Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2013 o 17:50, Fumiko napisał:

Dzieci będzie więcej jak będzie sensowna polityka prorodzinna a nie rzucanie kłód pod
nogi za sam fakt potencjalnej możliwości posiadania dzieci. Bo taką kłodą pod nogi było
wydłużenie macierzyńskiego (ta, juz to widzę jak pracodawcy się rzucą zatrudniać kobiety,
aż powietrze gwiżdże).

Homoseksualiści nie mają tu nic do rzeczy. W końcu fakt, że najwięcej dzieci Polki rodzą
w Londynie skądś się wziął.


Może dlatego, że jest tam dobry socjal i można całkiem nieźle żyć nic nie robiąc, tylko pobierać zasiłek na dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:05, maniekk napisał:

Może dlatego, że jest tam dobry socjal i można całkiem nieźle żyć nic nie robiąc, tylko
pobierać zasiłek na dzieci?


To nie ma co płakać, że tu się dzieci mało rodzi skoro tam jest kasa za sam fakt ich posiadania a tu się dodatkowo dopierdziela problemów, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:04, maniekk napisał:

Powtórzę: jak na imprezie ktoś jest w stanie dowiedzieć się ile kto ma lat? ;)
Zdziwiony, że kobieta może kłamać? Bo nie widzę innego wytłumaczenia tych trzech kropek.

Widziałem co napisałeś, to po pierwsze, po drugie nie - nie jestem zdziwiony, że kobieta może kłamać ale ja np: w miarę dobrze rozróżniam nasteczki od dziewczyn / kobiet. Też zdarza mi się przesadzić albo źle ocenić ale to jest mniej więcej pytanie w stylu: ''jak się dowiedzieć która jest godzina?'' ...

Dnia 18.03.2013 o 18:04, maniekk napisał:

Hmm, a to już 15 latek nie może zaliczyć wpadki z 13/14/15 latką?

Oczywiście że teoretycznie może. Więc sam widzisz, skoro ''starsi'' nie umieją się ... ''zachować'' to jak ma dobrze działać system w którym np: dwie osoby w wieku 13 lat miałyby iść do łóżka [ lol ] albo jedna ma 14 a druga 30. Przecież to już na wstępie trąci failem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

Przecież napisałem że prawo to jeden element a ludzie to drugi. Same papierki i kodeksy
niczego nie załatwią, jak zawsze potrzebne są czyny. Nie chcesz tego widzieć [ co zresztą
piszę co najmniej drugi raz ] czy nie widzisz?


Tu juz droga robi sie duzo bardziej skomplikowana. Prawo jest przewidywalne - ludzie nie.

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

No tak, my Polacy jesteśmy nazywani kombinatorami nie bez powodu.


Przeciez to jest chinskie przyslowie ;) Im bardziej sprzeczne staje sie prawo z naturalnymi sklonnosciami ludzkimi tym mniejszy ono ma sens, bo trudniej sie je egzekwuje.

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

Krzywda i kupa kasy to pojęcia mocno subiektywne. Nie można oceniać człowieka, jego przydatności,
czynów etc tylko patrząc na to przez aspekt ekonomiczny.


Podalem kwote wczesniej, ok. 2500 zl miesiecznie kosztuje utrzymanie wieznia; dla porownania srednia emerytura netto w Polsce to z tego co pamietam circa 1300 zl, wiec mysle ze te 2.5k (+ utrzymanie sluzb i calego wymiaru sprawiedliwosci, ktory sie tym wiezniem zajmuje) tu duzo, zwlaszcza zwazywszy np. na obecny (nadal slaby) stan drog. Nie chcialbym tu robic za duzego offtopu w tym temacie; nie jestem za kompletna likwidacja wymiaru sprawiedliwosci (bo tak to moze mozna zrozumiec blednie) tylko za zaprzestaniem zajmowania sie niektorymi sprawami.

Krzywda, jak zauwazasz, jest pojeciem mocno subiektywnym, wiec podobnie mozna odniesc to do fragmentow, w ktorych dosyc autorytatywnie mowisz o krzywdzie dziecka.

Co do aspektu ekonomicznego, coz, tu raczej sie na pewno nie dogadamy. Jest to wg mnie moze nie najwazniejszy, ale jeden z wazniejszych aspektow.

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

A nie dlatego, że nie widzą powodu by je łamać? Konsekwencje to też ważny aspekt, nie
przeczę że nie.


Czesto i tak, o konsekwencje chodzilo mi wobec praw negujacych naturalne instynkty ludzkie.

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

Ok, to chodźmy na 13 latki, będzie fajnie. Po prostu powiemy na komendzie że mamy inne
preferencje. A ktoś może chcieć z 10 latką. To też są dopuszczalne preferencje? Przecież
to nie dziecko! Umie mówić, pisać, słuchać, rozumie co się do niej mówi i ma świadomość!
No problem?


Po pierwsze na komendzie nie ma sie co tlumaczyc jesli ktos ma takie gusta - prawo jest prawem.
Po drugie, tak jak wczesniej pisalem, wyznaje zasade, ze jak nie jest w stanie na siebie zarobic (a tej czesci swiata, szczegolnie w tym wieku nie) to nie powinno moc soba rozporzadzac ze wzgledu na potencjalne konsekwencje, za ktore beda odpowiadali opiekunowie (ciaza, choroby weneryczne, etc.).

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

Nie można też również narzucać praw wszystkim bo paru dziwolągów ma chęć na seks z 13
latką. -.-


Paru 13-latkow pewnie tez.

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

> Zle. Nie wtracam sie, bo wtedy sie najwiecej pojawia problemow.
Właśnie w ten sposób umywasz ręce od wszystkiego i udowadniasz swoje wdupiemanie. Problemy
są, trzeba tylko chcieć je zauważyć w odpowiednim momencie.


Ok. Ty chcesz sie wtracac, uwazasz ze wiesz jak ''powinno'' byc, jak byloby ''lepiej'', gdyby byly odpowiednie (dokladnie jakie?) dzialania wdrazane. Tylko czy potrafisz tego dowiesc?

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

Dlatego mówię, prawo jest mocno kulawe ale nikt mi nie powie, że obniżanie wieku przyniesie jakieś > oszałamiające zalety. No chyba, że chcemy mieć ciąże w gimazjum czy tam podstawówce, sprawy o gwałty, > molestowanie albo zrytą psychę.


Ciaze juz sie zdarzaja mimo prawa, ktore ma temu przeciwdzialac. Jesli chcesz zmienic ludzi to bedzie ci bardzo ciezko, bo musisz tu walczyc z ich naturalnymi instynktami. Seks miedzy gimnazjalist(k)ami w wieku 13-14 lat nie jest zadna anomalia skoro zdarzaja sie ciaze. W tym wieku mniej wiecej potrafia odczuwac wystarczajaco do tego mocny poped.
Co do ''zrytej psychy'' to wypadaloby zarzucic jakimis wiarygodnymi publikacjami naukowymi na ten temat, jest to szerokie pojecie.

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

Analogia do czego? Bo nie przypominam sobie żebym optował za ''dziedzicznością grzechów''. Nie chcę też > zakazywać wszystkiego wszystkim.


Do tego:

Dnia 18.03.2013 o 17:11, Tyler_D napisał:

A czego dowodzi to o czym mówi maniekk i Fumiko? Ano tego, że ludzie jak widać nie dorośli do tego by móc > legalnie się bzykać tak wcześnie
Bo skoro ich starsi koledzy i koleżanki nie potrafią się zachować to jak mają umieć młodsi?


Chodzi o generalizacje. Zakladasz, ze jak w niektorych przypadkach ktos sie nie potrafi zachowac to automatycznie osoba mlodsza takze nie bedzie potrafila.
Zreszta w linkach, ktore podal Maniekk nie o same nastolatki chodzi, 3 na 5 linkow, ktore podeslal Maniekk to byly przypadki 30-paro lub 20-paroletnich kobiet falszywie oskarzajacych niewinne osoby o gwalt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i @maniekk

Dnia 18.03.2013 o 18:08, Fumiko napisał:

> Może dlatego, że jest tam dobry socjal i można całkiem nieźle żyć nic nie robiąc, tylko pobierać zasiłek na dzieci?
To nie ma co płakać, że tu się dzieci mało rodzi skoro tam jest kasa za sam fakt ich
posiadania a tu się dodatkowo dopierdziela problemów, prawda?


Cos w tym jest, ale nie trzeba socjalu, ktory zadluza panstwo i zacheca ludzi do przenoszenia swoich biznesow do bardziej przyjaznych podatkowo panstwo, tylko likwidacji barier typu wspomniane urlopy macierzynskie. Znajomy przestal zatrudniac kobiety po tym jak w jednym miesiacu 4 zaszly w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:08, Fumiko napisał:

> Może dlatego, że jest tam dobry socjal i można całkiem nieźle żyć nic nie robiąc,
tylko
> pobierać zasiłek na dzieci?

To nie ma co płakać, że tu się dzieci mało rodzi skoro tam jest kasa za sam fakt ich
posiadania a tu się dodatkowo dopierdziela problemów, prawda?


Nie jeśli dzieciaki są celem na nic nie robienie, a stąd nie daleko do patologi i zasadzie: "po co pracować mam dziecko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Tu juz droga robi sie duzo bardziej skomplikowana. Prawo jest przewidywalne - ludzie
nie.

No sorry, nikt nie mówił że będzie łatwo. A skoro ludzie są nie do ogarnięcia to nie widzę powodu by im otwierać furtki na ścieżki, które na pierwszy rzut oka są mocno podejrzane.
>Im bardziej sprzeczne staje sie prawo z naturalnymi

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

sklonnosciami ludzkimi tym mniejszy ono ma sens, bo trudniej sie je egzekwuje.

Co ty sugerujesz? Że pedofilia jest naturalna i powinna być legalna? Że pociąg dorosłego do dziecka to też normalność? Nie ma czegoś takiego jak naturalne, zdrowe skłonności. Jest mnóstwo zboczeń, odchyleń. Tego też nie powinno się leczyć bo to jest naturalne? Jak mówiłem - ludzie są w reguły idiotami więc trzeba ich wziąć za pysk by się nie pozabijali w ''5 minut''. Przez tysiące lat to z grubsza działało.

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Podalem kwote wczesniej, ok. 2500 zl miesiecznie kosztuje utrzymanie wieznia; dla porownania
srednia emerytura netto w Polsce to z tego co pamietam circa 1300 zl, wiec mysle ze te
2.5k (+ utrzymanie sluzb i calego wymiaru sprawiedliwosci, ktory sie tym wiezniem zajmuje)
tu duzo, zwlaszcza zwazywszy np. na obecny (nadal slaby) stan drog.

Zagnać ich do przymusowej pracy, niech zarabiają / odrabiają na jedzenie i inne więzienne przywileje. Ale to u nas nie wypali. A dlaczego? BO NIKOMU SIĘ NIE CHCE. Witamy w kraju co się Wdupiemanią zwie. Pisałem nieraz o tym wcześniej. Analogia pasuje jak cholera. Poza tym pieniążki nadal do mnie nie przemawiają jako jedyny argument.

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Krzywda, jak zauwazasz, jest pojeciem mocno subiektywnym, wiec podobnie mozna odniesc
to do fragmentow, w ktorych dosyc autorytatywnie mowisz o krzywdzie dziecka.

Właśnie. Dziecka. Pociąg / chęć sypiania lub innych ''zabaw'' dorosłego z dzieckiem [ nawet za pozorną zgodą ] nie trąci ci zboczeniem? No cóż ...

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Co do aspektu ekonomicznego, coz, tu raczej sie na pewno nie dogadamy. Jest to wg mnie
moze nie najwazniejszy, ale jeden z wazniejszych aspektow.

A mnie zawsze bardziej interesował człowiek a nie liczby. Nazywaj to jak chcesz, nawet socjalizmem, mnie to nie ruszy.

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Czesto i tak, o konsekwencje chodzilo mi wobec praw negujacych naturalne instynkty ludzkie.

O tym było wcześniej.

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Po pierwsze na komendzie nie ma sie co tlumaczyc jesli ktos ma takie gusta - prawo jest
prawem.
Po drugie, tak jak wczesniej pisalem, wyznaje zasade, ze jak nie jest w stanie na siebie
zarobic (a tej czesci swiata, szczegolnie w tym wieku nie) to nie powinno moc soba rozporzadzac
ze wzgledu na potencjalne konsekwencje, za ktore beda odpowiadali opiekunowie (ciaza,
choroby weneryczne, etc.).

Przecież sam napisałeś coś takiego, że jak 13 latka chce i jakiś starszy chce to ok bo to ich sprawa, oboje się godzą etc. Więc o co kaman? Albo rybka albo ...

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Ok. Ty chcesz sie wtracac, uwazasz ze wiesz jak ''powinno'' byc, jak byloby ''lepiej'',
gdyby byly odpowiednie (dokladnie jakie?) dzialania wdrazane. Tylko czy potrafisz tego
dowiesc?

Nie wiem jak powinno być ani jak jest najlepiej. Wiem tylko, że pociąg dorosłego do dziecka jest cokolwiek podejrzany.

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Ciaze juz sie zdarzaja mimo prawa, ktore ma temu przeciwdzialac. Jesli chcesz zmienic
ludzi to bedzie ci bardzo ciezko, bo musisz tu walczyc z ich naturalnymi instynktami.
Seks miedzy gimnazjalist(k)ami w wieku 13-14 lat nie jest zadna anomalia skoro zdarzaja
sie ciaze. W tym wieku mniej wiecej potrafia odczuwac wystarczajaco do tego mocny poped.
Co do ''zrytej psychy'' to wypadaloby zarzucic jakimis wiarygodnymi publikacjami naukowymi
na ten temat, jest to szerokie pojecie.

Ile znasz potwierdzonych przypadków seksu wśród 13-14 latków? Ile ciąż w tym wieku? Nie chcę zmieniać ludzi bo się nie da. Ale jak obniżymy dopuszczalny wiek to prawdopodobnie będzie tych przypadków więcej [ sam pisałeś o niemożności utrzymania się więc jaki sens jest to forsować? ]

Dnia 18.03.2013 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

Chodzi o generalizacje. Zakladasz, ze jak w niektorych przypadkach ktos sie nie potrafi
zachowac to automatycznie osoba mlodsza takze nie bedzie potrafila.

A ile znasz przypadków które ''potrafią''? Dla mnie jest dosyć logiczne i oczywiste, że skoro starsi nie umieją pomimo większej wiedzy i doświadczenia to skąd mają posiadać stosowną wiedzę i umiejętności dzieci? Z powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:19, kuba9876543210 napisał:

i @maniekk

> > Może dlatego, że jest tam dobry socjal i można całkiem nieźle żyć nic nie robiąc,
tylko pobierać zasiłek na dzieci?
> To nie ma co płakać, że tu się dzieci mało rodzi skoro tam jest kasa za sam fakt
ich
> posiadania a tu się dodatkowo dopierdziela problemów, prawda?

Cos w tym jest, ale nie trzeba socjalu, ktory zadluza panstwo i zacheca ludzi do przenoszenia
swoich biznesow do bardziej przyjaznych podatkowo panstwo, tylko likwidacji barier typu
wspomniane urlopy macierzynskie. Znajomy przestal zatrudniac kobiety po tym jak w jednym
miesiacu 4 zaszly w ciaze.



To ty nie wiesz, że ciąża to choroba? Poza tym ile kobiet ukrywając ciąże zatrudnia się, a góra miesiąc później daje zwolnienie?
Sam miałem taki przypadek w pracy, dlatego wcale się nie dziwię, że nie chcą zatrudniać kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 17:50, Fumiko napisał:

Dzieci będzie więcej jak będzie sensowna polityka prorodzinna a nie rzucanie kłód pod
nogi za sam fakt potencjalnej możliwości posiadania dzieci. Bo taką kłodą pod nogi było
wydłużenie macierzyńskiego (ta, juz to widzę jak pracodawcy się rzucą zatrudniać kobiety,
aż powietrze gwiżdże).

Homoseksualiści nie mają tu nic do rzeczy. W końcu fakt, że najwięcej dzieci Polki rodzą
w Londynie skądś się wziął.


Myślę, że źle zrozumiałaś, to co chciałem napisać. Być może, źle ująłem fakt.

Miałem na myśli, że problemy homoseksualistów.

Powinny być w aktualnej sytuacji gospodarczej zepchniete na plan B.

Bo Homoseksualista nie urodzi dzieci i tak jak pisałaś polityka prorodzina.

Że matka która urodzi tam więcej niż te 2 dzieci to Przykład obywatela.

Tak ja też mówisz, pieniądze mają wpływ. Podatki na ubrania dla dzieci.. Lekarstwa itp.

ale chodzi mi o to ... Że może cała ta nagonka na homoseksualistów czy tam ich prawa nie ma sensu w tej chwili sensu.

Bo to czy będe mieć prawa czy nie wpłynie na ilość urodzeń.

// Może to jest w miare poprawnty przekaz mojej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:09, Tyler_D napisał:

> Powtórzę: jak na imprezie ktoś jest w stanie dowiedzieć się ile kto ma lat? ;)
> Zdziwiony, że kobieta może kłamać? Bo nie widzę innego wytłumaczenia tych trzech
kropek.
Widziałem co napisałeś, to po pierwsze, po drugie nie - nie jestem zdziwiony, że kobieta
może kłamać ale ja np: w miarę dobrze rozróżniam nasteczki od dziewczyn / kobiet. Też
zdarza mi się przesadzić albo źle ocenić ale to jest mniej więcej pytanie w stylu: ''jak
się dowiedzieć która jest godzina?'' ...


Nic tylko pogratulować:) ja nie jestem w stanie odróżnić wyrośniętej 15 latki od 20 kilkulatki w zacienionym miejscu, mającej pełny makijaż itp. :)

Dnia 18.03.2013 o 18:09, Tyler_D napisał:

> Hmm, a to już 15 latek nie może zaliczyć wpadki z 13/14/15 latką?
Oczywiście że teoretycznie może. Więc sam widzisz, skoro ''starsi'' nie umieją się ...
''zachować'' to jak ma dobrze działać system w którym np: dwie osoby w wieku 13 lat miałyby
iść do łóżka [ lol ] albo jedna ma 14 a druga 30. Przecież to już na wstępie trąci failem.

Teoretycznie? Ja mam praktyczny przypadek blok dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 17:50, Fumiko napisał:

Bo taką kłodą pod nogi było wydłużenie macierzyńskiego (ta, juz to widzę jak pracodawcy się rzucą zatrudniać
kobiety, aż powietrze gwiżdże).


Dokładnie tak. W ogóle instytucja urlopu macierzyńskiego jest jedną z głównych przyczyn dysproporcji w wysokości pensji wśród kobiet i mężczyzn. Pracodawca zawsze musi brać pod uwagę perspektywę ''utraty'' pracownika na dłuższy czas. Osobiście znam zresztą taką sytuację, że pracodawca pluł sobie w brodę, że zatrudnił kobietę, która rodziła troje dzieci rok po roku. Całkowicie rozumiem, że ciąża jest poważną sprawą, że kobieta, szczególnie zbliżając się do rozwiązania nie może pracować, a po urodzeniu dziecka musi się nim opiekować. Rozumiem to z perspektywy człowieka. Z perspektywy pracodawcy potrzebującego pracownika wykonującego konkretną pracę, jeśli kogoś nie ma przez 12 miesięcy, to już nie jest to opłacalny interes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:33, Jan_Czarny napisał:

Że matka która urodzi tam więcej niż te 2 dzieci to Przykład obywatela.


Medal od Wodza jej.

Dnia 18.03.2013 o 18:33, Jan_Czarny napisał:

ale chodzi mi o to ... Że może cała ta nagonka na homoseksualistów czy tam ich prawa
nie ma sensu w tej chwili sensu.

Bo to czy będe mieć prawa czy nie wpłynie na ilość urodzeń.


Wpłynie. Bardziej otwarte społeczeństwa mają mniej kretynizmów prawnych, nie mają poczucia, że wszystko trzeba poświadczać i rejestrować co przekłada się na gospodarkę. Do tego skrajnie konserwatywne poglądy szkodzą - bo właśnie prowadzą do podobnych debilizmów jak wydłużenie macierzyńskiego, rzekomo "dla" kobiet. De facto przetrącając im szanse na karierę na starcie w wielu przypadkach.
Do tego związki partnerskie w krajach, gdzie są one legalne, zawierane są w jakichś 85% przez pary hetero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 21:15, Fumiko napisał:

Do tego
skrajnie konserwatywne poglądy szkodzą - bo właśnie prowadzą do podobnych debilizmów
jak wydłużenie macierzyńskiego, rzekomo "dla" kobiet. De facto przetrącając im szanse
na karierę na starcie w wielu przypadkach.


Chyba o konserwatywno-lewicowe Ci chodzilo. Skrajnie konserwatywne raczej beda sie sklaniac ku twierdzeniom typu ''kobiety miejsce w kuchni i przy dzieciach jest'' czy cos podobnego, ale nie beda (nie powinny) miec na celu komplikowania prawa czy utrudniania prowadzenia biznesu (a urlopy macierzynskie czy place minimalne to wlasnie robia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Co ty sugerujesz? Że pedofilia jest naturalna i powinna być legalna? Że pociąg dorosłego
do dziecka to też normalność? Nie ma czegoś takiego jak naturalne, zdrowe skłonności.
Jest mnóstwo zboczeń, odchyleń. Tego też nie powinno się leczyć bo to jest naturalne?


To sie odnosilo nie tylko do zachowan seksualnych i tego jak sa interpretowane przez prawo, ale caloksztaltu relacji czlowiek - prawo stanowione.

Masz nienaukowe podejscie, ale polecam moze przeczytac ten kawalek:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafilia#Odmienno.C5.9B.C4.87_czy_patologia.3F

Co do leczenia to uwazam, ze powinno sie to leczyc jesli ktos ze wzgledu na swoja odmiennosc robi komus krzywde. W innych przypadkach tylko na wniosek ''''chorego''''.

Co ciekawe jeszcze nie tak dawno mielismy pelno ludzi majacych identyczne poglady co ty, ale dot. homoseksualizmu, jeszcze wczesniej od masturbacji sie sleplo i byla niemoralna etc.
Przeciwko kazdym upodobaniom seksualnym mozna znalezc argumenty i to wcale nie slabe.
To ze cos wyewoluowalo do takiej formy, ze jest uznawane za niemoralne, zboczone, niepoprawne, etc., czesto ma podloze praktyczne np. nie uprawiac seksu przedmalzenskiego, zeby nie roznosic chorob wenerycznych (czystosc ma tu dwojakie znaczenie) i uniknac ryzyka ciazy. Mimo istnienia srodkow antykoncepcyjnych ryzyko dalej istnieje. Czy w takim razie ktos wpadnie na pomysl (poza klechistanem i czescia muzulmanow), aby wsadzac ludzi do wiezienia?

Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Jak mówiłem - ludzie są w reguły idiotami więc trzeba ich wziąć za pysk by się nie pozabijali
w ''5 minut''. Przez tysiące lat to z grubsza działało.


Sa miejsca

Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Zagnać ich do przymusowej pracy, niech zarabiają / odrabiają na jedzenie i inne więzienne
przywileje. Ale to u nas nie wypali. A dlaczego? BO NIKOMU SIĘ NIE CHCE. Witamy w kraju
co się Wdupiemanią zwie. Pisałem nieraz o tym wcześniej.


Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak nierealne to jest, choc z pomyslem zgadzam sie jak najbardziej. W zasadzie dowolne panstwo rozwiniete, ktore chcialoby rozwazac implementacje takiego pomyslu zostaloby zaraz zakrzyczone przez tlumy ''postepowych'' obroncow ''praw czlowieka'' i innych bzdur.
A propos Wdupiemania - jakie ty podejmujesz dzialania, aby w Polsce zylo sie lepiej? (:D)

Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Właśnie. Dziecka. Pociąg / chęć sypiania lub innych ''zabaw'' dorosłego z dzieckiem [
nawet za pozorną zgodą ] nie trąci ci zboczeniem? No cóż ...


Na pewno jest to odchyl od normy, ale trzeba zdefiniowac czy jest to odmiennosc czy patologia (jak w linku wyzej).

Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Przecież sam napisałeś coś takiego, że jak 13 latka chce i jakiś starszy chce to ok bo
to ich sprawa, oboje się godzą etc. Więc o co kaman? Albo rybka albo ...


Pisalem tez o zgodzie rodzicow, chyba na samym poczatku, kilkadziesiat postow wczesniej.

Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Nie wiem jak powinno być ani jak jest najlepiej. Wiem tylko, że pociąg dorosłego do dziecka
jest cokolwiek podejrzany.


Z punktu widzenia wielu systemow normatywnych jak najbardziej. Z naukowego/medycznego punktu widzenia juz niekoniecznie.

Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Ile znasz potwierdzonych przypadków seksu wśród 13-14 latków? Ile ciąż w tym wieku? Nie
chcę zmieniać ludzi bo się nie da.


Ciaz kojarze dwa przypadki z czasow gimnazjum. Samego seksu nie liczylem, bo sie to za czesto zdarza.

Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Ale jak obniżymy dopuszczalny wiek to prawdopodobnie będzie tych przypadków więcej


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Webcomic_xkcd_-_Wikipedian_protester.png

Mozesz to czyms poprzec? Bo tez moglby powiedziec, ze jak kazdy bedzie mial bron to bedzie wiecej zabojstw... albo i nie http://www.ft.com/intl/cms/s/2/5c1b6a72-c5eb-11df-b53e-00144feab49a.html#slide0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 18:29, Tyler_D napisał:

Jak mówiłem - ludzie są w reguły idiotami więc trzeba ich wziąć za pysk by się nie pozabijali w ''5 minut''. Przez > tysiące lat to z grubsza działało.


Tam nie zdazylem z edycja.
Zazwyczaj dyktatury koncza sie jej obaleniem, czesto regulacje nie sluza ekonomii, vide upadly ZSRR czy obecnie upadajacy ZSRE.
Nawet Somalia lepiej sobie radzi po upadku panstwa:

http://www.independent.org/pdf/working_papers/64_somalia.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrajnie konserwatywne będą się sprzeciwiać np. urlopom ojcowskim. Bo przecież dzieci to sprawa bab - pewnie jeszcze same je sobie robią. A mamy przykład skandynawski jak bardzo wyrównuje to i szanse i płace na rynku pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 10:16, zadymek napisał:

> Jedna z lebijek może poddać się sztucznemu zapłodnieniu a gej nie. Nawet jeśli gej
wynajmie
> matkę zastępczą to ona i tak nie może tak po prostu oddać im dziecka.
Może, tak w weilu krajach działa ten system. (...).


No widzisz a ja myślałem, że najpierw matka zastępcza musi zrzec się praw , a potem geje muszą złożyć wniosek o adopcję...

Dnia 18.03.2013 o 10:16, zadymek napisał:

> Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak widać nie wszyscy kierują się tą zasadą i mamy
np.
> uprawy GMO (których konsekwencje odczują przyszłe pokolenia o ile ludzie dotrwają
tego
> czasu)
Najpierw trzeba wiedzieć czemu zapobigać. (...)


Może mi powiedz dlaczego 2 geje mogą ssać sobie paszcze na ulicy, natomiast nie można wyjść na ulicę nago, żeby tylko , kobiety nie mogą nawet chodzić "topless"? Bo widok 2 gejów jest cacy, a widok gołych piersi jest be ?
Czy może nikt nie odważy się zamknąć gejów, bo już by afera była jaka to "dyskryminacja" panuje ? Po raz kolejny się pytam co z prawami innych mniejszości?

Dnia 18.03.2013 o 10:16, zadymek napisał:

> Jak dla mnie, to jest. Powinno się nawet bardziej ingerować w to jak ludzie wychowują

> dzieci, bo na przykład takie zmuszanie do chodzenia do kościoła to porażka.
Oczywiście, i cenzuriować prase(...)


Jeśli większość jest zbyt głupia, to ktoś mądrzejszy powinien powiedzieć reszcie co może a czego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 00:48, ev1l_on3 napisał:

Nie odpowiedziałaś na post [11604]


Za długo jestem na gramie, żeby odpowiadać na prowokacje. Chyba że mi się nudzi i chcę jakiś flejm rozkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 00:47, ev1l_on3 napisał:

No widzisz a ja myślałem, że najpierw matka zastępcza musi zrzec się praw , a potem geje
muszą złożyć wniosek o adopcję...


Coś ci to myślenie nie idzie. Jeden z mężczyzn jest ojcem - matka zrzeka się praw - dziecko zostaje z drugim rodzicem. Bardzo proste, zdecydowanie prostsze niż wyszukiwanie kontrowersyjnych badań jakoby zwierzęta chciały uprawiać seks z zoofilami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować