Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2014 o 18:48, Rebal napisał:

Wypisywanie tu tego szczegółów stręczyło by mi, nie jestem zainteresowany rozpisywaniem
się tu. Mam nadzieję że wiesz o co chodzi, aż tak chyba głupi nie jesteś.

Inteligencja nie ma nic do rzeczy, uprzedzeń nie da się tak po prtostu wydedukoiwać. No, chyba, że chcesz trafić do jakiejś szufladki typu Nasz Dziennik czy Gazeta Polska, to tedy mogę się "domyślić".

Dnia 24.02.2014 o 18:48, Rebal napisał:

Ja im nie uwłaczam i nie narzucam się im tak jak oni na ulicy chodząc i miżdżąc się,

Jak można komuś uwłaczać chodząc po ulicy?

Dnia 24.02.2014 o 18:48, Rebal napisał:

daj spokój. Jakies granice muszą być. Równie dobrze po ulicy moge chodzić tzw. gołą dupą
- ala naturysta czy coś takiego.

Musiz mieszkać w jakimś szczególnym miejsu świata, skoro takie obrazy cię prześladują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę inne pytanie: dlaczego przypięty post jest tak stronniczy? Jeśli to ma być temat dyskusyjny, to w tym momencie ten przypięty post bardzo razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 20:44, xbitPOL napisał:

Ja mam troszkę inne pytanie: dlaczego przypięty post jest tak stronniczy? Jeśli to ma
być temat dyskusyjny, to w tym momencie ten przypięty post bardzo razi.


Zgłoś ten post moderatorom z prośbą, żeby go odpięli :) Napisz też uzasadnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 20:44, xbitPOL napisał:

Ja mam troszkę inne pytanie: dlaczego przypięty post jest tak stronniczy? Jeśli to ma
być temat dyskusyjny, to w tym momencie ten przypięty post bardzo razi.

Faktycznie, to ze strony tego płodu duża bezczelność, ze osmielił się żyć po aborcji. Gorzej, wyrósł na kobietę! Całkiem dorosłą i całkiem inteligentną! No to nie zostaje nic innego, jak tylko dokończyć tą nieudaną aborcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 21:30, KrzysztofMarek napisał:

Faktycznie, to ze strony tego płodu duża bezczelność, ze osmielił się żyć po aborcji.
Gorzej, wyrósł na kobietę! Całkiem dorosłą i całkiem inteligentną! No to nie zostaje
nic innego, jak tylko dokończyć tą nieudaną aborcję?


Napisal ktoś coś takiego? Czy coś Ci się przyśniło?
Przypięty post jest całkowicie bezsensowny, bo tak naprawdę NIC do tematu nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 21:33, pawbuk napisał:

> /.../ > Napisal ktoś coś takiego? Czy coś Ci się przyśniło?
Przypięty post jest całkowicie bezsensowny, bo tak naprawdę NIC do tematu nie wnosi.

Rację miał prezydent Reagan, kiedy mówił, że za aborcją są wyłacznie ci, którym ona JUŻ nie grozi.
Ten post jest dobrym przykładem.
Dlatego ma sens: uświadamia ludziom to czym jest aborcja: zabójstwem. Tyle, że w tym przypadku nieudanym zabójstwem. I to zwolenników takich zabójstw zabójstw najbardziej kłuje w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak codziennie dla naszej wygody zabijanych jest masa zwierząt, to już nie masz problemu, bo "w Biblii jest napisane..."
Śmieszą mnie takie frondowe ataki, naprawdę. Mój post w żadnym stopniu nie zasugerował tego, co myślę - słowo "razi" miało odniesienie do samego faktu istnienia takiego przypiętego posta w temacie, który ma dawać możliwość swobodnego wypowiedzenia się każdemu użytkownikowi na bulwersujący (go) temat.
edit: idąc dalej, gdyby w przypiętym poście była pochwała dla marszów równości, już w tym momencie miałbyś problem, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 21:49, KrzysztofMarek napisał:

Rację miał prezydent Reagan, kiedy mówił, że za aborcją są wyłacznie ci, którym ona JUŻ
nie grozi.


No to ja mam pomysł - o zdanie spytajmy samych zainteresowanych, ciekawe co nam odpowiedzą. Mam znacznie bardziej pragmatyczne podejście - nic nie powstrzyma kobiety przed dokonaniem aborcji jeśli jest na to zdecydowana. Po co więc coś zakazywać, karać itp? To jest jedna wielka fikcja - oficjalnie aborcji jest bardzo niewiele, nieoficjalnie dużo.

Dnia 24.02.2014 o 21:49, KrzysztofMarek napisał:

Dlatego ma sens: uświadamia ludziom to czym jest aborcja: zabójstwem. Tyle, że w tym
przypadku nieudanym zabójstwem. I to zwolenników takich zabójstw zabójstw najbardziej
kłuje w oczy.


Przeciwnicy aborcji martwią się życiem płodu/dziecka tylko do czasu kiedy się ono nie urodzi, później to już tylko sprawa matki/rodziców. Jeśli dziecko jest upośledzone, ma chorobę genetyczną itp., to do końca życia opiekować musi się nim matka/rodzice/rodzina. Gdzie wtedy są przeciwnicy aborcji?
Tak, jestem zwolennikiem umożliwienia kobietom decydowania o dokonaniu aborcji. Dla mnie jest to tylko i wyłącznie ich sprawa. Jednak jeszcze więcej uwagi bym poświęcił edukacji seksualnej (mądrze prowadzonej), refundacji środków antykoncepcyjnych oraz akcjom uświadamającym.
Doświadczenie mi jednak mowi, że niechciane ciąże będą się zdarzać, niezależnie od intensywności prowadzonych akcji. Tacy już są ludzie :D
A przypiętego posta uważam za promowanie punktu widzenia tylko jednej ze stron, co w temacie, w którym mają toczyć się dyskusje uważam za niestosowne. Może w tematach o rasiźmie powinno się przypinać posty z rasistowskimi dowcipami, albo wystąpienia Ku Klux Klanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 22:05, pawbuk napisał:

A przypiętego posta uważam za promowanie punktu widzenia tylko jednej ze stron, co w
temacie, w którym mają toczyć się dyskusje uważam za niestosowne. Może w tematach o rasiźmie
powinno się przypinać posty z rasistowskimi dowcipami, albo wystąpienia Ku Klux Klanu?

No, w sumie to zależy od punktu widzenia. Być może autor planował połżnei oponentów na łopatki rzewną historyjką i być może nawet kogoś to rusza. Mnie z kolei materiał skłąnia do bardziej produktywnych przemyśleń typu:
- po kiego grzyba pakować do dyskusji o aborcji materiał o jakimś patologicznym zabiegu w okolicach porodu, skoro w dyskusji mowa o abporcji w najczęściej bardzo wczesnym stadium płodu? Jeśli autor ma mózg na swoim miejscu to ani chybi post miał na celu wywołanie taniej sensacji i nie może być traktowany jako głos w dyskusji. Równie dobrze można protestować przeciwko karze śmierci pokazując zdjęcia headshotów
- pojawia się kwestia techniczna. Ta pani jest ewidentnym efektem błędu medycznego. Wniosek: metody aborcji powinny być bardziej "definitywne".
- no ja pierniczę, żeby na tym samym świecie lekarz walczył dzielnie o życie byle wcześniaka i kierując się tymi samymi wartościami podejmował się załatwienia w pełni rozwiniętego bobasa? A gdzie cesarka, a gdzie konsultacje ginekologiczne, gdzie prawo, gdzie zdrowy rozsądek? Przecież na tej operacji i tak nikt nic by nie zyskał, taki numer to rewelacyjny prezent dla oszołomów z Prolife. Już chyba tego świata nie zrozumiem:/
-no, jeśli mederacja zaszła na tym forum tak daleko, że przypina się przypadkowy post co jest ordynarną agitacją (co gorsza nie bardzo wiadomo za czym) to no comment.
-cała sprawa aborcji sprowadza się do z jednej strony współczucia dla losu matki a z drugiej do współczucia dla losu płodu ...a ja współczuję tej pani z filmu, że jej aborcja się nie udała: lepszy zgon niż takie życie. Patrząc z tej perspektywy film promuje aborcję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 21:54, xbitPOL napisał:

A jak codziennie dla naszej wygody zabijanych jest masa zwierząt, to już nie masz problemu,
bo "w Biblii jest napisane..."

Zabijanie zwierząt jest OK, bo to pokarm. Naturalnie brutalne źle świadczy o, człowieku. Jednakże zabijanie w celu posilenia się jest całkowicie normalne. Nie mam nic do zabójców kotów(naturalnie jeśli się posilą i nie zmarnują jedzenia). Z socjologicznego punktu widzenia jest to jednak złe.
Dodam, że jak nas kosmici odkryją, to pewnie skończymy jak rdzenni mieszkańcy Ameryki po odkryciu Kolumba
nie krępujmy się więc i zabijamy zwierzęta, żebyśmy rośli duzi i mądrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 23:30, pawbuk napisał:

A zabijanie zwierząt na skóry?

Też nic nie mam.
Dużo zawdzięczamy zabijaniu zwierząt dla skóry. Nie mam też nic do trofeów etc...
Jak jest to znęcanie się nad zwierzęciem, pastwienie, to zastanowiłbym się. Chociaż nic nie mam do rytualnych ubojów. Dla mnie jest, to zupełnie normalne na pewno bardziej od bezpłciowego wychowywania dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 06:36, ThimGrim napisał:

Co się stało?! Przypięty wpis zniknął? Ateiści, stowarzyszenia homo, greenpeace znowu
wygrali?


Zgłosiłem posta moderatorom z uzasadnieniem, może ktoś zrobił podobnie :D Jeśli już przypinać posty, to z argumentami różnych stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 10:19, pawbuk napisał:

> Co się stało?! Przypięty wpis zniknął? Ateiści, stowarzyszenia homo, greenpeace
znowu
> wygrali?

Zgłosiłem posta moderatorom z uzasadnieniem, może ktoś zrobił podobnie :D Jeśli już przypinać
posty, to z argumentami różnych stron :)


Kyrie elejson! Koniec świata!

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

em posta moderatorom z uzasadnieniem, może ktoś zrobił podobnie :D Jeśli

Dnia 25.02.2014 o 10:55, ThimGrim napisał:

już przypinać
> posty, to z argumentami różnych stron :)

Kyrie elejson! Koniec świata!

;)

Co, to było? Jestem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 06:36, ThimGrim napisał:

Co się stało?! Przypięty wpis zniknął? Ateiści, stowarzyszenia homo, greenpeace znowu
wygrali?

Ej, ej. Nie porównuj ateistów do homo i greenpeae nie ma, to żadnego związku.
Ekoterroryści, to nie są racjonalni ludzi.
Ateiści też nie muszą być pro homo. Ja bym nazwał ich pseudo ateistami chociaż homo i ekoterroryści też mogą być wierzącymi.

Pamiętam jak kiedyś protestujący eko terroryści przypieli się do komina, który wypuszczał parę wodną. A ~1km dalej był komin, który wypuszczał trujący gaz. Zawsze mnie bawili od tego momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 22:05, pawbuk napisał:

> /.../ > No to ja mam pomysł - o zdanie spytajmy samych zainteresowanych, ciekawe co nam odpowiedzą.
/.../

Pomysł zaiste genialny. Najlepiej sprawdzić na Tobie. Niech ktoś Cię zabije, pardon, dokona aborcji, tyle, ze spóźnionej o ileś tam lat, i po tym zapyta Ciebie, co o tym sądzisz. Łatwo przewidzieć - nie będziesz miał nic do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 21:54, xbitPOL napisał:

A jak codziennie dla naszej wygody zabijanych jest masa zwierząt, to już nie masz problemu,
bo "w Biblii jest napisane..."
Śmieszą mnie takie frondowe ataki, naprawdę./.../

Masz pretensje do kury, ze je dżdżownice?, pretensje do sowy, że je tak sympatyczne zwierzątko, jak jeż? Do tygrysa, ze je antylopę? Nie masz, bo odpowiesz że to naturalne? No to dlaczego masz pretensje do tego, że człowiek je zwierzęta? Nie podoba Ci sie to? Zostań wegetarianinem. A i wtedy będziesz jadł rośliny, albo ich owoce, z których, gdybyś ich nie zjadł, wyrosłyby nowe rośliny. Tak, czy inaczej, musisz zabijać, żeby samemu żyć, czy Ci się to podoba, czy nie. Tyle, ze w naszej cywilizacji nie uprawiamy ludożerstwa, chociaż i to mieliśmy w przeszłości.
I przy okazji - co ma do tego Biblia? Uraz masz do Biblii? Jeszcze jeden wojujący ateista? No to i ja po raz chyba ponad setny przypomnę, że jesteś człowiekiem wierzącym, tyle, ze wierzącym w to, że Bóg nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 16:18, KrzysztofMarek napisał:

No to i ja po raz chyba ponad setny przypomnę, /.../


Nie bądź taki skromny, myślę że w tym wypadku można już spokojnie mówić o tysiącach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować