Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Czy można aktualnie ustawić jakoś język gry, bez zmiany języka interfejsu? Mam Halo 4 limitkę, co zaowocowało wersją PL/ENG(chociaż wydawało mi się że ma być tylko ENG...) i zdecydowanie wolę mieć angielskie napisy niż polskie, ale nie mogę nigdzie znaleźć opcji zmiany. Ofc mógłbym zmienić język dashboardu, ale konsola coś mi wtedy głupieje i mam np. "Konto" czy "Profil", ale "Console Settings" co wygląda strasznie idiotycznie(tak samo Play Halo 4 a pod tym Twoje przypięcia czy cuś O.o). Wiem, że w BF3 np. dało się zmienić język bez żadnych problemów. Swoją drogą to głupie, że dodają mnóstwo pseudo społecznościowych rzeczy, a o takich rzeczach zapominają. Tak samo tłumaczenie, że na płycie są tylko polskie napisy(np. Darksiders 2), bo dodanie angielskich skutkowałoby wzrostem kosztów. Od czego jest XBL i PSS? Skoro dało się dodać polskie napisy do Max Payne''a to angielskie tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Szukałem, w grze żadnej takiej opcji nie ma. Pozostaje ci tylko zmiana języka konsoli. Tylko wtedy grając w AC3 musisz włączać spowrotem polski bo wtedy gra ZAWSZE (mimo ustawień, które są ignorowane na angielskim dashu) jest po rusku :) Miłego latania po opcjach.

A i w Forzy i Halo nie mam także instrukcji (poza jakąś ulotką o kierownicy czy kartą z darmowym goldem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzeliło mi do głowy, że może fajnie byłoby kiedyś przejść z PC na konsolę.
Zacznijmy od tego, że mój komputer nie jest już pierwszej świeżości i już najnowsze gry nie chcą zbytnio z nim współpracować. Nie widzi mi się jakoś wydawanie kilku tys. zł na nowego, więc tak sobie pomyślałem, że warto może za jakąś konsolą się obejrzeć.
Nie jest to jednak takie łatwe :D Po pierwsze nie mam odpowiedniego telewizora (jest niby, ale reszta domowników może być nie zadowolona, z zakupu do niego konsoli) :D I drugi, trochę poważniejszy- kilka razy spotkałem się z informacją, że niby np GTA V miało wychodzić na nową generację konsol (niby nic z tego). Szukałem trochę o tym informacji, ale nigdzie daty nie ma- ma ktoś o tym jakieś wieści? Głupio wydać pieniądze na tego Xboxa jak za miesiąc wyjdzie nowy :D
Jeszcze co do gier- nie kupuję często premierówek- AC jest wyjątkiem. Jak szybko spadają średnio ceny gier na Xboxa? Np. po pół roku od premiery.
I na koniec jakby ktoś mógł napisać, czy warto w ogóle zawracać sobie głowę- ze strony finansowej jak i wygody gry. Co takiego fajnego jest w tych konsolach.

PS. Biorę pod uwagę Xboxa, bo z PS3 nigdy styczności nie miałem, a przy moim PC mam już pada od Xboxa i jakoś mi bliżej do niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 18:05, Radekl2 napisał:

Nie jest to jednak takie łatwe :D Po pierwsze nie mam odpowiedniego telewizora

A masz monitor od PC? Możesz zawsze pod monitor się podpiąć.

Dnia 13.11.2012 o 18:05, Radekl2 napisał:

drugi, trochę poważniejszy- kilka razy spotkałem się z informacją, że niby np GTA V miało
wychodzić na nową generację konsol (niby nic z tego).

GTAV wychodzi na obecnej generacji, jest to już potwierdzone. Na nowej o ile będzie wsteczna kompatybilność to też będziesz mógł sobie pograć.

Dnia 13.11.2012 o 18:05, Radekl2 napisał:

Jak szybko spadają

To zależy od producenta, od tego jak gra się sprzedaje, tak ogólnie te pół roku można liczyć, na alledrogo po takim czasie to już z pewnością będzie można taniej kupić. Licz się z tym, że taniej to znaczy nie 200zł, a np 100 czyli tak jak za premierę na PC.

Dnia 13.11.2012 o 18:05, Radekl2 napisał:

finansowej jak i wygody gry. Co takiego fajnego jest w tych konsolach.

Przede wszystkim służą do grania, po to są stworzone. Nie ma na nich żadnych wymagań, siadasz i grasz. W przypadku PS3 masz też odtwarzacz bluray gdzie możesz sobie filmy pooglądać elegancko. Możesz czytać, że np do fpsów to tylko myszka i klawiatura, że konsole są be i w ogóle grafika na nich już nie jest najwyższych lotów...ale w GTAV pograsz sobie w dniu premiery prawda? ;). Konsole były, są i będą. Nic tego nie zmieni. Twórcy gier nadal będą tworzyć na nie swoje gry.

Dnia 13.11.2012 o 18:05, Radekl2 napisał:

PS. Biorę pod uwagę Xboxa, bo z PS3 nigdy styczności nie miałem, a przy moim PC mam już
pada od Xboxa i jakoś mi bliżej do niego :D

Pamiętaj, że w przypadku Xboxa za możliwość grania w sieci musisz płacić abonament, można powiedzieć, że jak na usługę np na cały rok jest on całkiem tani, obecnie. Na PS3 za granie w sieci się nie płaci. Czy dzisiaj warto nadal wydawać kasę na obecną generację? Myślę, że tak z racji, że konsole są już tańsze, a nowa generacja moim zdaniem powinna posiadać wsteczną kompatybilność więc przesiadka z grami nie powinna sprawić problemu. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 18:05, Radekl2 napisał:

Jeszcze co do gier- nie kupuję często premierówek- AC jest wyjątkiem. Jak szybko spadają
średnio ceny gier na Xboxa? Np. po pół roku od premiery.

Z cenami gier jest problem, o czym poniżej.

Dnia 13.11.2012 o 18:05, Radekl2 napisał:

I na koniec jakby ktoś mógł napisać, czy warto w ogóle zawracać sobie głowę- ze strony
finansowej jak i wygody gry. Co takiego fajnego jest w tych konsolach.

Napiszę jako ktoś, kto całe życie grał na komputerze. W ręce wpadł mi darmowy xbox, komputer się zepsuł, więc gram teraz na konsoli. Jest wygodnie i bezproblemowo (szczególnie, jak masz duży telewizor albo monitor), pad bardzo dobrze sprawdza się jako kontroler.
Problemem są ceny gier - używane popularniejsze tytuły zaczynają się od 50-60 złotych, a wiadomo, że za tę cenę można mieć trzy nówki (np z jakiejś taniej serii) na kompa. Również sklepy internetowe praktycznie co dzień organizują promocje, wyprzedaże i inne oferty, w których gry na PC można dostać bardzo tanio. Na konsoli nie jesteś również w stanie zainstalować modów czy fanowskich poprawek do gier. Cena gier jest według mnie największą bolączką grania na konsoli.
Gdybym miał możliwość, kupiłbym nowego kompa z monitorem 23" i grał właśnie na PC - też można podpiąć pada, a gry są tanie jak barszcz - wadą PC może być chyba tylko to, że poza graniem nie oferują niczego więcej (na xboxie odblokowujesz osiągnięcia, zdobywasz ładnie wyglądające punkty gamerscore, porównujesz się z innymi graczami - granie dla samego grania zostało tu rozszerzone o dodatkową rzecz, możesz ''maksować'' gry i naprawdę przechodzić je na 100%). Na PC nie ma jednej platformy do grania (Steam niby oferuje jakieś osiągnięcia w grach, ale nie we wszystkich).
Żeby nie było - na konsoli gra mi się bardzo dobrze, choć na PC grałoby mi się chyba trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

A masz monitor od PC? Możesz zawsze pod monitor się podpiąć.

Tak tylko nie planuję tego komputera i tak wyrzucać jak coś, a takie podpinanie i odpinanie może zmęczyć :D Mam tu sporo gier i na 100% nie będę ich drugi raz w wersji na konsolę kupował. A, że lubię sobie np. takiego AC II kilka razy przechodzić to musi zostać.

Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

GTAV wychodzi na obecnej generacji, jest to już potwierdzone. Na nowej o ile będzie wsteczna
kompatybilność to też będziesz mógł sobie pograć.

Bardziej niepokoję się tym jak to jest w przypadku Windowsów- np. powoli producenci wycofują się z XP. Mam taką wątpliwość, że kupię Xboxa 360, a powiedzmy za pół roku wyjdzie Xbox 361 i gry będą tylko na niego wydawane :) Trochę szkoda pieniędzy.

Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

na alledrogo po takim czasie to już z pewnością będzie można taniej kupić. Licz
się z tym, że taniej to znaczy nie 200zł, a np 100 czyli tak jak za premierę na PC.

Czyli jakbym kupił konsolę to trzeba się do tego alledrogo przekonać. Wolę tradycyjne sklepy, a to, że kupuję na gram.pl to i tak duży sukces :)

Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

Możesz czytać, że np do fpsów to tylko myszka i klawiatura, że konsole
są be i w ogóle grafika na nich już nie jest najwyższych lotów...ale w GTAV pograsz sobie
w dniu premiery prawda? ;). Konsole były, są i będą. Nic tego nie zmieni. Twórcy gier
nadal będą tworzyć na nie swoje gry.

Próbowałem grać np. w CoD''a na padzie i prawie umarłem :D GTA to co innego, nawet fajnie się w czwórkę gra, mniej wygodnie się strzela, ale ujdzie :) A grafika nie jest dla mnie problemem. W sumie z tego co widziałem nie jest tak źle.

Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

Pamiętaj, że w przypadku Xboxa za możliwość grania w sieci musisz płacić abonament, można
powiedzieć, że jak na usługę np na cały rok jest on całkiem tani, obecnie.

I to mi się właśnie bardzo nie podoba...

Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

Na PS3 za granie w sieci się nie płaci.

To mnie trochę zaskoczyłeś. Wiem, że to nie ten temat, ale możesz w skrócie napisać jak to wygląda? Ehhh- muszę jutro się zebrać i dokładniej o tych konsolach poczytać :)

Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

więc przesiadka z grami nie powinna sprawić problemu.

Najgorsze jest to, że jakbym już kupił to sobie nie pogram w gry, które kupiłem na PC i trzeba będzie kolekcję od 0 zbierać, a półki osobnej nie mam :D

Dnia 13.11.2012 o 20:39, Damianuss1 napisał:

Tyle ode mnie.

Dzięki wielkie za odpowiedź.

@Daelor
W sumie też wolałbym komputer, tak z przyzwyczajenia. Ale, że się zestarzał to jest dobry moment na zmianę, jak kupię już nowy to o konsoli na kilka lat zapomnę :)

Dzięki za odpowiedzi. Nie jestem całkowicie zdecydowany, bo to mi tak pomysł do głowy wpadł i siedzi. Co zrobię to sam nie wiem, ale coś się o tych konsolach przynajmniej dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Xboxa aby pograć po sieci z resztą świata musisz mieć abonament Gold, płatny w różnych wariantach, miesięczny, roczny.

PS3 nie ma abonamentu, nie ma przymusowego. Po prostu podpinasz kabel i grasz po sieci. Jest płatny abonament (tutaj Twoja wola) PS Plus, który daje darmowe gierki co jakiś tam czas, jakieś zniżki chyba i coś jeszcze, ale nie wiem dokładnie co, bo ja PS3 nie mam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co miesiąc 2 gierki za darmo. W tym miesiącu: Crysis 2, Ratchet and Clank. W zeszłym: Bulletstorm, Resident Evil 5. Haczyk polega na tym że jak przestaniesz opłacać abonament, nie możesz już grac w te gry.

Radekl2 - Ja osobiście preferuję Xboxa do grania (lepszy pad), ale to jest kwestią gustu i radzę spróbować który ci bardziej leży bo to istotne. PS3 służy mi jako centrum rozrywki (blu ray, tvn player, ipla), z gier na PS to tylko exclusivy + darmówki z PS+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 21:44, knopfler napisał:

Dokładnie to co miesiąc 2 gierki za darmo.

A to nie jest też tak, że jakby się dzisiaj np zarejestrował i wykupił to nie dostaje tych wcześniejszych tylko te, które dopiero dojdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym Xboxowym rozwiązaniu słyszałem, bo kilku znajomych go posiada. Nikt w okolicy (kogo znam) nie ma PS3 i dlatego jakoś tak odrzuciłem tę konsolę :) Ty jak dobrze wnioskuję też masz Xboxa.
Muszę sobie jutro przeglądnąć dokładniej każdą z tych opcji i zobaczymy.
Może się tak skończyć, że nic nie kupię :D
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

EDIT:
@knopfler
Na dwie konsole to już na 100% mnie nie stać :) Miałem (i nadal mam) tylko styczność z padem od Xboxa. Fajna sprawa. Jak już wspominałem grałem nim w m.in. w GTA IV, AC, Fifę oczywiście. Leży w ręce dobrze i gra się też wygodnie.
Ile kosztuje ten abonament na PS3/Xboxa miesięcznie? Może być w wariancie rocznym, bo to zapewne najtańsza opcja. Wiem, że mogę sam sobie poszukać, ale to jutro dopiero, a tak wejdę na gram.pl to odpowiedź będzie na mnie czekała :)
Jutro pewnie wrócę do wątku.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 21:45, Damianuss1 napisał:

> Dokładnie to co miesiąc 2 gierki za darmo.
A to nie jest też tak, że jakby się dzisiaj np zarejestrował i wykupił to nie dostaje
tych wcześniejszych tylko te, które dopiero dojdą?

Dokładnie tak. Z wcześniejszych dostajesz chba tylko Infamous 2 i Little Big Planet 2 które są cały rok. A tak to tylko te co teraz + przyszłe. Starszych nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 21:54, knopfler napisał:

PS+ kosztuje 200 zł za rok. Gold na X360 ostatnio płaciłem 135 zł za 14 miesięcy.

Już pomijając fakt, że XBL oficjalnie kosztuje "nieco" więcej niż te 135 zł - porównaj, co daje Plus a co daje abonament na Xboksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "oficjalnie" i "nieoficjalnie". Po prostu jest cena Microsoftu (chyba ok 250zł) i cena reszty (keye.pl ma chyba najtaniej. Okolice 140zł).

IMHO warto zapłacić Microsoftowi za zabezpieczenie danych, bo u konkurencji mają tendencje do wydostawania się na zewnątrz. Kolejną sprawą jest XBLA, które jest tanie i jest najlepiej zorganizowaną formą cyfrowej dystrybucji (już z pominięciem Games on Demand, gdzie można trafić dość tanio ciekawe tytuły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 23:19, Sigu napisał:

Kolejną sprawą jest XBLA, które jest tanie i jest najlepiej zorganizowaną formą cyfrowej dystrybucji (już z
pominięciem Games on Demand, gdzie można trafić dość tanio ciekawe tytuły).

Do tego dochodzą takie aplikacje jak YouTube, Internet Explorer, Last.fm, Facebook, LoveFilm, BBC iPlayer. A to tylko te, których ja używam na bieżąco. Płacę za Golda w miarę regularnie, a mimo to praktycznie nie gram po sieci. Właściwie to na palcach jednej ręki mogę wymienić wszystkie gry, w których chociaż raz zagrałem w trybie multi przez ostatnie 4 lata posiadania Xbox''a*. Hipokryzja? Skądże. Po prostu X360 już dawno temu przestał być maszynką do gierek. Teraz to pełnoprawne centrum domowej rozrywki z wieloma przydatnymi funkcjami, za które IMO warto zapłacić. Tym bardziej, że jeśli już zdecydujesz się na zapłacenie abonamentu, możesz to zrobić w dowolnej chwili. Nikt nie ściąga kasy z konta co miesiąc. Fanboje PS3 i hejterzy Microsoftu stracili swój największy argument przeciw X360 - opłacanie Golda nie odblokowuje już po prostu grania po sieci. Teraz otwiera to masę nowych funkcji i faktycznie jest warte swojej ceny, o ile ktoś umie/chce to wykorzystać.

*Gears of War, Call of Duty 4: MW, Assassin''s Creed Brotherhood, Grand Theft Auto 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 21:57, Henrar napisał:

Już pomijając fakt, że XBL oficjalnie kosztuje "nieco" więcej niż te 135 zł - porównaj,
co daje Plus a co daje abonament na Xboksie.

Jak przypomnę sobie zeszłoroczny atak na PSN to wolę już chyba płacić żeby mogli lepiej zabezpieczyć usługę. Pewnie powiesz że przyjdzie i kolej na XBL, ale jak na razie nie przyszedł i złego słowa o usłudze powiedziec nie mogę. Co do ceny za golda - normalna cena za zdrapkę (oficjalny produkt). I to też jest ważna rzecz - jak mamy MSP to możemy taniej kupić zdrapkę i taniej kupić gry. W PSN nie ma takiej wygody bo ceny sa w normalnej walucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 01:35, knopfler napisał:

Jak przypomnę sobie zeszłoroczny atak na PSN to wolę już chyba płacić żeby mogli lepiej
zabezpieczyć usługę.

Tak, bo przecież wycieków danych z XBL nie było. Kradzieży kont i danych kart kredytowych też nie ma. W ogóle. Wszytko jest bezpieczne. Ludzie, plz.

Jeden wyciek sprzed roku nie świadczy o złych zabezpieczeniach teraz. PS+ jest znacznie lepszą ofertą od Golda i trzeba być nieźle zaślepionym, by twierdzić, że jest inaczej.

PS. Oficjalna cena zdrapek MSu na 12 miesięcy to wciąż 239zł, nie 135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 01:27, Sandro napisał:

Do tego dochodzą takie aplikacje jak YouTube, Internet Explorer, Last.fm, Facebook, LoveFilm,
BBC iPlayer. A to tylko te, których ja używam na bieżąco.

Argument o przeglądarce internetowej, FV i YT jest również doskonały - co z tego, że na PS3 jest to dostępne za darmo (tak, appka YT też, niesamowite, nie?). Ważne, że na X360 jest. W cenie Golda. Prawie jak za darmo, c''nie? BBC iPlayer to też doskonała usługa dla Polaków I jeszcze ciekawostka. BBC iPlayer również jest na PS3.
Próbuj dalej.

Dnia 14.11.2012 o 01:27, Sandro napisał:

Hipokryzja? Skądże. Po prostu X360 już dawno temu przestał być maszynką do
gierek. Teraz to pełnoprawne centrum domowej rozrywki z wieloma przydatnymi funkcjami,
za które IMO warto zapłacić.

Doskonale. Doskonale. Kij z tym, że konkurencja oferuje to wszystko za darmo. Kij z tym, że przeciętny HTPC robi z X360/PS3 miazgę. Ważne, że X360 to multimedialna maszyna, na której nie dość, że się płaci za dostęp do przeglądarki internetowej, to jeszcze w menu głównym masz od cholery reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycieku na taką skalę nie było w XBL i tego nie zmienisz niezależnie co napiszesz. To że usługa była źle zabezpieczona wtedy już wystarczy żebym im teraz nie ufał i np. nr karty nie powierzył. Wiesz jak słabo zabezpieczone były nr kart i jak łatwe do wykradnięcia nawet wraz z kodami zabezpieczającymi? Czytałem że tak ważne dane nie były odpowiednio zaszyfrowane. Myślisz że nagle to wszystko poprawili po tych atakach sprzed roku? Człowieku, plz.
A cena oficjalna mnie nie interesuje bo nie muszę jej płacić. Za PS+ zresztą też nie, bo można za 179 zł kupić zdrapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 06:11, Henrar napisał:

Próbuj dalej.

Cieszy mnie to wszystko niesamowicie, ale przeoczyłeś podstawowy fakt: nie porównuję X360 do PS3. Wymieniałem argumenty, dla których uznałem, że opłaca się kupić Xbox''a. Być może PlayStation 3 faktycznie ma lepsze usługi sieciowe, ale ja i tak wybieram X360 z powodu listy gier. Żaden exclusive Sony mnie nie interesuje. Wyjątkiem jest Heavy Rain, w którego chętnie bym sobie zagrał oraz nadchodzący The Last of Us. Dla tego drugiego tytułu mam nawet zamiar kupić używaną "plejkę". Zagram, przy okazji przejdę HR, a co dalej? Jeżeli dostanę dobrą propozycję to odsprzedam. Każda inna interesująca mnie gra jest dostępna czy to na PC, czy na X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować