Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Natknąłem się na aukcję pewnej gry i jest na niej nalepka której nie rozumiem... Bundle Copy Not for Resale...

Nie do odsprzedaży... a co to za kopia Bundle ? Bezpiecznie kupować takie gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2013 o 20:00, Chlorofil napisał:


Nie do odsprzedaży... a co to za kopia Bundle ? Bezpiecznie kupować takie gry ?



Bundle Copy to gra dodawane zazwyczaj do konsoli itp. Czy bezpiecznie to nie wiem, ale bana itp. za to raczej nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są 4 wersje opakowań (której ja znam).

1.) Wersja premierowa
http://images.wikia.com/harrypotter/images/0/04/Half-Blood_Prince_video_game_XBOX_360_cover_art.jpg

2.) Classic
http://solarisnet.pl/111302-20811-thickbox/call-of-duty-4-modern-warfare-classic-xbox-360.jpg

3.) Bundle Copy
http://files.xboxic.com/xbox-360/halo-3/halo-3-bundle-03.jpg

4.) Promotional Copy
http://www.gamesniped.com/wp-content/uploads/2010/05/blood-bowl-xbox-360-promotional-copy.jpg

Zgodnie z pewnymi przepisami nie można odsprzedawać żadnej gry, ale jest na to społeczne przyzwolenie.
Bundle Copy to gra dołączana do konsoli za zasadzie oprogramowania OEM.
Kopie promocyjne są dawane recenzentom, zazwyczaj przed premierą, przez wydawcę gry (JA MAM 2, HAHA xD), i nie masz prawa jej odsprzedać.
Pracownik Saturna powiedział mi, że wystawiają wersje Bundle Copy, gdy przyjmują konsolę jako uszkodzoną i wymieniają ją klientowi. Wymieniają wtedy tylko sprzęt (konsolę), pozostawiając resztę zawartości pudełka.

Każdą wersję możesz odpalić na konsoli. Kwestią jest tylko sposób w jaki pozyskałeś grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 21:40, DonBertone napisał:

Gdzie można kupić nowe tła dla dashboardu? Nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji :P


Chyba w Gry, potem Rynek Gier i na końcu powinno być coś w stylu dodatki albo tła. Nie pamiętam dokładnie. Zawsze możesz w Bingu wpisać themes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawia mnie jak to jest z transferem danych z konsoli na konsolę. Z tego co kojarzę to niektóre czynności przypisywane są nie do konta, ale do konsoli. Jeżeli dobrze kombinuję to tak jest w przypadku zakupów np. DLC. Albo czegokolwiek innego - nieważne. Wiem że można przenieść licencję z konsoli na konsolę, ale aby to zrobić, trzeba mieć dostęp do obydwóch urządzeń. Co w przypadku kiedy niespodziewanie mój X360 pokaże RRoD, a mi szkoda kasy i czasu na serwisowanie? Kupuję nową konsolę i co? Rzeczy nieprzypisane do konta przepadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje ciebie z konkretnej gry, to możesz poszukać na stronie gry w sekcji dodatków.
np.: http://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Oblivion-Theme/00000000-0000-4003-8030-0000425307d1

Możesz też poszukać tutaj:
http://marketplace.xbox.com/en-US/Search?query=Themes&DownloadType=Theme

Niektóre gry (Ubisoftu) mają też opcję gratisowych theme''ów (mp. Ghost Recon: Future Soldier lub Far Cry 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pamięta ktoś z Was ile mniej-więcej kosztował Xbox w dniu premiery? Lub lepiej- możecie "przewidzieć" ile będzie kosztował Xbox Next (czy jak tam się będzie nazywał)? Przy okazji jakby ktoś miał informacje (lub przewidywania) co do ceny PS4 to byłbym wdzięczny. Zastanawiam się czy kupić nowy komputer, czy jakąś konsolę i chciałbym przewidywane koszty porównać. Na oba będę musiał poczekać pewnie do końca roku (nowa generacja wszystkiego będzie), a nie wiem czy tyle wytrzymam, bo mnie nosi, żeby pograć w najnowsze gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 21:26, Radekl2 napisał:

Witam.
Pamięta ktoś z Was ile mniej-więcej kosztował Xbox w dniu premiery?

Z tego, co pamiętam, to chyba 1599 zł kosztowała Premium. Nowego Xa też obstawiam na ok. 1500 zł. PS4 - tutaj zawsze było drożej, ale wątpię, żeby Sony strzelało sobie w stopę tak, jak przy PS3, więc na pewno będzie max. 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhm...
Plus telewizor to będzie coś ok. 2500zł. Za komputer pewnie pasowałoby dać coś ok. 3000, żeby był już taki fajny :) I tu odwieczne pytanie, na które nie znajdę pewnie odpowiedzi- co lepsze? Za komputerem przemawia to, że tylko z nim miałem styczność, gry są tańsze, można więcej rzeczy robić.
A za konsolą to, że fajna, nowa, modna, zdecydowanie do grania.
Dobra, dzięki Wam za odpowiedzi. Nie umiem podejmować decyzji w ogóle, więc nie wiem co z tego wyjdzie, poczekam i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze. Nie potrzebujesz telewizora. Monitor komputerowy wystarczy, a one są bardzo tanie. Poza tym... nie masz telewizora?

Posłuchaj, oczywiście, nie oszukujmy się, za komputerem w większości przypadków przemawia TPB. Z konsolą tak nie zrobisz. Jeśli masz kasę na gry PC, to znowu, bądźmy szczerzy, jesteś w stanie kupić grę na konsolę.

Ja jestem "biednym polskim studentem" i szukam gier za kilkadziesiąt złotych w marketach. Poza tym, jeśli boisz się cen, to poczekaj rok. Konsolę kupisz taniej, a część gier będzie już przeceniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 22:19, Sigu napisał:

Powiedzmy sobie szczerze. Nie potrzebujesz telewizora. Monitor komputerowy wystarczy,
a one są bardzo tanie. Poza tym... nie masz telewizora?


Mój monitorek jest trochę zbyt mały, żeby go posadzić w większej odległości i wygodnie usiąść na łóżku z padem w ręce :) Mam w domu 3 telewizory- dwa z "tyłkiem" z tyłu, zbytnio się nie nadają, a jeden większy, ale służy całej rodzinie, która nie byłaby zbyt szczęśliwa, gdybym go "zajął"- zresztą chciałbym go mieć w pokoju, więc zakup jest jedynym wyjściem.

Dnia 22.01.2013 o 22:19, Sigu napisał:

Jeśli masz kasę na gry PC, to znowu, bądźmy szczerzy,
jesteś w stanie kupić grę na konsolę.


Z grami jest taki problem, że mam już ich dość dużo na komputer, a na konsolę ani jednej :D Zresztą ja jak napalę się na jakąś serię to nie wiem czy przetrzymałbym rok czekając, aż cena spadnie i będę mógł ją sobie kupić. Zresztą myślę, że trochę ręka by mnie bolała jakbym miał płacić ponad 200zł za grę, którą przejdę w kilka godzin.

Dnia 22.01.2013 o 22:19, Sigu napisał:

Konsolę kupisz taniej, a część gier będzie
już przeceniona.


Niestety mój komputer umiera powoli i nie "ciągnie" najnowszych gier, a czekać dwa lata na to, aż będę mógł w coś nowszego pograć mija się z celem. Starzeję się- niedługo pewnie będę tym "biednym polskim studentem" i czasu już tyle nie będę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

~~Wszystko piszę, zakładając, że nie masz konsoli~~

Zdziwię ciebie. Moja kolekcja gier wzrosła czterokrotnie od początku semestru. Co prawda miałem ich mało, ale teraz mam dość sporo. Poza tym... Kupowanie gier na konsolę nie boli. A z nowości nie ma nic, co warto by było kupić (akurat teraz).

Kolejna sprawa, nie da się grać leżąc na łóżku. Próbowałem, katorga. Najlepiej na konsoli gra się... stojąc. Z tego właśnie powodu zacząłem nosić kapcie, moje nogi nie wytrzymywały kontaktu z panelami i zaczynały boleć, jak po dość wyczerpującym marszu każdego dnia. Z tego powodu wystarczy monitor. Ja, dopóki nie dostałem od babci jej 26'' LCD, używałem mojego 22'' Samsunga od PC. Co prawda telewizor jest tylko 720p, ale wystarcza. I jeśli już byś miał celować w jakiś telewizor, to raczej taki. Nie ma sensu kupować sobie 40'' z Full HD (grałem na Bravii moich rodziców (Full HD, 1080p) i Wiedźmin wyglądał dość normalnie).

I znowu, jeśli jesteś w stanie wydać 150zł na grę PC, to jesteś w stanie wydać 200zł na grę konsolową. Społeczeństwo się bogaci w Polsce. Kiedyś ludzie polowali na obniżki cen gier z tanich serii, teraz każdy może mieć premierówki w dniu premiery.

Kolejna sprawa, Steam. Załóż konto i zobacz w jak dużo gier nie grałeś (niekoniecznie gry, które lubisz. Mogą to być gry, które ludzie kochają a ty nienawidzisz (z tego powodu zakupiłem sobie np. Half-Life 2, którego nie trawię, a chcę zobaczyć co ludzie w nim widzą). Rok minie, nadrobisz zaległości, kupisz konsolę.

Kolejna rada, zainstaluj sobie Windows 8, komputer klasy PC działa wspaniale na tym systemie.

Następne: pomyśl o konsoli obecnej generacji. Ja kupiłem Xboxa nie aż tak dawno, planuję kupić następnego Xboxa i poczyniłem plany do zakupu poprzedniego. Chodzi o to, że jest wiele gier, w które warto zagrać, w które nie grałeś na PC, które są tylko na konsolę lub po prostu można kupić konsolę obecnej generacji, aby przyzwyczaić się do padów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

~~Wszystko piszę, zakładając, że nie masz konsoli~~

Dobrze zakładasz, bo na konsoli nigdy nie grałem nawet :)

>Kupowanie gier na konsolę nie

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

boli. A z nowości nie ma nic, co warto by było kupić (akurat teraz).

Tu chodziło o to jak "łatwo" mi się wydaje pieniądze. Jak się rzucę raz i wydam te 3000 na sprzęt, który ma wytrzymać kilka lat to spoko. Ja po prostu nie lubię często wydawać dużej ilości pieniędzy (a powiedzmy, że dla człowieka z zerowymi dochodami 200zł to dużo).

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

Kolejna sprawa, nie da się grać leżąc na łóżku. Próbowałem, katorga. Najlepiej na konsoli
gra się... stojąc.

Jakoś sobie nie wyobrażam tego- czyli kolejny plus dla komputera, wygodnie się siedzi :)

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

Ja, dopóki nie dostałem od babci jej 26'' LCD, używałem
mojego 22'' Samsunga od PC.

Zawsze mi się wydawało, że mój monitor to 17 cali, a teraz mi 22 wychodzą. Nie chcę mi się w papierach szukać, więc zaufam linijce.

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

Nie ma sensu kupować sobie 40''
z Full HD (grałem na Bravii moich rodziców (Full HD, 1080p) i Wiedźmin wyglądał dość
normalnie).

Mój pokój pomieści max. 32 cale, więc o czymś takim myślałem.

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

I znowu, jeśli jesteś w stanie wydać 150zł na grę PC, to jesteś w stanie wydać 200zł
na grę konsolową.

Wydaję może po te 100zł trzy razy w roku :) A jak pisałem- kupię konsolę i nie będzie w co grać na początku :)

>Społeczeństwo się bogaci w Polsce.
Też chciałbym się bogacić, ale pracy nie mam, więc też nie ma jak :(

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

Kolejna sprawa, Steam. Załóż konto i zobacz w jak dużo gier nie grałeś (niekoniecznie
gry, które lubisz.

Mam konto, ale tam niestety gier za darmo też nie rozdają :)

>Rok minie, nadrobisz zaległości, kupisz konsolę.
Rok to i tak muszę czekać na nową generację wszystkiego.

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

Kolejna rada, zainstaluj sobie Windows 8.

Szkoda pieniędzy, nie będę systemu co rok wymieniał.

Dnia 22.01.2013 o 22:47, Sigu napisał:

Następne: pomyśl o konsoli obecnej generacji.

Trochę wydaje mi się to marnowaniem pieniędzy, w co chciałem to sobie na komputerze w tym czasie grałem, a jakieś gry, które wyszły tylko na konsolę mnie nie zainteresowały, bo nie miały jak z racji braku wymaganego do nich sprzętu.

Wiem, że maruda ze mnie, znam się :) Sam nie wiem czego chcę, a pisze na forum, żeby mi pomogli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wut? Nie da się grać leżąc na łóżku? Belive me, mam telewizor na przeciwko łóżka, kiedy jest rozłożone, nie ma nic przyjemniejszego od wyłożenia się jak długi i chwycenia pada. Grać stojąc? oO Chyba tylko w gry na Kinecta.
Poza tym, rynek gier używanych na konsole jest ogromny. Parę miesięcy po premierze można dorwać gry bardzo tanio (vide Sleeping Dogs za 70 czy Far Cry 3 za 70 również, Future Soldier za 40), a wygoda gry jest moim zdaniem nie do porównania z pecetem. Przez 15 lat byłem graczem zdecydowanie pecetowym, mimo posiadania m.in. PS2, ale po zakupie X360 odwróciło się to o 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Uwierz mi, na Windows''a 8 warto wydać pieniądze. Co prawda ja go dostałem od Microsoftu, ale jak bym widział czym jest, to na pewno bym kupił.

2) Źle mnie zrozumiałeś. Wygodnie się gra na siedząco, ale trzeba umiejętnie dostosować wysokość telewizora do miejsca siedzenia. Ja mam niski fotel, niskie łóżko, a mój telewizor stoi na szafie. O ile nie siedzę na fotelu od biurka, to kolejną najlepszą i wygodną opcją jest stanie.

3) Przewiduję, że nowa konsola to sprzęt na kolejną dekadę. W ciągu dekady (technologia nieco zwolniła, więc może i mniej razy) będziesz musiał wymienić komputer ze 3-4 razy, aby nadążyć za technologią w minimalnym stopniu.

4) Rozdają gry na Steamie, poszukaj dokładniej :)


@LordTyrranoos
Wybacz, ale w FPS''a tak raczej nie pograsz. Nie na najwyższym poziomie trudności lub na multi. Da się tak grać w FIFĘ, Fez, FM, ale o Halo, BF, MoH możesz zapomnieć.
Ja jestem fanem folii na opakowaniu i kupuję używki tylko gier, których już nie mogę dostać.

/// Jakby ktoś miał coś z tego i chciał się pozbyć, to proszę o kontakt
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37543&pid=10341 ///

Poza tym akurat GRFS i FC3 mam za darmo, wersje recenzenckie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, kto tu mówi o multi albo najwyższym poziomie? Jakakolwiek gra nie sprawia problemów grając na leżąco (mówię o singlu na normalu), nie ważne czy to shooter czy NBA. Co więcej, czasami zadzieram ręce za głowę i tam trzymam pada, nadal grając - kwestia przyzwyczajenia ;) Wybacz, ale farmazony prawisz, grać można w każdej pozycji - BYLE BYŁO WYGODNIE. Mówisz, że masz telewizor na szafie - raczej rzadki widok, najczęściej łóżko/sofa/kanapa są na poziomie telewizora i żadnych problemów nie ma w graniu ani na siedząco, ani na leżąco. Na stojąco? Jesteś pierwszym, który o tym mówi imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, znam gościa, który ma bieżnię przed telewizorem i przeszedł już ~1150 kilometrów grając na Xboksie :)

Czasami gram z padem za plecami, kwestia dostrojenie do przycisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno, stój sobie, podczas gdy inni wygodnie rozłożą się w całej okazałości i podłożą poduszkę pod nogi ;-) Nie wiem skąd ta dyskusja, prawisz takie niedorzeczności, że aż rzyć boli. Na pececie też grasz stojąc, monitor masz na parapecie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować