Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

tak sie zastanawiam, skoro do nowexo X''a mozna podlaczac sprzet taki jak np. klawiatury, przez zwykly port usb, to jak to jest z czyms bardziej zaawansowanym?? np. czy w nowego PGR''a mozna sobie pograc na zwyklej usb''owej kierownicy logitecha? czy nowy X lyknie mojego ulubionego analogowego joya?

czy ktos z was, szczesliwych posiadaczy x360 juz to sprawdzal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:22, penny napisał:

tak sie zastanawiam, skoro do nowexo X''a mozna podlaczac sprzet taki jak np. klawiatury, przez
zwykly port usb, to jak to jest z czyms bardziej zaawansowanym?? np. czy w nowego PGR''a mozna
sobie pograc na zwyklej usb''owej kierownicy logitecha? czy nowy X lyknie mojego ulubionego
analogowego joya?

czy ktos z was, szczesliwych posiadaczy x360 juz to sprawdzal?

ja się przymieżam do kupna tego użądzenia, może nawet będzie pod niego Gothic 3 więc myslę czy warto czy lepiej kompa dozbroic ale chyba wybiorę to drugie gdyż na kompie bardziej się znam i w tej chwili w mojej miejscowości nie ma drugiego takiego kompa jakiego posiadam więc się zastanawiam!
Dla ostudzenia ciekawości wymienię jaki mam sprzęt by nie pisać więcej:

Karta graficzna: nVidia Quadro FX 4500 512 MB PCI-Express x16
Procesor: Procesor Intel® Pentium® 4 Extreme Edition HT 3,74GHz
HDD: HDD MAXTOR 7V300F0 300GB 16MB NCQ SATA-300
DVDRW: nagrywarka stacjonarna JVC DR-MH300 HDD/DVD-R/RW/RAM
CDRW: CD-RW Plextor x52/x32/x52 ATAPI BOX Premium/T3 czarna
MUZYKA: INTERFEJS AUDIO HERCULES 16/12 FW,
PAMIĘĆ: Kingston DDRII 4GB/400 (2 x 2GB) CL3 ECC Registered Single Rank x4
PC3200, CL3
PŁYTA GŁÓWNA: IIntel® Desktop Board D975XBX Features

wiem, ze jest osobny temat o sprzęcie ale myślę że byś spytał jaki mam sprzęt. Dlatego napisałem.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły żart, naprawde. Z czystej ciekawości zobaczyłem ile kosztuje karta graf: na komputroniku jej cena wynosi około 10 000 zł (nie pomyliłem się w ilości zer). W sumie myśle, że z tego PC''ta dało by się wycisnąć tak z 20 000 zł. Jeżeli to prawda, to zrobiłeś interes swojego życia, szczególnie mając na uwadze w jakim tempie tanieją podzespoły:P

penny-> co do kierownicy to nie mam pojęcia. Ja w PGR3 grałem na standartowym Pad''zie i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Swoją drogą gratulacje za pomysł na topic. Może osoby zainteresowane mogłyby umieszczać tu swoje gamertagi? Tak żeby łatwiej się było namierzyć. Ja po sieci zaczne grać za jakieś 3 miesiące, jak tylko wykupie karte na X-Live i router:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:32, shinian napisał:

Niezły żart, naprawde. Z czystej ciekawości zobaczyłem ile kosztuje karta graf: na komputroniku
jej cena wynosi około 10 000 zł (nie pomyliłem się w ilości zer). W sumie myśle, że z tego
PC''ta dało by się wycisnąć tak z 20 000 zł. Jeżeli to prawda, to zrobiłeś interes swojego
życia, szczególnie mając na uwadze w jakim tempie tanieją podzespoły:P

To nie zart! Napisałem tu prawdę posiadam tę kartę graficzną kupił mi ją muj wujek z niemiec którego stac na taki wydatek ja tylko kupiłem reszte! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:32, shinian napisał:

penny-> co do kierownicy to nie mam pojęcia. Ja w PGR3 grałem na standartowym Pad''zie i
nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Swoją drogą gratulacje za pomysł na topic. Może osoby zainteresowane
mogłyby umieszczać tu swoje gamertagi? Tak żeby łatwiej się było namierzyć. Ja po sieci zaczne
grać za jakieś 3 miesiące, jak tylko wykupie karte na X-Live i router:)


co do wyscigow na pada - gralem w gran turismo na galach i tez nie bylo zle, ale od czasu jak kupilem kierownice do kompa to juz nie to samo :/ dlatego pytam. przymierzam sie do kupna nexgena, ale jak sie okazuje na ps3 moge sie w tym roku nie doczekac, wiec pewnie jednak za jakis czas pod moim tv stanie x360. szkoda by bylo, gdyby sie okazalo, ze moja genialna kierownica logitecha bedzie sie musiala kurzyc przy blaszaku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:36, wdowiakm napisał:

To nie zart! Napisałem tu prawdę posiadam tę kartę graficzną kupił mi ją muj wujek z niemiec
którego stac na taki wydatek ja tylko kupiłem reszte! pozdrawiam

no to gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:41, penny napisał:

> To nie zart! Napisałem tu prawdę posiadam tę kartę graficzną kupił mi ją muj wujek z niemiec

> którego stac na taki wydatek ja tylko kupiłem reszte! pozdrawiam
no to gratulacje :)

Dzięki i życzę powodzenia w zakupie sprzętu czy to będzie PS 3 czy xbox 360!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się trochę rozruszać ten temat:P Mam mały problem. X360 mam bezpośrednio podpiętego pod gniazdko sieciowe (sieć osiedlowa). Podczas konfiguracji X-Live wyskakuje komunikat o zbyt małym rozmiarze MTU. Minimum trzeba mieć 1364. Dzisiaj byłem u administratora sieci i powiedział, że u nas jest ta cecha ustawiona na 1500. Wszedłem do FAQ, na Xbox.com, i jedyne co znalazłem to http://miniurl.pl/11177 . Jednak link w paragrafie Things To Do nie działa. Jakieś sugestie czy jest program do sprawdzania zgodności ustawień sieci z X-live, lub chociażby tylko wartości MTU. W najgorszym wypadku zmienię dostawcę internetowego. Na której neo da się już znośnie grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż jedyne, co mi przychodzi do głowy to popróbować wtedy gdy jest mniejsze obciążenie twojej sieci osiedlowej.
jak mądrze napisał ms na swoich stronach, ten błąd wcale nie musi oznaczać, że problemem jest MTU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w polsce mozna polaczyc xbox live bo patrzylem ze wejscie jest inne niz do zwyklego telefonicznego prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:23, wdowiakm napisał:

chyba wybiorę to drugie gdyż na kompie bardziej się znam

I tu jest twój błąd, w konsoli wystarczy wiedzieć gdzie trzeba płyte włożyć.
Nie ma tutaj żadnych errorów, driverów od grafiki czy odpowiedniej wersji DireXta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 18:58, Kurammi napisał:

mam pytanie czy w polsce mozna polaczyc xbox live bo patrzylem ze wejscie jest inne niz do
zwyklego telefonicznego prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak wygląda kabel od telefonu, u mnie jest on w ścianach poprowadzony:P Ale mogę cię zapewnić, że wystarczy zwykły kabel do internetu. Zwykły lub crossowany to już zależy od router''a którego używasz. Do grania wystarczy już nawet neo 512 lub jakaś usługa równorzędna innego operatora. Ważne tylko, aby MTU (Maximum Transfer Unit) było ustawione minimum na poziomie 1364 (jest to cecha sieci, zapytaj się o to swojego dostawcę- w neostradzie MTU wynosi 1500). Konfiguracja sieciowa x360 jest beznadziejnie prosta- przechodzisz do pomarańczowej zakładki, klikasz na X-Live. Wciskasz A później znowu A i czekasz na rezultat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 19:31, shinian napisał:

> mam pytanie czy w polsce mozna polaczyc xbox live bo patrzylem ze wejscie jest inne niz
do
> zwyklego telefonicznego prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak wygląda kabel od telefonu, u mnie jest on w ścianach
poprowadzony:P Ale mogę cię zapewnić, że wystarczy zwykły kabel do internetu. Zwykły lub crossowany
to już zależy od router''a którego używasz. Do grania wystarczy już nawet neo 512 lub jakaś
usługa równorzędna innego operatora. Ważne tylko, aby MTU (Maximum Transfer Unit) było ustawione
minimum na poziomie 1364 (jest to cecha sieci, zapytaj się o to swojego dostawcę- w neostradzie
MTU wynosi 1500). Konfiguracja sieciowa x360 jest beznadziejnie prosta- przechodzisz do pomarańczowej
zakładki, klikasz na X-Live. Wciskasz A później znowu A i czekasz na rezultat;)


Jesli nie posiadam routera. To co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 19:04, Maker3 napisał:

> chyba wybiorę to drugie gdyż na kompie bardziej się znam
I tu jest twój błąd, w konsoli wystarczy wiedzieć gdzie trzeba płyte włożyć.
Nie ma tutaj żadnych errorów, driverów od grafiki czy odpowiedniej wersji DireXta


Zgadza się ale mimo wszystko wolę Kompa bardziej praktyczny:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 19:44, Kurammi napisał:

Jesli nie posiadam routera. To co?


To masz parę możliwości przed sobą. 1) Kupić Router. Modele bez sieci bezprzewodowej (wszystko musi być podłączone kablami) D-Link''a można już nabyć od około 140 zł. 2) Jeżeli masz 2 wyjścia na karcie sieciowej od PC to podpinasz x360 do PC i z komputera udostępniasz połączenie konsoli. 3) Podpinasz x360 bezpośrednio do gniazdka od internetu. Problem w tym, że chcąc surfować po necie będziesz musiał wyjmować jedną wtyczkę i wkładać drugą.

Dnia 20.07.2006 o 19:44, Kurammi napisał:

Jeszcze zapomnialem kupywalem xboxa w stanach i ten amerykansk Ethernet Cablei wyglada troche inaczej.


Ja kupiłem x360 w polskim sklepie internetowym, nie mam pojęcia skąd go sprowadzali. Kabel też wygląda ciut inaczej niż nasz rodzimy odpowiednik. Ale wejścia ma identyczne. Pójdź do jakiegoś sklepu internetowego, poproś o metr kabla sieciowego- zapłacisz około 1,50 zł i się przekonasz czy wejścia są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzieki stary sprawdzielem te wejscia do z kabla amerykanskiego sa wieksze ale mniejsze tez pasuja wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Planuje kupić XBOX 360 i mam Neostradę 512. To jest DSL, a ten kabel w zestawie (mam na myśli Premium) to chyba na kartę sieciową, czyli osiedlówki. W związku z tym mam pytanie. Czy mój DSL da się podłączyć pod exa? Może ktoś próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 23:12, Kurammi napisał:

No wielkie dzieki stary sprawdzielem te wejscia do z kabla amerykanskiego sa wieksze ale mniejsze
tez pasuja wielkie dzieki.


Nie ma sprawy, jak już założysz internet to podaj tutaj swój gamertag. Może zagramy kiedyś razem;) Aha w moim poprzednim poscie musisz wykreślić opcję nr. 3 Okazuje się, że x360 nie da się bezpośrednio pod neo podpiąć.

Tuchorsky-> Masz całkowitą rację nie połączysz bezpośrednio. Jeżeli masz kartę sieciową w PC to podpinasz x360 do komputera i z niego udostępniasz połączenie. Innym wyjściem jest zakupienie Router''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować