Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2009 o 19:06, iwaneszek napisał:

> > > > /.../ Wniosek. Robisz to bo: lubisz, wierzysz że to ma sens ale
wierz mi ani ty Nie przekonasz Neishy ani ona ciebie bo macie skrajnie inne poglądy więc
zatacza się błędne koło.:).

Twój wniosek nie jest pełny. Tych, co tak gorąco popierają zabójstwo płodu nie przekonam, bo maja skrajnie rozdęty egoizm. Ali inni, którzy nie zetkneli się z tym problemem, moze będą przekonani. Tym bardziej, ze postępowe media lansują dalej zabijanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:09, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > /.../ Wniosek. Robisz to bo: lubisz, wierzysz że to ma sens
ale
> wierz mi ani ty Nie przekonasz Neishy ani ona ciebie bo macie skrajnie inne poglądy
więc
> zatacza się błędne koło.:).
>
Twój wniosek nie jest pełny. Tych, co tak gorąco popierają zabójstwo płodu nie przekonam,
bo maja skrajnie rozdęty egoizm. Ali inni, którzy nie zetkneli się z tym problemem, moze
będą przekonani. Tym bardziej, ze postępowe media lansują dalej zabijanie .

Zapewne tak ale walkę toczysz głównie z Neishą nieustannie się przy tym obrażając . I mam pytanie dla ciebie. Dlaczego jesteś tak totalnie przeciwny eutanazji w przypadkach ludzi bardzo chorych i o zdrowych zmysłach(i nie chodzi mi o sparaliżowanych bo ja uważam że nie mogą dać jednoznacznej odpowiedzi czy tego chcą)

Edit: Skywalker jeśli to prawda o tej brazylijskiej dziewczynce to uważam że kościół zrobił bardzo źle. Bo ta dziewczynka mogła nie przeżyć i nawet gwałcicielem się nie przejęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:09, KrzysztofMarek napisał:

Twój wniosek nie jest pełny. Tych, co tak gorąco popierają zabójstwo płodu nie przekonam,
bo maja skrajnie rozdęty egoizm.

Mówisz tylko o sytuacji, w której ktoś popiera aborcję "na życzenie"? Bo jeżeli nie, to nie wiem jak można twierdzić, że egoizmem jest dokonianie aborcji, kiedy np. życie matki jest zagrożone czy też została ona zgwałcona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwałt nadal nie usprawiedliwia tego czynu. Poza tym niektórzy nie zastanawiają się nad tym, że sama aborcja to nie takie "hop siup" i może nieść dużo poważnych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

Dlaczego do Afryki?

Bo tam sie rodzi duzo dzieci , i na tym sie sprawa w gruncie rzeczy konczy... ze są.

Dnia 12.03.2009 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

Ja już odchowałem synów, są samodzielni, pracują, są na swoim. Jeśli czynisz mi zarzuty
z tego powodu, to źle wybrałeś adres.

Dnia 12.03.2009 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

Państwo i społeczeństwo nie zapewni nikomu takiego poziomu życia, żeby go zadowolić.


Oczywiscie ze nie. ale mozna pewne zjawiska marginalizowac... dlaczego w jednym panstwie jedno zjawisko sie rozwija a w innym mimo pewnych swobód nie ? Przeciez ludzie wszedzie sa w gruncie rzeczy tacy sami...

Dnia 12.03.2009 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

O poziom zycia trzeba dbać samemu. Najbardziej pracą. A nie redystrybucją dochodów, co
czyni się w państwie socjalistycznym.


Tu nie chodzi by stac z kasa i rozdawac w imie panstwa... wiadomo ze rownanie jest zawsze w dol.... ale chodzi o to by panstwo i otoczenie dawalo pewne mozliwosci... Zeby na mysl o wpadce mloda kobieta nie musiala wybierac miedzy urodzic a wyskrobac , albo zeby w ogole nie musiala sie obawiac bo jej facet sie dowiedzial dawno temu na jakies zajeciach ze pakowanie ptaszka w papierek po snickersie to nie jest dobry pomysl... nie rozumiesz ze dajac pewne mozliwosci mozna zminimalizowac dazenia do zjawisk dla ciebie nie akceptowalnych ?

Dnia 12.03.2009 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

A tak przy okazji - jesteś na tyle duży, ze juz masz dzieci, czy tylko teoretyzujesz?


Jestem na tyle duzy ze mogl bym miec, mial bym z kim miec , i mial bym za co wychowac... a to czy bede mial czy nie zalezy tylko od mojej i partnerki woli a nie wpadki... Dlatego jak widzisz nie jestem zwolennikiem skrobania zawsze i wszedzie i ciesze sie z tego co w polsce udalo sie wypracowac. kazda zmiana zaostrzajaca lub lagodzaca kryteria byla by dla mnie nie akceptowalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:16, Skywalker560 napisał:

Gwałt nadal nie usprawiedliwia tego czynu. Poza tym niektórzy nie zastanawiają się nad
tym, że sama aborcja to nie takie "hop siup" i może nieść dużo poważnych konsekwencji.

Gwałt to nie jest decyzja człowieka . Nie z jego winy to dziecko powstało. Dlatego w tym przypadku proponuje oddać dziecko kościołowi niech je wychowuję skoro tak broni życia albo niech złapie gwałciciela i go do tego zmusi(taki sarkazm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:15, kitek0101 napisał:

> /.../Bo jeżeli nie,
to nie wiem jak można twierdzić, że egoizmem jest dokonianie aborcji, kiedy np. życie
matki jest zagrożone czy też została ona zgwałcona...

Zobacz tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5374&pid=7198
Mówię i piszę o znakomitej większościm przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:16, Skywalker560 napisał:

Gwałt nadal nie usprawiedliwia tego czynu. Poza tym niektórzy nie zastanawiają się nad
tym, że sama aborcja to nie takie "hop siup" i może nieść dużo poważnych konsekwencji.

Pewnie, że może. Ale jeżeli kobieta (czy dziewczyna/dziewczynka) zostaje zgwałcona to trudno mówić o "egoizmie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:20, iwaneszek napisał:

Gwałt to nie jest decyzja człowieka.


Jak nie? :P Gwałcicielowi ktoś kazał? :P

>Nie z jego winy to dziecko powstało.

Jw. :P

(taki sarkazm ;))

>Dlatego w tym przypadku proponuje oddać dziecko kościołowi niech je wychowuję skoro tak broni życia albo >niech złapie gwałciciela i go do tego zmusi (taki sarkazm ;)

Wiesz, że aborcja może pogorszyć sprawę. Poza depresją poaborcyjną mogą dojść różne powikłania i infekcje, kobieta może zostać bezpłodna... Że o najczarniejszym scenariuszu nie wspomnę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:20, iwaneszek napisał:

> /.../> albo niech złapie gwałciciela i go do tego zmusi(taki sarkazm ;)

Akurat tego bym za sarkazm nie uważał. Niech ponosi koszt zgwałcenia. Niech płaci potężne alimenty chociażby domowi dziecka. I jestem zdania, ze trzeba takiemu uciąć, co trzeba...żeby już nikogo nie zgwałcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:20, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../Bo jeżeli nie,
> to nie wiem jak można twierdzić, że egoizmem jest dokonianie aborcji, kiedy np.
życie
> matki jest zagrożone czy też została ona zgwałcona...
Zobacz tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5374&pid=7198
Mówię i piszę o znakomitej większościm przypadków.

No ok, mogę się zgodzić, że powody takie jak "w 16% z powodu obawy, że wpłynie to na zmianę stylu życia" czy "w 11% z powodu obawy, że są jeszcze niedojrzałe" świadczą o egoizmie. Ale nie jeżeli życie człowieka (narodzonego!) jest zagrożone... Albo jeżeli ciąża jest wynikiem gwałtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:20, libero85 napisał:

> /.../ Zeby na mysl
o wpadce mloda kobieta nie musiala wybierac miedzy urodzic a wyskrobac , albo zeby w
ogole nie musiala sie obawiac bo jej facet sie dowiedzial dawno temu na jakies zajeciach
ze pakowanie ptaszka w papierek po snickersie to nie jest dobry pomysl... nie rozumiesz
ze dajac pewne mozliwosci mozna zminimalizowac dazenia do zjawisk dla ciebie nie akceptowalnych
?

Rzeczywiście nie rozumiem żeby za "wpadkę" kobiety jej własne dziecko płaciło śmiercią. Coś tu nie gra, nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:22, Skywalker560 napisał:


Jak nie? :P Gwałcicielowi ktoś kazał? :P

>Nie z jego winy to dziecko powstało.

Jw. :P

(taki sarkazm ;))


Troche zalatuje poziomem tego posla co nie wiedzial ze prostytutke mozna zgwalcic ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:23, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> albo niech złapie gwałciciela i go do tego zmusi(taki sarkazm ;)

Akurat tego bym za sarkazm nie uważał. Niech ponosi koszt zgwałcenia. Niech płaci potężne
alimenty chociażby domowi dziecka. I jestem zdania, ze trzeba takiemu uciąć, co trzeba...żeby
już nikogo nie zgwałcił.
Tu się zgadzam w pełni. Tylko kościół chce żeby odpowiedzialność za gwałt ponosiła osoba zgwałcona a nie naprawdę winna. Tylko jak zmusić gwałcicieli do tego . Może w przyszłości znajdą na to sposób. A propozycja że by kościół się opiekował dziećmi została wysunięta dlatego że kościół tylko nawołuje albo stara się zmienić prawo aborcyjne. Niech coś w tej sprawie konkretniejszego zrobi to będę happy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:24, kitek0101 napisał:

> > > /.../ Ale nie jeżeli życie człowieka (narodzonego!) jest zagrożone...

Rozumiem, że choroba jest zagrożeniem życia i najlepiej "wyleczyć" ja zabiciem pacjenta?

Dnia 12.03.2009 o 19:24, kitek0101 napisał:

Albo jeżeli
ciąża jest wynikiem gwałtu.

A nie mozna oddać do sierocińca albo do adopcji? Rozwiązać sprawę zabijając?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:26, KrzysztofMarek napisał:

Rzeczywiście nie rozumiem żeby za "wpadkę" kobiety jej własne dziecko płaciło śmiercią.
Coś tu nie gra, nie uważasz?


Przeczytaj moj post jeszcze raz, popros syna , rany czytasz na odwort i piszesz pierdoly.... ale to takie typowe dla tobie podobnych , jak sie wam w prost nie napisze ze aborcja jest zla to nie kumacie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:27, libero85 napisał:

> /.../ > Troche zalatuje poziomem tego posla co nie wiedzial ze prostytutke mozna zgwalcic ......

I miał rację - w tym konkretnym przypadku. Poseł oskarżany przez prostytutke o gwałt został uniewinniony, oskarżenie było zemsta.

Dnia 12.03.2009 o 19:27, libero85 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2009 o 19:30, KrzysztofMarek napisał:

I miał rację - w tym konkretnym przypadku. Poseł oskarżany przez prostytutke o gwałt
został uniewinniony, oskarżenie było zemsta.


nie nie , pomyliles poslow , ja nie mowie o tym na G tylko o tym na L co byl nawet wicepremierem...

a to czy ktos tego na G pomowil dla zemsty czy nie (wynik sprawy przedstawiles) nie znaczy ze nie mozna zgwalcic prostytutki co jest zupelnie innym kazusem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować