Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Borderlands - recenzja

42 postów w tym temacie

Gra na poczatku wydaje sie bardzo ciekawa, duzo broni itp ale po jakims czasie (jakis 25lvl wbilem) gra staje sie straaasznie nudno, caly czas podobne misje, umiejetnosci tez nie sa jakies wyrafinowane i nie daja zbyt wiele (przynajmniej jesli gra sie zolnierzem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo milutka gra. Przyznam, że nie spodziewałem się, że w tym roku coś tak godnego wyjdzie. Tym bardziej mam satysfakcję z gry. Sieczka jest boska (gram hunterem), czachy pękają aż miło, giwerki ładnie wyglądają, mają ciekawe i efektowne cechy, questy poboczne są lekko monotonne, ale da się przywyknąć tym bardziej, że jestem zwolennikiem zabijania w jakimś celu (czytaj zdobycia upgradów, broni etc.) niż po prostu zabijania żeby popchnąć fabułę naprzód. W moim prywatnym rankingu to gra roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Respawn przeciwników to wada? Bez jaj to Action RPG. Jak Diablo byłoby grywalne bez respawnu przeciwników? Ramonek ble ble ble a świstak siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 17:10, wychylylybym napisał:

Gra na poczatku wydaje sie bardzo ciekawa, duzo broni itp ale po jakims czasie (jakis
25lvl wbilem) gra staje sie straaasznie nudno, caly czas podobne misje, umiejetnosci
tez nie sa jakies wyrafinowane i nie daja zbyt wiele (przynajmniej jesli gra sie zolnierzem).


To chyba graliśmy w dwie różne gry, bo akurat kto jak kto, ale Roland ma bardzo przydatne skille. Dwukrotne zwiększenie pojemności magazynka, regeneracja amunicji, darmowe dropy z wieżyczki, zwiększenie zdrowia, dodatkowy dmg... To są według Ciebie umiejętności, które nie dają zbyt wiele?! o_O


@TobiAlex


Ale w Diablo nie było respawnu przeciwników, chyba że wyszedłeś z gry.

Natomiast rzeczywiście, nie widzę tego jako wady. Bez tego mielibyśmy do czynienia z ogromnymi, pustymi przestrzeniami, a tak, to przynajmniej coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wychylylybym ja zrobiłem właśnie 36lvl po 31 godzinach gry i jakoś ani przez chwilę mnie nie nudziło. Właśnie gram żołnierzem i jeżeli umiejętności nie dają zbyt wiele to po prostu nie potrafisz zrobić porządnego builda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 17:24, xxAPOSTELxx napisał:

Bardzo słabe screeny w rzeczywistości gra ma o wiele lepszą grafikę.

Khem... to są oficjałki, bo Mastermind recenzował na debugu, a do dziś się nie doczekaliśmy egzemplarza, z którego moglibyśmy zrobić własne screeny. Nie mówisz przypadkiem o grafice z PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kandydat do gry roku, naprawdę dawno nie było tak fajnej strzelanki, przy której można trochę posiedzieć a nie skończyć po paru godzinach.Questy mimo że w większości są dość podobne potrafią czasami zaskoczyć(quest z rybkami), no i lokacje które naprawdę mogą się podobać(Old Haven czy koparka Barona).
Dla Bordelands zrezygnowałem na razie z Risena i Armored Princess i spokojnie mogę tę grę polecić wszystkim którym marzyło się Diablo w świecie Fallout''a3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. beznadziejne screeny... zamiast tego pikselowatego szajsu trzeba bylo nic nie dawac, lepiej by sie tekst prezentowal

2. "Jeśli jednak uda nam się w ciągu tych kilkunastu sekund powalić wroga, zostaniemy przywróceni na plac boju w pełnym zdrowiu" - jesli dobrze pamietam wstajemy z 30% lub 50% zdrowia i calym pancerzem - blad merytoryczny. No chyba ze na konsolach jest "latwiej" (gram na PC)

3. zarzut o respawn - diablo 3 pewno tez dacie minusa za respawn przeciwnikow... w Borderlands dzieki respawnowi mozna podexpic (niezbedne przed niektorymi questami) czy podszkolic sie w jakiejs giwerce (wg mnie warto rozwijac 2 typy broni i rakietnice).

4. co do fabuly - lepsza taka niz ta w Torchlight czy MW2

5. "Borderlands do łatwych gier nie należy, stąd wysoki poziom trudności, jaki znajdziecie w naszej ramce z detalami." Srednie obeznanie w shooterach i gra sie przyjemnie - a jak jest trudno to wystarczy wbic z 2 poziomy i dalej juz gladko. Ja umieram tylko na bossach z questow, ale to tez rzadko. Z ukonczeniem gry nie mialem problemow a fanem shooterow jakims wielkim nie jestem - poziom przyzwoity, gdyby go obnizyc bylby zbyt latwy i szybko sie nudzil, a tak trzeba korzystac z zaslon i nie szarzowac za bardzo.

jak dla mnie borderland ma 5,5/6, swietny shooter z masa funu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 18:15, TobiAlex napisał:

Jeszcze odnośnie respawnu. Radzę zerknąć na oficjalne forum, bo gracze chcę jeszcze więcej
respawnów, szczególnie bosów.


I to by się rzeczywiście przydało. Pod warunkiem, że daliby w końcu jakieś porządne giwerki w ramach lootu. Ja już n-ty level ganiam z jednym i tym samym karabinkiem szturmowym, bo nic lepszego od niego nie znalazłem. A to tak trochę "niepolitycznie". Wypadałoby raz na jakiś czas przecież broń zmienić, a w 90% gier z systemem lootu najlepszy sprzęt wypada właśnie z bossów.

Najbardziej pod tym względem zawiodła mnie walka z

Spoiler

Rakk Hive, po której praktycznie nic, poza amunicją, nie dostajemy, bo w okolicy nie ma ani jednej "dużej" skrzyni. Nie powiem, żeby ta walka była jakoś szczególnie trudna, ale jednak jest to boss...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra jest super, ukonczylem 1 raz żołnierzem w 26godzin 36lvl (wszystkie questy poboczne), jak ktos twierdzi ze za trudna to pewnie nie robi questow pobocznych i ma za niski poziom aby pokonac przeciwnikow z 2-3 poziomami wyzej, system walki juz taki tu jest ze jak przeciwnik ma kilka poziomow wiecej to zadajemy mu mniej obrazen, w skrajnych przypadkach 1pkt obrazen - czytaj nie do pokonania :], generalnie nie ma zabardzo po co eksplorowac zakamarkow mapy bo jak ktos robi wszystkie questy to do kazdego zakamarku wejdzie, przyznam ze gra wydawala mi sie malo interesujaca z filmikow i screenow, po zagraniu dopiero zmienilem zdanie, no i te przesmieszne audio logi Tannis :D

@Ringno5: z broniami tez tak mialem, ze zmienialem co 8-10lvli bo tak wypadaly same gnioty albo bardzo rzadko minimalnie gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie respawny SĄ wkurzające. Powód? Respawn potrafi się dokonać dosłownie przed nosem mojej postaci - to jest niefajne gdy gra się postacią polegającą na snajperkach i rewolwerach...
Nadal jest to szczegół - gra ma zarąbisty klimat i wciąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jeżeli ktoś podchodzi do tej gry jak do normalnego shootera to szybko będzie ginął, bo tą grą rządzą się zasady z gier rpg / action rpg tzn. zapomnij, że zabijesz kogoś kto jest 5 poziomów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować