Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 12:16, Fumiko napisał:

Napisałam "globalnym" prawda? Chyba że glob i ludzkość się ogranicza do Europy, to przepraszam,
nie wiedziałam, jaka nomenklatura obowiązuje na resztę planety?

Co nie zmienia postaci rzeczy, że społeczeństwa europejskie się starzeją, a to że w Chinach i Indiach mają przeludnienie nie powinno nas obchodzić.
No chyba, że tobie nie przeszkadzałoby, że w przyszłości 70% Polaków byłoby np. skośnookich, bo mi by przeszkadzało, a już teraz i tak jest ich w naszym kraju dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:55, Tyron napisał:

Człowiek jak wiemy jest organizmem biologicznym./.../ Bo jakoś u małp nie spotkałem sie jeszcze z przejawami >homoseksualizmu .


Nie badałeś chyba małp zbyt wnikliwie ;)
Niestety, homoseksualizm osobniczy występuje w przyrodzie nie tylko u ludzi ; co najciekawsze liczba osobników homoseksualnych jest w populacji stała i wynosi 1,5 -2 % liczebności gatunku, niezależnie od rozmiarów mózgów i dobrego samopoczucia jego przedstawicieli.
Po co homoseksualizm w przyrodzie? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, jest kilka teorii w tym teoria banku genów, żadna nie jest doskonała.
I nikt jeszcze nie próbował leczyć szympansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:04, MKRaven napisał:

Co nie zmienia postaci rzeczy, że społeczeństwa europejskie się starzeją, a to że w Chinach
i Indiach mają przeludnienie nie powinno nas obchodzić.


Nie, kompletnie nie powinno, są totalnie, szczelnie od nas odizolowani i problem np. braku zasobów wody pitnej nas nigdy nie dotknie. Mamy osobny obieg planetarny, nie?

Dnia 30.07.2008 o 13:04, MKRaven napisał:

No chyba, że tobie nie przeszkadzałoby, że w przyszłości 70% Polaków byłoby np. skośnookich,
bo mi by przeszkadzało, a już teraz i tak jest ich w naszym kraju dużo.


A dlaczego ma mi to przeszkadzać? Dzieci co prawda raczej skośnookich mieć nie będę (chyba że zdarzy się coś wybitnie nieprzewidzianego), ale jakby sobie w przyszłości dzieci znalazły sympatyczną chinkę czy miłego hindusa z którym chcą spędzić życie, to czemu nie? Mi skośnookie czy śniadoskóre wnuki nie przeszkadzają.

PS: Mi zasadniczo nie przeszkadzałoby nawet jakby w przyszłości ludzi trafił jasny szlag a planetą zaczęły rządzić przykładowo delfiny. Ziemi wyszłoby na zdrowie, a ludzkość sama sobie winna jak nie widzi powiązań póki ich w zad nie ugryzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 12:56, Krakers15 napisał:

Każe Ci ktoś oglądać parady, albo w nich uczestniczyć? Nie, to gdzie jest problem?

Nie wiem czy zauważyłeś, ale mieszkając w mieście, w którym organizowana jest taka parada siłą rzeczy musisz na nich patrzeć czy słuchać - gdy idą przez miasta i krzyczą w megafony.

Dnia 30.07.2008 o 12:56, Krakers15 napisał:

Może jest priorytetem, ale nie każdy żywy organizm się do tego nadaje.

No właśnie. Czyli coś jest nie tak.

Dnia 30.07.2008 o 12:56, Krakers15 napisał:

Przed innymi chorobami.

???

Dnia 30.07.2008 o 12:56, Krakers15 napisał:

Na nieszczęście. Bezpłodność i homoseksualizm oznacza „ten model jest wadliwy –
wycofać z produkcji”.

Jak uważasz, co nie zmienia faktu, że są to stany nieodpowiednie i przez to można nazwać homoseksualizm chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:43, Fumiko napisał:

Nie, kompletnie nie powinno, są totalnie, szczelnie od nas odizolowani i problem np.
braku zasobów wody pitnej nas nigdy nie dotknie. Mamy osobny obieg planetarny, nie?

Nie no mówię oczywiście w tym kontekście, o którym rozmawiamy, czyli, że niezastąpieni i dobroduszni homoseksualiści nie rozwiążą problemu przeludnienia na świecie.

Dnia 30.07.2008 o 13:43, Fumiko napisał:

A dlaczego ma mi to przeszkadzać? Dzieci co prawda raczej skośnookich mieć nie będę (chyba
że zdarzy się coś wybitnie nieprzewidzianego), ale jakby sobie w przyszłości dzieci znalazły
sympatyczną chinkę czy miłego hindusa z którym chcą spędzić życie, to czemu nie? Mi skośnookie
czy śniadoskóre wnuki nie przeszkadzają.

Mówię o sytuacji, w której wychodzisz na ulicę i widzisz 100 Chińczyków i jednego - dwóch "rodowitych" Polaków. Mi, wychowanemu wśród takich właśnie Polaków, by to przeszkadzało bo oznaczałoby to, że w jakimś tam stopniu nasza nacja zanika, a przecie Polacy wyginąć nie mogą bo my to nie mamuty.

Dnia 30.07.2008 o 13:43, Fumiko napisał:

PS: Mi zasadniczo nie przeszkadzałoby nawet jakby w przyszłości ludzi trafił jasny szlag
a planetą zaczęły rządzić przykładowo delfiny. Ziemi wyszłoby na zdrowie, a ludzkość
sama sobie winna jak nie widzi powiązań póki ich w zad nie ugryzą.

Aha, czyli teraz to przejmujesz się, że w Afryce jest brak wody, ale jak będzie za 100 lat to już Ciebie nie obchodzi bo Ciebie to dotyczyć nie będzie, a że Ci żyjący w takiej np. Zambii sobie sami wody wodociągiem nie doprowadzili, to teraz zasłużyli żeby wymrzeć z jej braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 14:07, Radykał napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale mieszkając w mieście, w którym organizowana jest taka parada
siłą rzeczy musisz na nich patrzeć czy słuchać - gdy idą przez miasta i krzyczą w megafony.

No tak, przecież chodzą codziennie. Pokrzyczą, pokrzyczą i sobie pójdą.

Dnia 30.07.2008 o 14:07, Radykał napisał:

> Może jest priorytetem, ale nie każdy żywy organizm się do tego nadaje.
No właśnie. Czyli coś jest nie tak.

Nie. Jak się nie nadaje i się nie rozmnaża, to wszystko jest ok.

Dnia 30.07.2008 o 14:07, Radykał napisał:

> Przed innymi chorobami.
???

Np. dziedzicznymi.

Dnia 30.07.2008 o 14:07, Radykał napisał:

Jak uważasz, co nie zmienia faktu, że są to stany nieodpowiednie i przez to można nazwać
homoseksualizm chorobą.

Byłyby nieodpowiednie, gdyby istniał dobór naturalny, a że nie istnieje, to jest to stan nie do końca odpowiedni, ale zastępczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:14, Fran napisał:

> /.../ > I nikt jeszcze nie próbował leczyć szympansów.

O leczeniu szympansów nie słyszałem, ale barany leczono. Z pozytywnym skutkiem. Moze dlatego nie leczono szympansoseksualistów (?), ze nikt nie prowadził hodowli na taka skalę, na jaką hoduje się owce?

Dnia 30.07.2008 o 13:14, Fran napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 14:11, MKRaven napisał:

Aha, czyli teraz to przejmujesz się, że w Afryce jest brak wody, ale jak będzie za 100
lat to już Ciebie nie obchodzi bo Ciebie to dotyczyć nie będzie, a że Ci żyjący w takiej
np. Zambii sobie sami wody wodociągiem nie doprowadzili, to teraz zasłużyli żeby wymrzeć
z jej braku.


Ślicznie przekręciłeś intencje, zgłoś się do sejmu, dobrze Ci idzie a tam się fajnie zarabia. Jeśli nie zrozumiałeś, to szkoda mi czasu na tłumaczenia, a jeśli zrozumiałeś ale celowo przeinaczasz, to tym bardziej dyskusja sensu nie ma.

PS: jak dla mnie szlag ludzkość trafi od strony Europy i USA, taka Zambia będzie się miała całkiem nieźle. A dlaczego to już dyskusja na inny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat w którym obrazu bije po oczach stereotypami Jak gdzieś jeszcze przeczytam że kobiety jak sie tylko spotkają to gadają tylko o ciuchach to puszce pawia
jaceloth ja chyba jakieś dziwne znajome mam bo rzadko poruszają ten temat już temat ciężarówek jest bardziej na topie ;-)
Vaxinar może i kobiety są silne psychicznie ale nie pomijajmy faktu że są bardziej wrażliwe a to robi różnice i tej wrażliwości możemy im tylko pozazdrościć i zdecydowanie nie jest to u kobiet oznaka słabości jak większość mężczyzn mylnie uważa !

Co do Homoseksualizmu to nie bądźmy zdeklarowanymi homofobami to nie choroba i nie przenosi sie droga kropelkowa orientacja seksualny to indywidualna sprawa każdego z nas ci ludzie też maja uczucia kochają i maja święte prawo do zakładania rodzin i adopcji dzieci A maleństwa tylko na tym skorzystają i wcale nie oznacza to że wyrosną na dewiantów i pedofilii Bo prawda jest taka że tag zwane normalne pary "śmiechu warte" często nie dają dzieciom szansy na normalne dzieciństwo i kochającą rodzinę!

W kwestii aborcji to chyba moje stanowisko tu będzie jasne wole żyć ze świadomością że takie akty zdążają sie na świecie nić wychodząc na spacer wieczorny usłyszeć płacz niemowlęcia w śmietniku na blokowisku Ludzie złoci świat nie jest czarno biały ma masę odcieni szarości i czasami trzeba wybrać mniejsze zło bo dobra nikt nie wpisał do karty dań J zdecydowanie Kobiet decydujących się na taki krok potępiał nie będę !!!
Fumiko witam cię masę czasu minęło pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 14:39, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > I nikt jeszcze nie próbował leczyć szympansów.
O leczeniu szympansów nie słyszałem, ale barany leczono. Z pozytywnym skutkiem. Moze
dlatego nie leczono szympansoseksualistów (?), ze nikt nie prowadził hodowli na taka
skalę, na jaką hoduje się owce?
>

Hmm a są takowe w ogóle , ty to masz wiedzę , światoczłowiek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zastanawia mnie, co powinno się zrobić z tymi złymi, nie rozmnażającymi się (heh, brzmi jak określenie do hodowli świń) homoseksualistami zrobić, skoro są bezużyteczni i tak dalej. Oczywiście rozmnażanie się to jedyna kożyśc jaką można dać społeczeństwu, czyż nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 14:31, Krakers15 napisał:

No tak, przecież chodzą codziennie. Pokrzyczą, pokrzyczą i sobie pójdą.

Co z tego, że nie robią tego często? Wielu ludziom to przeszkadza i nie życzą sobie wykorzystywania ich miasta w celu promocji zboczeń. A ja mogę przyjść pod twój dom ze znajomymi i przez kilka godzin krzyczeć o jakichś zachowaniach, które ty uznałbyś za niemoralne?

Dnia 30.07.2008 o 14:31, Krakers15 napisał:

Nie. Jak się nie nadaje i się nie rozmnaża, to wszystko jest ok.

Nie rozmnaża się, bo nie ma takiej możliwości. A rozmnażanie się jest z biologicznego punktu widzenia najważniejsza dla wszystkich gatunków. Logicznie rzecz biorąc, homoseksualizm to choroba. I

Dnia 30.07.2008 o 14:31, Krakers15 napisał:

Np. dziedzicznymi.

Homoseksualizm to choroba, która chroni resztę populacji przed chorobami dziedzicznymi... lol. Gdyby taka była "rola" homoseksualizmu wszyscy geje/lesbijki przekazywaliby dzieciom chorobę dziedziczną. Jakość wątpię, że wszystkie dzieci (albo chociaż większość) ex-gejów/lesbijek było na coś chore z powodu uwarunkowań rodzica.

Dnia 30.07.2008 o 14:31, Krakers15 napisał:

Byłyby nieodpowiednie, gdyby istniał dobór naturalny, a że nie istnieje, to jest to stan
nie do końca odpowiedni, ale zastępczy.

Nie do końca odpowiedni czyli nieodpowiedni. Jest jakaś skala? Nieodpowiedni, zastępczy, odpowiedni? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

Co z tego, że nie robią tego często?

To, że nie dzieje ci się wielka krzywda.

Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

Wielu ludziom to przeszkadza i nie życzą sobie
wykorzystywania ich miasta w celu promocji zboczeń.

Mi nie podobają się różnego rodzaju obrońcy normalności, ale co zrobić?
>A ja mogę przyjść pod twój dom ze znajomymi i przez kilka godzin krzyczeć o jakichś

Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

zachowaniach, które ty uznałbyś za niemoralne?

Już rozumiem, manifestują przed twoim domem, a nie mijają go po drodze. To wszystko wyjaśnia. Jak chcesz manifestować, to przyjdź. Nie wiem, czy wiesz, ale to ci manifestujący są (według ciebie) nienormalni i z siebie robią pajaców, a nie z ciebie.

Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

Nie rozmnaża się, bo nie ma takiej możliwości.

Facet, któremu nie staje też nie ma takiej możliwości, a przywiązywanie sobie do ołówka sprawy nie załatwi. Lepiej, żeby obaj się nie rozmnażali, bo są wadliwi. Nawet gdyby nie byli, to po kiego czorta na siłę zmuszać homo do przejścia na hetero i dorobienia się gromadki dzieciaków?

Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

A rozmnażanie się jest z biologicznego
punktu widzenia najważniejsza dla wszystkich gatunków.

Gatunków, ale nie dla pojedynczego przedstawiciela tego gatunku.

Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

Logicznie rzecz biorąc, homoseksualizm to choroba. I

W takim razie osoba, która nie chce mieć dzieci jest chora

Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

Homoseksualizm to choroba, która chroni resztę populacji przed chorobami dziedzicznymi...
lol.

A nie? Homoseksualista, nawet gdyby bardzo się starał, to żadnej choroby dziedzicznie nie przekaże.

Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

Nie do końca odpowiedni czyli nieodpowiedni.

Czarny i biały, a reszta poszła w diabły, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

> Nie. Jak się nie nadaje i się nie rozmnaża, to wszystko jest ok.
Nie rozmnaża się, bo nie ma takiej możliwości. A rozmnażanie się jest z biologicznego
punktu widzenia najważniejsza dla wszystkich gatunków. Logicznie rzecz biorąc, homoseksualizm
to choroba. I

Czyli celibat i ludzie, którzy po prostu stwierdzają, że nie chcą mieć dzieci to też choroba i co z tego. Człowiek robi wiele rzeczy, które są z naturą niezgodne i jakoś nikomu to zbytnio nie przeszkadza. A marsze i parady? jak sobie chcą łazić, ponarzekać i popierdzielić bzdury, to niech sobie tak robią, szczerze powiedziawszy nie tak samo mnie denerwuje zablokowane miast z powodu marszu "tolerancji", strajku, procesji, czy jakichkolwiek innych manifestacji.
Inna sprawa, że nie wiem w jaki sposób te marsze "tolerancji", mistrzostwa piłki nożnej homo itp. imprezy mają szerzyć np. tolerancję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:52, Fagno napisał:

Hmm... zastanawia mnie, co powinno się zrobić z tymi złymi, nie rozmnażającymi się (heh,
brzmi jak określenie do hodowli świń) homoseksualistami zrobić, skoro są bezużyteczni
i tak dalej. Oczywiście rozmnażanie się to jedyna kożyśc jaką można dać społeczeństwu,
czyż nie ?


niezupełnie, pewnie nie wiesz ale istnieje taki pogląd na społeczeństwo jak utylitaryzm, wedłeg niego między innymi społeczeństwo powinno być szcześliwe przez szczęście jednostki. Jeżeli oni sa szczęśliwi, wtedy dla społeczeństwa jest to no problem. To według utylitaryzmu, Ty możesz mieć inny pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:07, Radykał napisał:

Co z tego, że nie robią tego często? Wielu ludziom to przeszkadza i nie życzą sobie wykorzystywania
ich miasta w celu promocji zboczeń.

I to właśnie między innymi dla tych ludzi przeznaczone są manifestacje. Gdyby wszyscy przechodnie je ignorowali, to demonstranci szybko by się rozeszli do domów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 14:39, KrzysztofMarek napisał:

O leczeniu szympansów nie słyszałem, ale barany leczono. Z pozytywnym skutkiem.


Krzysztof, wiesz jak ze mną jest; nic na wiare wszystko na link inaczej te barany wyląduja zaraz za tym, którego podano Smokowi Wawelskiemu na zakąskę.

>Moze

Dnia 30.07.2008 o 14:39, KrzysztofMarek napisał:

dlatego nie leczono szympansoseksualistów (?), ze nikt nie prowadził hodowli na taka
skalę, na jaką hoduje się owce?


Właśnie dlatego szympansy mogą póki co czuć się bezpieczne; nie chroni ich bynajmniej "sapiens" w naszej nazwie gatunkowej, chroni ich ekonomia.;)

BTW czy w topiku o homoseksualiźmie wypowiedział się ktoś o tej orientacji, bo szukam i nie moge znaleść ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 01:12, Wintesun napisał:

Ty możesz mieć inny pogląd.


Wydaje mi się że Fango ironizował. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 13:09, Wintesun napisał:

Tak, na forum to jest znamienne że można wyłgać się ironią.


Jak dla mnie to ironia w jego postach była aż nadto oczywista. A że nie załapałeś to teraz Ty próbujesz się wyłgać, że jej nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować