Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Nie rejestruj się poprzez komputer, lecz przez konsolę. Uruchom Xboxa 360 i tam stwórz konto - będziesz mógł wybrać dowolny adres zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Xbox360 w wersji arcade:P. Dołączona karta zapewne wystarcza w zupełności na trzymanie stanów gier, pytanie czy jeśli ktoś chce grać przez internet i wykupi xbox live gold to czy to 256MB wystarczy na patche niezbędne do grania? Dodam tylko że nie zależy mi na ściąganiu dem czy też trzymaniu jakichś filmików czy muzyki na hdd dlatego wolałbym uniknąć zbędnych kosztów na hdd i za tą kwotę kupić już jakieś gry. Nie wiem też ile patche zajmują, ale jeśli to jest jakieś do 50MB. To ta karta pamięci powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem patche mają góra po kilka mega. po prostu ściągają się zbyt szybko, żeby mogły mieć więcej :D
zresztą zawsze możesz usuwać niepotrzebne dane. np. jak skończysz w coś grać i pozbędziesz się gry, to możesz usunąć z karty wszystko co było z nią związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w reklamie oferte XBox 360 Core za 550zł. Jednak w innym temacie ktoś powiedział że lepiej wziaść Arcade, lub zbierać na Platinium. Platinium wiem ze nie uzbieram, ale na Arcade jest mozliwość.
Wiec jaka juz różnica miedzy tym Core a Arcade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 14:37, wip_01 napisał:

Znalazłem w reklamie oferte XBox 360 Core za 550zł. Jednak w innym temacie ktoś powiedział
że lepiej wziaść Arcade, lub zbierać na Platinium. Platinium wiem ze nie uzbieram, ale na Arcade
jest mozliwość.
Wiec jaka juz różnica miedzy tym Core a Arcade?


Chyba Premium a nie Platinum :P Różnica między Core a Arcade jest taka, że Arcade ma nowe chłodzenie, HDMI, kartę pamięci i chyba Arcade Compilation Disc w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 14:51, bojanzaw napisał:

Chyba Premium a nie Platinum :P Różnica między Core a Arcade jest taka, że Arcade ma nowe chłodzenie,
HDMI, kartę pamięci i chyba Arcade Compilation Disc w zestawie.


Oj tam szczegół, i tak nie o niego mi chodziło :P
Czyli ogólnie rzecz biorąc to Arcade jest nowszy, to wszystko wyjaśnie sprawe.
Dzięki wielkie ;)
P.S Żeby jeszcze jakąś sensowną cenę znaleźć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz na:

http://www.xbox.com/en-US/hardware/compare101.htm?WT.svl=nav

Core to chyba zestaw na wymarciu, który już nawet nie jest produkowany.

Sam kupowałem niedawno bratu wersje premium +/- 1300 PLN z kablem HD + 2 Gry [ chyba Forza 2 + Viva Pinata ] HDD 20 GB i wygodny bezprzewodowy pad ;)

Zestaw Arcade może wydawać się lepszy bo tańszy [ w granicach +/- 1000 PLN ] a zawsze dostajesz dokładnie taką samą konsole. Powiem szczerze, że moim zdaniem nie jest to dobry wybór bo dodatkowe 300 PLN za dysk 20 GB / 2 Gry, pada i kabel HD to żadne pieniądze. Podlicz sobie ile wydałbyś przy kupnie tych rzeczy do standardowego zestawu arcade.

Widziałem tu pytania o kabel do monitorów CRT / LCD - polecam VGA HD AV Pozłacane, obsługują wszystkie rozdziałki HD. Być może znajdziecie takie na allegro, jakiś czas temu jeszcze były ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 21:32, syriusz.b napisał:

Pytanie: słyszałem, że za pomocą tunera TV można robić screeny z konsoli - jak to się robi?
(tak tłumaczenie dla nooba w temacie :p)

większość tunerów ma wejście s-video (ten żółty pojedynczy chinch). podpinasz pod niego konsolę i masz obraz na ekranie przez kartę. oczywiści w rozdzielczości 480p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy z zalogowaniem się na XBL? Mi np. nie chce się Messenger włączyć a XBL raz się zaloguje, a raz nie ... ehhh, w takich momentach marzę o PS3 ... jednak od razu przestaję o nim marzyć, kiedy gram w Halo 3 przez sieć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 23:30, arekskate napisał:

Macie problemy z zalogowaniem się na XBL? Mi np. nie chce się Messenger włączyć a XBL raz się
zaloguje, a raz nie ... ehhh, w takich momentach marzę o PS3 ... jednak od razu przestaję o
nim marzyć, kiedy gram w Halo 3 przez sieć xD


Ogólnoświatowe problemy z Livem są ;/ Wkurzające, ale niby M$ coś tam poprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 23:43, bojanzaw napisał:

> Macie problemy z zalogowaniem się na XBL? Mi np. nie chce się Messenger włączyć a XBL
raz się
> zaloguje, a raz nie ... ehhh, w takich momentach marzę o PS3 ... jednak od razu przestaję
o
> nim marzyć, kiedy gram w Halo 3 przez sieć xD

Ogólnoświatowe problemy z Livem są ;/ Wkurzające, ale niby M$ coś tam poprawia...


No mam nadzieję, że się pospieszą ... to jest denerwujące, niestabilność XBL. Muszą to jak najszybciej poprawić, nie dość, że za to płacę, nie dość, że nie ma tego w Polsce to JESZCZE to się rozpierdziela! Sorry, poniosło mnie ... ale to przesada i tyle! Takie Sony dało im grę przez sieć za darmo i przynajmniej wszystko działa, jak rosyjski ciągnik (Czyli bardzo dobrze xD) A tu wielki XBL pada :( Microshit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 23:16, penny napisał:

> Pytanie: słyszałem, że za pomocą tunera TV można robić screeny z konsoli - jak to się
robi?
> (tak tłumaczenie dla nooba w temacie :p)
większość tunerów ma wejście s-video (ten żółty pojedynczy chinch). podpinasz pod niego konsolę
i masz obraz na ekranie przez kartę. oczywiści w rozdzielczości 480p


i wtedy print screenem robię normalnie zrzut?

EDIT: i jeszcze jedno: podpinam i od razu wyświetli mi się obraz z konsoli, czy muszę coś w opcjach grzebać, programem dołączonym na cd do tuner coś robić, czy jak? - sorki, że tak pytam, ale mam tuner TV i wreszcie chciał bym go wykorzystać chociaż raz :)
EDIT 2: i jeszcze drugie: czy na starych tunerach TV też to będzie działać? - ten tuner ma ładnych kilka lat, ale żółtych chinch ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gram.pl jest taki zestaw ''XBOX360 Arcade" kosztuje prawie 900zł ale jakoś nie moge wyczytać czy zawiera on konsole czy nie ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 11:53, BuuBuu napisał:

W sklepie gram.pl jest taki zestaw ''XBOX360 Arcade" kosztuje prawie 900zł ale jakoś nie moge
wyczytać czy zawiera on konsole czy nie ??????????


Oczywiście, że tak, np. "Konsola zawiera port HDMI.", czyli, że jest =) Jest konsola i: Bezprzewodowy kontroler, moduł pamięci 256 MB i 5 gier Arcade .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie takie zestawy zawierają konsole, jednak, żebyś miał pewność :
Zestawy z konsolą:
Xbox 360 Core
Xbox 360 Arcade
Xbox 360 Premium
Xbox 360 Elite
Bez konsoli:
... a są takie? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, że zestaw nie zawiera dysku 20 GB, dzięki któremu mógłbyś ściągać dema i filmy w HD na swoją konsolę. Naturalnie jest dołączona karta 256 MB, która pozwoli Ci na przechowywanie zapisów stanu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 00:05, syriusz.b napisał:

i wtedy print screenem robię normalnie zrzut?

tak.

Dnia 31.12.2007 o 00:05, syriusz.b napisał:

EDIT: i jeszcze jedno: podpinam i od razu wyświetli mi się obraz z konsoli, czy muszę coś w
opcjach grzebać, programem dołączonym na cd do tuner coś robić, czy jak? - sorki, że tak pytam,
ale mam tuner TV i wreszcie chciał bym go wykorzystać chociaż raz :)

zależy od tunera. i czy ma to wejście. to tak samo jak byś np. kamerę lub magnetowid pod to gniazdo podłączył. powinno być wszystko bez ustawiania.

Dnia 31.12.2007 o 00:05, syriusz.b napisał:

EDIT 2: i jeszcze drugie: czy na starych tunerach TV też to będzie działać? - ten tuner ma
ładnych kilka lat, ale żółtych chinch ma

sprawdź czy to wejście czy wyjście :D ty potrzebujesz wejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 18:03, penny napisał:

> EDIT 2: i jeszcze drugie: czy na starych tunerach TV też to będzie działać? - ten tuner
ma
> ładnych kilka lat, ale żółtych chinch ma
sprawdź czy to wejście czy wyjście :D ty potrzebujesz wejście


a jak to sprawdzić? :p Wiem, że to noobowskie pytanie, ale wole być pewny, a nie coś zepsuć :p

EDIT: w instrukcji w opisie produktu pisze wejście TV przy tym żółtym chinchu więc powinno działać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować