Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2006 o 11:42, KrzysztofMarek napisał:

Ja też żądam równouprawnienia dla kobiet! Dać Im prawo do emerytury jak mężczyznom, od 65 roku
życia i nie dyskryminować ich dając emeryturę w wieku 60 lat! Do kopalni posłać, na traktor
posadzić, w marynarce na kutry torpedowe, co Im żałować! Aha, i siusiać też jak mężczyźni,
na stojąco! ;P


Wiesz...jeszcze 100 lat temu też wielu uważało że prawa wyborcze dla kobiet to jakis absurd, bagatelizowali i ironizowali to tak samo jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:17, Minsc i Boo napisał:

> Wiesz...jeszcze 100 lat temu też wielu uważało że prawa wyborcze dla kobiet to jakis absurd,
bagatelizowali i ironizowali to tak samo jak ty.

Jak patrzę na popisy pewnych posłanek w polskim Sejmie, to dochodzę do wniosku, że to wcale nie było takie złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2006 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

Jak patrzę na popisy pewnych posłanek w polskim Sejmie, to dochodzę do wniosku, że to wcale
nie było takie złe...

Tak, pewni panowie posłowie z prawej strony to wogóle głupot nie gają i zawsze tak wspaniale repreznuja Naród Polski np.gwałcąc prostytutki w Brukseli i potem" na gwałt" szukają adwokata... Panowie Pęk, Giertych i Jurek też wiele mówią wiele "wspaniałych" na temat równouprawnienia kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko. chciałem Ci powiedzieć że wielu facetów mówi straszne głupoty w sejmie. I to co głoszą nawet najbardziej zagorzałe feministki to przy tym lajcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do homoseksualizmu: uważam, że skoro jest grupa obywalteli, której zależy na "ślubach" (związkach partnerskich?) homoseksualnych, to nie ma powodu, żeby się na to nie zgodzić. Zauważcie, że większość z Was, przeciwników związków homoseksualnych, argumentuje swoją postawę kwestiami estetycznymi ("bo mi się rzygać chce, jak widze dwóch pedałów!" itp.). Moim zdaniem jest to postawa niedojrzała i w sumie śmieszna. Może nam się coś nie podobać, ale zakazywanie tego jest wyrazem egoizmu i niezrozumienia. Argument o "nienaturalności" homoseksualnizmu również do mnie nie przemawia. Człowiek już dawno odszedł od tego, co zgodne z naturą. Korzystając z tego argumentu można by stwierdzić, że należy zabronić ratowania życia wcześniakom, bo to niezgodne z naturą (oczywiście nie porównuje tu homoseksualistów z wcześniakami ;)).
Adopcja dzieci przez te pary... Problem wydaje się dosyć skomplikowany i niestety nie posiadam wystarczającej wiedzy psychologicznej, żeby móc rzeczowo dyskutować, niemniej uważam, że dla dziecka lepsze byłoby wychowywanie przez dwóch kochających się gejów / lesbijki, niż w domu dziecka.

Co do feministek jestem zdania, że skoro tak im zależy na pewnych zmianach (które ja w duzej części również popieram, m.in. takie same warunki pracy i płacy) to nie widzę przeszkód, żeby je wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:25, Minsc i Boo napisał:

/.../
Tak, pewni panowie posłowie z prawej strony to wogóle głupot nie gają i zawsze tak wspaniale
repreznuja Naród Polski np.gwałcąc prostytutki w Brukseli i potem" na gwałt" szukają adwokata...
Panowie Pęk, Giertych i Jurek też wiele mówią wiele "wspaniałych" na temat równouprawnienia
kobiet...

Jeszcze powiedz, od kiedy to jest prawica? Bo jak dla mnie, są to czysto socjalistyczne partie. Tak nawiasem mówiąc nie tylko "gwałcenie" prostytutek ale wogóle korzystanie z ich usług to głupota, na którą nie ma lekarstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:27, Minsc i Boo napisał:

Krótko. chciałem Ci powiedzieć że wielu facetów mówi straszne głupoty w sejmie. I to co głoszą
nawet najbardziej zagorzałe feministki to przy tym lajcik .

A w tym przypadku, o ile zgadzam się, że faceci mówią straszne głupoty, o tyle pierwszeństwo w gadaniu głupot przyznaję sejmowym feministkom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:38, KrzysztofMarek napisał:

(...)
Jeszcze powiedz, od kiedy to jest prawica? Bo jak dla mnie, są to czysto socjalistyczne partie.


To prawica nie może być socjalistyczna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:35, Hideki napisał:

/.../ argumentuje swoją postawę kwestiami
estetycznymi ("bo mi się rzygać chce, jak widze dwóch pedałów!" itp.). Moim zdaniem jest to
postawa niedojrzała i w sumie śmieszna./.../

Jeśli masz na myśli mój post, to przeczytaj go jeszcze raz. Nie ma to nic wspólnego z postawą, tym bardziej niedojrzałą, tylko z fizjologicznym odruchem wymiotów. I nie wymiotuję, jak z daleka widzę "dwóch pedałów" tylko wymiotuję, kiedy jeden z nich mnie dotknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 11:42, KrzysztofMarek napisał:

Ja też żądam równouprawnienia dla kobiet! Dać Im prawo do emerytury jak mężczyznom, od 65 roku
życia i nie dyskryminować ich dając emeryturę w wieku 60 lat!


Ironizuj sobie, ironizuj... A z niższym wiekiem emerytalnym kobiet (i dłuższej statystycznie długości życia) wiąże się poważny problem w postaci znacznie niższych emerytur - o jakieś 30 % w porównaniu z identycznie zarabiajacym mężczyzną. Ja się tym tak bardzo nie przejmuję - mam zamiar zarabiać tyle, aby odłożyć pieniądze na spokojną starość ;) Ale biedniejsze kobiety niestety na starość muszą liczyć na pomoc ze strony męża. Co, gdy męża brak, bo np. nigdy go nie było, albo uciekl z młodszą?... :/
Tu nie ma łatwych rozwiązań, bo kobietom pracujacym na dwóch etatach nie uśmiecha się wizja pracy do 65 roku życia - i trudno sie im dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2006 o 12:41, KrzysztofMarek napisał:

A w tym przypadku, o ile zgadzam się, że faceci mówią straszne głupoty, o tyle pierwszeństwo
w gadaniu głupot przyznaję sejmowym feministkom...


A ja pierszeństwo przyznaje facetom. Kiedy słyszę że " dziociom za młodu trzeba zginać karki" alebo że Pinochet to mąż stano, który sponiewierał tylko grupkę zbrodniarzy komunistycznych to myśle że kobiety raczej nie mówia niczego bardziej bulwesującego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:48, KrzysztofMarek napisał:

> > (...)
> To prawica nie może być socjalistyczna? :)
Nie może.


A Hitler? Skrajna prawica i socjalista jednocześnie (socjalizm narodowy dokładniej rzecz ujmując).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:47, Epiphany napisał:

> /.../
Ironizuj sobie, ironizuj... A z niższym wiekiem emerytalnym kobiet (i dłuższej statystycznie
długości życia) wiąże się poważny problem w postaci znacznie niższych emerytur - o jakieś 30 /.../

Może pamiętasz jeszcze ze starego forum: ja naprawdę jestem za zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Z jedną drobną korekta: kobieta powinna mieć prawo do dwuletniego, w pełni płatnego i liczonego do stażu emerytalnego urlopu wychowawczego na każdy poród (ale nie więcej niż łącznie 6 lat). Mam to uzasadniać? Bo uzasadnienie wydaje mi się dosyć oczywiste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:52, .Darnok napisał:

> > > (...)
A Hitler? Skrajna prawica i socjalista jednocześnie (socjalizm narodowy dokładniej rzecz ujmując).

Człowieku, jaka prawica? Co to ma wspólnego z prawicą? To etykietka przyklejona przez radzieckich komunistów, jak skończył się ich flirt z Hitlerem. O wspólnej defiladzie zwycięstwa nad Polską w Brześciu nie słyszałeś? NSDAP = Narodowosocjalistyczna Partia Niemiec. Taki odpowiednik Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:49, Minsc i Boo napisał:

/.../
A ja pierszeństwo przyznaje facetom. /.../

No to mamy różne poglądy na różne sprawy. Ja pozostaję przy swoim poglądzie, Ty przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:58, KrzysztofMarek napisał:

> > > > (...)
> A Hitler? Skrajna prawica i socjalista jednocześnie (socjalizm narodowy dokładniej rzecz
ujmując).
Człowieku, jaka prawica? Co to ma wspólnego z prawicą? To etykietka przyklejona przez radzieckich
komunistów, jak skończył się ich flirt z Hitlerem. O wspólnej defiladzie zwycięstwa nad Polską
w Brześciu nie słyszałeś? NSDAP = Narodowosocjalistyczna Partia Niemiec. Taki odpowiednik Komunistycznej
Partii Związku Radzieckiego.


No niestey się mylisz. We wpsólczesnych naukach historycznych faszyzm jest klasyfikowany jako radykalny,ekstremistyczny ruch prawicowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 12:53, KrzysztofMarek napisał:

Może pamiętasz jeszcze ze starego forum: ja naprawdę jestem za zrównaniem wieku emerytalnego
kobiet i mężczyzn. Z jedną drobną korekta: kobieta powinna mieć prawo do dwuletniego, w pełni
płatnego i liczonego do stażu emerytalnego urlopu wychowawczego na każdy poród (ale nie więcej
niż łącznie 6 lat). Mam to uzasadniać? Bo uzasadnienie wydaje mi się dosyć oczywiste...

Pomysł sam w sobie nie jest zły , ale w realiach naszego kraju wiadomo komu państwo powierzyłoby obowiązek opłacenia tego 2-letniego przestoju.Pracodawcy.Mała firma , zwłaszcza zatrudniająca głównie kobiety , poległaby szybciutko , więc do realizacji tego pomysłu trzeba by również przygotować cały system ubezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 13:30, Minsc i Boo napisał:

> > > > > (...)
No niestey się mylisz. We wpsólczesnych naukach historycznych faszyzm jest klasyfikowany jako
radykalny,ekstremistyczny ruch prawicowy

Ja nie ulegam propagandzie. Przeczytałem nawet Main Kampf i to nie etykieta, tylko program decyduje o zaliczeniu do prawicy bądź lewicy. Niezależnie od tego czym innym był faszyzm (wydanie włoskie), a nieco czym innym narodowy socjalizm w wydaniu niemieckim.
To, w jaki sposób klasyfikuje ruchy społeczne i polityczne lewicujący "naukowiec" mało mnie obchodzi. Stalin i Hitler to przyrodni bracia, obaj lewicowi, socjalistyczni i z teorią wroga, u Hitlera rasowego, u Stalina klasowego. Uporczywe wbijanie nam w głowę, przez lata rządów komunistycznych, że Narodowosocjalistyczna Partia Niemiec jest partią prawicową, dało, jak widać rezultat. Zresztą Piłsudskiego też zaliczano do "faszystów", chociaż "...z czerwonego tramwaju wysiadł na przystanku "Niepodległość"".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować