Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Tobrze, będę się zwracał to swoich znajomych. Proszę, o to specjalnie dla ciebie, post odpowiadający na twój poziom. Nie mam zamiaru się dalej angażować w tą kłótnie. Miłej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 00:59, Fumiko napisał:

A jak się te szczeniackie przepychanki mają do tematu wątku?


Ma to związek z toleranjcją- dla trolli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie odpowiadaj. To retoryka.

SoundWave: Nie odpowiadaj. To retoryka.

Retoryka (gr. ῥητορική rhetorike, od wyrazu ῥήτωρ rhetor "mówca") – krasomówstwo, sztuka wymowy, umiejętność dobrego i rzetelnego przekonywania słuchaczy, czyli przekazywania treści perswazyjnych.


Znaczy się poniekąd rozumiem uzasadnienie, że retoryka zawiera w sobie pytania retoryczne ale wasze wypowiedzi zabrzmiały dosyć niejednoznacznie. Przynajmniej dla mnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 00:59, Fumiko napisał:

A jak się te szczeniackie przepychanki mają do tematu wątku?

Z tym tematem malo. Ale ze w koncu jakis mod raczyl sie zjawic to postanowilem pociagnac za jezyk, chociaz bez skutku. Z mojej strony koniec, bo to jak wymagac od kulawego policjanta, aby scigal tych zlych ;)
Chociaz interesujacy jest zwiazek z tym, jaki ma to wplyw na pojawienie sie pomniejszych trolli, ktore nie maja nic do powiedzenia- nie sadzisz budo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos zainteresowania postami, to ciekawe są te linki, jak już mamy być konsekwentni:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47187&pid=49
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47187&pid=52
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47187&pid=71

Jak widać, świętoszku, sam praktycznie cały czas, przez większość czasu jedynie obrażasz userów gram.pl, pozując na wielkiego mądralę. Chciałem pokojowego rozwiązania sprawy, ale widzę, że nic z tego. Ja przynajmniej nie wykłócam się o degrada, bo wiem, że był słuszny, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umawiamy sie w ten sposob - albo sie troche uspokoisz (a przygladam sie twojej "twrorczosci" w roznych watkach) albo sprawie, ze na jakis czas od forum odpoczniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 15:42, Ponury Żniwiarz napisał:

Masz może racje , Napisałeś cała prawdę. Tylko po 1 nikt go nie nazwał mordercą.

Jak to nie? Na jakiejś manifestacji we Francji lewaki nazywały papieża mordercą, właśnie za tę wypowiedź o prezerwatywach.

Dnia 28.03.2009 o 15:42, Ponury Żniwiarz napisał:

A to ważne, dlatego Papież niestety ale
powiedział nieprawdę rozpowszechniając wśród czarnych ,,wierzących" iż szkodzi.

Wierzący czarny nie potrzebuje gumek, bo jeśli jest katolikiem to znajdzie sobie stałą partnerkę i będzie kontrolował swój popęd.

Dnia 28.03.2009 o 15:42, Ponury Żniwiarz napisał:

Zadziałał
więc na ich szkodę a nie jak karze doktryna kościoła dla ich dobra, w imię ideologi utworzonej
przez kler (co jak co ale za czasów Jezusa nie było gumek)

Doktryna Kościoła mówi jasno: używanie kondomów jest grzechem. I od tego jest papież, od przypominania co jest, a co nie jest grzechem. Natomiast wg Kościoła antykoncepcja jest grzechem, bo wg katolickiej interpretacji za to karę poniósł biblijny Onan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 21:34, Radykał napisał:

> Masz może racje , Napisałeś cała prawdę. Tylko po 1 nikt go nie nazwał mordercą.
Jak to nie? Na jakiejś manifestacji we Francji lewaki nazywały papieża mordercą, właśnie
za tę wypowiedź o prezerwatywach.

Nie wiedziałem zwracam honor

Dnia 29.03.2009 o 21:34, Radykał napisał:

> A to ważne, dlatego Papież niestety ale
> powiedział nieprawdę rozpowszechniając wśród czarnych ,,wierzących" iż szkodzi.
Wierzący czarny nie potrzebuje gumek, bo jeśli jest katolikiem to znajdzie sobie stałą
partnerkę i będzie kontrolował swój popęd.

Co nie zmienia faktu ze skłamał a to też grzech

Dnia 29.03.2009 o 21:34, Radykał napisał:

> Zadziałał
> więc na ich szkodę a nie jak karze doktryna kościoła dla ich dobra, w imię ideologi
utworzonej
> przez kler (co jak co ale za czasów Jezusa nie było gumek)
Doktryna Kościoła mówi jasno: używanie kondomów jest grzechem. I od tego jest papież,
od przypominania co jest, a co nie jest grzechem. Natomiast wg Kościoła antykoncepcja
jest grzechem, bo wg katolickiej interpretacji za to karę poniósł biblijny Onan.


To samo Skłamał a nie powinien mówiąc iż szkodzi. Szkodzi duszy a nie problemowi . Onan nie uprawiał seksu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 10:54, Ponury Żniwiarz napisał:

Onan nie uprawiał seksu:P

Uprawiał.
"Juda wziął dla swego pierworodnego syna, Era, żonę imieniem Tamar. Ponieważ Er, pierworodny syn Judy, był w oczach Pana zły, Pan zesłał na niego śmierć. Wtedy Juda rzekł do Onana: «Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo». Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia3, aby nie dać potomstwa swemu bratu. Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć." (Rdz 38,6-10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:29, iwaneszek napisał:

> > >/.../ > Ksiądz nic ale sam kościół jest wystarczająco silną instytucją żeby np. wpływać na niektóre
państwa.

Już towarzysz Stalin zadał pytanie: Papież? A ile Papież ma dywizji!?
Zapatero nie ogladał się na Kościół, jak wprowadzał prawa dla małp.

Dnia 28.03.2009 o 19:29, iwaneszek napisał:

Założyć specjalna placówkę dla dzieci urodzonych z gwałtów(ma się rozumieć trzeba
by było przekonać matki do urodzenia dzieci) .

Na jakiej podstawie sądziesz, że takich nie ma? W kościele, pod wzgledem czynienia dobra, obowiązuje zasada: "niech nie wie lewica, co czyni prawica". Na Twój uzytek wyłozę Ci jaśniej: dobrymi uczynkami nie należy sie chwalic.

Dnia 28.03.2009 o 19:29, iwaneszek napisał:

W rzeczywistości jest wiele sposobów.

No to podaj jeszcze pare. Może wymyslisz coś nowego?

Dnia 28.03.2009 o 19:29, iwaneszek napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ niech nie wie lewica, co czyni prawica /.../
Nie sądzisz że wszystkim łatwiej by było gdyby razem dążyli do wspólnych celów? Zamiast kłócić się co lepsze, jedni by robili placówki takie jak w/w a drudzy by starali się aby aborcja nie była tak trudnym przeżyciem dla matki? Aby jedni zachęcali i pokazywali że lepiej żyć w stałym związku, a drudzy rozpowszechniali w takiej afryce miejsca w których można dostać prezerwatywy? Nie sądzisz że to podchodzi pod obsesję? "nie myślisz tak więc nie możesz być moim sojusznikiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 15:33, FranTheMan napisał:

>/.../ niech nie wie lewica, co czyni prawica /.../
Nie sądzisz że wszystkim łatwiej by było gdyby razem dążyli do wspólnych celów? Zamiast

No co ty, ludzie bez konfliktów przestaliby być ludźmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2009 o 10:54, Ponury Żniwiarz napisał:

Co nie zmienia faktu ze skłamał a to też grzech

Nie chcę cytować, więc napiszę tylko, żebyś uważnie przeczytał ostatni wpis na gsie Yarra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 15:50, zadymek napisał:

> >/.../ niech nie wie lewica, co czyni prawica /.../
> Nie sądzisz że wszystkim łatwiej by było gdyby razem dążyli do wspólnych celów?
Zamiast
No co ty, ludzie bez konfliktów przestaliby być ludźmi:)


Też tak uważam, trudno byłoby się przyzwyczaić do tak iście błogiego spokoju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 13:52, KrzysztofMarek napisał:

> > > >/.../ > Ksiądz nic ale sam kościół jest wystarczająco silną instytucją
żeby np. wpływać na niektóre
> państwa.
Już towarzysz Stalin zadał pytanie: Papież? A ile Papież ma dywizji!?
Zapatero nie ogladał się na Kościół, jak wprowadzał prawa dla małp.

Kościół ma wpływ na ludzi. Dlaczego ? Bo po 1 jest dość bogaty(nie zaprzeczajcie że nie) a po 2 wielu ludzi się go słucha i mu wierzy( np."kilka osób" na tym forum. Mohery rydzykowi itd.). Działa na psychikę mimo że tylko słowem to jednak bardzo skutecznie. Uważa się że są 2 najskuteczniejsze sposoby podporządkowanie sobie ludzi
wojskiem albo religią.(pierwsze jest teoretycznie bardziej skuteczne ale nie zawsze. Armię łatwiej pokonać niż wiarę.) A poza tym gdyby religię były takie mało ważne to dlaczego w Rosji za Lenina pozamykano cerkwie?

Dnia 30.03.2009 o 13:52, KrzysztofMarek napisał:

> Założyć specjalna placówkę dla dzieci urodzonych z gwałtów(ma się rozumieć trzeba

> by było przekonać matki do urodzenia dzieci) .
Na jakiej podstawie sądziesz, że takich nie ma? W kościele, pod wzgledem czynienia dobra,
obowiązuje zasada: "niech nie wie lewica, co czyni prawica". Na Twój uzytek wyłozę Ci
jaśniej: dobrymi uczynkami nie należy sie chwalic.
> W rzeczywistości jest wiele sposobów.

A na jaką skale i w jaki sposób? Nawet mi się o uszy nie obiło(co nie znaczy że tego nie ma) więc oświeć mnie.

Dnia 30.03.2009 o 13:52, KrzysztofMarek napisał:

No to podaj jeszcze parę. Może wymyślisz coś nowego?

Może. Ale na razie nie mam pomysłów.

Dnia 30.03.2009 o 13:52, KrzysztofMarek napisał:

>
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:29, iwaneszek napisał:

a po 2 wielu ludzi się go słucha i mu wierzy( np."kilka osób" na tym forum. Mohery rydzykowi

Negative-mohery słuchają tylko O Dyrektora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 15:33, FranTheMan napisał:

>/.../ niech nie wie lewica, co czyni prawica /.../
Nie sądzisz że wszystkim łatwiej by było gdyby razem dążyli do wspólnych celów? Zamiast
kłócić się co lepsze, jedni by robili placówki takie jak w/w a drudzy by starali się
aby aborcja nie była tak trudnym przeżyciem dla matki? /.../

Przepraszam za późną odpowiedź. Miałem, z uwagi na pogodę, pilne zajecia (w ogródku).
Byłoby lepiej, żeby aborcji nie było wcale. Bo wprawdzie matka to przeżywa, ale dziecko aborcji juz nie przeżyje.
Wybacz, ale twoja postawa, to takie "i przyjemność mieć i cnote zachować". Nie ma tak dobrze - trzeba ponosić konsekwencje swoich zachowań i dlaczego za nieodpowiedzialność rodziców (bo przecież nie tylko matki to dotyczy!) dziecko jest/ma być karane smiercia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:29, iwaneszek napisał:

> > > > >/.../ > Kościół ma wpływ na ludzi. Dlaczego ? Bo po 1 jest dość bogaty(nie zaprzeczajcie że nie)

Hmm... Znam pojedyńczych ludzi bogatszych, niz cały Kościół (jak go pojmujesz). A oni jakoś nie mają widocznego wpływu na mnie. Mało, że na mnie, na Ciebie też! Czyli bogactwo odpada.

Dnia 30.03.2009 o 20:29, iwaneszek napisał:

a po 2 wielu ludzi się go słucha i mu wierzy( np."kilka osób" na tym forum. Mohery rydzykowi
itd.). Działa na psychikę mimo że tylko słowem to jednak bardzo skutecznie. Uważa się
że są 2 najskuteczniejsze sposoby podporządkowanie sobie ludzi
wojskiem albo religią.(pierwsze jest teoretycznie bardziej skuteczne ale nie zawsze.
Armię łatwiej pokonać niż wiarę.) A poza tym gdyby religię były takie mało ważne to dlaczego
w Rosji za Lenina pozamykano cerkwie?

Ano właśnie. Bo wszyscy inni nie znoszą, jeśli ktokolwiek mysli inaczej i ma inna skale wartości, niż oni. Sła Kościoła polega na tym, ze jest to wspólnota ludzi majacych wspólne poglady na wiele spraw i to róznych poglądów, niz ludzie, którzy nami rzadzą.

Dnia 30.03.2009 o 20:29, iwaneszek napisał:

> > /.../
A na jaką skale i w jaki sposób? Nawet mi się o uszy nie obiło(co nie znaczy że tego
nie ma) więc oświeć mnie.

Ja sam o wielu nawet nie słyszałem, albo słyszałem bez szczegułów. Ale podam Ci przykład z mojej własnej parafii. Urodził mi sie syn i na rynku nie było mleka w proszku. Dostałem z parafii, chociaż nawet o to nie prosiłem. Potrzebujesz więcej? Byłem w szpitalu u kolegi. Dyżury nocne pełnia lekarze - pielegniarki "normalne" tam dyżurów nie pełniły. Pełniły je siostry zakonne, które były pielegniarkami. Bez wynagrodzenia, jako wolontariuszki. Dla "normalnych" było to za cięzkie.

Dnia 30.03.2009 o 20:29, iwaneszek napisał:

> No to podaj jeszcze parę. Może wymyślisz coś nowego?
Może. Ale na razie nie mam pomysłów.
> >
> >
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować