Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Lee

Co kupić? PC czy konsolę?

12 postów w tym temacie

Witam
Mam taką wątpliwość, a mianowicie miałem zamiar kupić PC za ok. 5 tyś, mniej więcej taki:
Asus Maximus II Formula/intelP55
Intel i7 2,8 GHz Lga 1136 (chyba tak to szło)
Ratdeon 5870 1024 Mb ram ddr5
4 Gb ram 1600 Mhz
500 Gb dysk
itd.
byłem już bliski kupna, zastanawiałem się jednak nad kupnem konsoli zamiast PC. Proszę was o radę, gdyż sam już nie wiem co robić. Mam dużo plusów i minusów za każdą opcją, i nie mogę się zdecydować.

Konsola (prawdopodobnie Xbox360 gdyż z tego co patrzyłem to wiekszość nowych gier ma w planie wydania pc i x360 własnie, ewentualnioe ps3)
Plusy:
@ Koszta (koszt full wypas xboxa 360 + adapter na myszkę i klawiaturę to wydatek około 1200 zł z tego co się orientowałem)
@ Ciągnie bez problemu wszystkie gry, nie tnie
@ "Rarytasy na konsole" (chyba każdy wie ocb, np. Fable 2 i nadchodząca 3)
Minusy:
@ Grafika (w porównaniu z full detalami na drogim PC, grafika jest słabsza, jednakże tylko trochę i wciąż jest bardzo dobra)
@ Cena gier (z tego co się orientowałem to gry na konsole kosztują po 200 zł+ [nowości], natomiast PC około 120)
@ Niemożność zagrania w każdą grę (nie wszystkie gry "przerobione" z pc na konsole są dobre, jak np. z tego co słyszałem Risen na konsole wygląda tragicznie, do tego niektóre gry nie wychodzą na konsole wcale - wiele strategii i cRPG, chociaż ostatnio rpgi zaczeły się pojawiać również w wersjach konsolowych - Oblivion, Arcania itd.)
@ Zmęczenie materiału (jak wszyscy wiemy konsole xbox mają już jakies 3-4 lata jeśli dobrze pamiętam, więc nie wiem czy jeszcze warto je kupować)

PC (taki o jakim pisaliśmy w tym temacie, za cenę ok. 5 tys samej jednostki)
Plusy:
@ Wielofunkcjonaność (pc może służyć nie tylko do gier, chociaż w 98% pewnie bym wykorzystywał go tylko do tego. Ale mogę też obejrzeć film, posłuchać muzyki, korzystać z internetu a w przyszłości pewnie przyda mi się do jakiejś pracy czy nauki, choć tego nie mogę być pewny)
@ Moc grafiki, szczególnie na początku - mogąc odpalić prawie wszystko z antylasingiem 16x i innymi bajerami daje super efekt, chociaż aż takiej ogromnej różnicy chyba nie ma
@ Dostępność wielu gier
@ Cena gier
Minusy:
@ Cena - 5 tyś. złotych, gdzie za 2 lata to już nie będzie "to samo", i pewdopodobnie do grania na maksie musiałbym już coś wymieniać na nowe (np kartę graficzną - 1700 zł, więcej niż nowa konsola)

Dodam jeszcze, że gry w jakie gram, przynajmniej ostatnio, to w dużej mierze RPG (seria gothic, oblivion itd [ofc grałęm w starsze tytuły jak diablo, czy fallout ale z nimi nie ma problemu z wymaganiami :) ]), trochę dobrych strategii (np medieval 1 i 2 total war [tu też ścisku z wymaganiami strasznego nie ma], sporo w stryelanki pokroju CS (i w samego cs też), oczywiście seria GTA i most wanted. Jest kwestia nadchodzącego Gothic 4, na którego czekam z niecierpliwością. Czy różnica w grafice między konsolą (xboxem, ew. ps3) może być aż tak duża, że na konsoli będzie dużo gorzej?
Doszedłem do wniosku że trochę szkoda przepłacić 7 tyś na PC (na 2 lata), skoro mogę kupić konsolę na tyle samo za 1tyś + telewizor full hd 42 + cali za ok. 2,5-4 tyś, i jeszcze mi 2 zostaną.
Proszę was o radę, jako profesjonalistów :)
wiem że możecie mi pomóc i z góry dzięki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej. To zrób tak: kup pistolet, zrób napad na sklep monopolowy, co ukradniesz - sprzedaj, a pieniądze przepij.

A tak na poważnie: kup kompa za 2 tys (starczy na 2 lata), konsolę, porządny TV do którego podepniesz oba urządzenia i może jeszcze na parę gier lub zestaw kina domowego zostanie... No chyba, że masz zamiar grać grafiką, ale wtedy to potraktuj poważnie pierwszą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli naprawde planujesz kupowac oryginaly i zdecydujesz sie na konsole to polecam PS3 - przy okazji dostaniesz odtwarzac Blu-Ray, ktory owni na kinie domowym, ktore mozesz sobie jeszcze sprawic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup kompa ale z głową =P
To znaczy dobierz tak cześci żeby był zostawiony zapas bezpieczeństwa na lekki tuning w razie braku "mocy"
Np wybierając płyte główną szukaj dobrego do oc mobo [niektóre assusy są do tego idealne np p5ke, wykręciłem na nim stabilnie e8400 do 4.0 ghz].
Kup np quada z 2.8-3.0 ghz jako standardowe taktowanie, będziesz go mógł na dobrym chłodzeniu wykręcić do jakiś 3.5 ghz [bez wody do 4.0 raczej nie poleci, ale normalny dobry cooler wyciągnie go do 3.5-3.6],
Kup grafikę która poprawnie działa w sli/cross fire żebyś mógł ewentualnie kiedyś dołozyć druga kartę.
Dobierz tez odpowiednią obudowę żeby w razie modernizacji ta druga grafa miesciła się bez problemów i nie była za bardzo ściśnięta co by była dobra cyrkulacja powietrza.
Przydadzą się też wydajne pamięci [pod oc procka], najlepiej ddr2 bo obecnie większość ddr3 sprawdza się od porzadnych dwójek jednak gorzej.
Chłodzenie procesora tez wybierz markowe i sprawdzone [np scythe mugen lub jakiś dobry cooler zalmana itp]
Kup markowy mocny zasilacz jakieś 650w lub więcej, zapewnisz sobie otwartą furtkę do podłączenia kiedyś dodatkowej grafy bez konieczności kolejnej wymiany zasilania.

To tak skrótowo czym się kierować kupując kompa na dziś dzień za pieniądze zamykające się w 2-3 tysiącach, złożysz np coś opartego na radeonie hd4850 i masz furtkę o włożenia np za pół roku-rok w razie braku "powera" drugiego radka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wizytę uu psychoterapeuty lub ewentualnie u wróżki.

Tylko czekać na wysyp tematów w stylu: "mam 40 tys., co kupić: kompa i sto gier, samochód, motocykl, mały domek letniskowy czy pojechać na wycieczkę dookoła świata?" :P Ludzie, jak nie wiecie, co kupić, to oddajcie kasę na cele charytatywne albo komuś, komu nie trzeba mówić, co ma z nią zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5k na kompa? Za 2k kupisz przyzwoity komputer który uciągnie wszystko na max detalach. Tylko oczywiście musisz sam dobrać i kupić części, i potem wszystko złożyć. Za reszte kasy możesz sobie sprawić konsole, na PS3 jest sporo dobrych exclusiveów, Xbox 360 to poprostu taki komputer okrojony z padem zamiast klawy i myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 23:33, Prosiaq napisał:

Szczerze? Kup sobie rower, wypasiony rower, którym pośmigasz po górach. Wyjdzie ci tylko
na zdrowie.


Rower mam, nawet dwa. Jeden to bmx (nie wiem po co go kupiłem, stoi w piwnicy), drugi to "góral", dałem za niego ponad 1,2 zł i sprawuje się świetnie. Jednak na rowerze nie da się jeździć cały czas, nie mówiąc w zimie/deszczowej jesieni/zachlapowanej wiośnie :)

A wracając do tematu to właśnie myślałem żeby poskładać coś takiego jak
Intel i5 2,66 - 700 zł
płyta główna ok. 400 -600 zł, z dobrą wbudowanąkartą
Radeon 5750 1024 mb ddr5 - 530 zł
Dysk 320 samsung sata 2
4 gb ram 1600 - 400-500 zł
+ obudowa, zasilacz 620 corsair modularny
dobry wentylator itd
całośc ok. 2,5 - 3 tyś

do tego konsola ok- 1 tyś

plazma 42 cale philips 2,5 tyś zł

całość 5-6 tyś, wydatek dość spory ale mam ostre uniwersum.

PS: Czy do telewizorów da się podpiąć słuchawki? kiedyś taki widziałem, ale nie wiem jak to generalnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 23:50, Lord_Lee napisał:

A wracając do tematu to właśnie myślałem żeby poskładać coś takiego jak
Intel i5 2,66 - 700 zł
płyta główna ok. 400 -600 zł, z dobrą wbudowanąkartą
Radeon 5750 1024 mb ddr5 - 530 zł
Dysk 320 samsung sata 2
4 gb ram 1600 - 400-500 zł
+ obudowa, zasilacz 620 corsair modularny
dobry wentylator itd
całośc ok. 2,5 - 3 tyś


....Eeee, co to za złom? Łączysz potężnego Core i5 z kartą o wydajności HD4850? Bezsens...Za 3 tysiaki to się składa konfig z Phenomem II X4 + HD5850 + 4 GB RAM, który będzie tak o 60% szybszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby wymienić kartę (w przyszłoścy), muszę wymienić tylko kartę. Żeby wymienići kartę i procesor, muszę wymienić kartę, procesor, płytę główną i prawdopodobnie ram. Czyli równie dobrze można kupić od razu new pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 23:50, Lord_Lee napisał:

Dysk 320 samsung sata 2


Przy obecnych cenach dysków twardych śmiało możesz wybrać jakiś 500 GB albo 1TB bez znacznego zwiększnia budżetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować