Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2009 o 23:32, Catastrophe-she napisał:

Wszystkim rzucającym się.


Wszyscy Ci się rzucają... w ogóle to czym rzucają, sobą? Tak trochę ciężko by było, chyba że jest się bramkarzem, ale do tego to się nie poczuwam.

Dnia 08.04.2009 o 23:32, Catastrophe-she napisał:

Nie latam, latam w samolocie.


I to ja się rzucam?

Dnia 08.04.2009 o 23:32, Catastrophe-she napisał:

Wszyscy byliby wtedy zdrowsi :P Anyway jak możesz porównywać powstanie nowego człowieka
do używania samochodu? Czyli co za kilka lat normalne będzie hodowanie ludzi, manipulacja
genami chodź idziemy kupić sobie dziecko? Czy to nie jest chore i samolubne?


"Kochanie, pójdziemy do laboratorium się przebadać, bo moja babcia zmarła na raka, więc może trzeba będzie usunąć ten wadliwy gen z zarodka. A u Ciebie w rodzinie są skłonności do chorób skóry, więc też warto by, żeby dziecko ich nie odziedziczyło, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na dziewczynkę, bo się młoda zapłacze w okresie dojrzewania..."

Dnia 08.04.2009 o 23:32, Catastrophe-she napisał:

Oj mój i twój także, nas wszystkich, bo w końcu zabraknie tzw. normalnych facetów i
co zrobią normalne kobiety szukające normalnego mężczyzny?


A to już moja droga Twój problem, ja akurat w tej kwestii miotać się nie muszę. A próba urabiania społeczeństwa pod siebie tylko po to żeby znaleźć faceta to dość żałosna motywacja :D

Dnia 08.04.2009 o 23:32, Catastrophe-she napisał:

Ale to jest prawo naturalne, podważysz je? Tu nie chodzi o poglądy tylko jak zbudowany
jest świat. Zaprzecz grawitacji, to na pewno sprawi, że zaczniesz latać:P


Nie zaprzeczę, poczekam aż wynajdą urządzenie, które ją pozwoli zanegować bądź ukierunkować w inną stronę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

Uważasz, że nie zachowujesz sie agresywnie?

Ton rozmowy zawsze dostosowuję do rozmówcy, do pewnej granicy oczywiście. Dlatego z jednymi (np. Vaxinarem) potrafię kulturalnie dyskutować, mimo bardzo różniących się poglądów, a z innymi, nie.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

>Przytoczę może jeszcze raz komentowaną
> przez ciebie wypowiedź: No no, fajne teksty tu lecą, „pedalsko”,
„czarnuchy”
> Aż się nasuwają słowa o kisielu zamiast mózgu...

Po czym sama stwierdziłaś że chciałaś nas obrazić.

Sama byś się nie domyśliła? Za „czarnuchów” i „pedalstwo” należało wam się. Tu a propos postu zadymka – nie dojrzałam jakoś w kontekście wypowiedzi usprawiedliwienia dla takich słów – były tam użyte po prostu jako „normalka”, ich autorzy tak nasiąkli tą pogardliwą mową, że wielce się oburzyli za to, że ktoś śmie zwracać im z tego powodu uwagę.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > Czemu hipokryzja?O_o
> Ano temu, że heteroseksualiści cały czas narzucają się ze swą orientacją, gdy idą
trzymając
> się za ręce, całują się w miejscu publicznym bądź trzymają zdjęcie partnera na biurku

> w pracy.
Czy ja komuś bronie trzymać zdjęcie ukochanej/go na biurku w pracy? Czy ja w ogóle coś
o homoseksualistach mówiłam? Nie, chodziło o pedalski sposób ubierania się. Robisz burzę
w szklance wody.

Nie mam nic przeciwko homoseksualistom, tak jak i do każdej innej orientacji byleby nie bili mnie nią po oczach.
Nie mówiłaś? W związku z zacytowaną wypowiedzią wyraziłam nadzieję, że nie jest to hipokryzja, po czym na pytanie, o jaką hipokryzję chodzi, grzecznie wytłumaczyłam. Na co dostałam taką błyskotliwą odpowiedź.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> Trudno nazywać dyskusją określanie tego, co ci się nie podoba, "pedalstwem".
Niee.. nadal nie rozumiesz.. Nie ważne czy mis ie podoba czy nie, to jest pedalskie tak
samo jak ubrana wyzywająco kobieta może zostać nazwana blondi(żeby nie napisać gorzej),
a ktoś w czarnej skórze metalem.

Owszem, przyjęło się mówienie w ten sposób, lecz jest to znakiem ludzi o niskim poziomie kultury (jednak blondi nie jest jakoś szczególnie obraźliwe, a metal to już w ogóle), a słowo „pedalski” dodatkowo wzmacnia społeczne uprzedzenia wobec osób homoseksualnych. Jakoś nie słyszałam o prześladowaniu blondi, a gejów i lesbijek – i owszem.
Jeśli zaś chodzi o metalów, zinstytucjonalizowaną nagonkę, która była przykładem stosowania mowy (w tym wypadku raczej obrazu) nienawiści, mieliśmy w czasach Giertycha i jego sławnej reklamówki. Był to typowy przykład szukania „cyklistów”, których możnaby oddzielić od „normalnych” i poddać prześladowaniu - każdy przyzwoity człowiek powinien się temu przeciwstawić.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> Póki nie dochodzi do pokazywania gołego tyłka, nie mam nic przeciwko żadnemu oryginałowi,

> nawet noszącemu różowe piórka.
A co ci jego goły tyłek przeszkadza? Jego tyłek, chce niech pokazuje.

Mi w zasadzie nic, ale do tego miejsca jestem skłonna uznać racje niedookreślonej większości, która ma sobie tego nie życzyć.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

>Jak sądzę, problem tutaj stanowi twoje głębokie wrośnięcie
> w normy społeczne dotyczące ról płciowych.
Blah, blah, blah dziękuje za analizę psychologiczną pani Freud
Nie chodzi o to czy masz przeciwko, chodzi o to że to nie jest normalne.

Normalne. Słowem tym posługuje się cała masa autorytarystów uważających, że mają prawo narzucać innym swój jedyny słuszny punkt widzenia. Jak widzę, dalej z kolei coś napomykasz o „prawie naturalnym”. To kolejne niedookreślone słowo-wytrych, którym posługują się zarówno ludzie o nastawieniu liberalnym, jak i konserwatywnym, na poparcie przeciwstawnych tez.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> I jakież konserwatywne - jednostka się nie liczy, liczy się większość.
Oczywiście, nie wiedziałaś? Na jakim świecie ty żyjesz ?O_o

Żyjemy w demokratycznym państwie prawa, a jego zasadą naczelną jest nadrzędność jednostki, co jest zapewnione prawami człowieka, które chronią przed dyktaturą większości. Dla wielu Polaków może to być jednak trudne do zrozumienia, nie bez powodu Polskę zalicza się do krajów o tzw. „ułomnej demokracji”.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

Wytłumacz czemu niby jesteś "wyoutowana".

Jeju, nie znasz nawet podstawowych pojęć. Coming Out znaczy po prostu ujawnienie swej orientacji.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

Pokaż mi tych homofobów.

Przejrzyj sobie ten wątek. Znajdziesz m.in. postulaty wymordowania homoseksualistów.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> Ty sama możesz tak nie myśleć, w sumie twoje wypowiedzi utwierdzają mnie w poglądzie,

> że zbytnio nie zastanawiasz się nad tym, co piszesz,
Bardziej niż ty.

Odpowiedź jakiej należałoby się spodziewać po kimś, kto wykazuje wspomnianą przeze mnie wyżej cechę. Czym mnie zaskoczysz następnym razem? Zwrotem: „A ty gópia jesteś!!!”?
:)

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

>nie zmienia to jednak faktu, że
> w tym wypadku liczą się czyny (słowa napisane), a nie intencje.
Dlatego mam pełne prawo sądzić że jestes agresywną lesbijką, że homoseksualiści stanowią
zagrożenie i czepiają się słówek.

A sądź sobie co tam chcesz. Już dawno porzuciłam nadzieję, że da się tobie coś wytłumaczyć. Produkuję się tu dla innych, nie dla ciebie.
BTW, myślenie stereotypowe, którego przykładem jest wyrabianie sobie opinii na podstawie jednej osoby, służy uproszczeniu w odbiorze tego świata. A więc dotyczy to przede wszystkim ludzi, którzy mają problemy z przyjęciem i zrozumieniem zbyt wielu informacji.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

Jak to się mówi mądry człowiek uczy sie na błędach innych.. dalszą część znasz. Potęga
ludzkiego umysłu polega m.in. na tym, że nie musimy czegoś przeżyć żeby sie na jakiś
temat wypowiedzieć.

Ale tylko głupiec ignoruje słowa kogoś, kto więcej przeżył i więcej w danej kwestii wie.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

Może ty znasz wiecej na lesbijkach bo sie poruszasz w takim środowisku ?

No z pewnością większość przypadków gwałtów na lesbijkach znam dzięki temu, że się obracam w tym środowisku. Oficjalnych statystyk w Polsce nikt nie prowadzi.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> ale to homofobia była bezpośrednią przyczyną.
Ale jak sama stwierdziłaś był nienormalny

Trudno powiedzieć o kimś, kto gwałci, że wszystko z nim w porządku. Gwałt to pokaz władzy i forma przemocy. Większość trzyma jednak na wodzy swoje skłonności. Wystarczy jednak, że znajdzie sobie kogoś, kogo może nienawidzić z racji uprzedzeń obecnych w społeczeństwie, a już będzie stanowić to dostateczną motywację dla tego czynu.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> A sięgając po inne przykłady, twoja teza jest równie inteligentna, jak twierdzenie,
że
> jak ktoś chce kogoś pobić, to i tak to zrobi, więc nie powinno się potępiać np.
antysemickiej
> nagonki z ''68, jak i lat wcześniejszych.
... O tak nie ma to jak zmieniać sens moich słów już z 70 raz z kolei.. Powinno sie potępiać
głupotę, tyle.

Tak, pewnie, teraz będziesz twierdzić, że zmieniam sens twoich słów. Piszesz, że homofobia nie miała wpływu na te gwałty, bo kto chciał zgwałcić i tak by zgwałcił. I nie widzisz analogii z twierdzeniem, że antysemityzm nie miał w 68 nic do rzeczy, bo kto chciałby kogoś pobić czy prześladować, i tak by to zrobił?

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > O tak jedna osoba zmieni tok rozumowania jakiegoś za przeproszeniem debila
tak?
> Owszem
Ahahahahaa cieszę się, że wierzysz w mój dar przekonywania:P

Ekhm, cytujesz siebie:
O tak jedna osoba zmieni tok rozumowania jakiegoś za przeproszeniem debila tak? Owszem niepoprawna z ciebie optymistka.

W sumie nie dziwię się, że się śmiejesz – jak inaczej można reagować na twoje własne słowa?

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

No i? A sa jakieś statystyki porównujące ilość debili do stopnia wrogości?

Myślisz, że u nas ten odsetek jest jakiś nadzwyczajny? Ale wiedz, nie powinno się oceniać innych po sobie...

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > Słuchaj po 1 z łaski swojej trochę dystansu
> Dystansu do sprawy gwałtu na mojej partnerce? Kpisz sobie?
Nie, ty sobie kpisz czepiając sie pedalskiego stroju i rozwijając temat go gwałtów..

Patrz, to niemożliwe, że wobec słów o „pedalstwie” wspomniałam o homofobii, której przejawem jest m.in. przemoc fizyczna, której doświadczyli mój przyjaciel i dziewczyna.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > Po 3 to, że ktoś jest poryty nie znaczy, że masz prawo teraz wyżywać się na
całej
> reszcie.
> Zwrócenie ci uwagi uważasz za wyżywanie się na tobie?
Nie, nie na mnie, na wszystkich dookoła, masz strasznie napastliwy ton wypowiedzi.

Dostosowuję się do dyskutanta. Na tym forum prowadzę spory w sumie niemal wyłącznie z określonym typem ludzi.
Swoją drogą jak już wspominałam możesz się zapytać Vaxinara – prawie w niczym się nie zgadzamy, potrafimy jednak spokojnie ze sobą dyskutować.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > Po 4 ona w ogóle wie, że piszesz o tym na forum? Ja bym nie chciała.
> Nie ma nic przeciwko przytaczaniu tego, co się jej przytrafiło, jeśli tylko dzięki
temu
> choć paru ludziom otworzą się oczy. Mam nadzieję, że tak właśnie się dzieje.
Otworzą i co? Na co?

Boże...

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > To nie jest wygląd to jest strój.. strój da sie zmienić wyglądu NIE.
Nie odpowiedziałaś na to

Bo i nie ma na co. Wiadomo, że w tamtym kontekście wygląd znaczył tyle, co strój. Inaczej ty sama być w takim znaczeniu tego słowa nie użyła.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > > (transgenderystów rozumiem że zgnoisz jak leci?),
> > ? Jeżeli by sie tak rzucał to owszem.
> Nie mam więcej pytań.
Buahahah

Cieszę się, że humor cię nie opuszcza. W sumie nic w tym dziwnego, bo człowiek, który mało rozumie, wiedzie szczęśliwy żywot.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > Jak ja lubie wojujących fanatyków...i ich teorie...
> No tak, ludzie myślący to dla ciebie niebezpieczni fanatycy.
Znów napastliwy ton fanatyka.. mam napisać wojująca lesbijka? To jest naginanie czyichś
słów do własnych potrzeb i jest to manipulacja, a nie myślenie, jakbyś nie widziała różnicy.

Nie, to zbycie żałosnego, erystycznego (choć erystyka na tak niskim poziomie z trudem zasługuje na to miano) chwytu. Jak już wspomniałam, zamiast wykazywać się ignorancją, zainteresuj się wspomnianą przeze mnie problematyką.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

Jeżeli pedalski strój jest obraźliwe to tak samo emo, metal, metro itd.. po prostu kojaryz
się z gejami a jeśli coś co kojarzy się z gejami jest dla ciebie obraźliwe to wiesz..
nie jesteś odpowiednią osobą by ich bronic.

Powtórzę się: „Owszem, przyjęło się mówienie w ten sposób, lecz jest to znakiem ludzi o niskim poziomie kultury (...), a słowo „pedalski” dodatkowo wzmacnia społeczne uprzedzenia”.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > bo to jedna z rzeczy których nienawidzę i zrobię sie naprawdę nieprzyjemna.

> Nie mogę się doczekać - zobaczysz wtedy, co oznacza, gdy ja się robię naprawdę

> nieprzyjemna.
Ale sie boje pff..

Przypomnę, że to było powtórzenie twoich pogróżek. Jesteś ostra jak brzytwa, nie ma co.

Dnia 08.04.2009 o 21:41, Catastrophe-she napisał:

> > Aha i jeszcze jedno co byś zrobiła jakbym napisała gejowski strój?
> Jakbyś napisała o noszeniu stereotypowego gejowskiego stroju, nie miałabym absolutnie

> nic przeciwko, a jak tylko o gejowskim, sama bym zapewne dodała, że chodzi ci zapewne

> o stereotyp, jako że przeciętnego geja nie odróżnisz od heteryka.
Buahahhaaha ok tez nie mam już więcej pytań czepiasz się słówek i dodatkowo sama
nie wiesz o co ci chodzi, jaka jest wg. ciebie różnica miedzy gejowskim, a pedalskim

No pewnie, przy „czarnuchach” też czepiam się słówek, bo co to za różnica, czy „czarnuch”, czy czarnoskóry.

Twoje dalsze wypowiedzi są niezłe:

Ee... nie kapujesz, to co napisałaś to tylko wymysł mężczyzn, mnie chodzi o odgórną normalność.. naturalną normalność.

No przecież to oczywista oczywistość, jak może ktoś tego nie kapować :)

facet zachowujący sie bardziej babsko od kobiety nie jest naturalny

Moje napomknięcie o transgenderystach tyczyło się właśnie twych uprzedzeń na gruncie płci. Nie zrozumiałaś tego, a jak widać, gdy czegoś nie rozumiesz, wybuchasz śmiechem. W każdym razie widać teraz, jakbyś wspaniale ich potraktowała.

Dalej nie jest lepiej, ciągłe uniki w postaci zarzutów o sfrustrowanie i wyżywanie się. Wiesz, takimi tekstami to sobie możesz brylować wśród 15-latków, z których szydzisz na swym GS-ie (notabene mamy tam kolejny przykład twojego zapatrzenia na czubek własnego nosa, ot choćby krytykujesz ludzi za dzielenie się niepokojami związanymi z testem gimnazjalnym – bo tym właśnie są ciągłe napomknięcia o tym temacie, w dodatku na swej prywatnej przestrzeni - jako że ty jesteś och jakże dojrzała i nie obchodzi cię to – po co zatem tam łazisz? Żeby mieć pretekst dla gnojenia innych, dzięki czemu możesz podnieść sobie poczucie własnej wartości?), jako że przy dyskusji z innymi ludźmi jasno i wyraźnie widać, ile masz do zaprezentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 23:45, Fumiko napisał:

Wszyscy Ci się rzucają... w ogóle to czym rzucają, sobą? Tak trochę ciężko by było, chyba
że jest się bramkarzem, ale do tego to się nie poczuwam.

Nie, nie wszyscy ;)

Dnia 08.04.2009 o 23:45, Fumiko napisał:

> Wszyscy byliby wtedy zdrowsi :P Anyway jak możesz porównywać powstanie nowego człowieka
> do używania samochodu? Czyli co za kilka lat normalne będzie hodowanie ludzi, manipulacja
> genami chodź idziemy kupić sobie dziecko? Czy to nie jest chore i samolubne?

"Kochanie, pójdziemy do laboratorium się przebadać, bo moja babcia zmarła na raka, więc
może trzeba będzie usunąć ten wadliwy gen z zarodka. A u Ciebie w rodzinie są skłonności
do chorób skóry, więc też warto by, żeby dziecko ich nie odziedziczyło, zwłaszcza jeśli
zdecydujemy się na dziewczynkę, bo się młoda zapłacze w okresie dojrzewania..."

? Co chciałaś tym tekstem przekazać?

Dnia 08.04.2009 o 23:45, Fumiko napisał:

A to już moja droga Twój problem, ja akurat w tej kwestii miotać się nie muszę. A próba
urabiania społeczeństwa pod siebie tylko po to żeby znaleźć faceta to dość żałosna motywacja
:D

Nie musisz? A bo będziesz z kimś na wieczność nie?Gratuluje pewności. No chyba, że nie potrzebujesz to przepraszam. Nie urabiam społeczeństwa, przeceniasz mnie:P mówię tylko do czego to może doprowadzić.

Dnia 08.04.2009 o 23:45, Fumiko napisał:

Nie zaprzeczę, poczekam aż wynajdą urządzenie, które ją pozwoli zanegować bądź ukierunkować
w inną stronę :D

Ale to nie spowoduje jej zniknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 00:23, Catastrophe-she napisał:

? Co chciałaś tym tekstem przekazać?


A użyj przez moment mózgu, zakładam że posiadasz taki organ. Myślenie nie boli... no chyba że myśleć nie potrzebujesz, to przepraszam.

Dnia 10.04.2009 o 00:23, Catastrophe-she napisał:

Nie musisz? A bo będziesz z kimś na wieczność nie?


Aż tak długo to chyba nie pożyję...

Dnia 10.04.2009 o 00:23, Catastrophe-she napisał:

Gratuluje pewności. No chyba, że nie potrzebujesz to przepraszam.


Przepraszać to nie mnie powinnaś i zdecydowanie za coś innego...

Dnia 10.04.2009 o 00:23, Catastrophe-she napisał:

> Nie zaprzeczę, poczekam aż wynajdą urządzenie, które ją pozwoli zanegować bądź ukierunkować
> w inną stronę :D

Dnia 10.04.2009 o 00:23, Catastrophe-she napisał:

Ale to nie spowoduje jej zniknięcia.


Efekt będzie taki jakby zniknęła, więc co za różnica? Jeśli niebo jest niebieskie i widzę niebieskie to guzik mnie obchodzi jakiego koloru będą cząsteczki poszczególnych gazów w innej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieopatrznie postanowiłam zajrzeć do tego tematu i przeczytać ostatnią dyskusję. Poniższy tekst mnie załamał

Dnia 08.04.2009 o 20:07, Catastrophe-she napisał:

Może chciał z nią chodzić i stwierdził, że to ostatnia szansa czy coś tam.. whatever.

Ile Ty masz lat dziewczyno, że gwałtu od podrywu nie odróżniasz?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 12:34, minimysz napisał:

Ile Ty masz lat dziewczyno, że gwałtu od podrywu nie odróżniasz?!?


Miałam nawet napisać, że jej serdecznie współczuję jeśli obraca się w środowisku neandertalczyków (maczugą w łeb i do jaskinii), ale poważnie się obawiam, że by jej ta subtelna aluzja umknęła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:09, Vaxinar napisał:

Ale co? Akcja promocyjna czy poród? Bo takie coś może co najwyżej świadczyć o determinacji władz służby zdrowia. Można wiele mówić o rozwoju krajów Europy zachodniej, ale w praktyce gnębią ich te same problemy co nas. Najwyraźniej jest już tak źle, że chwytają się brzytwy- aczkolwiek przychodzą mi do głowy bardziej kontrowersyjne pomysły:)

Dnia 20.05.2009 o 22:09, Vaxinar napisał:

Tam taki postęp, młodzież chyba wyedukowana?

Może nie dostecznie wyedukowana.

Dnia 20.05.2009 o 22:09, Vaxinar napisał:

No bo jakby w polskim ciemnogrodzie to było, to w sumie byłaby norma.

Fakt, nam też by się przydały takie akcje "promocyjne", bo do tępego łba nic tak nie przemawia jak terapia szokowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 2 grosze;P Catastrophe użyła złego środka wyrazu jeżeli chodzi o wieczność ale dla ciebie czas do końca twego życia to cała twoja przestrzeń która możesz zobaczyć więc jakoby może być wiecznośćia dla ciebie. Tak mi się wydaje . Jak myślisz? ( to całkiem bez czepiania się ciekaw tylko jestem jak można odnieść ogólnie słowo wieczność)

Dnia 10.04.2009 o 00:34, Fumiko napisał:

Efekt będzie taki jakby zniknęła, więc co za różnica? Jeśli niebo jest niebieskie i widzę
niebieskie to guzik mnie obchodzi jakiego koloru będą cząsteczki poszczególnych gazów
w innej sytuacji.

Co jeden nazwie ignorancją a dla drugiego będzie normalne :P (tak jak dla każdego specjalisty jego dziedzina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:09, Vaxinar napisał:

http://www.rp.pl/artykul/30,308385_Szokujace_wideo_rodzacej_nastolatki.html

Aż dziw, że to w UK...
Tam taki postęp, młodzież chyba wyedukowana? No bo jakby w polskim ciemnogrodzie to było,
to w sumie byłaby norma.


Bo nasi tam pojechali xD

Dobra bądzmy patriotami u nas nie jest tak żle ni e mamy takich problemów. I służby zdrowia też nie mamy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:30, zadymek napisał:

Ale co?


Sama akcja, to oczywiście, że nie.
Problem, którego zdawać by się mogło nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:33, Ponury666 napisał:

Co jeden nazwie ignorancją a dla drugiego będzie normalne :P (tak jak dla każdego specjalisty
jego dziedzina)


Rozmowa się tyczyła tzw "praw natury". Już pominę to, że szczepionki są jawnym zaprzeczeniem takiego naturalnego prawa (przetrwanie najodporniejszych osobników a wymarcie innych jest jak najbardziej naturalne) czy choćby szpitale z oddziałem położniczym (w "naturze" umieralność potomstwa zaraz po porodzie jest bardzo duża). Więc po co one, skoro tak się opieramy na tym "prawie natury"? Moim zdaniem jest to sprawa tylko i wyłącznie, powtarzając własne słowa, osobników z których powstają następne i nie widzę dlaczego ktokolwiek inny ma tu się pchać ze swoimi poglądami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2009 o 00:32, Fumiko napisał:

Rozmowa się tyczyła tzw "praw natury". Już pominę to, że szczepionki są jawnym zaprzeczeniem
takiego naturalnego prawa (przetrwanie najodporniejszych osobników a wymarcie innych
jest jak najbardziej naturalne) czy choćby szpitale z oddziałem położniczym (w "naturze"
umieralność potomstwa zaraz po porodzie jest bardzo duża). Więc po co one, skoro tak
się opieramy na tym "prawie natury"? Moim zdaniem jest to sprawa tylko i wyłącznie, powtarzając
własne słowa, osobników z których powstają następne i nie widzę dlaczego ktokolwiek inny
ma tu się pchać ze swoimi poglądami.


Prawda i tak należy do większości:) Tzn będzie tak jak wiekszość chce i jaki ma pogląd raczej. Takie społeczeństwo ale racja to nie ma wytłumaczenia dlaczego. Hmm ja się kierować wole prawami naturalnymi bo w stosunku do ludzi prawa natury to prawa wymarłe:) (zostało nam tylko jeszcze z nich wc i sex)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 14:52, Ponury666 napisał:

Prawda i tak należy do większości:) Tzn będzie tak jak wiekszość chce i jaki ma pogląd
raczej. Takie społeczeństwo ale racja to nie ma wytłumaczenia dlaczego. Hmm ja się kierować
wole prawami naturalnymi bo w stosunku do ludzi prawa natury to prawa wymarłe:) (zostało
nam tylko jeszcze z nich wc i sex)


Czystym przypadkiem trafiłam na podobną dyskusję na innym forum i niesamowicie mi się spodobał jeden z komentarzy tam zamieszczonych. Przeklejam z zastrzeżeniem, że jest to przeklejka a nie mój tekst!

freon 20.05.09, 15:03
"Zawsze kiedy widze kolesi powolujacych sie na Nature jako wyznacznik
norm, zastanawiam sie czy Natura wie, ze ma takich "rzecznikow".
Natura powymyslala i dopuscila do przetrwania cala mase roznych
zachowan spolecznych, seksualnych i fizjologicznych, a tu jeden
madralinski na podstawie jakze wnikliwej analizy zachowan wlasnych,
deklaracji szwagra i potrzeb chomika, oglasza, ze Natura jego
zachowania uznaje wlasnie za norme. Nie wiem skad sie tacy skromnisie
biora, ale serdecznie radze trzymac jezyk za zebami, bo jak sie
Natura dowie jacy troglodyci sie nia podpieraja, to blyskawicznie
zwolni was z obowiazkow rzecznikow przy pomocy jednego celnego maila,
ktory walnie jasnego nieba prosto w wasze durne lby.
"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Głupoty, podniecają się byle czym, w dodatku w chamski sposó przeinaczają fakty. Typowe brukowcowe zagranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:13, Budo napisał:

Głupoty, podniecają się byle czym, w dodatku w chamski sposó przeinaczają fakty. Typowe
brukowcowe zagranie.


A jak było naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nawet w tym głupim artykule masz to po cześci napisane. Zresztą, co to kogo obchodzi, mi to lata. Mogą sobie finansować fundację przeciwko dyskryminacji wyznawców latającego potwora spaghetti.

Też na temat- zobacz krótki, a ciekawy filik nt manipulacji i jawnych kłamstw mediów- to tylko taki przykład
http://www.youtube.com/watch?v=tjdqa0I4jRk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:30, Budo napisał:

Nawet w tym głupim artykule masz to po cześci napisane. Zresztą, co to kogo obchodzi,
mi to lata. Mogą sobie finansować fundację przeciwko dyskryminacji wyznawców latającego
potwora spaghetti.


No ale co gdzie jest napisane? Mi też to lata- mogą sobie finansować FSMa ale jak ktoś robi coś od rzeczy i sam na swoją szkodę działa to jest to conajmniej zabawne.

Dnia 22.05.2009 o 19:30, Budo napisał:


Też na temat- zobacz krótki, a ciekawy filik nt manipulacji i jawnych kłamstw mediów-
to tylko taki przykład
http://www.youtube.com/watch?v=tjdqa0I4jRk


A to suchar- widziałem dawno temu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować