Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2011 o 22:44, Albii napisał:

> I to normalnie jest na legalu bez żadnych późniejszych blokad czy coś tak?
To za lewe konta są jakieś blokady ? Uff... ja i masa znajomych miała szczęście, bo nam
nic się nie stało. ;)

Jeszcze nic sie nie stało. Ja na wszelki wypadek wolałem skopiowac konto na pendrive. Duzo mi to niby nie da, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 22:17, Jammin69 napisał:

Chciałbym się dowiedzieć jak zoptymalizować grafikę na X''a. Mam TV 42 cale ( 1080p ),
podpięty pod HDMI i ustawiłem kalibrowanie czerni na najwyższe. AC II wygląda zabójczo,
ale Mafia II ma spadki fpsów w budynkach. Np. w mieszkaniu Joe''go, ale poza już ok.
Wiem, że nie ma tu opcji jak na kompie, ale czy ktoś mógłby coś poradzić ? Z góry dzięki
;]



Optymalizacja należy do twórców gier i najwidoczniej w Mafii 2 jest skopana :-) Nie słyszałem aby zmieniając jakiekolwiek opcje na xboxie można byłoby cokolwiek poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 23:16, Pile napisał:

> Chciałbym się dowiedzieć jak zoptymalizować grafikę na X''a. Mam TV 42 cale ( 1080p
),
> podpięty pod HDMI i ustawiłem kalibrowanie czerni na najwyższe. AC II wygląda zabójczo,

> ale Mafia II ma spadki fpsów w budynkach. Np. w mieszkaniu Joe''go, ale poza już
ok.
> Wiem, że nie ma tu opcji jak na kompie, ale czy ktoś mógłby coś poradzić ? Z góry
dzięki
> ;]


Optymalizacja należy do twórców gier i najwidoczniej w Mafii 2 jest skopana :-) Nie słyszałem
aby zmieniając jakiekolwiek opcje na xboxie można byłoby cokolwiek poprawić.


Błąd :) Zmniejszenie rozdzielczości na konsoli z 1080p/i na 720p w takim NBA Street Homecourt robiło różnicę, może z Mafią II też się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Chciałbym się ciebie zapytać,czy kopiujesz do pendrive''a M$ ,czy konfigurowałeś normalny pendrive? Gdzieś widziałem za pomocą normalnego i trzeba trochę pokombinować... Oświecisz mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 10:43, BartexooN napisał:

Chciałbym się ciebie zapytać,czy kopiujesz do pendrive''a M$ ,czy konfigurowałeś normalny
pendrive? Gdzieś widziałem za pomocą normalnego i trzeba trochę pokombinować... Oświecisz
mnie?

Zwykły zwyczajny.
Akurat konfiguracja jest prosta. Oficjalnie można podłączyć pendrive od 1 do 16gb. Limit jest taki sobie, ale lepsze to niż nic.
Po prostu podłączasz. Nie pamiętam czy konsola pytała od razu, czy trzeba było wejść do opcji pamięci ale wystarczy potwierdzić sformatowanie pendriva i po paru minutach masz elegancką zapasową pamieć do konsoli.
Jak dotychczas wszystko działa bezproblemowo więc polecam zabezpieczenie savow, konta czy czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej różnicy.
A mam też pytanko odnośnie skopiowania gier na dysk. Czy istnieje poprawa płynności gry jeśli zrzuciło by się ją na dysk, czy też nie; ew. szybsze wczytywanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, szybsze wczytywanie to na pewno. Poprawa płynności myślę że też jest w pewnym stopniu możliwa, poza tym nie ma tego irytującego dźwięku napędu którego nie da się wytrzymać. Ja odkąd zainstalowałem pierwszą grę, nie umiem już grać z płyt. Dodatkowo powiem że zmiana rozdzielczości powoduje zmiany tylko w grafice, w płynności nie spowoduje żadnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 21:21, Jammin69 napisał:

Nie ma żadnej różnicy.
A mam też pytanko odnośnie skopiowania gier na dysk. Czy istnieje poprawa płynności gry
jeśli zrzuciło by się ją na dysk, czy też nie; ew. szybsze wczytywanie ?



Tekstury szybciej się doczytują a także etapy w grach są szybciej ładowane. Co do płynności to myślę że nie ma to znaczenia. Może w niektórych momentach dysk zapobiegnie drobnej ścince ale na pewno całość nie będzie śmigała w większej ilości klatek. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem. Niska płynność to zmora wielu gier na konsole, lepiej się przyzwyczaj. Chociaż np. takie Dante''s Inferno chodzi w 60 klatkach bez ścinek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak :
1. wrzucić płytę do napędu
2. wybrać ustawienia systemowe
3. wybrać kategorię gry i obecnie tam będzie się znajdowała gra jaka jest w napędzie
4. mam dać zainstaluj czy kopiuj
5. z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz płytę. Jesteś w dashboardzie tam gdzie odpalasz grę - dajesz Y (lub X, bo nie pamiętam dokładnie) żeby wyświetlić więcej opcji, następnie "zainstaluj grę". Czekasz aż się zainstaluje i odpalasz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Sorry za takie pytania, ale jestem zielony w X''owych sprawach. 10 lat grania na kompie i tu nagle przesiadka na X''a :P Czyli grę odpalam z biblioteki gier ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można z biblioteki. Ale płytka i tak musi być w środku więc tak jak z płytki też można odpalać.
Też 3 lata temu kupiłem X360 po 12 latach grania na PC :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bo ja z początku myślałem, że po prostu, gdy gra jest zainstalowana to nie trzeba płyty ( oczywiście chodzi mi o to jak gra jest już zainstalowana ). A jeśli chce grę usunąć to z ustawień tam gdzie jest pamięć, czy jest też taka opcja jak z instalowaniem. Tylko, że wybiera się się opcje "odinstaluj" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 09:26, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Błąd :) Zmniejszenie rozdzielczości na konsoli z 1080p/i na 720p w takim NBA Street Homecourt
robiło różnicę, może z Mafią II też się uda.

Naprawdę ciężko uwierzyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w bibliotece jest opcja "usuń", ale nie pamiętam dokładnie bo ja usuwam właśnie z ustawień pamięci (tak sie przyzwyczaiłem od początku). Przy płycie, tak jak z instalowaniem, nie ma opcji odinstalowania z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli reasumując. Płytka i tak musi być w napędzie kiedy gra jest zainstalowana, ale wszystko ładuje się szybciej i nie ma tego denerwującego charkotu :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, zresztą zobaczysz za chwilę jak odpalisz doznasz błogiej ciszy :). Płytka musi być, bo przy dużych dyskach wszyscy instalowali by gry i odsprzedawali dalej grając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować