Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Jakiś czas temu kupiłem w renomowanym sklepie internetowym konsole Xbox360 i zawsze po włączeniu jej, w SYSTEM -> USTAWIENIA KONSOLI -> ZEGAR pokazuje mi złą datę i godzinę (tzn. któryś tam listopad 2005 r.) Mogę to zmienić, ale jak wyłącze i włącze konsole, to znow mam złą datę (ten 2005 r.) Tak jakby nie zapamiętywała daty i godziny po wyłączeniu. Czy ktoś się z tym spotkał? Jak temu zaradzić? A może coś przeoczyłem...?

Nadmienię, że inne ustawienia konsola zapamiętuje bez problemu, przy czym nigdy nie podłączałem jej do internetu. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie podłączona do internetu ma to do siebie, że nie jest w stanie zapamiętać godziny (głupie, co? ;-)) - przynajmniej ja tak mam. Posiadam niewielką listwę, dlatego też często odłączam konsolkę od prądu. Może to jest powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 20:53, GearHead napisał:

Jakiś czas temu kupiłem w renomowanym sklepie internetowym konsole Xbox360 i zawsze po
włączeniu jej, w SYSTEM -> USTAWIENIA KONSOLI -> ZEGAR pokazuje mi złą datę i godzinę
(tzn. któryś tam listopad 2005 r.) Mogę to zmienić, ale jak wyłącze i włącze konsole,
to znow mam złą datę (ten 2005 r.) Tak jakby nie zapamiętywała daty i godziny po wyłączeniu.
Czy ktoś się z tym spotkał? Jak temu zaradzić? A może coś przeoczyłem...?


Tak się dzieje, kiedy wyłączysz konsolę z zasilania, czyli wyciągniesz wtyczkę :P Zostaw ją podłączoną i problem zniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 23:57, PolmonellPL napisał:

Jak można nagrywać ''filmiki'' z xboxa360, żeby to wyglądało coś ala fraps?


Najprościej? Podłączyć X360 pod komputer z kartą TV i najnormalniej w świecie przechwytywać obraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 21:04, WorldWar3PL napisał:

Konsola nie podłączona do internetu ma to do siebie, że nie jest w stanie zapamiętać
godziny (głupie, co? ;-)) - przynajmniej ja tak mam. Posiadam niewielką listwę, dlatego
też często odłączam konsolkę od prądu. Może to jest powód?


Nie bardzo. Ja mam ja podlaczona caly czas i raz zdazylo mi sie ze mialem ustawiona zla godzine.... dlatego musialem od nowa ustawiac zegarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 20:04, WorldWar3PL napisał:

Dosyć nietypowy problem. Skontaktuj się proszę z polskim oddziałem Microsoft. Bez większych
problemów powinieneś dokonać wymiany kontrolera - jeżeli posiadasz wersję "Premium",
możliwe, że wyślą Ci bezprzewodowy pad bez potrzeby wysyłania im uszkodzonego.


To można zadzwonić, powiedzieć, że nie działa (nawet jak działa) i dostać za darmo nowego pada? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 18:14, Paweł10 napisał:

> Dosyć nietypowy problem. Skontaktuj się proszę z polskim oddziałem Microsoft. Bez
większych
> problemów powinieneś dokonać wymiany kontrolera - jeżeli posiadasz wersję "Premium",

> możliwe, że wyślą Ci bezprzewodowy pad bez potrzeby wysyłania im uszkodzonego.

To można zadzwonić, powiedzieć, że nie działa (nawet jak działa) i dostać za darmo nowego
pada? :D


Możesz najnormalniej w świecie wymienić pada wire na wireless ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2008 o 18:24, bojanzaw napisał:


Możesz najnormalniej w świecie wymienić pada wire na wireless ;)


Nie mogę :P
Nie mam Xboxa :(
ale może kiedyś będę miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 18:27, Paweł10 napisał:


>
> Możesz najnormalniej w świecie wymienić pada wire na wireless ;)

Nie mogę :P
Nie mam Xboxa :(
ale może kiedyś będę miał...


No, oczywiście jeśli się ma ten sprzęt :P W Saturnie w Blue City w Warszawie był Arcade za 649zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2008 o 18:30, bojanzaw napisał:


No, oczywiście jeśli się ma ten sprzęt :P W Saturnie w Blue City w Warszawie był Arcade
za 649zł!


Ja chciałbym z dyskiem :)
a jakbym zadzwonił i powiedział im, że mam Xboxa i popsuł mi się pad, to by mi go przysłali? :D
(Nie zadzwonię, ale chcę wiedzieć) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 18:24, bojanzaw napisał:

Możesz najnormalniej w świecie wymienić pada wire na wireless ;)

Skąd ta pewność? Wydaje mi się, że wprowadzasz nieco Pawła w błąd, ponieważ wymianie na bezprzewodowy pad podlegają tylko... pady bezprzewodowe. Logiczne, hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 20:39, WorldWar3PL napisał:

> Możesz najnormalniej w świecie wymienić pada wire na wireless ;)
Skąd ta pewność? Wydaje mi się, że wprowadzasz nieco Pawła w błąd, ponieważ wymianie
na bezprzewodowy pad podlegają tylko... pady bezprzewodowe. Logiczne, hę?


Nie nie. Ludzie na forum psxextreme o tym pisali.

Paweł10 - raczej by przysłali, ale głowy nie dam sobie uciąć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bojanzaw
Teraz to na pewno wprowadzasz ludzi w błąd, bo taka sytuacja nie może mieć miejsca. ;-)
Paweł
Przy pierwszej (z resztą każdej późniejszej też) reklamacji konsoli (bądź jej akcesoriów) musisz podać numer seryjny konsoli, bez którego ani rusz. Czyli krótko mówiąc nie, nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 21:12, bojanzaw napisał:

Tak się dzieje, kiedy wyłączysz konsolę z zasilania, czyli wyciągniesz wtyczkę :P Zostaw
ją podłączoną i problem zniknie ;)


Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zgadza się, wyłączam konsole z zasilania przez wyciągnięcie wtyczki. Ale nie rozumiem, dlaczego inne ustawienia zapamiętuje po wyciągnięciu wtyczki, jak np. ustawioną przeze mnie strefę czasową (GMT+1), czy format obrazu (1080p), a godziny i daty nie zapamięta. Bardzo dziwne, a jeszcze bardziej irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podłączeniem xboxa do sieci bezprzewodowej. Posiadam liveboxa TP, zakupiłem ten adapter bezprzewodowy (wireless network adapter). Niestety cały czas w "sprawdzaniu połączenia xboxa z internetem" nie przechodze nawet pierwszego testu czyli "karta sieciowa" za każdym razem wyskakuje napis "odłączono". Adaptor podpianałem pod wszystkie złącza USB zawsze to samo. Dioda na adapterze świeci ciągłym czerwonym kolorem. Próbowalem także ręcznie wypełnić wszystkie dane połączenia (IP, Maska itd.) ale nic nie pomogło.
Jeśli ktoś używa takiego samego zestawu to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować