynar911 napisał:

Ok a teraz mi wytłumacz czy lepiej niech kasa leży na koncie i rośnie w małym procencie
czy lepiej kupić np. mieszkanie czy kawałek ziemi i ją komuś wynająć?


Ale 4200 nie wystarczy na działkę , mieszkanie ani nawet na obraz Malczewskiego więc po co nad tym debatować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystko zależy- takich spraw nie rozwiązuje się na forum o grach. Jeśli masz większą ilość gotówki, to imo lepiej zainwestować np. w mieszkanie, niż korzystać z lokat. Dobrze wybrane mieszkanie nie będzie ryzykowną inwestycją, bo mieszkania zawsze są w cenie, poza tym oprócz kasy z wynajmu zawsze masz samo mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 13:01, Gumisiek2 napisał:

Specjalnie sprawdziłem w słowniku, a tam jedna z definicji słowa "inwestować" brzmi "Czynić
nakłady gospodarcze w taki sposób, aby przynosiły dochód", więc wakacje raczej nie pasują.
Jeżeli gra na giełdzie to dla Ciebie zbyt wielkie ryzyko, to możesz spróbować szukać
okazji na Allegro - taniej kupić i drożej sprzedać. Ryzyko jest mniejsze, a można zarobić
niezłą sumkę.

W sumie w trakcie realizacji, ale to naprawdę mozolne, i nie jest zawsze pewne (acz zawsze ryzyko małe) - polecam ten styl życia -realizuję

>Czy mi się zdaje, czy taki temat już był?:)
Tak, ale padł ofiarą humoru moderatora.

>Sam jesteś dziecko, skoro nawet nie potrafisz pogodzić się z myślą, że ktoś ma inne zdanie niż ty. Zresztą ni będę z tobą dyskutował, bo zaczynam offtopować.
Panie, było, z resztą :

>Specjalnie sprawdziłem w słowniku, a tam jedna z definicji słowa "inwestować" brzmi "Czynić nakłady gospodarcze w taki sposób, aby przynosiły dochód"

Zgadzam się że konsola może przynieść dochód, ale to trzeba wyjątkowych warunków nie wspominając o użytkowaniu, a właściwie jej braku i kilku dziesiątek lat.

Z resztą kosnsolę i komputer jako tako mam.


Na roztrwonienie to mam pełno pomysłów, ale tu nie o to biega
Więc proszę bez flejma, po prostu ignorować takich ludzi typu (kup dużo snickersów i coca coli).

>Jeżeli masz starego gruchota co się psuje i kupisz nowego to jest to chyba zysk co? Wszystko co kupisz i jest to Ci do czegoś przydatne i możesz to nazwać dobrą inwestycją to takową jest.

No tak, mieszkam w amerykańskim gettcie, i to będzie olbrzymi zysk...Otóż nie...


>Najlepszą inwestycją jest praca. Jak ktoś myśli, że z 4200 zł nagle mu się coś samo zrodzi, to w ogóle nie wiem, po co mu odpowiadać? Zastanów się co potrafisz robić, czego byłbyś w stanie się nauczyć i wtedy można pomyśleć o inwestycji.

Pieniądze same z siebie nie przyjdą, ale jak będą stały to raczej będą się że tak powiem "topiły".
A to prawda że jak na niczym się nie znam to raczej utopię je...Tyle że nic nowego nie napisałeś...

>W złoto.
Jak wyglądają zyski w przeciągu 10 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 14:55, Falkoner napisał:

W złoto.


W złoto teraz ciężko. Od jakiegoś czasu złoto zwyżkuje i to dość mocno nie wiadomo kiedy się zatrzyma, albo kiedy zacznie tracić na wartości, więc czynnik ryzyka rośnie z każdym dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 02:41, TOCTEP napisał:

Jak wyglądają zyski w przeciągu 10 lat ?


Jakby ktoś to wiedział, to sam by tą wiedzę wykorzystał i został najbogatszym człowiekiem na świecie ;)
Tak to już jest z rynkiem, że nikt nie wie jak będzie. Można tylko snuć przewidywania i ten kto robi to najlepiej zarabia najwięcej, a ten kto najgorzej ten traci najwięcej.
Masz niewielką sumę pieniędzy, więc odpowiedzi poza - lokata, fundusze, WGPW, FOREX nie oczekuj. No, ale jak na giełdzie się nie znasz, to z tego wszystkiego pozostają tylko lokaty.
Sam zauważyłeś, że handel ci dobrze idzie, to może zwiększ ilość towarów którymi handlujesz? W ten sposób zwiększysz także zyski.
Zawsze też możesz wystartować jakiś biznes. Tu jednak albo masz pomysł albo nie - nie ma się co pytać o pomysły innych ludzi. Zawsze też możesz komuś dołożyć do jego biznesu stając się wspólnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMo, jeśli masz dużą kwotę, to wykupujesz abonament w mennicy i kupujesz monety, po kilku latach masz dużo więcej kasy niż zainwestwoałeś (zazwyczaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie inwestowania w USD to wątpię aby to się opłaciło.. USA ma za wielkie problemy ze sobą... analitycy raczej prognozują stałe wzmacnianie się złotówki..
Przy 4 tys to za dużo nie można zrobić - konta oszczędnościowe/lokata/obligacje skarbu państwa... fundusze inwestycyjne i ... giełda..
No i handel.. ale do handlu to należy już się pobawić w założenie firmy i płacić vat... chyba, że chce się zadrzeć z panami ze skarbówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować