Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2009 o 21:19, Infes napisał:

Tak masz rację. Tyle że gdy się urodzi, no nie czarujmy się ale ciężko jest rozstać się
z własnym dzieckiem nawet gdy kobieta została wykorzystana. Uczucie...


Rozstać się ciężko, ale z zabiciem nie ma problemu?
Może dla tego że niektórym szwankuje wyobraźnia, i dopiero gdy dziecko się urodzi jest dla nich człowiekiem. Wcześniej to "to coś" w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że zabicie jest również łatwe. Ja nie akceptuję aborcji, wręcz nie toleruję takiego zachowania no ale...żal mi kobiety która została wykorzystana. Pierwsze co bym zrobił to tego kolesia bym powiesił każdy wie za co...po prostu by poczuł to "COŚ" przez co ta kobieta teraz przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 21:18, Tyler_D napisał:

Bardzo zabawne, nie ma co ... masz "poziom" koleś.

Ironiaaaaa......

W każdym razie, mnie takie sprawy jak na razie śmieszą, bo nie dotyczą mnie bezpośrednio.
Ale jednego jestem pewien, nie brałbym się za robotę bez rozeznania terenu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:28, KuroNeko napisał:

Ironiaaaaa......

Ehe ... sure dude, sure.

Dnia 17.10.2009 o 23:28, KuroNeko napisał:

W każdym razie, mnie takie sprawy jak na razie śmieszą, bo nie dotyczą mnie bezpośrednio.

Zobaczymy czy będziesz tak samo gadał jak nagle zaczną ciebie i twoją partnerkę dotyczyć ... a różne przypadki się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 22:09, Infes napisał:

Nie twierdzę że zabicie jest również łatwe. Ja nie akceptuję aborcji, wręcz nie toleruję
takiego zachowania no ale...żal mi kobiety która została wykorzystana. Pierwsze co bym
zrobił to tego kolesia bym powiesił każdy wie za co...po prostu by poczuł to "COŚ" przez
co ta kobieta teraz przechodzi.

W takim wypadku powinna kobieta mieć prawo do aborcji, ponieważ nie tylko tego dziecka nie chciała, ale również przenoszenie genów tego wyrzutka jest złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:35, Rga napisał:

W takim wypadku powinna kobieta mieć prawo do aborcji, ponieważ nie tylko tego >dziecka
nie chciała, ale również przenoszenie genów tego wyrzutka jest złe

Przenoszenie genów wyrzutka jest złe ale już mord na nienarodzonym dziecku jest ok? Ciekawe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:39, Tyler_D napisał:

Przenoszenie genów wyrzutka jest złe ale już mord na nienarodzonym dziecku jest ok? Ciekawe ...


Nienarodzonym. Jak można zabić coś, czyli zabrać życie, skoro tego jeszcze nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:41, Rga napisał:

Nienarodzonym. Jak można zabić coś, czyli zabrać życie, skoro tego jeszcze nie
ma?


A aborcję - czyli uśmiercanie to niby wykonuję się na kim? Na nieżywym kawałku mięsa czy na żywym organizmie - tak, żyjącym - tyle że w łonie matki? Huh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:43, Tyler_D napisał:

A aborcję - czyli uśmiercanie to niby wykonuję się na kim? Na nieżywem kawałku mięsa
czy na żywym organizmie - tak, żyjącym - tyle że w łonie matki. Huh?


Lepiej, żeby gwałciciel miał 1000 dzieci, i te dzieci nie mieć prawdziwego ojca. Nejpewniej, będą wychowywane tylko przez matkę, więc nie będą wychowywane tak jak ty. A teraz pytanie za 1 million Euro, czemu kilkanaście krajów zezwoliły na aborcję, a morderców dalej karają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:48, Rga napisał:

Lepiej, żeby gwałciciel miał 1000 dzieci, i te dzieci nie mieć prawdziwego ojca.

Pokaż mi gwałciciela który miał choćby setkę dzieci ... Dzieci z gwałtu można urodzić i oddać do domu dziecka => rodziny zastępczej - trzeba tylko chcieć. Lepsze to niż po cichu zabić i udawać że problemu nie ma i nie było ...
>Nejpewniej,

Dnia 17.10.2009 o 23:48, Rga napisał:

będą wychowywane tylko przez matkę, więc nie będą wychowywane tak jak ty.

Heh ... a widzisz. Sam wychowywałem się bez ojca, zresztą nie ja jeden.
>A teraz pytanie

Dnia 17.10.2009 o 23:48, Rga napisał:

za 1 million Euro, czemu kilkanaście krajów zezwoliły na aborcję, a morderców dalej karają?

Bo tak jest wygodniej? Bo idzie za tym kasa, gruba kasa? Bo taki mamy "postęp cywilizacyjny"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:55, Tyler_D napisał:

i oddać do domu dziecka => rodziny zastępczej - trzeba tylko chcieć. Lepsze to niż

I niech cierpi w tym świecie. Niech wie jaki los go spotkał, że został spłodzony przez "ojca" który wykorzystał jego matkę. Na dodatek zostawili, porzucili go, "rodzice". Jak ojciec tak też matka która go narodziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że lepszym rozwiązaniem jest zabić póki nie ma ono nic do nic do powiedzenia, nie jest świadome tego w jaki sposób zostało poczęte i tak dalej i tak dalej? Że lepiej [ bo wiadomo że szybciej i prościej ] jest pozbyć się tego problemu niż dać szansę na to żeby sie urodził i potencjalnie wyrósł na normalnego człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 20:09, KrzysztofMarek napisał:

Ciekawe, że za aborcją są wyłacznie ci, którym ona już nie grozi (Reagan).

A czy szanowny prezydent Regan posiadł niezwykłą umiejętność rozmawiania z płodami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak wtrącę, że dla mnie to paradoksalne jest, że sprawca gwałtu - pieprzony zwyrodnialec - trafia za to do wiezienia, gdzie jest utrzymywany przez wszystkich obywateli kraju, a dziecko poczęte zostaje skazane na śmierć "bo nie chcemy, by w przyszłości cierpiało(?)", albo matka nie chce donosić ciąży. Z całym szacunkiem - dlaczego zamiast starać się pomóc ofierze gwałtu na wszelkie możliwe sposoby, dąży się do zamordowania niewinnego przecież dziecka? Dlaczego słyszy się "zabij(oj, przepraszam: "przerwij ciążę") " a nie "donoś ciążę, a potem jeśli nie będziesz chciała wychowywać, to oddaj dziecko w ręce ludzi, u których znajdzie szczęście"? Na moje to powinniśmy wspierać kobietę, a potem daj jej wolny wybór, a nie naciskać i nijako zmuszać do morderstwa "bo nie ma alternatywy".

Chciałbym jeszcze tylko wspomnieć, że dla mnie, od wszystkich feministek, większy autorytet w sprawie aborcji ma - ja na ironie - człowiek, który w swoim życiu dokonał 75 000 aborcji. Dr Bernard Nathanson powiedział: "Zebrałem zasób danych naukowych, które przekonały mnie, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, zapłodnienia, i od tego momentu poczęta osoba jest istotą ludzką. Nie ma żadnego miejsca w macicy, w którym mogłoby dojść do zamiany czegoś, co nie jest osobą, w osobę. Nie ma żadnej nagłej zmiany w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego i dlatego życie jest nieprzerwanym ciągiem od swojego początku aż do końca"

Jeśli ktoś nie zna tej osoby, to zaznaczę tylko, że dr Nathanson zaprzestał dokonywania aborcji po tym, jak zobaczył, co dzieje się z dzieckiem podczas "zabiegu". Można to zobaczyć oglądając film "Niemy krzyk".

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 10:20, MrKubu napisał:

Tylko tak wtrącę, że dla mnie to paradoksalne jest, że sprawca gwałtu - pieprzony >zwyrodnialec
- trafia za to do wiezienia, gdzie jest utrzymywany przez wszystkich obywateli kraju,
a dziecko poczęte zostaje skazane na śmierć "bo nie chcemy, by w przyszłości cierpiało(?)",
albo matka nie chce donosić ciąży.

To jest jeden aspekt całej sprawy ale jest też drugi - warty wspomnienia. Sugerujesz że lepiej byłoby się takiego zwyrodnialca pozbyć - zabić? Bo widzisz - mnie nie irytuje to że trafia on do więzienia gdzie jest utrzymywany przez resztę obywateli a to, że siedzi tam zupełnie bezczynnie zamiast w jakikolwiek sposób to odpracowywać. A paradoks o którym wspomniałeś? Owszem - to też jest dziwne na swój sposób ale takie podejście do całej sprawy jest o wiele prostsze i szybsze. Jest niechciane dziecko? No to je zabijmy, przecież matka będzie cierpieć [ do zwolenników aborcji - a dziecko to niby co? obojętne mu jest wszystko? ]
>Z całym szacunkiem - dlaczego zamiast starać się pomóc

Dnia 18.10.2009 o 10:20, MrKubu napisał:

ofierze gwałtu na wszelkie możliwe sposoby, dąży się do zamordowania niewinnego przecież
dziecka?

Bo to jest najszybsze i najbardziej "ludzkie" rozwiązanie - bo dziwnym trafem w większości przypadków wszyscy martwią się o matkę a nie o dziecko - to że jest ono z gwałtu i nie może mówić od razu stawia je na miejscu przegranego ... jakież to humanitarne ...
>Dlaczego słyszy się "zabij(oj, przepraszam: "przerwij ciążę") " a nie "donoś

Dnia 18.10.2009 o 10:20, MrKubu napisał:

ciążę, a potem jeśli nie będziesz chciała wychowywać, to oddaj dziecko w ręce ludzi,
u których znajdzie szczęście"? Na moje to powinniśmy wspierać kobietę, a potem daj >jej
wolny wybór, a nie naciskać i nijako zmuszać do morderstwa "bo nie ma alternatywy".

Patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, lepiej dać mu "szanse" na ciągłe i nieprzerwane cierpienie. Niech wie jaki go zaje...los spotkał. Na tyle miliardów osób na Ziemi akurat na Niego musiał paść ;< Po drugie "wyrósł na normalnego człowieka". Faktycznie, tyle że przeważnie powstają takie osoby (przytoczę z PB) jak T-Bag. Bo im się kiedyś coś przytrafiło to oni teraz też tak postępują. Nie uważam że zabicie jest łatwiejsze ale też nie uważam że urodzenie dziecka i oddanie go do domu dziecka jest łatwe. ANI TO ANI TO NIE JEST ŁATWE! W ogóle, jaka jest kara za wykorzystanie? Odsiadka w więzieniu i tyle, o ile tej osobie zostanie udowodniona wina. No i co, odsiedzi 5lat i wyjdzie znowu, kogoś zgwałci. Ba a w więzieniu, będzie sobie żył, jadł i wszystko pięknie. Taki dosyć że dożywocie powinien dostać, to jeszcze mniejsze racje żywniościowe. Ja to bym go zabił od razu, kara śmierci(to samo za pedofilie) tyle że u Nas tego nie tolerują. Bo każde człowiek zasługuje na życie. Taki akurat nie zasługuje, miał wolny wybór, wybrał tak jak nie powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:31, Tyler_D napisał:

> Ironiaaaaa......
Ehe ... sure dude, sure.
> W każdym razie, mnie takie sprawy jak na razie śmieszą, bo nie dotyczą mnie bezpośrednio.

Zobaczymy czy będziesz tak samo gadał jak nagle zaczną ciebie i twoją partnerkę dotyczyć
... a różne przypadki się zdarzają.

Szczęściem w nieszczęściu, na to się (niestety) nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

No tak, lepiej dać mu "szanse" na ciągłe i nieprzerwane cierpienie.

A dlaczego od razu na cierpienie? Przecież teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie by wyrósł na zdrowego, normalnego człowieka. Ja naprawdę nie rozumiem ludzi którzy decydują o być albo nie być innego człowieka zanim ten się urodzi ... Poza tym to że będzie miał w życiu na początku gorzej, pod górkę ma od razu powodować to że mamy cofnąć się do dajmy na to praktyk ze starożytności, gdzie choćby w Sparcie tylko najsilniejsze i najzdrowsze jednostki mogły przetrwać? A może on mimo tych wszystkich trudności poradzi sobie z tymi problemami? I co wtedy byś mu powiedział w twarz? "Chcieliśmy cię zabić żebyś nie cierpiał, dla twojego dobra." (?!) Huh? Ja wiem że takie praktyki byłyby dla wielu osób i szybsze i wygodniejsze ale co to ma wspólnego z humanitaryzmem? Hm?
>Niech wie jaki go

Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

zaje...los spotkał.

Los nie rozpieszcza nikogo. A decydowanie o czyimś życiu jest cokolwiek niepoważne - odnosząc się oczywiście do aborcji bo o tym przecież mówimy.
>Na tyle miliardów osób na Ziemi akurat na Niego musiał paść ;<
Więc lepiej jest go pozbawić życia? Huh ...

Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

Po drugie "wyrósł na normalnego człowieka". Faktycznie, tyle że przeważnie powstają >takie
osoby (przytoczę z PB) jak T-Bag.

Po pierwsze z czym ty mi tu wyjeżdzasz? Z PB? No proszę cię ... po drugie - skąd masz niby takie dane?
>Nie uważam że zabicie jest łatwiejsze ale też nie uważam że urodzenie dziecka

Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

i oddanie go do domu dziecka jest łatwe. ANI TO ANI TO NIE JEST ŁATWE!

Oczywiście że tak, ale chyba mniejszym złem jest to drugie nieprawdaż?
>W ogóle, jaka

Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

jest kara za wykorzystanie? Odsiadka w więzieniu i tyle, o ile tej osobie zostanie >udowodniona
wina.

Znaczy za gwałt? Odsiadka, plama na życiorysie i to co go spotka w więzieniu - a tam nie lubią ani pedofili ani gwałcicieli. Ja wiem że zawsze ofiara / jej rodzina będzie mówić że zawsze winny dostał za niską karę ale co mu w takim razie chciałbyś zrobić? Zabić? Wysterylizować?
>No i co, odsiedzi 5lat i wyjdzie znowu, kogoś zgwałci.
To posiedzi raz jeszcze. Masz lepsze rozwiązanie?
>Ba a w więzieniu, będzie

Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

sobie żył, jadł i wszystko pięknie. Taki dosyć że dożywocie powinien dostać, to jeszcze
mniejsze racje żywniościowe.

No pewnie, od razu wsadzmy go do pseudobaraków a''la te w niemieckich obozach koncentracyjnych z czasów II WŚ, zakujmy w kajdany i patrzmy jak zdycha z głodu o suchym pysku. No już nie wpadajmy ze skrajności w skrajność ...
>Ja to bym go zabił od razu, kara śmierci(to samo za pedofilie)

Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

tyle że u Nas tego nie tolerują.

A czy taka kara cokolwiek rozwiązuje? Byłby mniejszy tłok w więzieniach, byłoby więcej pieniędzy, ofiara / rodzina może i poczułaby pewną ... ulgę (?) ale czy to ma sens? Poza tym nie wymiar kary odstrasza potencjalnych sprawców co nieuchronność jej wyegzekwowania.
>Bo każde człowiek zasługuje na życie.
No właśnie, więc dlaczego ktokolwiek miałby decydować o tym czy "lepiej niech urodzi, odda dziecko [ które według ciebie będzie żyło z piętnem i strasznie cierpiało ] albo dokona aborcji"? Widzisz już paradoks swojej wypowiedzi?
>Taki akurat nie

Dnia 18.10.2009 o 12:55, Infes napisał:

zasługuje, miał wolny wybór, wybrał tak jak nie powinien.

To żaden argument. Śmierć nigdy nie jest rozwiązaniem - tak aborcja jak i kara śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:18, Tyler_D napisał:

To posiedzi raz jeszcze. Masz lepsze rozwiązanie?

Mam lepsze, pozbawienie go życia. Dużo osób by poprało takie rozwiązanie ale zapewne tyle samo zgłosiło by przeciw. Tyle że na pewno ilość gwałtów i pedofili znacznie by zmalała. Więc czemu by nie zabić kilku by uratować tysiące przed takimi incydentami.

Dnia 18.10.2009 o 13:18, Tyler_D napisał:

No pewnie, od razu wsadzmy go do pseudobaraków a''la te w niemieckich obozach koncentracyjnych
z czasów II WŚ, zakujmy w kajdany i patrzmy jak zdycha z głodu o suchym pysku. No już

Ja nie mówię tutaj o torutach tylko szybkim zakończeniu jego żywotu. Żywotu który zmarnował.

Dnia 18.10.2009 o 13:18, Tyler_D napisał:

A czy taka kara cokolwiek rozwiązuje? Byłby mniejszy tłok w więzieniach, byłoby więcej
pieniędzy, ofiara / rodzina może i poczułaby pewną ... ulgę (?) ale czy to ma
sens? Poza tym nie wymiar kary odstrasza potencjalnych sprawców co nieuchronność jej
wyegzekwowania.

Dla mnie to jest rozwiązanie. Lepsze takie niż ciągle wstawianie za kratki które nic nie zmienia. Jego myśli dalej się nie zmieniają :"Co mi tam. Zgwałcę Ją, odsiedzę 5lat i znów będę mógł aż ktoś nie znajdzie dowodów. A może i kilka razy uda mi się nim mnie zlapią"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:54, Infes napisał:

Mam lepsze, pozbawienie go życia. Dużo osób by poprało takie rozwiązanie ale zapewne
tyle samo zgłosiło by przeciw. Tyle że na pewno ilość gwałtów i pedofili znacznie by
zmalała. Więc czemu by nie zabić kilku by uratować tysiące przed takimi incydentami.


Zabicie gwałciciela to żadna zabawa. W paru państwach afrykańskich za gwałt praktykuje się karę kastracji bez znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować