Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2015 o 01:48, Piciambeer napisał:

Co to miało na celu? Przedstawienie zwyczajów godowych jakiegoś gatunku małp?

Ja na końcu słyszałem szczekanie... co w kontekście nazewnictwa weterynaryjnego, idei feminizmu i tego, że ''szczekały'' kobiety budzi moje bardzo mieszane uczucia, czy to miało rzeczywiście na celu poprawę opinii o kobietach. Po prostu jedno dość mało pochlebne słowo mi przyszło na myśl, jak zobaczyłem szczekające osobniki płci żeńskiej... może miałem się z tym źle poczuć, czy jak? Bardzo dziwne, jednak chyba sobie dalszą analizę odpuszczę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 01:48, Piciambeer napisał:

Co to miało na celu? Przedstawienie zwyczajów godowych jakiegoś gatunku małp?


Pieśń obrazująca codziennie zmagania feministek z seksizmem i mizogonią, wynikające z nieakceptacji postulatów feminizmu.

Czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 18:31, vonArnold napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=IFb_AERKha8

Feministyczna sztuka w natarciu. Ciekawe, czy doczekamy się czasów, kiedy wycieczki szkolne
będa obowiązkowo uczęszcząc na takie przedstawienia.


Mam nadzieję, że nie doczekamy się czasów, gdzie na cokolwiek będzie trzeba obowiązkowo uczęszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 15:12, Xelos_Iterion napisał:

Mam nadzieję, że nie doczekamy się czasów, gdzie na cokolwiek będzie trzeba obowiązkowo
uczęszczać.


Niektórych błędów warto unikać dzięki wiedzy, którą ktoś nam przekazał. Coś jak umiejętność nakładania kaptura (tak, to żaluzja), żeby później kolejki w PUPie i po zasiłek się nie wydłużały z powodu ludzkiej głupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 23:37, Kaerobani napisał:

Szok, to jedno, a natychmiastowe wezwanie do bojkotu firmy, to drugie. Oto piękny przykład "tolerancji" w wydaniu homoseksualnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 07:22, KrzysztofMarek napisał:

Szok, to jedno, a natychmiastowe wezwanie do bojkotu firmy, to drugie. Oto piękny przykład
"tolerancji" w wydaniu homoseksualnym.

Czemu tu się dziwić? Po co mają kupować od kogoś kto ich obraża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 07:52, Hubi_Koshi napisał:

>/.../ > Czemu tu się dziwić? Po co mają kupować od kogoś kto ich obraża?

Niech nie kupują u kogoś, kogo nie lubią. Czym innym jest nie kupowanie u kogoś, a czym innym nawoływanie do bojkotu. Tym bardziej, że to jedni homoseksualiści nawołują do bojkotu firmy innych homoseksualistów tylko dlatego, że ci drudzy maja mniej radykalne poglądy.
No cóż, akcja rodzi reakcję, a kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Zobaczymy, czy będzie to prawdziwa burza, czy też burza w szklance wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 08:12, Prince_Miki napisał:

Ciekaw jestem, czy dożyjemy czasów, w których homoseksualistów będzie się, podobnie jak
teraz kobiety, przepuszczać w kolejce...


Gdzie teraz przepuszcza się kobiety w kolejkach? Oczywiście nie mówimy tu o ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 12:57, Furr napisał:

Gdzie teraz przepuszcza się kobiety w kolejkach? Oczywiście nie mówimy tu o ciężarnych.


Ja się tylko spotkałem z przepuszczaniem kobiet w drzwiach, może o to chodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 13:04, pawbuk napisał:

Ja się tylko spotkałem z przepuszczaniem kobiet w drzwiach, może o to chodziło :D

O to, o to. Nie mam pojęcia, skąd mi się ta "kolejka" wzięła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 12:57, Furr napisał:

Gdzie teraz przepuszcza się kobiety w kolejkach? Oczywiście nie mówimy tu o ciężarnych.


Niezależnie od "gatunku", mało która potrafi nawet się uśmiechnąć w geście podzięki. Nie robię tego tylko dla podobnego rodzaju korzyści (o ile ta to można w ogóle nazwać), ale już chyba uśmiechnąć się do kogoś można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ba, rzadko kiedy ciężarne się przepuszcza. Pamiętam dwie sytuacje z pracy w Empiku gdy jako kasjer obsłużyłem poza kolejką kobiety w ciąży. Od razu pojawił się szmer niezadowolenia, głupie komentarze typu "jak ma siłę iść do sklepu to i w kolejce powinna stać", itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 15:24, Diverso napisał:

/.../. Od razu pojawił się szmer niezadowolenia,
głupie komentarze typu "jak ma siłę iść do sklepu to i w kolejce powinna stać", itp.

Bo ja wiem, czy te komentarze były aż tak głupie?
Jeśli walczymy o "równouprawnienie", to takie zachowanie jest niejako skutkiem ubocznym tej walki. Albo przyjmujemy, że kobiety są, zawsze i wszędzie, zrównane z mężczyznami, albo uznajemy, ze równe nie są, tylko są inne. A jak są inne, no to maja inne prawa i inne obowiązki, albo chociaż są inaczej traktowane. Nie można mieć wszystkiego naraz, albo, albo. Albo są zrównane (co, moim zdaniem, jest głupie), albo muszą zrezygnować z przywilejów, które nazywamy zwykle grzecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście oddzielam "zwykłe" kobiety od tych które są w ciąży. Takie działania jak ustąpienie miejsca, przepuszczenie w drzwiach, na pasach, w kolejce itd. powinno być normą bo to w jakiś tam sposób wpływa na rozwój płodu. Przynajmniej ja to tak widzę. To bardziej działania skierowane w stronę przyszłego dzieciaka niż w stronę kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 16:28, Diverso napisał:

Ja osobiście oddzielam "zwykłe" kobiety od tych które są w ciąży. /.../

Ja to widzę inaczej. Kobieta jest płcią fizycznie słabszą (chociaż na lekcjach biologii uczyli mnie, że jest płcią biologicznie silniejszą i to się potwierdza w życiu) i należy ją w wielu okolicznościach faworyzować. Ale, jak już napisałem, coś za coś. Skoro chcą być traktowane jak mężczyźni - proszę bardzo, ale za cenę tych przywilejów, które mają. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, abym miał Krzysztofa Bęgowskiego, dzisiaj Annę Grodzką traktować jako kobietę. A, jak czytałem, Anna Grodzka ma pretensje do lokatorów kamienicy, w której mieszka, jeśli nie udzielają jej pierwszeństwa w wejściu, na przykład, do windy. Może tabloidy nie są najlepszym źródłem informacji, ale nie mam lepszego (a i tak tabloidów nie czytam, tylko skrót wiadomości z Google News).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm ... czyli jak Ruscy zbojkotowali nasze owoce i bodajże mięso też to to już było ''spoko'' ale jak jest kosa na linii homo vs homo to to już jest powód do szukania dziury w całym i kolejnych teorii spiskowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu Ciebie rodzice kultury nie nauczyli i w tym problem. :3

Ja zostałem tak wychowany przez mamusię, że mi bez różnicy czy prawdziwa kobieta z krwi i kości, czy li tylko (cytując klasyka) "cygan cycki sobie przyprawiający" i przepuszczam przodem.
Zwyczajnie dobry zwyczaj tak nakazuje, bez względu na brednie o "równouprawnieniu" czy innym "gender"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować