Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #112: Co sądzisz o przemocy w grach?

31 postów w tym temacie

Lubię przemoc ale nie uważam aby sama w sobie powinna być celem gry. Takie np. Gears of War jest pełne przemocy ale służy to opowiedzeniu historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takim grom jak Postal to mówie nie ale przeciw przemocy nic nie mam :P Co to by za Wiara Assasin''ów była z głaskaniem po główce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemoc w grach nie jest zła, ale tylko pod warunkiem, że dany produkt ma coś przekazać graczowi.
Ot np. taki Kane & Lynch - gra bardzo brutalna i jednocześnie "dorosła" (tak, te 2 rzeczy często nie idą w parze), ale ta cała przemoc zawarta grze w ogóle nie przeszkadza, gdyż jest wykorzystana po to, aby opowiedzieć graczowi ciekawą historie (i problemy) dwóch facetów..... Swoją drogą nie mogę się doczekać Kane & Lynch 2....

Z drugiej strony są gry takie jak Manhunt bądź Postal - są to gry brutalne (ale nie "dorosłe"), stworzone tylko po to, aby niewyżyte dzieciaczki miały gdzie się wyżyć. - Takim grom mówię NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam przemoc!
A tak serio - dobre gry można robić z nią i bez niej. W God of War czy widoczny na obrazku Gears of War to świetne gry, ale równie wiele frajdy (a nawet więcej) sprawił mi Super Mario Galaxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 19:59, kiczka116 napisał:

szczerze muwiąc ta ja również ale super grą która ma ciekawą histarie a zarazem jest
troszke brutalna, to jest np Wiedzimin.:)


Dobra sposobie pisania zgaduje, że nie masz 18 lat. Więc dlaczego w ogóle się tu wypowiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam przemoc... ale tylko w grach i nie udziela mi się ona w żaden sposób. Żeby nie było, nie czerpię z oglądania przemocy na ekranie zdrożnej przyjemności, po prostu lubię od tak porozwalać jakieś zombie na kawałki czy wystrzelać bogu ducha (skryptów?) winnych NPC''ch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwko przemocy jeśli jest ona w grze celem samym w sobie, natomiast lubię ją jeśli jest to np. przemoc taka jak w serious samie albo l4d bo to faktycznie pozwala się odstresować po ciężkim dniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemoc w niektórych grach jest potrzebna ,gdyż oddaje ona klimat gry. Taki np. Gears of War nie istniałby bez krwi, ciężkich zbroi i broni. Temu chyba nikt nie zaprzeczy ;). Ale najgorzej jeśli ktoś gra w takie gry, a potem zdarzają się tragedie w rzeczywistości. Ogółem to czasem lubię pograć w takie gry, gdzie panuje chaos i wojna. Mam moment oderwania od świata podczas grania, ale na świat rzeczywisty tego nie przeniosę;P Jednak zbyt częste granie mogło by spowodować złe skutki. Dlatego każdy powinien grać w różne gatunki choćby strzelanki, ściganki, przygodowe, a nawet(uwielbiam) gry logiczne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram praktycznie w same FPS-y, więc zdecydowanie jestem za przemocą w grach. Bez odrobiny (a czasem nawet sporej dawki) przemocy nie powstałaby żadna dobra strzelanka...

Edit: Nie żebym lubił przemoc... po prostu nie mam nic przeciwko... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wirtualna przemoc nie jest zła. Może prawda wyszkodzić uraz psychiczny na słabych umysłach, ale bez niej nie poestałoby wiele wielkich produkcji. Praktycznie każda gra opiera się na przemocy. Nieważne czy jest to ubijanie grzybków czy siekanie piłą łańcuchową...

No... może przesadziłem... Tetris czy też Sudoku nie zawierają przemocy... no chyba że nas niszczą umysłowo i dostajemy nerwicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować