Zaloguj się, aby obserwować  
konio1073

Król Artur - Temat Ogólny

125 postów w tym temacie

Wiecie pewnie sporo o tym tytule. Ma to być połączenie strategii turowej, w czasie rzeczywistym i RPG`a. Coś jak Total War. Zapowiada się ciekawie. Piszcie co o nim sądzicie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 08:57, konio1073 napisał:

Wiecie pewnie sporo o tym tytule. Ma to być połączenie strategii turowej, w czasie rzeczywistym
i RPG`a. Coś jak Total War. Zapowiada się ciekawie. Piszcie co o nim sądzicie, itp.

Może jakiś link z info? Ja nie miałem okazji o tej grze nic słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 08:57, konio1073 napisał:

Ma to być połączenie strategii turowej, w czasie rzeczywistym
i RPG`a. Coś jak Total War (...)


Ma to być? Premiere gra miałą 24 listopada... więc jeśli zakłądasz temat o grze to po 1 orientuj się o co w niej chodzi. Po 2 kiedy ma się pojawić. Po 3 jakie ma wymagania... pozatym... co jest śmieszne. Piraci już się nią delektują, od 4 dni jest do zassania...

A propo samej gry:

King Arthur to połączenie turowej strategii z RTS-em, którego stworzeniem zajęło się studio Neocore Games odpowiedzialne również za mało znanego RTS-a Crusaders: Thy Kingdom Come. Zresztą na silniku tego ostatniego powstał też Król Artur.

W tej grze dane nam jest wcielić się w samego legendarnego, tytułowego władcę Brytów i na nowo spisać jego historię jednocząc 40 prowincji Brytanii w jedno spójne państwo. W drodze do tego celu powołamy ogromną armię, zbudujemy najpotężniejszy zamek Camelot, zadbamy o rozwój naszych miast, a także zwerbujemy Rycerzy Okrągłego Stołu. Sposób w jaki to osiągniemy zależy tylko od naszej woli – możemy być prawym władcą swego ludu podziwianym ze względu na wielkie czyny, możemy też zaufać potędze Sidhe (rasa istot nadprzyrodzonych z irlandzkiej mitologii) lub nawet poświęcić się ciemnym mocom. Podczas sześciu epizodów kampanii single-player nie ma więc z góry narzuconego scenariusza ani zakończenia, a to jak potoczą się wydarzenia zależy tylko od wyborów jakich dokonamy. Również cechy osobowości bohatera ukształtujemy własnymi uczynkami - chwalebnymi lub nie.

Przebieg zabawy ma charakter dwutorowy. Autorzy zastosowali tu podobne rozwiązanie do tego znanego z serii Total War – część strategiczno-ekonomiczna odbywa się w turach na mapie strategicznej (tutaj zrealizowanej w pełnym 3D), natomiast same potyczki to już klasyczny RTS. Świat gry to wczesnośredniowieczna Brytania podzielona na 40, niekoniecznie żyjących w zgodzie, prowincji, będących mieszaniną różnych kultur, plemion i królestw. W ten historyczny kraj wplecione zostały elementy fantasy i mitologii. Różnych jednostek, które możemy zwerbować do naszej armii jest całe mnóstwo, a same bitwy to epickie starcia tysięcy żołnierzy rozgrywane w czasie rzeczywistym. Istotnym elementem rozgrywki jest też umiejętne wykorzystanie Rycerzy Okrągłego Stołu – dzięki ich obecności w danej prowincji możemy wpłynąć na życie mieszkańców, natomiast na polu bitwy pełnią oni rolę jednostek specjalnych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć trybu multiplayer – do dyspozycji mamy możliwość rozegrania taktycznych bitew na różnych mapach za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu.

Wymagania:

Core 2 Duo 2.13 GHz,
1.5 GB RAM,
karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza),
Windows XP/Vista

Info o grze:

Producent: Neocore Games
Wydawca: Neocore Games
Dystrybutor PL: CD Projekt
Kategoria: strategiczne ( RTS / turowa )
Data premiery: 24.11.2009
Data premiery PL: 04.12.2009
Wymagania wiekowe: 12+

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=BJzaecmWAu4
Strona główna: http://www.neocoregames.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 14:57, FoZz napisał:

Ma to być? Premiere gra miałą 24 listopada... więc jeśli zakłądasz temat o grze to po
1 orientuj się o co w niej chodzi. Po 2 kiedy ma się pojawić. Po 3 jakie ma wymagania...
pozatym... co jest śmieszne. Piraci już się nią delektują, od 4 dni jest do zassania...


Gra w Polsce jeszcze się nie pojawiła, więc Twoje pretensje są bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 14:59, Qbasmok napisał:

Gra w Polsce jeszcze się nie pojawiła, więc Twoje pretensje są bezpodstawne.


Skoro ktoś zakłada temat o grze to nie obchodzi mnie to, że w Polsce jeszcze jej nie ma. Skoro gra już wyszła to muszą być jej opisy i chociaż jedna recenzja żeby mieć o czym dyskutować. A skoro premiera miała już miejscie to mógłby chociaż troche ją opisać. Pogrzebać na innych stronach... a nie... założył temat i sie cieszy, że nabije mu posty we własnych temacie -.-. Co do samej gry uważam, że się nie przyjmie. Wszyscy zapomną po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tej grze dowiedziałem się z reklamy świątecznych zakupów w nowym CDA i szczerze mówiąc zaciekawiła mnie. Może się okazać niespodzianką roku. Raczej ją kupię i mam nadziję pozytywnie mnie zaskoczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 16:43, konio1073 napisał:

Sądząc po tym http://www.youtube.com/watch?v=7Hci1T8PXnw&feature=channel gameplay`u to
będzie dobry klon Total War. Może nawet go pobije, kto wie....


Mnie się bardzo podoba. Po nie udanym Mark of Chaos, nareszcie pojawia się gra, w której mogę walnąć jakimś fajnym zaklęciem na tak dużym polu bitwy z tak dużą liczbą jednostek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 21:41, Lucas01 napisał:

A jak wygląda tłumaczenie, mapa strategiczna i bitwy.


Nie wiem, oceniam jak na razie po filmikach. Się zastanawiam czy kupić teraz, Święta idą, warto by w coś fajnego zagrać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na filmikach to wszystko może fajnie wyglądać. Już nie raz się zawiodłem na takich filmikach które robią po to żeby ludzie grę kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 22:45, Lucas01 napisał:

No na filmikach to wszystko może fajnie wyglądać. Już nie raz się zawiodłem na takich
filmikach które robią po to żeby ludzie grę kupili.


Dlatego nie lubię ostatniej mody na nie robienie wersji demo. Po co mam kupić grę i psioczyć na nią, że zmarnowałem pieniądze i mi się nie podoba? Gdybym mógł demo sprawdzić za darmo, to nie byłoby problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 23:05, Galadin napisał:

> No na filmikach to wszystko może fajnie wyglądać. Już nie raz się zawiodłem na takich

> filmikach które robią po to żeby ludzie grę kupili.

Dlatego nie lubię ostatniej mody na nie robienie wersji demo. Po co mam kupić grę i psioczyć
na nią, że zmarnowałem pieniądze i mi się nie podoba? Gdybym mógł demo sprawdzić za darmo,
to nie byłoby problemu.

Dobrze mówisz. Szkoda, że nie zrobili dema Assassin`s Creed :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grał ktoś??? przymierzam się do zakupu - ale recenzji od samych graczy jest jak na lekarstwo.
czyżby kolejny tytuł, który przechodzi bez echa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dziś kupiłem. Na razie męczę się ze steam. Pewnie jutro napiszę o grze więcej.
Jak na razie brak napisów w filmach mimo włączenia w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 15:15, konio1073 napisał:

Dobrze mówisz. Szkoda, że nie zrobili dema Assassin`s Creed :/

No bo jak tu zrobic demo gry, w ktorej caly czas powtarzasz dokladnie te same schematy...

Bardzo mnie interesuje Krol Artur - ale raczej bez dema to sobie tworcy moga poczekac az gra bedze kosztowac ponizej 40 zl - wtedy moge sobie pozwalic na ryzyko, ze jednak zrobili kalke Total War rowniez jesli chodzi o bledy i niedorobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 20:11, Lucas01 napisał:

Gra zakupiona. Na razie pierwszy minus gry to STEAM. Jak trochę pogram to się podzielę.


Czy mam rozumiec, ze STEAM jest niezbedny, zeby w ogole pograc w ta gre? Nie ma normalnej wersji pudelkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować