Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

> /.../ > Zapewne dlatego ok.30% dzieci w małżeństwach ma swoich ojców... poza tym związkiem. Kobiety
zdradzają i to jak szalone. /.../

Tych danych akurat nie znałem, ale znam inne: 30% mężczyzna płaci alimenty na nie swoje dzieci. W ostatnich latach być może nieco mniej, bo poniektórym udaje sie doprowadzić do badań genetycznych które potrafią jednoznacznie wykazać, czy ktoś jest ojcem danego dziecka czy też nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

Otóż nie można i to z prostej przyczyny - heteroseksualizm jest normalny i pożyteczny.
Homoseksualizm to najczęściej fanaberia, rzadziej skutek rzeczywistych problemów.


Rozumiem, że piszesz to na podstawie własnych doświadczeń? Zresztą, to twoja opinia, która jednak nie ma poparcia w nauce i ma spory mankament (że jeszcze raz przywołam przykład ptaków monogamicznych – w tej sytuacji nielogiczne jest zwalanie na fanaberię).

Notabene, zdefiniuj pojęcie norma. Bo jeśli jest to tylko coś, co jest typowe dla większości, to i onanizm jest normalny, i hemoroidy.

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

Przypomina mi się tytuł jednej z prac uznanych za anty-nobla: ''Pierwszy przypadek homoseksualnej
nekrofilii u kaczki krzyżówki''. Rozumiem, że homoseksualne bezczeszczenie zwłok w świetle
takich prac naukowych też jest zachowaniem dopuszczalnym i uznanym za normalne?


Podany przeze mnie przykład ze świata zwierząt miał na celu obalenie tezy, że homoseksualizm to tylko fanaberia, bądź że jest wywołany stresem pourazowym, nie zaś udowodnienie, że z racji tego, iż coś masowo występuje wśród zwierząt, jest to automatycznie w porządku. W tym miejscu dochodzą do głosu ludzkie zasady moralne. Jak dla mnie sprawa jest prosta – dwoje dorosłych ludzi darzy się wzajemnym uczuciem. Nie ma w tym nic złego.

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

W temacie stresu - często zdarza się, że kobiety (szczególnie te młode, przed inicjacją)
po gwałcie zostają lesbijkami.


Jakieś dowody? Przesąd ten swego czasu był dość mocno rozpowszechniony, nie znalazł jednak żadnego potwierdzenia. Jeśli efektem gwałtu będzie strach przed kontaktem z mężczyznami, związek jednopłciowy będzie alternatywą tylko dla kobiet, które i tak już coś czuły do kobiet – chodzi więc o biseksualistki. Można powiedzieć, że w takiej sytuacji są niejako lesbijkami z wyboru, gdyż nie chcą się wiązać z facetami, ograniczając się do kobiet, mimo że czują pociąg do obu płci.

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

Aha... czyli płaskostopie i hemoroidy to też nie są procesy patologiczne? Bo występują
u większości przedstawicieli naszego gatunku.


Podane przez ciebie schorzenia negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka. Co ma z tym wspólnego homoseksualizm?

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

A mi hedonizmem. Tak czy siak, osoby te o sobie twierdzą, że są homo, ale nie zamykają
się na inne doświadczenia (WTF?!).


Jeśli ktoś tak mówi, to na 100% jest biseksualistą :) A określać się może różnie, gdyż panują uprzedzenia, także w „branży”, wobec osób biseksualnych, jako niestałych w uczuciach i które z pewnością zaraz cię zdradzą z facetem. Ot, taka bifobia.

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

Mnie to naprawdę niewiele obchodzi z kim i jak ktoś
się seksualnie realizuje, ale to że biegają na te swoje parady i ''reklamują'' się w
ten sposób... to uważam już za zdecydowaną przesadę.


Parady są raczej organizowane w celach politycznych. Dlatego się nazywają „paradami równości”. I nie chodzi tylko o prawa gejów i lesbijki, ale też ogólnie kobiet, osób niepełnosprawnych itd.

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

Zresztą nie dotyczy tylko gejów i lesbijek
- heteroseksualiści też nadmiernie skupiają się na seksie i jest to priorytet przy doborze
partnera, a najczęściej również podstawowa przyczyna dla której partner jest w ogóle
potrzebny. No a potem trzeba się ze sobą gnieść przez resztę życia lub po 3 latach organizować
rozwodzik. Życie.


Mogę powiedzieć, jak to jest ze mną. Od czterech lat jestem z jedną kobietą, dodam, że pierwszą i, mam nadzieję, jedyną.

Dnia 09.12.2008 o 17:54, Graffis napisał:

Zapewne dlatego ok.30% dzieci w małżeństwach ma swoich ojców... poza tym związkiem. Kobiety
zdradzają i to jak szalone.


Nie twierdzę, że nie. Z tego co czytałam, czynią to po prostu rzadziej. I tym można tłumaczyć fakt, że związki lesbijek są trwalsze, niż gejów i hetero, i to mimo faktu, że normy społeczne, które przecież negatywniej odnoszą się do zdrady dokonanej przez kobiety, nie mają na nas wielkiego wpływu, gdyż tyczą się heteronormatywnego wzorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 20:54, Neisha napisał:

>/.../ > Podany przeze mnie przykład ze świata zwierząt miał na celu obalenie tezy, że homoseksualizm
to tylko fanaberia, bądź że jest wywołany stresem pourazowym, nie zaś udowodnienie, że
z racji tego, iż coś masowo występuje wśród zwierząt, jest to automatycznie w porządku. /.../

Skoro jednak u zwierząt hodowlanych daje się leczyć, to dlaczego nie można go leczyć u ludzi? Ja nie twierdzę, że trzeba go leczyć, ale że mozna leczyć. I to bynajmniej nie metodami psychoanalitycznymi, elektrowstrząsami czy hipnozą, tylko, o ile mi wiadomo, głównie hormonami. Ale zwolennicy dogmatu o nieukleczalności homoseksualizmu są niereformowalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

o ile mi wiadomo, głównie hormonami.


O ile mi wiadomo, przez takową terapię Alan Turing samobójstwo popełnił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > Podany przeze mnie przykład ze świata zwierząt miał na celu obalenie
tezy, że homoseksualizm
> to tylko fanaberia, bądź że jest wywołany stresem pourazowym, nie zaś udowodnienie,
że
> z racji tego, iż coś masowo występuje wśród zwierząt, jest to automatycznie w porządku.
/.../
Skoro jednak u zwierząt hodowlanych daje się leczyć, to dlaczego nie można go leczyć
u ludzi? Ja nie twierdzę, że trzeba go leczyć, ale że mozna leczyć. I to bynajmniej
nie metodami psychoanalitycznymi, elektrowstrząsami czy hipnozą, tylko, o ile mi wiadomo,
głównie hormonami. Ale zwolennicy dogmatu o nieukleczalności homoseksualizmu są niereformowalni. P.S.

Wszystkie "parady równości" to totalna bzdura. Wszyscy ludzie są równi, ale tylko od strony nóg, jak stoją na równym gruncie. Od strony głów już równi nie są. A rózni ludzie mogą mieć różne prawa. Najlepiej to widać po prawach jazdy - jedni mają, inni nie mają. A powinni mieć wszyscy, albo nikt.
P.S.
Chciałem poprawić post i nacisnałem nie to, co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:17, Fumiko napisał:

> o ile mi wiadomo, głównie hormonami.

O ile mi wiadomo, przez takową terapię Alan Turing samobójstwo popełnił...

A jak udowodnisz związek między terapią hormonalna a samobójstwem?
O ile mnie pamięć nie myli, próbę samobójstwa podjął jeszcze w czasie prac nad złamaniem kodów, czyli ładnych kilka lat wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą udaną podjął krótko po tym, jak na skutek leczenia hormonalnego urosły mu piersi a wskutek orientacji seksualnej stracił dostęp do tajnych informacji (więc de facto pracę).
Jabłko zanurzone w cyjanku o ile mnie pamięć nie myli.

Edit: wówczas przyznanie się do homoseksualizmu równało się zarzutowi obrazy moralności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:29, Fumiko napisał:

Tą udaną podjął krótko po tym, jak na skutek leczenia hormonalnego urosły mu piersi a
wskutek orientacji seksualnej stracił dostęp do tajnych informacji (więc de facto pracę).

A nieudaną wcześniej, kiedy pracował. Czyli kuracja hormonalna nie musi mieć związku z samobójstwem.

Dnia 10.12.2008 o 22:29, Fumiko napisał:


Jabłko zanurzone w cyjanku o ile mnie pamięć nie myli.

Tak, czytałem. Tylko cyjanek (najczęściej potasu) to ciało stałe. Mógł posypać jabłko, ale po co komplikować zażycie proszku jabłkiem? Nie lepiej po prosty popić? Cyjanowodór to słaby kwas i cyjanki, nie przechowywane w szczelnie zamknietym naczyniu przechodzą w węglany.
Cyjanowodór jest lotną cieczą/ gazem. Tylko nie zanurzył by w nim jabłka i nie zjadł, bo wcześniej zabiłyby go opary cyjanowodoru.

Dnia 10.12.2008 o 22:29, Fumiko napisał:


Edit: wówczas przyznanie się do homoseksualizmu równało się zarzutowi obrazy moralności.

A tak, to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

Skoro jednak u zwierząt hodowlanych daje się leczyć, to dlaczego nie można go leczyć
u ludzi? Ja nie twierdzę, że trzeba go leczyć, ale że mozna leczyć. I to bynajmniej
nie metodami psychoanalitycznymi, elektrowstrząsami czy hipnozą, tylko, o ile mi wiadomo,
głównie hormonami. Ale zwolennicy dogmatu o nieukleczalności homoseksualizmu są niereformowalni.


Nie wiem o jakie zwierzęta chodzi, ale hormonalne metody „leczenia” homoseksualizmu już dawno temu były stosowane na ludziach i okazały się nieskuteczne, a co więcej, powodowały poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego właśnie dziś ludzie zajmujący się „leczeniem” podczepiają się pod psychoanalizę.

Zresztą, być może kiedyś, przy odpowiednim rozwoju nauki, będzie się dało zmienić orientację seksualną grzebiąc w mózgu (nie mylić z „leczeniem”, gdyż to samo będzie się więc też dało zrobić w drugą stronę). Myślę jednak, że do tego czasu społeczeństwo znormalnieje do tego stopnia, że mało kto będzie potępiać gejów i lesbijki, więc nikt nie będzie czuł presji, aby być koniecznie hetero.

A co do parad – żyjemy w demokratycznym państwie prawa, w którym z definicji wszyscy są równi (ale różni :)). Nam się jednak odmawia praw, jakie mają heteroseksualiści, a nie ma ku temu żadnych legalnych podstaw. We wszystkich krajach parady były wstępem do zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 10:29, Neisha napisał:

Myślę jednak, że do tego czasu społeczeństwo znormalnieje


To już zależy od punktu widzenia .Według mnie , jeśli do tego dojdzie to społeczeństwo nie znormalnieje , tylko zostanie na tyle ogłupione że będzie to akceptowało .

Dnia 12.12.2008 o 10:29, Neisha napisał:

A co do parad – żyjemy w demokratycznym państwie prawa, w którym z definicji wszyscy
są równi (ale różni :)). Nam się jednak odmawia praw, jakie mają heteroseksualiści, a
nie ma ku temu żadnych legalnych podstaw. We wszystkich krajach parady były wstępem do
zmian.


Czym jest parada ?? Czemu nie jest legalna w obecnym kształcie ??
Odpowiedzi są jasne , należy uzyskać pozwolenie na organizację , zabezpieczenie odpowiednich służb i świadomość że utrudnia się życie innym . Jaki sens ma parada ? Poza garstką ludzi którzy mogą się napić i pobawić , żaden . Obym nie doczekał do takiej sodomii do jakiej dochodziło w Berlinie .Takie parady akurat działają na niekorzyść par homoseksualnych , które na siłę nie narzucają innym " patrzcie , jestem inna " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 10:29, Neisha napisał:

>/.../ > Nie wiem o jakie zwierzęta chodzi, ale hormonalne metody „leczenia” homoseksualizmu
już dawno temu były stosowane na ludziach i okazały się nieskuteczne, a co więcej, powodowały
poważne zagrożenie dla zdrowia. /.../

Dam sobie spokój z przekonywaniem, bo z dogmatami walka jest trudna. Wrzucam za to skan artykułu to tym jak to dzisiaj dzieje sie w Ameryce.

20081212110350

20081212110508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 20:54, Neisha napisał:


Podany przeze mnie przykład ze świata zwierząt miał na celu obalenie tezy, że homoseksualizm
to tylko fanaberia, bądź że jest wywołany stresem pourazowym, nie zaś udowodnienie, że
z racji tego, iż coś masowo występuje wśród zwierząt, jest to automatycznie w porządku.
W tym miejscu dochodzą do głosu ludzkie zasady moralne. Jak dla mnie sprawa jest prosta
– dwoje dorosłych ludzi darzy się wzajemnym uczuciem. Nie ma w tym nic złego.


Wiesz czy przy zwierzątkach chodzi o popęd czy uczucia zadaj sobie pytanie? Tutaj też popęd odgrywa role i pewne zboczenie(ok ok preferencja) seksualna bardziej aniżeli uczucie;P (a i pewnie u hetero tak jest ) więc porównywanie zwierząt do ludzi (chyba żebyś użyła człekokształtnych) nie ma sensu :P

Na tematy polityczne o ile taka parada wygląda w Polsce jeszcze jako tako to parada jako gejów i lesbijek jest manifestacją w pewnym sensie erotyczną ( z tych co widziałem na amerykańskich materiałach) pomijając ideologie takie rzeczy to po 22 ew w domu za piecem.

I jestem tolerancyjny póki ktoś jest fajny miły mądry i jest dobrym człowiekiem może spać z kim chce :P O ile ze swojej strefy intymnej nie robi karty przetargowej( i co wywalicie mnie z pracy? jestem gejem na pewno to przez to) Chodzi o pewną paranoję w obie strony.

A zresztą moja matka podejrzewa jednego z moich wujków o homoseksualizm ale nic to nie zmienia w naszym stosunku (rodzinnym ) do niego. Może w kręgu jego przyjaciół ale czy aby to na pewno jest problem?

Moim zdaniem nie jest. problemem jest podejście obu stron jedni na siłę robią z siebie pokrzywdzonych (bo nie mogą mieć dzieci co dla mnie jest prawem naturalnym) drudzy popadają w fanatyczne oburzenie (on jest inny wyalienować ich) :P Może każdy da sobie siana z wchodzeniem drugiemu w intymność?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 11:01, spider88 napisał:

Czym jest parada ?? Czemu nie jest legalna w obecnym kształcie ??
Odpowiedzi są jasne , należy uzyskać pozwolenie na organizację , zabezpieczenie odpowiednich
służb i świadomość że utrudnia się życie innym . Jaki sens ma parada ? Poza garstką ludzi
którzy mogą się napić i pobawić , żaden . Obym nie doczekał do takiej sodomii do jakiej
dochodziło w Berlinie .Takie parady akurat działają na niekorzyść par homoseksualnych
, które na siłę nie narzucają innym " patrzcie , jestem inna " .


Nie wiem, czy cię dobrze zrozumiałam, ale parady podpadają pod przepisy ustawy Prawo o zgromadzeniach i są jak najbardziej legalne (trzeba tylko iść zgodnie z procedurą).
Parady mają duże znaczenie, gdyż póki jesteśmy niewidzialni, nikt się z nami nie liczy, a skoro się nie liczy, nie ma szans na równe prawa. To nie przypadek, że we wszystkich krajach "homo-friendly" od tego właśnie się zaczynało.
A berlińska „love parade” nie ma charakteru politycznego, co więcej, uczestniczą w niej też hetero :)

Co do artykułu – jakie ładne określenia „sodomici”, „zboczeńcy”, „rozpasanie” itd. Na obiektywizm raczej nie ma co liczyć :) Notabene na portalach homo były te kwestie podawane. Wszystko się zaczęło od tego, że skrajnie religijne środowiska wystąpiły z wnioskiem o wpisanie do konstytucji stanowej poprawki definiującej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Nikt się tym specjalnie nie przejmował, bo wszelkie sondaże nie dawały temu żadnych szans. Okazało się jednak, że mormoni wydali wiele milionów na reklamy mające budować poczucie zagrożenia (np. zdjęcie małej dziewczynki z lalką, która mówi matce: „Mamo, jak dorosnę, to się ożenię z Barbie”). Były też incydenty z napadami na aktywistów pro-gay (np. skopanie 19 latki przez 2 dorosłych mężczyzn). Druga strona obudziła się trochę za późno i w efekcie minimalnie przegrała referendum. Część ludzi się wkurzyła i w efekcie niebezpiecznie zbliżyła do poziomu swoich przeciwników. To nie jest oczywiście w porządku. Nie widzę jednak powodów do niepokoju, gdyż mało prawdopodobne jest, aby ta poprawka przeszła. USA to kraj demokratycznego państwa prawa, a nie dyktatury większości, więc nie można wprowadzać dyskryminującego prawa (dla przypomnienia, dyskryminacja do odmienne traktowanie bez uzasadnionej przyczyny, a w tym wypadku takiej przyczyny po prostu nie ma, bo małżeństwo to prawo człowieka, zaś homoseksualizm jest pełnoprawną orientacją psychoseksualną). Jak zostało zauważone, w innym wypadku równie dobrze możnaby uchwalić odebranie praw wyborczych kobietom.

I jeszcze jedno co do wypowiedzi Ponurego Żniwiarza – lesbijki nie są z definicji bezpłodne, więc tylko niewielkie w sumie trudności stoją na drodze do posiadania dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 12:07, Neisha napisał:

Parady mają duże znaczenie, gdyż póki jesteśmy niewidzialni, nikt się z nami nie liczy,
a skoro się nie liczy, nie ma szans na równe prawa.


Co masz na myśli ?? Czym prawa żyjących w konkubinacie są lepsze między parami hetero a homo ?
Podaj przykłady tych nierównych praw .Mnie najbardziej wkurza właśnie to parcie na szkło .Homo chcą być wszędzie , by się o nich mówiono itd. To się szybko może przejeść .

Dnia 12.12.2008 o 12:07, Neisha napisał:

A berlińska „love parade” nie ma charakteru politycznego, co więcej, uczestniczą
w niej też hetero :)


To nie zmienia faktu co się na niej działo . Nie mówię tu o ocenzurowanej wersji telewizyjnej .Wszelkie możliwe perwersje na żywo ,nawet nie będę wymieniał bo dostanę bana w środku dnia na platformach , w krzakach a nawet na chodnikach .Podczas gdy w koło są dzieci . To jest chore i tyle .To nie jest promocja , to była legalna sodomia w środku stolicy państwa .Powiedz mi czemu ma to służyć ? Nie chodzi mi tu o punkt widzenia homoseksualistów , szowinistek czy innego ugrupowania , tylko o czysty przekaz takiej parady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 12:18, spider88 napisał:

Co masz na myśli ?? Czym prawa żyjących w konkubinacie są lepsze między parami hetero
a homo ?
Podaj przykłady tych nierównych praw .Mnie najbardziej wkurza właśnie to parcie na szkło
.Homo chcą być wszędzie , by się o nich mówiono itd. To się szybko może przejeść .


Nie możemy zawierać związków małżeńskich ani nawet partnerskich. Naprawdę tego nie wiesz?

Dnia 12.12.2008 o 12:18, spider88 napisał:

To nie zmienia faktu co się na niej działo . Nie mówię tu o ocenzurowanej wersji telewizyjnej
.Wszelkie możliwe perwersje na żywo ,nawet nie będę wymieniał bo dostanę bana w środku
dnia na platformach , w krzakach a nawet na chodnikach .Podczas gdy w koło są dzieci
. To jest chore i tyle .To nie jest promocja , to była legalna sodomia w środku stolicy
państwa .Powiedz mi czemu ma to służyć ? Nie chodzi mi tu o punkt widzenia homoseksualistów
, szowinistek czy innego ugrupowania , tylko o czysty przekaz takiej parady .


A ja jeszcze raz. Love Parade nie ma nic wspólnego z promowaniem czegokolwiek. Jest to zwykłe techno-party, które przyciąga ekshibicjonistów bez względu na orientację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 12:28, Neisha napisał:

Nie możemy zawierać związków małżeńskich ani nawet partnerskich. Naprawdę tego nie wiesz?


Czegoś tu nie rozumiem . Żyjemy w UE do której należy także Holandia , na mocy prawa UE zawarte tam związki małżeńskie są także respektowane w Polsce .Więc nie pisz nieprawdy . Jeśli komuś do szczęścia potrzeba papierka , może to zrobić jeśli tylko chce .

Dnia 12.12.2008 o 12:28, Neisha napisał:

A ja jeszcze raz. Love Parade nie ma nic wspólnego z promowaniem czegokolwiek. Jest to
zwykłe techno-party, które przyciąga ekshibicjonistów bez względu na orientację.


Nie pisałem że nie , jednak chodzi o samą taką paradę .Pisałaś że się odmawia , a ja starałem się wytłumaczyć dlaczego .Zobacz także że u nas zazwyczaj jak dojdzie do parady , automatycznie powstaje anty-parada co stwarza zagrożenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 12:39, spider88 napisał:

Czegoś tu nie rozumiem . Żyjemy w UE do której należy także Holandia , na mocy prawa
UE zawarte tam związki małżeńskie są także respektowane w Polsce .Więc nie pisz nieprawdy
. Jeśli komuś do szczęścia potrzeba papierka , może to zrobić jeśli tylko chce .

Urm... Respektowane? Może prawnie. Powiedz w pracy, że jesteś gejem. Następnego dnia będziesz miał wypowiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 12:41, prabab napisał:

Urm... Respektowane? Może prawnie. Powiedz w pracy, że jesteś gejem. Następnego dnia
będziesz miał wypowiedzenie.


Pytanie tylko czy chciałbym pracować tam , gdzie mnie nie chcą .Znów jednak wracamy do faktu afiszowania się ze swoją orientacją seksualną . Myślisz że ja wchodząc do pracy , baru , banku czy gdzieś indziej mówię od progu że jestem hetero ? Jest to moja osobista sprawa i nikomu nic do tego , ale homoseksualni muszą o tym płakać .Po jakiego grzyba innych ma interesować twoja preferencja seksualna ? Po co masz mówić w pracy że jesteś gejem ?
Mnie nigdy o nic takiego nie pytał , więc nie widzę aby robić tu problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 12:28, Neisha napisał:

> /.../ > Nie możemy zawierać związków małżeńskich ani nawet partnerskich. Naprawdę tego nie wiesz?
/.../

To zupełnie tak jak ja. Nie mogę ożenić się z mężczyzna a Ty mozesz. Czyli mamy równe prawa.
Zresztą niejaki Niemiec mianował sie kapłanem i udziela ślubów religijnych. Możesz z tego skorzystać.
I tak z ukosa: oburzyłaś się na zawarte w zeskanowanym artykule określenia: sodomici, zboczeńcy, rozpasanie. Ani slowem nie odniosłaś się do innych opisów, jakimi były na stronach gejowskich wezwania do spalenia mormońskich kosciołów i podobne. Czyżby mentalność Kalego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 13:28, KrzysztofMarek napisał:

To zupełnie tak jak ja. Nie mogę ożenić się z mężczyzna a Ty mozesz. Czyli mamy równe prawa.

W momencie, gdy Neisha będzie mogła poślubić kobietę, Ty będziesz mógł także poślubić mężczyznę. Wasze prawa nadal będą równe.

W kwestii artykułu: określenie ''sodomia'' budzi mój sprzeciw jako nie szkalujące homo, lecz nieprawdziwe, bo oznacza ono współżycie ze zwierzęciem. Zaś uprawiana przez Mormonów poligamia jest także wbrew tradycyjnie pojmowanemu małżeństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować