Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2006 o 16:22, dyniamit napisał:

> /.../
Masz odwagę decydować o tym, co jest dla innych lepsze? Utrzymasz rodzinę, w której kolejne
dziecko rodzi się upośledzone? /.../

A Ty, masz odwagę żeby o tym decydować? Nie patrząc na to, że dziecko, kolejne upośledzone dziecko w rodzinie, nie bierze się z niczego? Że najpierw była przyjemność a potem, dla uniknięcia następstw, trzeba je pozbawić życia?
Może lepiej, dla wszystkich, byłoby pomyśleć o tym przedtem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:04, KrzysztofMarek napisał:

Może lepiej, dla wszystkich, byłoby pomyśleć o tym przedtem?


Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, prawda? A przynajmniej większość z nas się z tym zgadza. To nie stanowi przedmiotu dyskusji, rozmawiamy o sytuacji, kiedy na jakiekolwiek "środki prewencyjne" jest już za późno i stwierdzenie "lepiej, żeby się nie stalo" żadnego problemu już nie rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje stanowisko odnośnie homoseksuallizmu, aborcji i prawach kobiet to uważam że:
1. Po co politycy wcinają się w życie ludzi?? Jak ktoś chce przerwać ciąże to niech to zrobi. Jego sprawa. Oczywiście chodzi mi o przypadki zgwałcenia i zagrożenia życia kobiety lub dziecka.
2. Według mnie zawieranie małżństw przez homoseksualistów powininno być dozwolone, ponieważ każdy ma prawo do wyznawania swoich poglądów i nie ważne czy ktoś to popiera czy nie. Równie dobrz można by zakazać w Polsce wyznawania islamu bo dla wielu ta wiara kojarzy się z terroryzmem.
3. Co do prawa kobiet to uważam , że feministki przesadzają. Kobiety przecież mają wiele praw (jak ktoś nie wie to sama nią jestem :P) i nie ma potrzeby żeby robiły wielkie manifestacje na temat jak to one mają mało praw. Przecież 300 lat temu kobieta nawet nie miała praw wyborczych. Więc o co tu się kłócić? Oczywiście istnieje też widoczne "dyskryminowanie" (trochę za mocne słowo ) kobiet. Np. mimo tego że piłkarki nożne grają nie gorzej niż mężczyźni to w Polsce prawie nikt nie ogląda meczy kobiecej piłki nożnej. (w innych krajach, np. w Australii kobieca piłka nożna jest popularniejsza niż męska!) Jeszcze gorzej jest w przypadku skoków narciarskim. Żadna telewizja nie podjęła się dotąd transmityowania kobiecych zawodów w skokach narciarskich. Wiem, że niektórzy powiedzą, że te sporty są zbyt "brutalne" jak dla pań i że panie powinny uprawiać subtelniejsze sporty. Tylko niech się zastanowią czy mężczyźni odciągali je od karabinów podczas wojen??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:16, Epiphany napisał:

> > Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, prawda? /.../

Kiedy czytam posty na tym forum, wcale tego nie jestem pewien.
Duża, zbyt duża, grupa traktuje aborcję jako rozwiązanie, zanim do ciąży dojdzie...
I to podejście mi zdecydowanie nie odpowiada. A i potem, zbyt łatwo znajduje się usprawiedliwienie. To też mi nie odpowiada. I, o ile jestem zwolennikiem kary śmierci, o tyle mam opory przed przyjęciem zabójstwa płodu jako rozwiązania, bo ofiara nie ponosi żadnej winy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:04, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> Masz odwagę decydować o tym, co jest dla innych lepsze? Utrzymasz rodzinę, w której kolejne

> dziecko rodzi się upośledzone? /.../
A Ty, masz odwagę żeby o tym decydować? Nie patrząc na to, że dziecko, kolejne upośledzone
dziecko w rodzinie, nie bierze się z niczego? Że najpierw była przyjemność a potem, dla uniknięcia
następstw, trzeba je pozbawić życia?
Może lepiej, dla wszystkich, byłoby pomyśleć o tym przedtem?

Dla ludzi, których podałem za przykład jest już za późno, ponieważ odmówiono kobiecie badań prenatalnych i musiała urodzić. Przy czym lekarz wmawiał jej, że ryzyko urodzenia upośledzonego dziecka jest znikome...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:35, KrzysztofMarek napisał:

Kiedy czytam posty na tym forum, wcale tego nie jestem pewien.
Duża, zbyt duża, grupa traktuje aborcję jako rozwiązanie, zanim do ciąży dojdzie...


Ja sie niczego takiego nie doczytałam w żadnym poście w tym wątku...
Nie spotkałam sie też z żadnym zwolennikiem prawa do aborcji (zwolenników aborcji jako takiej w ogóle nie spotkałam), który traktowałby ją jako uniwersalne rozwiązanie. Na zasadzie "Nie przeciwdziałajmy, nie edukujmy, nie zapobiegajmy, bo jakby co, zawsze można usunąć". Choć nie wątpię, ze są tacy ludzie. Jednak czasy, kiedy aborcja była traktowana jako substytut antykoncepcji (skądinąd w prl trudno dostępnej i szkodliwej dla zdrowia), mamy za sobą.

Dnia 06.03.2006 o 17:35, KrzysztofMarek napisał:

I to podejście mi zdecydowanie nie odpowiada. A i potem, zbyt łatwo znajduje się usprawiedliwienie.
To też mi nie odpowiada. I, o ile jestem zwolennikiem kary śmierci, o tyle mam opory przed
przyjęciem zabójstwa płodu jako rozwiązania, bo ofiara nie ponosi żadnej winy...


No widzisz. Ja akurat mam inne zdanie, ale to Twoje zdanie obecnie jest częścią tzw. "dyskursu dominującego", więc sie ciesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:40, dyniamit napisał:

Dla ludzi, których podałem za przykład jest już za późno, ponieważ odmówiono kobiecie badań
prenatalnych i musiała urodzić. Przy czym lekarz wmawiał jej, że ryzyko urodzenia upośledzonego
dziecka jest znikome...


Dokładnie. Zadecydowano za nich, chociaż teoretycznie mieli prawo wyboru.

Był też przypadek kobiety zgwalconej, która w wyniku gwałtu zaszła w ciąże. Chciała usunąć - prawo przewiduje taką możliwość. Lekarz, do którego sie zgłosiła, błędnie ocenił wiek płodu - miało być starsze o kilka tygodni, a zatem nie pochodzić z gwałtu. Na tej podstawie prokurator odmówil stwierdzenia, że ciąża z duzym prawdopodobieństwem jest wynikiem czynu zabronionego, zaś kobiecie odmówiono wykonania zabiegu. Kiedy minęło 12 tygodni ciąży, lekarz nagle zorientował się, że popelnił błąd - ale było już za późno. I tak dwóch panów - lekarz z prokuratorem - zadecydowało za kobietę.

Więc prosze nie powoływać się na to, jakie kto ma prawa zapisane na papierze, prosze pomyśleć również o ich egzekwowaniu. To już na inny temat (prawa kobiet) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:45, Epiphany napisał:

> /.../
No widzisz. Ja akurat mam inne zdanie, ale to Twoje zdanie obecnie jest częścią tzw. "dyskursu
dominującego", więc sie ciesz.

A z czego tutaj się cieszyć? Cieszyłbym się, gdyby nie dochodziło do przestępstw, w których kara śmierci byłaby karą adekwatną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:54, Epiphany napisał:

> /.../ I tak dwóch panów - lekarz z prokuratorem -
zadecydowało za kobietę.
Więc prosze nie powoływać się na to, jakie kto ma prawa zapisane na papierze, prosze pomyśleć
również o ich egzekwowaniu. To już na inny temat (prawa kobiet) ;D

Nie jestem zwolennikiem zabójstwa płodu nawet w takim przypadku, Ale jestem zwolennikiem brania odpowiedzialności za popełnione błędy i ,w tym przypadku, lekarz z prokuratorem powinni płacić alimenty.
Dura lex sed lex to by mi tutaj pasowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:07, KrzysztofMarek napisał:

Nie jestem zwolennikiem zabójstwa płodu nawet w takim przypadku, Ale jestem zwolennikiem brania
odpowiedzialności za popełnione błędy

Ja cie może źle zrozumiałem (mam taką nadzieje) ale czy ty sugerujesz że zgwałcona kobieta sama jest sobie winna że została zgwałcona ?? Że to że zachowywała się tak a nie inaczej czy nosiła takie ciuchy, a nie inne sprowkowało gwałciciela ?? Nooo owszem czasem kobiety prowokują mężczyzn swoim wyglądem i jak sie trafi jakiś niezrównoważony/naćpany/nachlany to dochodzi do gwałtu, ale na litość naszego Papcia w Niebie nie rozumiem jak można z zimnym sercem wymagać od kobiety by uznała gwałt za "kare za grzechy". Jeszcze raz Mam Nadzieje Że Źle Cie Zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:14, Hubi Koshi napisał:

>/.../
Ja cie może źle zrozumiałem (mam taką nadzieje) /.../

Miałem na myśli błąd lekarza i prokuratora. Za błąd trzeba wziąść odpowiedzialność. Prawo dawało kobiecie wybór, i choć nie jestem, jak napisałem, nawet w tym przypadku zwolennikiem zabójstwa płodu, to niech lekarz i prokurator płacą alimenty.To, moim zdaniem, byłoby właściwe stosowanie prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gwalt to kropla w morzu okolicznosci, gdyz moze byc wiele okolicznosci, ktore moglyby popchnac matke, do aborcji, a ktore zarazem nie sa zawarte w przepisach. Takie, rzeczy powinny byc dozwolone dla kazdego za zgoda jakiegos lekarza-psychologa, ktory ocenilby pobudki takiej osoby, choc pewnie w Polsce po lapowce, to by problemow nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 00:25, Night Elf napisał:

Takie, rzeczy powinny byc dozwolone dla kazdego za zgoda jakiegos lekarza-psychologa, ktory ocenilby pobudki takiej osoby

Obawiam się, że podawane pobudki i tak by nie były szczere. A przynajmniej nie zawsze. Do wstydliwych, krępujących tzw. niskich pobudek mało kto ma odwagę się przyznać. Zawsze dorabia się do tego ideologię, albo po prostu kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo zabraniające aborcji ze względów społecznych to fikcja. Nawet gdyby udało się skutecznie zwalczyć podziemię aborcyjne, to panienki z kasą pojadą na "wczasy" do Holandii czy gdziekolwiek i tam problemu ze skrobanką nie będzie. Biedna wyboru mieć nie będzie-będzie musiała rodzić- i żyć dalej w biedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aborcja-przeciw / homoseksualizm-bez przesady[np:adopcaj dzieci przez pary homoseksualistow itp] rowno uprawnienie kobiet i mezczyzn-wedlug mnie bzdura moglo by byc ale kobiety przesadzaja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 00:45, Luk15 napisał:

aborcja-przeciw /


Spoko- nikt cię nie zamierza zmuszać do dokonywnia aborcji


>rowno uprawnienie kobiet i mezczyzn-wedlug mnie bzdura moglo by byc ale kobiety przesadzaja!!

Co to znaczy przesadzją? Wiesz że jeszcze w latach 50-tych XX wieku były kraje euroejskie w których kobiety nie miały praw wyborczych. W Szwajcarii, w niektórych kantonach kobiety nabyły prawa wyborcze dobiero na poczatku lat 90-tych. I co myslisz ze już jest wszystko cacy? Nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 00:45, Luk15 napisał:

rowno uprawnienie kobiet i mezczyzn-wedlug mnie bzdura moglo by byc ale kobiety przesadzaja!!


W jakim sensie przesadzają? Tj. przesadzają, bo równouprawnienie Twoim zdaniem już jest, czy przesadzają, bo za dużo praw im się zachciewa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 09:19, Epiphany napisał:

W jakim sensie przesadzają? Tj. przesadzają, bo równouprawnienie Twoim zdaniem już jest, czy
przesadzają, bo za dużo praw im się zachciewa? ;)


Y - w każdym :) Dać Wam palucha to byście chciały całą rękę, ale już niedługo nasz wspaniały rząd wespół ze wspaniałymi koalicjantami zrobi z Wami porządek i pokaże gdzie jest Wasze miejsce :>
....ale bez obaw, czadorów nie będziecie musiały nosić, ....chyba....;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 09:19, Epiphany napisał:

/.../> W jakim sensie przesadzają? Tj. przesadzają, bo równouprawnienie Twoim zdaniem już jest, czy
przesadzają, bo za dużo praw im się zachciewa? ;)

Ja też żądam równouprawnienia dla kobiet! Dać Im prawo do emerytury jak mężczyznom, od 65 roku życia i nie dyskryminować ich dając emeryturę w wieku 60 lat! Do kopalni posłać, na traktor posadzić, w marynarce na kutry torpedowe, co Im żałować! Aha, i siusiać też jak mężczyźni, na stojąco! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować