Zaloguj się, aby obserwować  
konio1073

Król Artur - Temat Ogólny

125 postów w tym temacie

Na Steamie jest dzisiaj 24h prmocja na ta gre - cena to 14.99 euro . Gra i tak Steama wymaga wiec kilka zlotych mozna oszczedzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 18:32, Miniu napisał:

Na Steamie jest dzisiaj 24h prmocja na ta gre - cena to 14.99 euro . Gra i tak Steama
wymaga wiec kilka zlotych mozna oszczedzic .

Wymaga Stima ?? Dobrze, że mam zainstalowanego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 20:48, karolekx23x napisał:

jak ogólnie gra wyglada , czy osobom którzy grali sie podobała ? jakie sa wady a jakie
zalety tej produkcji ?

No gra wygląda na dość dobry klon Total War. Jeśli lubisz TW będziesz się czuł jak w domu. Wadą jest na pewno efekt rzucania niektórych czarów przez komputer, czyt. że ma wyśrubowany poziom trudności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od filmów z sieci - sami autorzy przedstawili swoja grę
http://www.youtube.com/watch?v=0H2SxhfPAOo
http://www.youtube.com/watch?v=QWQ2UePCJp0
http://www.youtube.com/watch?v=_eZnjaJ8pzg

Jeżeli masz przyzwoity internet w domu, to ściągnij demo, jest na gramie dostępne. Ja tak zrobiłem i wciągnęło mnie jak diabli. Od razu zaznacz w opcjach opcję osłabiającą łuczników. To co tu piszą o zaklęciach, to w zasadzie prawda, ale i Twoi rycerze Okrągłego Stołu potrafią zrobić kuku - gracz rozwija ich umiejętności, a jest z czego wybierać. Dzięki demku nie ryzykujesz kasy...

Marzę o tym, żeby ktoś dał firmie Neocore czas i pieniądze, aby mogli dać wycisk twórcom Total War, którzy mocno podpadli graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać plusy i minusy, które gra posiada wg. mnie:

+ciekawe i wciągające misje
+niezłe bitwy
+dużo jednostek do wyboru
+dobre elementy rozwoju bohatera i jednostek
+zawsze jest coś do zrobienie (skończysz jedną misję - dostajesz następne)
+fajny klimat, muzyka i grafika

-za duża rola punktów kluczowych w bitwie ( jeśli wróg zajmie większość, to kilka minut i przegrywasz bitwę)
-zaklęcia miażdżą pół Twojej armii, jeśli walczysz przeciwko magowi ( albo co gorsza przeciw kilku magom )
-zbyt mała rola ekonomii (czasem brak surowców i nie wiesz, co poradzić)


To by było na tyle. Ogólnie rzecz biorąc, zalety zdecydowanie przewyższają wady. Jeżeli lubisz strategie i serię Total War, będziesz na pewno zadowolony. Ode mnie gra dostaje 8+/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 13:31, witkab napisał:

Pozwolę sobie napisać plusy i minusy, które gra posiada wg. mnie:

+ciekawe i wciągające misje
+niezłe bitwy
+dużo jednostek do wyboru
+dobre elementy rozwoju bohatera i jednostek
+zawsze jest coś do zrobienie (skończysz jedną misję - dostajesz następne)
+fajny klimat, muzyka i grafika

-za duża rola punktów kluczowych w bitwie ( jeśli wróg zajmie większość, to kilka minut
i przegrywasz bitwę)
-zaklęcia miażdżą pół Twojej armii, jeśli walczysz przeciwko magowi ( albo co gorsza
przeciw kilku magom )
-zbyt mała rola ekonomii (czasem brak surowców i nie wiesz, co poradzić)


To by było na tyle. Ogólnie rzecz biorąc, zalety zdecydowanie przewyższają wady.
Jeżeli lubisz strategie i serię Total War, będziesz na pewno zadowolony. Ode mnie gra
dostaje 8+/10.


W zupełności się zgadzam. Te czary sztucznej inteligencjii naprwdę w kilka chwil miażdżą twą armię :G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 16:21, konio1073 napisał:

W zupełności się zgadzam. Te czary sztucznej inteligencjii naprwdę w kilka chwil miażdżą
twą armię :G


To plus armie wroga na sterydach wypasione w kosmos. Ja sam ledwo co zbieram armie a komputer zbiega z napakowanymi jednostkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 19:15, Lucas01 napisał:

> W zupełności się zgadzam. Te czary sztucznej inteligencjii naprwdę w kilka chwil
miażdżą
> twą armię :G

To plus armie wroga na sterydach wypasione w kosmos. Ja sam ledwo co zbieram armie a
komputer zbiega z napakowanymi jednostkami

Faktycznie. Dorąbali poziom trudności w tej grze.... W zasadzie lubię wyzwania - ale to już przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na jakim poziomie gracie? Przykręcić poziom trudności i po krzyku. Gram na "normalnym" i do początku drugiej księgi nie miałem szczególnych kłopotów, choć trzeba było się nagimnastykować, żeby wygrać niektóre bitwy, bo komp jako tako sobie radzi. Nie wiem, jak będzie dalej, ale ulepszam, jak się da, wojsko w twierdzy. Rozważałem raczej przekręcenie na wyższy poziom. Podążam w kierunku Starej Wiary i Prawości. Dzieci Wiosny to świetna lekka piechota.

Magowie mają zasięg działania tak, jak jednostki strzeleckie, sprawdźcie to sobie. Mając łuczników można spróbować spieprzać po mapie bitwy w nadziei, że sztuczna głupota rozdzieli wojsko, a wtedy można ich wykończyć małymi grupkami. Na jednostkę wrogiego bohatera niech strzelają 3-4 jednostki łucznicze. Straty będą zawsze, trzeba pamiętać, aby w porę kliknąć rozbitej jednostce odwrót - w przeciwieństwie do serii Total War dobrze im to wychodzi i po bitwie można poczynić uzupełnienia. Jednostka zachowa doświadczenie, a to najważniejsze.

Mapy bitwy są piękne :). Zaskoczyła mnie możliwość wyboru pola bitwy, to dobry pomysł Neocore (czy ktoś inny wykorzystał to wcześniej?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 15:23, Miniu napisał:

> Ktoś tu jeszcze zagląda ???
Ja zagladam ale w sama gre jeszcze wiele nie gralem wiec i tez nie komentuje :D .
Tworcy z tego co widze tworza juz nastepna gre Lionheart Kings Crusade
http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?f=486

Grałem w zwykłego Lionhearta, całkiem fajna gra. Ale to nie o tym temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 13:52, konio1073 napisał:

Ktoś tu jeszcze zagląda ???

Ja zaglądam, w grę grałem, mogę odpowiedzieć na pytanie, jeżeli znam odpowiedź:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum Steama znalazlem ciekawe info

We don’t post too much on the forum nowadays. Sorry for that and please give some time for us. We’re a pretty small team and we’re working on King Arthur night and day but I promise we will post more in the future. Now let me tell you some about our current work and plans.
We’re testing and will frequently update King Arthur and we''re very grateful for posting your ideas and the feedback about the bugs.
AND ALSO we’re developing two big DLCs at the moment, the Saxon and Welsh “sandbox mode” campaigns including diplomacy, new heroes, units, artifacts and many more. Both are expected during this spring. I’ll bring more details some later.
AND THEN something cool will come. How about continuing the main campaign? Fighting battles with your skilled heroes and armies against new enemies? Well, if you wish - you can.
The lost V. Legion from the otherworld or the monster hordes of Orkney sounds like some challenge to me.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 17:59, Miniu napisał:

Na forum Steama znalazlem ciekawe info

We don’t post too much on the forum nowadays. Sorry for that and please give some
time for us. We’re a pretty small team and we’re working on King Arthur night
and day but I promise we will post more in the future. Now let me tell you some about
our current work and plans.
We’re testing and will frequently update King Arthur and we''re very grateful for
posting your ideas and the feedback about the bugs.
AND ALSO we’re developing two big DLCs at the moment, the Saxon and Welsh “sandbox
mode” campaigns including diplomacy, new heroes, units, artifacts and many more.
Both are expected during this spring. I’ll bring more details some later.
AND THEN something cool will come. How about continuing the main campaign? Fighting battles
with your skilled heroes and armies against new enemies? Well, if you wish - you can.
The lost V. Legion from the otherworld or the monster hordes of Orkney sounds like some
challenge to me.

Trochę rozumiem, ale o czym to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować