Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Co do strzelanin to naprawdę kwestia przyzwyczajenia. Początek jest ciężki, lecz jak się przyzwyczaisz i nauczysz grać, to możesz nie chcieć już wracać do myszki i klawiatury. Tak wyglądała sytuacja w moim przypadku. Poleciłbym Ci serię Gears of War, od której sam zaczynałem moją przygodę z strzelaniem na konsolach. Według mnie obowiązkowa pozycja dla każdego posiadacza xboxa. Gra balansuje na granicy shootera, a gry akcji, więc na pewno będzie łatwiej niż zaczynając od jakiegoś BF''a. Bym Ci polecił trochę gier akcji, w które warto zagrać, lecz strzelaniny są ich nieodłącznym elementem i póki nie przekonasz się do pada nie ma sensu.
Jeszcze jak interesujesz się boksem i nie nudzi Ci się tłuczenie przeciwników po twarzach to polecam Fight Night Champion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GoW nie nauczysz się strzelać za pomocą pada. Trzeba wziąć jakiegoś normalnego shootera. Ja zaczynałem od Medal of Honor i Crysis 2. Z czasem nabiera się wprawy.

Co do samego GoW, to nie rozumiem dlaczego każdy poleca tę grę. Jest miałka i nudna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o to by przyzwyczaić się do pada i przy okazji postrzelać. Mi na początku sterowanie nawet w Lego Indianie Jonesie sprawiało problemy, bo nie byłem przyzwyczajony do sterowania gałkami i używania kciuków do czegoś więcej niż sporadycznego klikania jednego przycisku. Nie chodzi o to by od razu rzucić się na typowego shootera i zniechęcić się. A Girsy są świetne, szczególnie pierwsze. Mocny klimacik, niezła sieka, no i co-op. Czego chcieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 17:47, Chlorofil napisał:

Hmm... gry akcji, bijatyki, sportowe. Wacham się nad strzelankami, z reguły jestem zatwadziałym
PCtowcem i zapewne ciężko się gra w strzelanki na padzie. Zanim namierzysz, wciśniesz
spust to już padasz.

Heh. Been there, done that.
Jak pierwszy raz odpaliłem Call of Duty 3 pomyślałem sobie: "Jak ja mam w to grać? Przecież nie da się strzelać bez myszki!". Początkowo, mając już konsolę, w strzelanki grałem na PC i myślałem że tak zostanie na stałe, ale to mija z czasem. Teraz jest to dla mnie najzwyklejsze i w stu procentach naturalne, nawet nie myślę o powrocie do myszki (DeathAdder się kurzy niestety, ale coż zrobić? Stałem się konsolowcem :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy FPS na konsoli? Far Cry 2 dodany w promocji przy zakupie sprzętu. Był to wtedy świeży tytuł, bo dostałem go dosłownie tydzień-dwa po premierze, ale pograłem w to 2 godziny i odsprzedałem. Strzelanie jakimiś gałkami było niewykonalne! Potem przeszedłem solidne przeszkolenie w GoW i GoW2, sprawdzian w CoD4 i chyba go zdałem, bo przeszedłem grę na Veteranie. Niedawno odpaliłem pierwszego FPS-a na kompie od kilku lat - nie chcielibyście widzieć jak mi poszło.
Morałem płynącym z tej mądrej przypowieści jest to, że trochę cierpliwości i czasu daje zaskakujące rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można chcieć tego, żeby fabuła trzymała się kupy i achievementy były łatwiejsze. Sterowanie w GoW jest dla mnie nadal trudne. Nadal, po kilkuset godzinach grania w chyba każdy możliwy gatunek na konsoli.

Jakimś cudem od zawsze było we mnie przekonanie, że konsole są idealne do gier RPG. Okazało się to prawdą. Do FPS''ów się zniechęciłem. Ale ciśnienie na achievementy było silniejsze i przechodziłem i ten gatunek, ale to był chyba ostatni do jakiego przywykłem.

I muszę przyznać, nie rozumiem ludzi, który narzekają na granie w FPS''a na padzie. To jest bardzo wygodnie. Pomijając fakt, że w niektórych grach obracasz się za wolno (i nic nie da się z tym więcej zrobić), to ja nie mogę narzekać.

Btw, jak mniemam grałeś w te gierki z XBLA Compilation Disc, które mi wysłałeś. One zawsze tak głośno chodziły? Jeszcze nie spotkałem DVD, które "instalowałoby się" cały czas. Hałas robi się z czasem nie do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 06:20, Sigu napisał:

Można chcieć tego, żeby fabuła trzymała się kupy i achievementy były łatwiejsze.

To chyba największe bolączki Gearsów (przynajmniej pierwszej części). Trzecią część przelatuje się solo na Hardcore bez mrugnięcia okiem, pierwsza na Casualu daje Ci lekcję pokory.
No i acziki w jedynce to porażka, przeszedłem grę dwa razy i mam 300 GS :P (ale zrzucam to na karb tego, że to jedna z pierwszych gier na xboxa z achievementami i twórcy chyba sami nie wiedzieli co z tym zrobić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola idealna do RPGów? Kurde, ciężko to widzę.
Grałem w obie części Fable i się jarałem jak małe dziecko. Trójeczka to miód. Może dlatego, że to gra casualowa, przyjemna i lekka. Za to z Wiedźminem... Pierwszą część na kompie przeszedłem 3 razy i zawsze się cieszyłem jak głupiec. Zaś na konsoli nie dobrnąłem nawet do 1/5 gry. To samo Skyrim u kolegi - nie da się grać. Zaś na kompie, jak typowy RPG. Według mnie konsola nie nadaje się do rpgów niecasualowych, w których nie trzeba myszki.
A co do FPSów - ja zaczynałem na serii CoD. Po przejściu singla na normalu/hardened była wprawa na tyle, że można było wejść na multi. Co prawda, baty 10-28 były normą, ale następnego dnia już było 26-20, więc progres mocno widoczny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Przecież w Skyrim czy Wiedźminie nie potrzeba myszki, a chyba nie powiesz że są to casualowe rpg. Ja np. przeszedłem zarówno Skyrima jak i Wiedźmina na konsoli i nie widzę żadnego uszczerbku względem gry na PC. Kluczem tutaj jest system walki, ale i tak zazwyczaj nie podchodzą mi rpg z systemem walki jak z Wiedźmina 1. Zdecydowanie wolę system walki z "dwójki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale pieprzysz. To nie jest jedna z pierwszych gier z achievementami. Przed GoW było dużo gier z achievementami. To nie jest żadne usprawiedliwienie.

@Baluk25
Ja mam Wiedźmina na konsolę i skończyłem go 3 razy. Podczas rozmowy z osobami "z branży" recenzenckiej, to zauważyłem tendencję do podłączania pada do PC, żeby zagrać w tę grę.
Mam Kingdoms of Amalur, gra się dobrze. Mam Torchlight, gra się dobrze, mam Too Human, gra się dobrze. Mam Obliviona i nie gra się dobrze, ale tylko z tego powodu, że grę wyczerpałem na PC (i jako jeden z pierwszych RPG (o ile nie pierwszy) na Xboxa, ma dość dziwne do którego trzeba przywyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 16:02, Sigu napisał:

Wybacz, ale pieprzysz. To nie jest jedna z pierwszych gier z achievementami. Przed GoW
było dużo gier z achievementami. To nie jest żadne usprawiedliwienie.

Grzeczniej.
I sam przyznałem, że z aczikami w tej grze jest problem, więc nie wiem o co Ci chodzi.

I sam też pieprzysz, bo przed Oblivionem na xboxa był Morrowind. 1:1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o Xboksie 360. Oblivion był pierwszym albo drugim RPG (zależy od punktu widzenia) na tę konsolę.

Chodziło mi o to, że usprawiedliwieniem nie jest data wydania, chociaż rzeczywiście, początkowo wystarczyło przejść grę dla kompletu (Oblivion, Most Wanted). Teraz zmieniła się nieco charakterystyka osiągnięć. Fabuła i zadania oferują po kilkanaście osiągnięć (zazwyczaj), a reszta to misc typu: miej przy sobie pistolet przez całą grę (Duke Nukem Forever), Wykonaj dany element rozgrywki bez wczytywania (Battlefield 3) czy zbierz 10 sztuk każdego ziółka w grze (Kingdoms of Amalur).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 06:20, Sigu napisał:

Btw, jak mniemam grałeś w te gierki z XBLA Compilation Disc, które mi wysłałeś. One zawsze
tak głośno chodziły? Jeszcze nie spotkałem DVD, które "instalowałoby się" cały czas.
Hałas robi się z czasem nie do zniesienia.

Tak, u mnie sytuacja wyglądała identycznie. Widocznie ze względu na to, że gierka wychodziła wraz z pierwszymi modelami konsoli, które nie miały chyba jeszcze możliwości instalacji gry to mimo wrzucenia jej na dysk nadal jedzie z płytki. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej - dostałem xboxa, niestety bez zasilacza. Z nauk w przyklejonym poście wynika, że jest 5 modeli xboxa i każdy z modeli potrzebuje innego zasilacza, a ja sam nie mogę dojść który posiadam. Został zakupiony około 4-5 lat temu, posiada HDMI, brak wbudowanego wifi, napęd koloru srebrnego (wspominam o tym, bo xbox który mam w domu ma napęd biały jak reszta obudowy), nie jest to slim :P Pomoże ktoś znaleźć odpowiedni zasilacz? Nie chciałbym spalić konsoli podpinając zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 15:22, Chlorofil napisał:

Jakaś ciekawa gra pod multiplayer ?


Battlefield 3, Battlefield: Bad Company 2, Medal of Honor, FIFA 13, Halo: Reach etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś o której kończy się zniżka na dzisiejsze GonD daily na Mortal Kombat i Tekken 6? Do godziny 23:00 nie będę miał możliwości by wykonać zakup a boję się że się nie załapię Q_Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować