Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2009 o 13:09, minimysz napisał:

> Mateusz o Jezusie dowiedział sie od Pawła? Ciekawe. A skąd to wiesz?
A gdzie ja tak napisałam?

Od Ciebie. Przeczytaj, co sama napisałaś.

Dnia 16.03.2009 o 13:09, minimysz napisał:

> Zdaje się, ze coś Ci sie pomieszało. Gdzie napisałem, że to potwierdzony fakt!?
Napisałem,
> co sama cytujesz - "możemy przyjąć".
Nic mi się nie pomieszało. Uparcie twierdzisz, że faktem jest, że jeden z bohaterów Ewangelii,
Mateusz, napisał jedną z nich.

Czy Ty jesteś niereformowalna, jak socjalizm?
Przeczytaj dokładnie to, co napisałem. Na wszelki przypadek napiszę Ci jeszcze raz: "Inaczej możemy przyjąć, że autorem wspomnianego rękopisu, przechowywanego w Magdalen College, jest sam św. Mateusz.

Dnia 16.03.2009 o 13:09, minimysz napisał:

> /.../. > Nie moja wina, że nie odróżniasz budynku od instytucji.

Pewnie. Jak Ci wytknąć błąd, to piszesz bzdury. Tak, na marginesie, pisanie bzdur zarzucasz innym i to z upodobaniem.

Dnia 16.03.2009 o 13:09, minimysz napisał:

> Wszyscy cicho!
> Minimysz wie lepiej!
Nie, no co Ty... Przecież to papież, który jak widać nie zna Biblii ani historii, wie
lepiej.

Oczywiście. Minimysz wie lepiej od papieża. Na tym moglibyśmy skończyć. Minimysz na papieża!

Dnia 16.03.2009 o 13:09, minimysz napisał:

> A niezależnie od tego, proponuję przenieść się z dyskusją o Bogu do innego wątku.
To może sam dasz przykład?

Chętnie. Mogę Ci więcej nie odpowiadać? W tym wątku, oczywiscie. Bo w innym, już dawno Ci odpowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 18:54, SoundWave napisał:

> Ekskomunika za aborcję to "światowy skandal" http://tnij.org/c2th
Piekne stanowisko kosciolka "dala sie zgwalcic to niech rodzi".

Mogę zrozumieć jeszcze normalne przypadki ale jeśli najpewniej(tak jak z Brazylijką) dziecko umrze to ekskomunika jest bezczelna. Nie wiadomo czy dziecko przeżuje pewnie nie i jej dzieci też nie ale lepiej żeby miała umrzeć niż dokonała by Eutanazji. A co do normalnych przypadków. Może lepiej oddać takie dziecko do domu dziecka. Wiem że tego mogą nie chcieć matki ale czy ja na miejscu takiego dziecka chciałbym/chciałabym być usunięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 20:40, iwaneszek napisał:

Wiem że tego
mogą nie chcieć matki ale czy ja na miejscu takiego dziecka chciałbym/chciałabym być
usunięta?


wtf? a kogo obchodzi, co sądzi kilka komórek na krzyż? nigdy się tego nie dowiemy ^^
aborcja jest be, najlepiej oddawać dzieci do domów dziecka. a co potem? obrońcy praw życia przeciwni aborcji luja kładą na to, co dzieje się z tobą po porodzie - interesujesz ich tylko gdy masz mniej niż 40 cm wzrostu. Kościół? ''macie rodzić jak najwięcej dzieci, najlepiej chłopców - żebyśmy mieli kogo molestować * '' ^^


* http://www.youtube.com/watch?v=VABSoHYQr6k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 20:48, Azrathel napisał:

> Wiem że tego
> mogą nie chcieć matki ale czy ja na miejscu takiego dziecka chciałbym/chciałabym
być
> usunięta?

wtf? a kogo obchodzi, co sądzi kilka komórek na krzyż? nigdy się tego nie dowiemy ^^
aborcja jest be, najlepiej oddawać dzieci do domów dziecka. a co potem? obrońcy praw
życia przeciwni aborcji luja kładą na to, co dzieje się z tobą po porodzie - interesujesz
ich tylko gdy masz mniej niż 40 cm wzrostu. Kościół? ''macie rodzić jak najwięcej dzieci,
najlepiej chłopców - żebyśmy mieli kogo molestować * '' ^^



Jedna rzecz. Pomyśli czy chcesz umrzeć? Jeśli tak i masz gdzieś życie to Ok i może się nie zgadzać ze mną ale gdyby twoja matka była w takiej sytuacji to by cię usunęła i nie napisał byś tego posta. A co do kościoła to czasami aż mi ciarki po plecach chodzą jak się słyszy co tam się wyprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2009 o 20:57, iwaneszek napisał:

ale gdyby twoja matka była w takiej sytuacji to by cię usunęła i nie
napisał byś tego posta.


omfg, ale zrozum, że gdyby moja matka mnie usunęła, to nawet bym o tym nie wiedział x_X bardzo naiwne z Ciebie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:01, Azrathel napisał:


> ale gdyby twoja matka była w takiej sytuacji to by cię usunęła i nie
> napisał byś tego posta.

omfg, ale zrozum, że gdyby moja matka mnie usunęła, to nawet bym o tym nie wiedział x_X
bardzo naiwne z Ciebie dziecko.


Tak to prawda. Nie chciałbyś mieć szansy żeby żyć? Bo mi nie o ból chodzi tylko o samą egzystencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2009 o 21:07, iwaneszek napisał:

Tak to prawda. Nie chciałbyś mieć szansy żeby żyć? Bo mi nie o ból chodzi tylko o samą
egzystencje.


jestem pewien, że kilka podzielonych komórek odczuwa potężne pragnienie życia i rozwoju xDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:14, SoundWave napisał:


> Sprawiedliwość jest ślepa.
I tutaj to kosciolek jest "sprawiedliwoscia" ?


hej no wiesz, ''wyznajemy boga, którego nie widzieliśmy na oczy - coś w tym musi być, więc musicie nam wierzyć'' ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:17, Azrathel napisał:

>
> > Sprawiedliwość jest ślepa.
> I tutaj to kosciolek jest "sprawiedliwoscia" ?

hej no wiesz, ''wyznajemy boga, którego nie widzieliśmy na oczy - coś w tym musi być,
więc musicie nam wierzyć'' ;]

Żeby nie było nie lubię kościoła katolickiego(innych nie znam w ogóle więc się nie wypowiadam). Wierzysz w co chcesz nikt ci nie każe. A poza tym to żadnego Boga na oczy nie widzieliśmy bo w zasadzie dlaczego Bóg miał by się objawiać tak komuś mało ważnemu jak ja czy ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:38, Skywalker560 napisał:

A niby czemu? Przez księży? Jeśli tak, to... strasznie to płytkie.

Może. Ale dla mnie część księży jest bardzo fajna cześć nawiedzona ale i pedofile się zdążają. I mam się słuchać takich osób? Jeśli rzeczywiście jest to Religia od Boga to na jego miejscu tylko płakać można jak ludzie tę idee przeinaczyli. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedofile zdarzają się wszędzie, przestań wierzyć w jakieś urban legends i coś, co można w zasadzie za zabobony uznać ;). To tak, jakbyś skreślała wszystkich muzułmanów jako potencjalnych terrorystów-samobójców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 20:54, NerveConserve napisał:

Sprawiedliwość jest ślepa.

Bardzo to godne i sprawiedliwe, żeby zmuszać zgwałcone dziecko do donoszenia ciąży <ironia>

Ciekawe, że po nagłośnieniu sprawy nawet niektórzy "koledzy z pracy" się od biskupa Jose Cardoso Sobrinho odwracają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:58, minimysz napisał:

Ciekawe, że po nagłośnieniu sprawy nawet niektórzy "koledzy z pracy" się od biskupa Jose
Cardoso Sobrinho odwracają...


No i co za tym? Ja widziałem sytuacje, że i zwolennicy "pro-choice" odwracali się od swoich "pobratymców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:58, minimysz napisał:

> Sprawiedliwość jest ślepa.
Bardzo to godne i sprawiedliwe, żeby zmuszać zgwałcone dziecko do donoszenia ciąży <ironia>

Ciekawe, że po nagłośnieniu sprawy nawet niektórzy "koledzy z pracy" się od biskupa Jose
Cardoso Sobrinho odwracają...


Nie wina to prawa tylko tego człowieka który daną dziewczynę zgwałcił więc nie ma mowy o zmuszaniu przez innych ludzi jak gwłaciciel własnie. Ale racja nie powinno tak być że ofiara cierpi problem w tym że ofiara zawsze cierpi (z nazwy jest ofiarą) a i czasem usunięcie tego dziecka powoduje dalsze spustoszenia w psychice. Nie mam pojęcia kto obiektywnie umiałby tu ocenić co jest lepsze a co gorsze niestety.....


(errata chodzi o usuniecie w przypadku gdy już nie da się podać tabletki wczesnoporonnej a ofiara jest świadoma że owo dziecko w niej siedzi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować